Dortmund uber alles

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 παιχνίδια έμειναν μέχρι το τέλος την φετινής χρονιάς? Το ότι θέλω το 3/3 δεν χρειάζεται καν να το αναφέρω?

Η Τσέλσι μετά από 15 αγωνιστικές απέλυσε τον Schafer? Και πολύ τον κράτησε θα πω εγώ? (είναι 11η με 19 βαθμούς και απέχει 12 από την πρωτοπόρο Μπλακμπερν!!!!) Φυσικά και είμαι 1ος για να αναλάβω την Τσέλσι?Αλλά να φύγω στην μέση της χρονιάς δεν υπάρχει περίπτωση? Αν μου κάνουν πρόταση θα τους πω να περιμένουν μέχρι το τέλος της σαιζόν? Αν θέλουν? Μπορεί να θέλω να φύγω αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τους παρατήσω στην μέση της σαιζόν?

Και η πρόταση έφτασε?

Image

Ζήτησα 1 εβδομάδα διορία? Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω? Δεν θέλω να φύγω στην μέση της χρονιάς? Και η Τσέλσι θέλει άμεση απάντηση? Αν μου έκαναν την πρόταση στο τέλος της σαιζόν θα δεχόμουν με κλειστά μάτια? Τώρα δεν ξέρω?

Εν τω μεταξύ μια τέτοια πρόταση δεν θα μπορούσε να μείνει κρυφή? Οι παίχτες στην προπόνηση άρχισαν τις ερωτήσεις? Προσπάθησα να τους καθησυχάσω? Πραγματικά δεν ξέρω αν τα κατάφερα?

10/12/2011 : 16η αγωνιστική : Ντόρτμουντ - Ανόβερο

3 ματς. 3 νίκες. Τίποτα λιγότερο.

Image

Τουλάχιστον δεν επηρεάστηκε η απόδοση στα παιχνίδια? Άλλη μια εύκολη νίκη?

Πραγματικά είμαι σε πολύ δύσκολη θέση? Θέλω να πάω στην Τσέλσι αλλά με τους δικούς μου όρους και όταν θέλω εγώ? Δηλαδή στο τέλος της χρονιάς? Πραγματικά είμαι πολύ κοντά στο να αρνηθώ ένα συμβόλαιο που το θέλω πολύ μόνο και μόνο επειδή ήρθε στην λάθος στιγμή? Και ο λόγος που πολύ πιθανό να αρνηθώ είναι επειδή αν πάω τώρα στην Τσέλσι δεν θα έχω τον χρόνο να στήσω την ομάδα όπως θέλω? Άσε που ταυτόχρονα θα υπάρχουν και παιχνίδια με τα οποία θα πρέπει να ασχολούμαι?Ενώ αν ερχόταν η πρόταση στο τέλος θα είχα 2,5 σχεδόν μήνες καιρό για να ετοιμάσω την ομάδα όπως θέλω?

Σε 3 μέρες υποδεχόμαστε την Μανίσασπορ για το ChL?

13/12/2011 : Champions League : 6η αγωνιστική : Ντόρτμουντ - Μανίσασπορ

Νίκη και τίποτε άλλο.


Image

Το ημίχρονο λήγει 0-0 με το γνωστό σκηνικό? Εμείς επίθεση και οι αντίπαλοι άμυνα? Με τον ίδιο τρόπο κύλησε και το 2ο μέρος? Απλά αυτή την φορά δεν σκοράραμε?

Στο άλλο ματς του ομίλου : Μίλαν ? Σταντάρ 4-0

Τελική βαθμολογία ομίλου :

1. Ντόρτμουντ 11 (Q)
2. Mίλαν 10 (Q)
3. Σταντάρ 7
4. Μανίσασπορ 4

Εκτός από εμάς και την Μίλαν οι υπόλοιπες ομάδες που προκρίθηκαν είναι : Ρεάλ , Γιουβέντους , Λυών , Σπόρτινγκ , Μαν Γιουν , Σαλζμπουργκ , Ίντερ ? Παρί Σ.Ζ. , Μπάγερν , Ρόμα , Μπαρτσελόνα , Διναμό Κιέβου , Λίβερπουλ & Πόρτο?

