Οι δικέφαλοι του Παππά [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tsakalaki wrote:Νταξ...τι να πω....


Πήγες απο την ΑΕΚ στην Μπάγερν και ξαφνικά παραιτήθηκες...για μένας έκανες μέγα λάθος....μένει να αποδειχθεί αν θα δικαιωθείς με την απόφασή σου...


ΥΓ: τα αρχικά ΔΕΗ ταιριάσουν σε σένα...Δείξε Επιτέλους Ηρεμία...

Κάνε λίγο υπομονή και θα δεις ότι μόνο κερδισμένος θα βγω!!!!Το κατάλαβα αργά ότι δεν ταίριαζε η φιλοσοφία μου στην Μπάγερν και έψαχνα μια αφορμή για να σηκωθώ να φύγω!!!Λογικά ξεκινάω από το 0 έτσι όπως λες και μάλλον θα πάω Ελλάδα!!!

Και αυτό με την ΔΕΗ έξυπνο!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καθόμουνα και περίμενα μία πρόταση!!!Όταν μου ήρθε αυτό το μήνυμα:
Image

Ο Αστέρας είναι 8ος και θα είναι μια καινούρια αρχή στην καριέρα μου!!!


Και το ερώτημα είναι το εξής:Να πάω στον Αστέρα ή να κάτσω να περιμένω μια καινούργια πρόταση;;;

Περιμένω τη γνώμη σας!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε,τι να σου πώ?Απ'την Μπάγερν στον Αστέρα?
Αλλά θα μου πείς εδώ άφησες την ΑΕΚ για να πας στα ΠΑΟΚια.Οπότε πάνε Τρίπολη...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πωπω... Αυτό δεν είναι ιστορία, είναι σεμινάριο για το πως να αλλάξεις σαράντα ομάδες σε τρεις χρονιές... Φίλε μάλλον δεν ξέρεις τι θέλεις. Ξέρω οτι όταν αναλαμβάνεις μια καινούργια ομάδα έχει τη γλύκα του, αλλά όχι κ έτσι... Είναι πιο κοντά σ' αυτό που συμβαίνει στην ελλάδα, με τους προπονητές να αλλάζουν θέσεις ανα τρίμηνο, αλλά να φεύγεις από τη μπάγιερν χωρίς λόγο, γιατί αν μου πεις οτι και καλά είχε αναταραχές έλεος...Άσε που έχω αρχίσει να υποψιάζομαι οτι κάνεις αντ μάνατζερ ή τελοσπαντων οτι κάτι παίζει με την περίπτωση σου. Μάλλον το κάνεις επίτηδες. Κάθε φορά που αλλάζεις ομάδα λέω τα είδα όλα τώρα, αλλά κάθε φορά ξεπερνάς τον εαυτό σου.
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sta8erman wrote:Πωπω... Αυτό δεν είναι ιστορία, είναι σεμινάριο για το πως να αλλάξεις σαράντα ομάδες σε τρεις χρονιές... Φίλε μάλλον δεν ξέρεις τι θέλεις. Ξέρω οτι όταν αναλαμβάνεις μια καινούργια ομάδα έχει τη γλύκα του, αλλά όχι κ έτσι... Είναι πιο κοντά σ' αυτό που συμβαίνει στην ελλάδα, με τους προπονητές να αλλάζουν θέσεις ανα τρίμηνο, αλλά να φεύγεις από τη μπάγιερν χωρίς λόγο, γιατί αν μου πεις οτι και καλά είχε αναταραχές έλεος...Άσε που έχω αρχίσει να υποψιάζομαι οτι κάνεις αντ μάνατζερ ή τελοσπαντων οτι κάτι παίζει με την περίπτωση σου. Μάλλον το κάνεις επίτηδες. Κάθε φορά που αλλάζεις ομάδα λέω τα είδα όλα τώρα, αλλά κάθε φορά ξεπερνάς τον εαυτό σου.
Νιώθω ότι πρέπει να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τους!!!Παίζω μάνατζερ από το 98'(ξεκίνησα μαζί με τον πατέρα μου)και νιώθω ότι δεν χρειάζεται να κάνω add manager για να πάρω κάποια άλλη ομάδα!!!

Και πες μου και κάτι άλλο!Για να πάω στον Αστέρα ή στον ΠΑΟΚ ή στην Ατλέτικο έπρεπε να κάνω add manager;;;Με την αξία μου δηλαδή δεν γίνεται να πάω;;;Και εγώ θέλω να ξαναγυρίσω στην Ελλάδα και θα δείτε ότι θα βγω κερδισμένος!!!Την Μπάγερν την έχεις συνηθήσει να την βλέπεις 1η τον Αστέρα όμως;;;

Τώρα αν δεις στην ΑΕΚ έκατσα 2,5 χρόνια,0,5 χρόνια στον ΠΑΟΚ και άλλο 0,5 στην Ατλέτικο!!!Άμα ξαναδιαβάσεις την ιστορία θα δεις τι έγινε και έφυγα!!!Γιατί με θεωρείς τόσο χαζό ώστε να φύγω από την ΑΕΚ και να πάω στον ΠΑΟΚ στα κάλα καθούμενα;;;Κάτι είχε συμβεί!!!

