Nottingham Forest: The glory of the past

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply

Ποια πρεπει να ειναι η συνεχεια της ιστοριας μετά τη κατάκτηση του Champions League?

Poll ended at Fri Jun 20, 2008 2:33 pm

1) Υπεράσπιση τίτλου&4/4 τη νέα χρονιά (Η Φόρεστ έχει 1 πρωτάθλημα).
31
66%
2) Ο κύκλος σου έκλεισε στην ομάδα, πήγαινε σε άλλη ομάδα.
10
21%
3) Σταμάτησε τη καριέρα σου στο καλύτερο σημείο, είσαι πρωταθλητής Ευρώπης.
6
13%
 
Total votes: 47
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

DrGonzo wrote:Τέλος μιας ιστορίας με απονομομή του Παγκοσμίου κυπέλου. Τι να πει κανείς...Ξεκίνησες από το μηδέν και έφτασες στο ανώτατο επίπεδο, συγγαφικά και μανατζερικά...Τα μπράβο και τα συγχαρητήρια μοιάζουν λίγα, αλλά το αξίζεις ρε μαν!!!!

Υ.Γ. Δεν ξέρω τι θα κάνεις, χρόνο θα βρεις για να γράψεις κι άλλες ιστορίες...αλλίως... -ksilo -ksilo
Η αναγνώριση απο τους συναδελφους μανατζαρεους ειναι η μεγαλυτερη ανταμοιβή. Χαλαλι ο χρονος και ο κοπος για να γραψω την ιστορια...Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια δρ. Η πορεια απο το πατο και τα χωραφια μεχρι τη κατακτηση της κορυφης της Ευρωπης και στη συνεχεια του κοσμου ηταν κατι το μοναδικο. Οσο για νεα ιστορια ολο και κατι θα γινει...αφου αποτι βλεπω υπαρχει ζητηση και να πω την αληθεια θελω και εγω να γραψω μιας και γουσταρα πολυ με τη 1η μου ιστορια.
User avatar
dimipatra7
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sat Jun 28, 2008 6:05 pm
Football Manager της ομάδας: wigan
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,panachaiki
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν υπαρχουν λογια...μονο πολλα μπραβο για την υπομονη σου να διηγεισαι τοσο ωραια την ιστορια σου σε μασ.το φανατικο κοινο σου.σε ευχαριστουμε!!!! :!:
ΘΡΥΛΕ ΓΕΡΑ,ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
NERY ΑΛΑΝΙ ΓΥΡΝΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ
ΤΖΙΟ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπλα Respect... Τεραστια πορεια.. Απο τα αλωνια της Λιγκ 1 στα σαλονια του ChL και του παγκοσμιου κυπελλου... Συγχαρητηρια. -ypoklinomai -ypoklinomai
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά respect σε μία τεράστια ιστορια(από όλες τις απόψεις) που εφτασε στο τέλος της.Πέτυχες 100% το στόχο σου απο προπονητικής πλευράς ενώ κατάφερες να κρατήσεις όλους τους αναγνώστες σου.

Υ.Γ Περιμένουμε την επομενη ιστορία σου.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε Νέτ,ότι και να πώ είναι λίγο....μας έκανες περήφανους....άντε και ιστορία 200 σελίδων στο επόμενο fm :!: :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια, τώρα την ανακάλυψα και είπα να τις ρίξω μια ματιά...
Είμαι στη σελίδα 9 :shock: (σε δύο εβδομάδες την τελειώνω :-D )

Μπράβο για όλα σου τα κατορθώματα και να σε σίγουρος ότι περιμένουμε και συνέχεια!
Μια τελευταία ερώτηση όμως ...
με το 8.0.1 έπαιζες;
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dimipatra7 wrote:δεν υπαρχουν λογια...μονο πολλα μπραβο για την υπομονη σου να διηγεισαι τοσο ωραια την ιστορια σου σε μασ.το φανατικο κοινο σου.σε ευχαριστουμε!!!! :!:
Σε ευχαριστω φιλε μου για τα καλα σου λογια. Χρειαστηκε αρκετος χρονος και υπομονη για να γραψω οπως ηθελα την ιστορια και οχι απλα να ανεβαζω αποτελεσματα. Ειμαι και φαν των στατιστικων μιας και αρκετες φορες οι αριθμοι λενε την αληθεια. Οποτε ανεβαζα αρκετες φοτος. η απηχηση της 1ης μου ιστοριας ηταν περα για περα ανελπιστη και μπορω να πω οτι χαιρομαι πραγματικα που πηρα την αποφαση να γραψω. Το αμεσο μελλον θα δειξει αν εχω εθιστει τοσο ωστε να γραψω και 2η ιστορια- θα το ηθελα πολυ.
filologos wrote:Aπλα Respect... Τεραστια πορεια.. Απο τα αλωνια της Λιγκ 1 στα σαλονια του ChL και του παγκοσμιου κυπελλου... Συγχαρητηρια. -ypoklinomai -ypoklinomai
Οπως ειπα το μεγαλυτερο βραβειο ειναι η αναγνωριση απο τους συναδελφους μου. Ολα τα αλλα ερχονται μετα. 1000 ευχαριστω.
Kwstas12345 wrote:Απλά respect σε μία τεράστια ιστορια(από όλες τις απόψεις) που εφτασε στο τέλος της.Πέτυχες 100% το στόχο σου απο προπονητικής πλευράς ενώ κατάφερες να κρατήσεις όλους τους αναγνώστες σου.

