Να πεθάνει ο Ρωμαίος

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MaxKarapro wrote:Πω πω ρε φιλαράκι που έμπλεξες? Καλά ξεμπερδέματα.
Άσε φίλε να δω πως θα ξεμπλέξω.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλουμε μεταγραφές αεροδρομίου!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δώσε μας κανα λογαριασμό τράπεζας να βάλουμε εμείς λεφτά, γιατί με αυτά τα φράγκα δεν αγοράζεις ούτε τσίχλες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:Θέλουμε μεταγραφές αεροδρομίου!!!!!!!!!
Σου απάντησε ο tsak από κάτω. Αλλά τα έχω καταφέρει και σε χειρότερες περιπτώσεις. 50Κ μου είχε δώσει το Χαϊδάρι.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φετος δεν κανω εγω τις μεταγραφες και δεν φταιω για τους παιχτες που πηρε( ή μαλλον που δεν πηρε) παρα μονο για καποιους ελευθερους αφου τελειωσε η μεταγραφικη περιοδος
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομίζω να έχεις κάτι να πείς για τον παιχταρά που πήρα και θα παρουσιάσω (όταν προλάβω) στον κόσμο.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thodorispalios wrote:Δεν νομίζω να έχεις κάτι να πείς για τον παιχταρά που πήρα και θα παρουσιάσω (όταν προλάβω) στον κόσμο.
Για αυτον το παραδεχομαι θα εχεις να το λες χρονια. Στα εγγονια σου διπλα στο τζακι
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα έχω αφήσει και μουστάκι μέχρι τότε.

Image
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιος είναι ρε παιδιά? Να μάθουμε και εμεις?
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε επόμενο επεισόδιο. Είναι υπο μεταφορά από το τετράδιο. Αναμείνατε...
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέρος 13


Έγινε μόνο ένα φιλικό γιατί δεν άντεχα να τους βλέπω να παίζουν. Ήταν ο ορισμός του άμπαλου παίχτη. Όλοι.

Λαμία 3 ? 1 ΠΑΣ Γιάννενα


Και οι εξής μεταγραφές.

In

Apostolos Androutsos / Free Transfer / Free
Mihalis Kalyvas / Chaidari / 10K
Geraard Bakuma / Chaidari / 10K
Ekow Benson / Tema / Free
Stanley Ato Afedzie / Hearts of Oak / 30K
Christos Varsamas / Chaidari / 50K
Abraam Anan / Hearts of Oak / Free
Alexandros Daras / Olympiakos / 30K
Alexandros Rizoulis / Ergotelis / Free
Kostas Nebegleras / Aris / 16K

Out

Iordanis Zouboulidis / Larisa / 50K
Theodoros Kotaidis / Thyella / 5K
Christos Mingas / P.O.A. / 20K
Vaggelis Galanis / Aris / 65K
Nikos Antoniadis / Levadiakos / 40K
Giannis Nikiforakis / Niki Volou / 10K
Aris Arvanitakis / P.O.A. / 1K
Giannis Bakanos / Thyella / 1K
Dimitris Koutsikos / Thyella / 1K
Nikos Triantafyllakis / Doxa Dramas / 1K
Vasilis Konstantinidis / Ethnikos Olympiakos Volou / 1K
Kostas Mastrantonis / Panahaiki / 1K

Λοιπόν για μια ακόμη φορά βρήκα τον παλιό μου φίλο τον Κώστα Μαστραντώνη ο οποίος μόλις πληροφορήθηκε ότι εγώ ήμουν ο προπονητής που θα αναλάμβανε την ομάδα πήγε στον πρόεδρο και του ζήτησε να πωληθεί. Αυτά έχει η ζωή, άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους ρίχνει στα τάρταρα.

Συνεχίζεται???????
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ekow Benson είναι ο παιχταράς που λέγαμε. Σας τον συστήνω ανεπιφυλακτα και για μεγάλεσ ομάδες.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με συγχωρείτε που δεν έγραψα όλες αυτές τις μέρες αλλά είχα ένα πρόβλημα με τον browser και δεν με συνέδεε στον λογαριασμό μου. Θα επανέλθω αύριο με νέο σπαρταριστό επεισόδιο.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέρος 14

Με είχαν καλέσει μέσα στο κατακαλόκαιρο με 45C να δώσω συνέντευξη σε μια κυριακάτικη εφημερίδα.