Στο Uefa συνεχίζουν οι : Σταντάρ , Άστον Βίλλα , ΠΑΟ , Σέλτικ , ΤΣΣΚΑ Μόσχας , Σαραγόσα , Ρέιντζερς & Φέγενορντ?

Και τέλος σπίτι τους πάνε οι : Μανίσασπορ , Ρόντα , Ζενίτ , Λόκομοτιβ Σόφιας , Μπάνικ Οστράβα , Φούλαμ , Στεάουα & Κ. Μπριζ?

Η Τσέλσι επέστρεψε? Ξαναζήτησα 1 εβδομάδα διορία για να αποφασίσω? Ευτυχώς το δέχτηκαν? Αν μου έδιναν την επιλογή να αναλάβω από το καλοκαίρι δεν θα το σκεφτόμουν καν? Θα είχα υπογράψει ήδη?

18/12/2011 : 17η αγωνιστική : Χέρτα - Ντόρτμουντ

Image

Ούτε καν ιδρώσαμε? Πολύ εύκολη νίκη?

Τέλος οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για το 2011? Επόμενο παιχνίδι στις 04/02/2012 με το Αμβούργο στην έδρα μας? Αν είμαι ακόμα στην Ντόρτμουντ?

Βαθμολογία μετά από 17 αγώνες :

Image

Χωρίς αντίπαλο?

Στατιστικά :

Image

Image

Image

Το μόνο που μένει είναι να αποφασίσω τι θα κάνω?
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φύγε για να αλλάξεις παραστάσεις...
Δόξα τω θεώ η Τσέλσυ έχει μπόλικα φράγκα και μπορείς να κινείσαι καλύτερα... -gioupi -gioupi
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ρόστερ της τσελσι θέλει αλλαγή κατα 70% και εκει λογω του work permit δεν θα μπορω να φέρνω αβέρτα ταλεντακια απ εξω... και τα 42Μ που μου δινει για μπατζετ δεν φτανουν ουτε για ζητω... Ασε που θελω να δοκιμασω να παρω το ChL με την Ντόρτμουντ...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
πρεπει να εχουν χαθει 2 ποστ που εκανα... Εκτος και αν πατουσα μονο πριβιου και μετα δεν πατουσα σαμπμιτ.... αυριο θα ξερω 100%
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο ακριβως σκεφτηκα!!!την καταραμενη αδεια εργασιας...κανε υπομονη μηπως ερθει προταση απο Ισπανια...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά ασταμάτητος...όσο για την 5άρα..την αξίζαμε έτσι όπως παίξαμε...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Τελικά όντως χάθηκε ένα ποστ και δεν ξέρω το γιατί. Πάμε πάλι λοιπόν..
Μετά από πού σκέψη αποφάσισα να δεχτώ την πρόταση της Τσέλσι και να κάνω το βήμα στην Αγγλία. Με μισή καρδιά αλλά πλέον θεωρώ ότι έδωσα στην Ντόρτμουντ όλα όσα μπορούσα.

Με την φυγή μου από την Ντόρτμουντ άλλοι 6 προπονητές της ομάδας δήλωσαν την παραίτηση τους?

Image

Με κάποιους από αυτούς πολύ πιθανό να ξανασυνεργαστώ στην νέα μου ομάδα?

Το συμβόλαιο μου είναι μέχρι τον Ιούνιο του 2013 με 51,000/ week μισθό?

Το ρόστερ της Τσέλσι :

1st team

Image

Reserves

Image

U18


Image

Θέλει πολύ δουλειά? Από όλο αυτό το ρόστερ που βλέπετε μόνο 17 παίχτες θεωρώ πως αξίζουν να παίζουν στην ομάδα? Όλοι οι υπόλοιποι θα πάρουν το μπούλο?