Υ.Γ Περιμένουμε την επομενη ιστορία σου.
Μπορω να πω οτι μετα απο τοσα χρονια με το Fm 1η φορα το απολαυσα τοσο. Ηταν σιγουρα και τα σχολια σας. προσπαθουσα να δωσω το καλυτερο εαυτο μου (οκ ειχα και αρκετες φορες τη τυχη με το μερος μου) αλλα απο τακτικης πλευρας δεν αφησα ουτε 1 αγωνα που να επεσα αμαχητη-εξαλου γυρισα και πολλα ''χαμενα'' παιχνιδια. Ηταν ενα μεγαλο ταξιδι απο το οποιο εχω τις καλυτερες αναμνησεις. Μεγαλες στιγμες...πανηγυρισμοι ξημερωματα...αποκλεισμος απο villareal με το ιστορικο 3-3 + 4-4 στη παραταση - κοντεψα να σπασω την οθονη (παλι καλα που οι γειτωνες μου ειναι κατι γεροι ψιλοκουφοι αλλιως θα εψαχνα προ πολλου σπιτι -meaculpa )
Sapsalomenos wrote:Μπράβο ρε Νέτ,ότι και να πώ είναι λίγο....μας έκανες περήφανους....άντε και ιστορία 200 σελίδων στο επόμενο fm :!: :drinking:
Ευχαριστω πολυ...μακαρι να γραψω νεα ιστορια και να εχει την ιδια και μεγαλυτερη απηχηση...παντως ο πηχης εχει ανεβει ψηλα και θα πρεπει να βαλω τα δυνατα μου...αντε μακαρι να βρω χρονο γιατι και εγω θελω στο 09 να γραψω αλλη μια ιστορια αλλα θελω να μπορω να γραφω καθε μερα και οχι μια φορα το μηνα.

soterakis wrote:Συγχαρητήρια, τώρα την ανακάλυψα και είπα να τις ρίξω μια ματιά...
Είμαι στη σελίδα 9 :shock: (σε δύο εβδομάδες την τελειώνω :-D )

Μπράβο για όλα σου τα κατορθώματα και να σε σίγουρος ότι περιμένουμε και συνέχεια!
Μια τελευταία ερώτηση όμως ...
με το 8.0.1 έπαιζες;
Τωρα την ανακαλυψες :?: :?: :?: Σκετο λαγωνικο εισαι ρε τρελε :!: Μηπως να σε παρω και για scouter στο νεο Fm
:?: Σελιδα 9 ε? εχεις δρομο ακομα καλο κουραγιο. περα απο τη πλακα ευχομαι να σου αρεσει η ιστορια. Τα παιδια εδω παντως αποτι καταλαβα γουσταρανε οπως κα εγω.

Off Topic:
Επαιζα με το 8.0.2
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Καλως σας βρισκω.

Χιλια συγγνωμη που επαναφερω ενα θεμα μετα απο τοσες ημερες, αλλα μολις τελειωσα το διαβασμα αυτης της εκπληκτικης ιστοριας. 108 σελιδες μονορουφι, πραγματικα δεν μπορουσα να σταματησω. :-D

Αψογος σε ολα ο netshaft. Τακτικες, μεταγγραφες, οικονομικος ελεγχος, δεν μπορεσα να βρω ψεγαδι.

Ενιωθα σαν να ημουν οπαδος της Forrest, πανηγυρισα καποια κρισιμα γκολ, λυπηθηκα για τον αποκλεισμο απο τη Βιγιαρεαλ, χαρηκα πολυ με την κατακτηση κυριως του πρωτου Τσ.Λ.