Στη Μπάγερν ένιωθα ότι άμα δεν έφευγα τώρα θα έφευγα σαν ηττημένος και αυτό δεν θα το ήθελα!!!!

Θα δείς στο τέλος το αποτέλεσμα και θα δεις πιος είναι ο κερδισμένος!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντάξει ρε φίλε δεν είπα τίποτα για τα πόσα χρόνια παίζεις μάνατζερ, αλλά δυστυχώς τα προηγούμενα χρόνια προϋπηρεσίας δε μετράνε στο πανχνίδι. Γιατί αν βγάλεις την πρώτη χρονιά με την αεκ που ταπήγες πολύ καλά, δεν έκανες και τίποτα άλλο. Αν από την αεκ πήγαινες καπάκι στην ατλέτικο θα ήταν φυσιολογικότατο. Αλλά να πηγαίνεις στον παοκ και πριν καλά καλά προλάβεις να κάνεις κάτι να σηκώνεσαι και να φεύγεις και στο καπάκι να σε παίρνουν στην ατλέτικο, που δεν είναι και καμία ομαδούλα, ε είναι απίθανο να συμβεί. Λες και περίμεναν πότε θα σε διώξει ο ζαγοράκης για να σε πάρουν. Και εκεί πάλι δεν κάνεις τίποτα σπουδαίο για να σε πάρει η μπάγιερν. Δηλαδή και ο μουρίνιο, που τη σήκωσε στο κάτω κάτω την κούπα, αν φεύγοντας από την πόρτο πήγαινε στη μποαβίστα και έκανε στο καπάλι μια πτωτική πορεία, δε θα είχε το όνομα για να τον πάρει ακόμα και μια ατλέτικο. Επίσης να επισημάνω οτι ο καθένας μας μπορεί να πάει ψηλά με οποιαδήποτε ομάδα σ' αυτό το παιχνίδι και πολλοί το έχουν καταφέρει. Αλλά όχι κ έτσι. Και στο κάτω κάτω εγώ δεν γκρίνιαξα γι' αυτόν το λόγο, δε με νοιάζει κιόλας αν έκανες ή δεν έκανες και καλά θα έκανες αν το έκανες για να κάνεις πιο ενδιαφέρουσα την ιστορία σου, αλλά αυτό που κάνεις εσύ έχει λέξη και λέγεται αχαριστία. Δε γουστάρεις σε μια ομάδα; Μην πας... Ένας μάνατζερ θα πείσμωνε μετά από μια ήττα από τη μίλαν στους 8 του τσ. λ. ακόμη κ αν το σκόρ ήταν 5-2. Δεν είναι λόγος αυτός για να παρατήσεις μια ομάδα που μόλις έχεις αναλάβει. Το ίδιο και για την μπάγιερν. Και ακόμα πιο πολύ εκεί, αφού η μπάγιερν σου δίνει όλες τις εγγυήσεις που χρειάζεσαι σε μια ομάδα κ είναι με διαφορά η καλύτερη στη χώρα της. Μην το παίρνεις προσωπικά, απλά αναρωτιέμαι που το πάει αυτή η ιστορία κ ως τώρα δεν πάει πουθενά... Απλά ταξιδεύει στη θάλασσα του σουρρεαλισμού!

Α και γι΄αυτό που λες οτι είχες αφορμή για να φύγεις από την αεκ κ να πας στον παοκ, οκ το καταλαβείνω κ μου έχει συμβεί πολλές φορές. Αλλά αφού ήθελες ένα κίνητρο, γιατί δεν έμεινες στον παοκ μέχρι να πεις οτι προσπάθησες;
Last edited by sta8erman on Thu Mar 13, 2008 6:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gersou
Trialist
Trialist
Posts: 76
Joined: Fri Nov 09, 2007 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον φιλε μου jim καταρχας πιστευω πως πηρες τη σωστη αποφαση να φυγεις απο την Μπαγερν...Τωρα απο 'κει και περα ειναι καθαρα δικη σου επιλογη το που θα συνεχισεις την καριερα σου...Σιγουρα η γνωμη του καθενος απο εμας μετρα(ετσι θελω να πιστευω),αλλα πιστευω οτι θα πας εκει που εσυ νομιζεις οτι μπορεις να αποδωσεις τα μεγιστα...Προφανως δεν περιμενεις εμεις να σου πουμε που θα πας και απλα ζητας την γνωμη μας...Δικη μου γνωμη λοιπον ειναι να πας εκει που πιστευεις οτι θα τα καταφερεις καλυτερα ,οπως ειπα και πριν.Αν αυτη η ομαδα λεγεται Αστερας ή Μπαρτσελονα δεν με νοιαζει...Χαρισε μας ομως αναλογες στιγμες με τις προηγουμενες ομαδες σου....
Π Α Ν Α Θ Η Ν Α Ι Κ Ο Σ
Α Θ Λ Η Τ Ι Κ Ο Σ
Ο Μ Ι Λ Ο Σ