Οι 17 ?τυχεροί? είναι :

Image

Ούτε και ο Lampard θα μείνει απλά επειδή ακόμα θεωρώ πως μπορεί μέχρι το τέλος της σαιζόν να προσφέρει θα είναι στην 1η ομάδα?

Το σύστημα γνωστό? Το ίδιο που έπαιζα και με την Ντόρτμουντ :

Image

Φυσικά με το που πήγα έδιωξα σχεδόν όλο το προπονητικό team με σκοπό να φτιάξω το δικό μου? 3 Άτομα μόνο την ?γλίτωσαν? Έτσι το 1ο πράγμα ήταν να βρω τους κατάλληλους προπονητές?


Καιρός για χάσιμο δεν υπάρχει? Σε 2 μέρες παίζουμε εκτός έδρας μα την Τότεναμ? Δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά? Πάλι καλά που οι μεταγραφές αρχίζουν σε 1 εβδομάδα?

Η βαθμολογία της Πρέμιερ :

Image

Αν είναι δυνατόν? Α ρε Schafer τραγικέ?

Πάλι καλά που το δυνατό σημείο της ομάδας είναι εκτός γηπέδου :

Image

Και το καλοκαίρι σκοπεύω να το εκμεταλλευτώ πλήρως?

26/12/2011 : 18η αγωνιστική : Τότεναμ - Τσέλσι

Δεν είχαμε πολύ καιρό να γνωριστούμε αλλά ούτε και να μάθετε καλά το σύστημα. Ελπίζω μα τα λίγα που σας έχω πει να έχετε καταλάβει το τι θέλω μέσα στο γήπεδο. Πάμε.

Image

Λίγο πριν την λήξη ο Berbatov μας την έκανε την ζημιά? Και με το ξεκίνημα μας την ξανάκανε? Θέλει πολύ δουλειά η ομάδα και πολύ μεγάλη ενίσχυση σχεδόν σε όλες τις γραμμές?

Εδώ είναι Αγγλία και αντίθετα με την Γερμανία που σταματάει έχουμε απανωτά παιχνίδια?

28/12/2011 : 19η αγωνιστική : Τσέλσι ? Φούλαμ

Image

Αυτή την φορά οι παίχτες έδειξαν πιο συγκεντρωμένοι και απέδωσαν καλύτερα στο γήπεδο? Να μην τρώγαμε και το γκολ στο 41 θα ήταν πολύ καλύτερα?Ήρθε και ο τραυματισμός του Cavani και δέσαμε? Ποιον να βάλω?? Τον 33χρονο Drogba ή τον 32χρονο Anelka??? Απορώ τι έκανε τόσο καιρό αυτός ο Schafer? Έλεος δηλαδή? Πάλι καλά που κερδίσαμε? 6 μέρες έξω ο Cavani?

Τέλος και το 2011? Αρχίζουν οι μεταγραφές? Σίγουρα οι πρώτες κινήσεις θα είναι κάποιοι πιτσιρικάδες που τους ξέρω από την Ντόρτμουντ και μπορούν να βοηθήσουν είτε στην βασική ομάδα είτε σαν αναπληρωματικοί?

Τέλος και οι προπονητές :

Image

Ο Anderson ήταν μαζί μου και στην Ντόρτμουντ και γι αυτό τον επέλεξα σαν Assistant Manager (Βγάζει και 7 * στο Set Pieces)
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε φιλόλογε!
Εμπρός για την ανόρθωση της Τσέλσι :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι φιλόλογε...Τσέλσι 8)
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chelsea :yea: :yea: :yea:

Aπαιτω να παρεις εκδικηση εκ μερους μου :twisted: , θελουμε οπωσδηποτε κατακτηση του Τσου Λου με αντιπαλο την Ρεαλ(εγω το ειχα χασει απο τη Ρεαλ στο 94' :cry: :cry: :cry: ).