Εχεις τον σεβασμο μου φιλε. Πραγματικα αξιοθαυμαστος. Θα περιμενω με μεγαλη αγωνια την επομενη ιστορια σου (δεν θελω ου, θα υπαρξει επομενη ιστορια (: (: (: ).

Και παλι συγγνωμη που ποσταρω μετα απο τοσο καιρο, αλλα δεν μπορουσα να μην δωσω συγχαρητηρια.
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά άπαιχτος... respect φίλε μου... Κατάφερες να κάνεις την Νόττινχαμ μεγάλη ομάδα ( αν όχι την μεγαλύτερη... ) όπως ήταν παλιά... Είσαι φοβερός... Ούτε ένα ψεγάδι όπως είπε και ο από πάνω μου... Καταπληκτική ιστορία, φοβερή διήγηση... Αν και δεν πόσταρα πολλές φορές, ( 2 ή 3 αν δεν κάνω λάθος ) την διάβαζα πολύ συχνά την ιστορία... Με τρομερή υπομονή από την Λιγκ 1 έφτασες στην κορυφή και της Ευρώπης σε συλλογικό επίπεδο και του κόσμου σε επίπεδο εθνικών ομάδων -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai Δεν γίνεται, έστω και μετά από τόσο καιρό, να μην δώσω συγχαρητήρια στον νετ... Πραγματικά νιώσαμε λες και ήμασταν οαδοί της Νόττινχαμ... Μπράβο μεγάλε...


Υ.Γ.: Περιμέμουμε κι άλλη ιστορία...
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για όλη την ιστορία αξίζεις ένα μεγάλο συγχαρητήρια!!!


Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

migeo wrote:Καλως σας βρισκω.

Χιλια συγγνωμη που επαναφερω ενα θεμα μετα απο τοσες ημερες, αλλα μολις τελειωσα το διαβασμα αυτης της εκπληκτικης ιστοριας. 108 σελιδες μονορουφι, πραγματικα δεν μπορουσα να σταματησω. :-D

Αψογος σε ολα ο netshaft. Τακτικες, μεταγγραφες, οικονομικος ελεγχος, δεν μπορεσα να βρω ψεγαδι.

Ενιωθα σαν να ημουν οπαδος της Forrest, πανηγυρισα καποια κρισιμα γκολ, λυπηθηκα για τον αποκλεισμο απο τη Βιγιαρεαλ, χαρηκα πολυ με την κατακτηση κυριως του πρωτου Τσ.Λ.

Εχεις τον σεβασμο μου φιλε. Πραγματικα αξιοθαυμαστος. Θα περιμενω με μεγαλη αγωνια την επομενη ιστορια σου (δεν θελω ου, θα υπαρξει επομενη ιστορια (: (: (: ).

Και παλι συγγνωμη που ποσταρω μετα απο τοσο καιρο, αλλα δεν μπορουσα να μην δωσω συγχαρητηρια.
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. Δε πειραζει που δε ποσταρες συχνα στην ιστορια αν και η συμμετοχη απο το κοσμο δινει δυναμη και κουραγιο στο καθε συγγραφεα...Χαιρομαι ιδιαιτερα που αλλο ενα ατομο απολαυσε την ιστορια μου αλλα αυτο που μου δινει τη μεγαλυτερη ικανοποιηση ειναι οτι μπορεσα να μεταφερω τη τρελα μου και αυτο που βιωνα κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου. χαρα στο κουραγιο σου που διαβασες την ιστορια μονορουφι.
Babaklas7 wrote:Απλά άπαιχτος... respect φίλε μου... Κατάφερες να κάνεις την Νόττινχαμ μεγάλη ομάδα ( αν όχι την μεγαλύτερη... ) όπως ήταν παλιά... Είσαι φοβερός... Ούτε ένα ψεγάδι όπως είπε και ο από πάνω μου... Καταπληκτική ιστορία, φοβερή διήγηση... Αν και δεν πόσταρα πολλές φορές, ( 2 ή 3 αν δεν κάνω λάθος ) την διάβαζα πολύ συχνά την ιστορία... Με τρομερή υπομονή από την Λιγκ 1 έφτασες στην κορυφή και της Ευρώπης σε συλλογικό επίπεδο και του κόσμου σε επίπεδο εθνικών ομάδων -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai Δεν γίνεται, έστω και μετά από τόσο καιρό, να μην δώσω συγχαρητήρια στον νετ... Πραγματικά νιώσαμε λες και ήμασταν οαδοί της Νόττινχαμ... Μπράβο μεγάλε...