1908-2008 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ...
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μην πας παλι ελλαδα εκτος αν δεν ερθει αλλη προταση!!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε στάθερμαν δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου!!!Μα εγώ δεν έφυγα από τον ΠΑΟΚ για να πάω στην Ατλέτικο!!!Μου έκανε πρόταση η Ατλέτικο και την έκανα δεκτή και αυτομάτως έφυγα από τον ΠΑΟΚ!!!Επιπλέον δεν σου κρατάω καμία κακία η κριτική είναι μέσα στη ζωή!!!

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον που δείχνεται στην ιστορία με τα σχόλια σας!!!Στις 8 και κάτι θα έχει καινούριο επεισόδειο και θα μάθουμε όλοι που θα πάει ο Παππάς!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
BbbyronR21
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:10 pm
Football Manager της ομάδας: Debrecen
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Chelsea.Real M.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πηγαινε QPR να δεις την υγεια σου
Δεν χωράει τρεις η Championship, απλά ΔΕΝ χωράει
Απο τους δημιουργους των επιτυχημενων Δεν χωραει δυο το Λονδινο και The Cook,The Thief,His Wife and her Lover
Because when the going gets tough, the tough gets going...
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Αστέρας Τρίπολης κάταφερε να πραγματοποιήσει το μπαμ καταφέρνοντας να φέρει στην Ελλάδα έναν από τους καλύτερους προπονητές στον κόσμο,όπως δήλωσε και ο πρόεδρος,τον Dimitri Pappa!!!
Image

Ρόστερ
Image

Βαθμολογία SUPERLEAGUE
Image

Ο Παππάς δήλωσε:Αισιοδοξώ ότι στον Αστέρα Τρίπολης θα βρω όσα δεν βρήκα στις προηγούμενες ομάδες μου!!!Θα παλέψουμε και νομίζω θα μπορέσουμε να βγούμε στην Ευρώπη!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με συννενόηση με τον πρόεδρο κατέληξα στο τελικό Staff!!!
Staff
Image

Με αντίπαλο τον Εργοτέλη κάνω την εμφάνιση μου και πάλι στους πάγκους της Superleague!!!Θέλω καλό ντεμπούτο και ελπίζω οι παίκτες μου να μου το δώσουν!!!

1.11.2009
10η αγωνιστική Superleague
Image
Ο μήνας ξεκίνησα πολύ καλά για εμάς για να δούμε πως θα συνεχίσουμε!!!Πάντως η ομάδα θέλει δουλειά ακόμα!!!Επόμενος αντίπαλος ο Βύζας για το κύπελλο όπου θα δοκιμάσω πολλούς παίκτες!!!


4.11.2009
Greek Cup 4th Rnd
Image
Περίμενα καλύτερα πράγματα αλλά δεν πειράζει σκύβουμε το κεφάλι κάτω και συνεχίζουμε!!!


Τώρα αντιμετωπίζουμε τον Ολυμπιακό στο Καραισκάκι με στοχό το καλό αποτέλεσμα!!!

7.11.2009
11η αγωνιστική Superleague
Image
Μπράβο παιδιά!!!Καταφέραμε να χτυπήσουμε τον Ολυμπιακό ακριβώς έτσι όπως το είχα σχεδιάσει!!!Βέβαια αργήσαμε λίγο αλλά σημασία έχει ότι τα καταφέραμε!!!Συνεχίζουμε έχει πολύ δρόμο ακόμα το πρωτάθλημα!!!


Στις προπονήσεις τα παιδιά προσπαθούν και αυτό φαίνεται στους αγώνες!!!Ευκαιρία η διακοπή του πρωταθλήματος λόγω εθνικής για να δουλέψω πάνω σε κάποια πράγματα!!!