Image

Βέβαια με είχαν πληροφορήσει ότι οι δύο αρχισυντάκτες της δεν μιλιούνταν μεταξύ τους και δεν αντάλλασαν μεταξύ τους κανενός είδους υλικό (συνεντεύξεις, DVD κτλ.). Αναγκάστηκα λοιπόν να δώσω δύο συνεντεύξεις μια για τον καθένα για να τα έχω καλά και με τους δύο. Άσε που θα μπορούσε να μου κάνει καμία εξυπηρέτηση κανένας από τους δύο. Η πρώτη συνέντευξη έλαβε χώρα στο γραφείο του κυρίου Θ. Αναστασιάδη.
- Κατ? αρχήν να σας ευχαριστήσω που αποδεχθήκατε την πρότασή μου για να δώσετε αυτή τη συνέντευξη. Σας είμαι ευγνώμων. Ετοιμάζουμε ξέρετε μια καινούρια στήλη με αθλητικού περιεχομένου ειδήσεις. Προσπαθούμε να χτυπήσουμε τη sport day.
- (Καλά πως μιλάει έτσι αυτός ο άνθρωπος? Καταλαβαίνει κανένας τι λέει?) Η χαρά είναι όλη δική σου αγόρι μου.
- Ναι. Ας μπούμε κατ? ευθείαν στο ψητό. Λοιπόν ήσασταν ένας άγνωστος προπονητής ο οποίος ήρθε σε μια μέτρια ομάδα της Β? Εθνικής που ήταν έτοιμη να πέσει κατηγορία και καταφέρατε όχι μόνο να την σώσετε αλλά και να πάρετε το πρωτάθλημα. Πείτε μας ποιο είναι το μυστικό σας.
- Μα αν σας αποκάλυπτα όλα τα μυστικά μου δεν θα ήταν πλέον μυστικά.
- Μάλλον έχετε δίκιο. Δεύτερη ερώτηση. Μιλήστε μου λίγο για το παρελθόν σας. Κανένας δεν ξέρει από πού ήρθατε και τι κάνατε πριν γίνετε προπονητής της ομάδας του Χαϊδαρίου και πλέον της Λαμίας.
- (Τι του λες τώρα?) Λοιπόν. Ζούσα σε μια πολύ φτωχή, πλην τίμια, οικογένεια με πολλά παιδιά. Το σπίτι μας βρισκόταν λίγο πιο έξω από τη Ρώμη. Είχα οκτώ αδέρφια από τα οποία έχουν πεθάνει δύο από ναρκωτικά και δύο από προστάτη(?). Η μάνα μου δούλευε σαν το σκυλί (στ? αμπέλι) μέχρι που μια μέρα ανακάλυψε πως ο πατέρας εκτός από πότης είχε και γκόμενες έτσι έφυγε από το σπίτι. Ο πατέρας μου ήταν ένα ρεμάλι και μισό. Έφαγε την προίκα της μάνας μου τον πρώτο μήνα και μετά την χτύπαγε αλύπητα. Εκείνη με τη σειρά της χτυπούσε μας. Δεν άντεξα και έφυγα από το σπίτι για να κυνηγήσω το όνειρό μου. Να γίνω προπονητής.(που τα βρίσκω όμως?)
- Συγκινητική ιστορία. Κλαψ? :cry: Ευχαριστώ πολύ για την συνέντευξη. Κλααααααααψ? :cry: :cry: Αφήστε με τώρα να κλάψω.

Πω! Πω! Τι είχα κάνει στον άνθρωπο?. Μήπως να του έλεγα την αλήθεια? Μετά βέβαια θα έπρεπε να κλείσω ένα δωμάτιο στο Δαφνί γιατί δεν θα με πίστευε κανένας.

Λοιπόν ώρα για τον Μάκη.

Image

Καθώς τον έψαχνα μέσα στους διαδρόμους του κτηρίου της εφημερίδας τον βρήκα σε ένα γραφείο να κάθεται σκεπτόμενος. Μόλις τον πλησίασα και τον ρώτησα αν θα γινόταν η συνέντευξη ή όχι αυτός σήκωσε το βλέμμα προς εμένα και είπε τα εξής λόγια: «Ο Μάκης ξέρει για ?σένα. Εσύ ξέρεις για ?σένα?»
«Μα τότε γιατί θέλατε να έρθω για να μου πάρετε συνέντευξη?» Ρώτησα γεμάτος αγανάκτηση.
«Απλά δεν θυμόμουν ποιος είσαι. Ξέρεις δεν βάζω τις φωτογραφίες σας έξω απ? τα DVD μου.» Απάντησε και βυθίστηκε ξανά στις σκέψεις του.
Αν και τα λόγια του με προβλημάτισαν αρκετά δεν το έδειξα. Έκανα μεταβολή και έφυγα από το γραφείο του που μάλλον έμοιαζε με εργαστήριο

Image
και τον άφησα να σκέφτεται.