Υ.Γ.: Περιμέμουμε κι άλλη ιστορία...
Λοιπον τα σχολια σας πραγματικα με κανουν να αισθανομαι υπεροχα. Δε περιμενα να εχει τοση απειχηση η 1η μου ιστορια. Η πορεια με τη Φορεστ ηταν ονειρο και αφου σκεφτηκα να τα παρατησω τοσες φορες ειπα να παω και μια βολτα μεχρι το Μεξικο...δε περιμενα να τα καταφερω και να κατακτησω το παγκοσμιο κυπελλο...στη παραταση. Ιστορια με πολλες ανατροπες και αγωνια, χαρες και λυπες, κατακτησεις και αποκλεισμους μα πανω απο ολα μαχες μεχρι τελικης πτωσεως. Προσωπικα νιωθω οπαδος της Φορεστ εδω και 3 χρονια που την επιλεγω σταθερα στα τελευταια Φμ. Αν και καποιοι απο εσας νιωσατε ετσι αυτο ειναι πολυ καλο γιατι καταφερα να σας περασω την αγαπη μου για τους κοκκινους μεσα απο την ιστορια μου.
philip21 wrote:Για όλη την ιστορία αξίζεις ένα μεγάλο συγχαρητήρια!!!


Image
Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη φιλαρακι. Ολα τα παιδια που γραφουμε σπαμε το κεφαλι μας να αραδιασουμε ενα σεναριο (κσλο-κακο δεν εχει σημασια) και τρωμε πολυ χρονο για τη τρελα και το μερακι μας. Οταν αυτο που γουσταρεις εχει ανταποκριση τι αλλο να ζητησεις. Σας ευχαριστω ολους σας παρα πολυ.



Σε αυτο το σημειο θελω να πω οτι εχω αποφασισει να γραψω νεα ιστορια με αλλη μια ομαδα θρυλο μιας και απ'οτι ειδα αρκετα παιδια μου το ζητατε....οποτε πως να αρνηθω. Θα προσπαθησω να βρω χρονο και να υπαρχει μια ροη στην ιστορια. Εχω αρχισει ηδη να γραφω και πολυ συντομα - ισως και αυριο - να ανεβασω καποια κομματια.

Ελπιζω να εχω τη στηριξη σας, με τα γνωστα σχολια, παρατηρησεις και οτι αλλο θελετε...Πανω απο ολα ελπιζω να σας αρεσει οπως και η 1η μου ιστορια.
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-gioupi -gioupi -gioupi Νέα ιστορία -gioupi -gioupi -gioupi Πάμε για μεγάλα πράγματα -gioupi -gioupi -gioupi Ελπίζω η ομάδα θρύλος να είναι ο Πανσερραικός :D
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ολεεεεεεεεεεε για την νέα ιστορία! δώσε μας μερικά hints για την ομάδα θρύλο, τι κατακτήσεις έχει κάνει, παίκτες κτλ :D
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sapsalomenos wrote:-gioupi -gioupi -gioupi Νέα ιστορία -gioupi -gioupi -gioupi Πάμε για μεγάλα πράγματα -gioupi -gioupi -gioupi Ελπίζω η ομάδα θρύλος να είναι ο Πανσερραικός :D
Δε μπορω να πω πολλα...Η ιστορια ειναι επι του πιεστηριου και γραφω με μεγαλο μερακι και παλι. Δυστηχως δεν ειναι ο Πανσεραικος...Γενικα το Ελληνικο πρωταθλημα δε το εχω σε μεγαλη εκτιμηση...Σε καθε νεο Φμ θα παρω λιγο την αεκ για κανα 2-3 χρονιες...και μετα Φορεστ κτλ...
Direct wrote:ολεεεεεεεεεεε για την νέα ιστορία! δώσε μας μερικά hints για την ομάδα θρύλο, τι κατακτήσεις έχει κάνει, παίκτες κτλ :D
Ειναι σπουδαιος συλλογος με κατακτησεις τροπαιων...με βαρια φανελα...με παιχτες θρυλους...απλα θα πω οτι θα επανελθει ενας προπονητης στο συλλογο για να τον αναστησει...και να κατακτησει ξανα τη κορυφη...Θα προσπαθησω να εχει πλοκη η ιστορια και να παιξουν πολλα βιντεακια και ιστορικες αναδρομες κτλ. Το εχω λιγο θολο στο μυαλο μου αλλα ελπιζω να βγει καλο αποτελεσμα και να γουσταρουμε παλι ολοι μαζι. Η αγωνια δε θα κρατησει πολυ το υποσχομαι
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήδη έχει κρατήσει πολύ! :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”