Image


Μετά το τέλος της προπόνησης είχα συνάντηση με τον Ευθύμη(Κοτίτσας)στο γραφείο μου!!!
Image

ΔΗΜ:Γεια σου Ευθύμη!!!Σε κάλεσα εδώ για να συζητήσουμε για το μέλλον σου!!!
ΕΥΘ:Τι εννοείς coach?
ΔΗΜ:Ο ΟΦΗ έχει καταθέσει πρόταση ύψους 1.5Μ για σένα η οποία έγινε δεκτή!!!
ΕΥΘ:Coach χωρίς να θέλω να προσβάλω εσένα ή την ομάδα θα μου άρεσε πάρα πολύ να αγωνιστώ στον ΟΦΗ!!!
ΔΗΜ:Ένταξει Ευθύμη καταλαβαίνω!!!Μέχρι αύριο πρέπει να έχεις απαντήσει στο συμβόλαιό τους!!!
ΕΥΘ:ΟΚ Coach!!!Αντίο!!!
ΔΗΜ:Αντίο!!!


Έτσι εκμεταλλευόμενος την διακοπή του πρωταθλήματος τελείωσα της μεταγραφές του Ιανουαρίου από τώρα!!!
Image

Επόμενος αντίπαλος η Λάρισα στο γήπεδό μας που θέλουμε νίκη για να μείνουμε στο κυνήγι της Ευρώπης!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μετά από απαίτηση του συγγραφέα (έτσι ακριβώς είναι) θα σχολιάσω την ιστορία


-Είναι φανερό οτί ακολουθείς την μέθοδο της τάξης και της οργάνωσης στην ιστορία σου , όλα είναι τακτοποιημένα.... σκορς αγώνες κλπ κλπ κλπ .Μου αρέσει ιδιαίτερα τα σχόλια σου για κάθε ματσ , που είναι εύστοχα και όχι κουραστικά,γενικά , αν εξαιρέσεις την απουσία σενάριου (κάτι που σε φέρνει πιο κοντά σε ιστορία όπως του tsak και όχι πχ του snk) που είναι κάτι απολαυστικό γενικά αν και είναι δικό σου θέμα πως γράφεις.

-αγωνιστικά τώρα , είσαι ένας μανατζερ που πέρνει 10/10 στα ελληνικά γήπεδα..η πρώτη σου χρονιά είναι κατατοπιστική οστώσο από ότι φαίνεται δεν έχεις προσπαθήσει ιδιαίτερα εκτός Ελλάδας...σου προτείνω, όχι σε αυτη την ιστορία αλλά σε παράλληλο save να εξασκηθείς σε κάποιο ξένο πρωτάθλημα!!!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στην προπόνηση μας επισκέφτηκε ο κ.Μποροβήλος και έβγαλε και μία ομιλία:

Δήλωσε:Παιδιά συγχαρητήρια για την ισοπαλία που πήρατε μέσα στον Ολυμπιακό!!!Θα σας δώσουμε πριμ 20000?!!!Θέλουμε να συνεχίσετε έτσι!!!

Στη συνέχεια ήθελε να μου μιλήσει εμένα προσωπικά και συναντηθήκαμε στο γραφείο του στο τέλος της προπόνησης!Σκεφτόμουνα τι μπορεί να με ήθελε!Θα με ήθελε για να μου δώσει συγχαρητήρια για το ματς με τον Ολυμπιακό,τι να με ήθελε δεν πήγαινε πουθένα ο νους μου

Στο γραφείο του
Image

ΜΠΟ:Γεια σου Δημήτρη!!!
ΔΗΜ:Γεια σας!!!
ΜΠΟ:Λοιπόν σε κάλεσα εδώ γιατί δεκτήκαμε ένα τηλεφώνημα από τον κύριο Βαρδινογιάννη!
ΔΗΜ:...
ΜΠΟ:Μας είπε ότι θα ήθελε να στήσει το παιχνίδι μας και δεν θα βγούμε χαμένοι εμείς!!!
ΔΗΜ:Αποκλείεται!!!
ΜΠΟ:Εμείς δεκτήκαμε να στήσουμε το παιχνίδι και εκείνος κράτησε την υπόσχετή του και μας έδωσε αυτό το φάκελο και μας είπε να τον παραδώσουμε σε εσένα!
Image
ΔΗΜ:Μα εγώ δεν μπορώ να πω στους παίκτες να χάσουνε!
ΜΠΟ:Οι παίκτες δεν θα μάθουν τίποτα απλά εσύ δεν θα κάνεις τα γνωστά σου κόλπα,αυτά δηλαδή που έκανες στον ΟΣΦΠ και ισοφάρισες!
ΔΗΜ:Μα...
ΜΠΟ:Λοιπόν έλειξε το θέμα!!!Το ματς θα στηθεί!!!Αντίο!!!
ΔΗΜ:Αντίο!!!


Τι μπορεί να είχε ο φάκελος;;;Image

Έφυγα αμέσως για το σπίτι μου για να δω τι είχε μέσα!!!



Σπίτι

Έφτασα κάθισα γρήγορα γρήγορα και άνοιξα το φάκελο!!!

Image
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Αν είναι να την πάρεις, στήσε τον αγώνα, δεν χάθηκε και ο κόσμος, για ένα ματς.... :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”