Πήγα στο γκαράζ να πάρω το αυτοκίνητο αλλά μόλις πλησίασα.

Image

Έμεινα να κοιτάω αποσβολωμένος :shock: :shock: για αρκετά δευτερόλεπτα. Εκείνη τη στιγμή ήρθε προς το μέρος μου ο Θέμος τρέχοντας. Μάλλον είχε ακουστεί η έκρηξη μέχρι πάνω.
- Κύριε Νέρωνα είστε καλά? Χτυπήσατε? Μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μην ανησυχείτε μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα σας δώσω μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα κάποια χρήματα που έχω για ώρα ανάγκης.
- (Κρατάμε μόνο τα απαραίτητα) Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θέλω να σας τα στερήσω. ( Η ευγένεια θα με φάει)
- Μα τι λέτε τώρα εσείς όχι μόνο μου δώσατε αποκλειστική συνέντευξη για την αθλητική στήλη αλλά μου δώσατε και έμπνευση για βιβλίο και θα σας αφήσω έτσι? Πέντε εκατομμύρια ευρώ σας φτάνουν?
- Μα φυσικά. Και περισσεύουν μη σας πω.
- Πόσα περισσεύουν?
- Μια πλάκα έκανα. ΟΚ. Πέντε εκατομμύρια ευρώ. Σας ευχαριστώ πολύ.
- Μα ας αφήσουμε τον πληθυντικό.
- Ναι να τον αφήσουμε. Τόσα λεφτά σου έδωσα.
- Εντάξει λοιπόν τα λέμε και ευχαριστώ πολύ.

Πήρα ένα ταξί και κατευθύνθηκα προς το σπίτι μου. Αργότερα έμαθα από τον Μόγγολο ότι ο Θέμος ήταν ανιψιός του Θείου και έκανε ότι του έλεγε αυτός. Μάλλον αυτό εννοούσε όταν μου έλεγε ότι θα έπαιρνα και από αλλού λεφτά την πρώτη μέρα στο γραφείο του. «Έμμεσο budget»

Κατ? αρχήν θα έπαιρνα ένα καινούριο αμαξάκι για μέσα στην πόλη.

Image

Και τα υπόλοιπα θα τα κρατούσα για τις μεταγραφές του χειμώνα γιατί κανένας δεν δεχόταν να έρθει από τους μεγάλους παίχτες (Ronaldinho, Kaka, Γελαδάρης?)


Συνεχίζεται???????
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέρος 15


Επειδή δεν είχα κανονίσει κανένα σπουδαίο φιλικό για τις επόμενες μέρες αποφάσισα να πάω διακοπούλες στην Ιαπωνία γιατί τις προηγούμενες δεν τις είχα χαρεί και πολύ.
«Ήτανε νύχτα και τώρα ειναιαιαιαι πρωίίίί? δεν με νοιάζει, μη σε νοιάζει οι δρόμοι που τραβάμεεεεεεε??» Ακουγόταν στο ράδιο της Aston Martin που οδηγούσα για να πάω στο αεροδρόμιο των Σπάτων. Δεν θα ερχόταν μαζί μου (ευτυχώς) ο Μόγγολος γιατί είχε κάτι δουλειές και τον είχα αφήσει και στο πόδι μου να προπονεί την ομάδα.
Έφτασα λοιπόν στο αεροδρόμιο μια δύο ώρες πριν να αναχωρήσει η πτήση μου για Τόκιο. Ενώ καθόμουν και τσιμπολογούσα σε ένα εστιατόριο του αεροδρομίου ένας ρασοφορεμένος καλόγεροςImage ήρθε στο τραπέζι μου και μου είπε τα εξής λόγια:


«Στόχος σου δεν είναι μόνο να κατακτήσεις την Ιταλία με την Ρώμα. Το πεπρωμένο σου είναι να σώσεις τον κόσμο από μία μυστική οργάνωση που έχει τεράστια δύναμη και δρα σε όλα τα μήκη και πλάτη της Γης. Αυτοί που σε κυνηγούν είναι μέλη της. Θα τα ξαναπούμε?»


Συνεχίζεται??????
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”