Και επισης απαιτουμε να κανεις ρεζιλι τη Μαντσεστερ 8)
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί θα διώξεις τον Λαμπαρτ; Είναι μεγάλος;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανε οτι απετυχε ο special one.φερ το CHL στο σταμφορτντ μπιτζ!!!η ομαδαρα μου πρωτη??αραγε τι ροστερ εχει???
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω για την συμπαρασταση... Θα προσπαθησω να σας δικαιωσω...

Ναι Dr ειναι πλεον 33...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινάνε και επίσημα οι μεταγραφές? Βέβαια υπάρχουν και παιχνίδια αυτή την περίοδο. Κάτι που πρέπει να συνηθίσω?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου Kim Kristiansen (AML , ST) από την Ντόρτμουντ έναντι 3Μ

Image

Προς το παρών δεν θα πουλήσω παίχτες? Θα κάνω μόνο κάποιες αγορές για να βγει η χρονιά. Δεν θέλω να κάνω μεγάλες αλλαγές ενώ το πρωτάθλημα είναι σε εξέλιξη?

02/01/2012 : 20η αγωνιστική : Τσέλσι - Πόρτσμουθ

Image

Προηγήθηκε η Πόρτσμουθ αλλά τα παιδιά έδειξαν χαρακτήρα και γύρισαν πολύ γρήγορα το παιχνίδι? Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο καλά θα καταλαβαίνουν το σύστημα και θα παίζουμε όλο και καλύτερα? Ότι θα έχω αμυντικό πρόβλημα με Cech , Terry , Barzagli πραγματικά δεν το περίμενα? Πίστευα ότι αυτό το σημείο ήταν από τα δυνατά της ομάδας? Τέλος καλό όλα καλά?

Οι μεταγραφικές αναζητήσεις συνεχίζονται? Όπως και τα συνεχόμενα παιχνίδια?

04/02/2012 : 21η αγωνιστική : Ρέντινγκ - Τσέλσι

Image

Η ομάδα αρχίζει να ρολάρει? Πολύ καλό αυτό? Με τις κατάλληλες κινήσεις το καλοκαίρι δεν θα αργήσει και πολύ η στιγμή που θα χτυπάμε τίτλους?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 17χρονου Cicek Serdar (MC , MR) για 2 χρόνια από την Σάλκε έναντι 2,4Μ

Image

07/02/2012 : FA Cup 3rd Round : Τσέλσι ? Σεφ Γουεν.

Image

Εύκολα? Εντάξει αν αντιμετωπίζαμε και σε τέτοια ματς πρόβλημα?

Επόμενο παιχνίδι με την Α. Βίλλα σε 1 εβδομάδα?
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο 4ος γύρος του FA Cup μας φέρνει αντίπαλους με την Μπέρνλι? Το ματς θα γίνει στην έδρα μας στις 28/01/2012?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 18χρονου Alex Ikechuwku (DMC , MC) για 3 χρόνια από την Ντόρτμουντ έναντι 4,5Μ

Image

Εν τω μεταξύ η κακή πορεία της ομάδας τα τελευταία χρόνια έχει κάνει τους παίχτες ονόματα να μην θέλουν να έρθουν? Είναι σαν να χτίζω την Τσέλσι από την αρχή?

Κοντά στους 40 παίχτες έχω αποφασίσει να πουλήσω στο τέλος της σαιζόν? Το υλικό χρειάζεται ξεσκαρτάρισμα?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 20χρονου Dick Parmentier (ML , AML , AMC) για 3 χρόνια από την Ντόρτμουντ έναντι 9,75Μ

Image

Κάνω κινήσεις για παίχτες που ξέρω καλά τι μπορούν να κάνουν?

Νέο feeder club η Λέστερ?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 20χρονου Alexandr Panchenko (MC) για 3 χρόνια από την Ντόρτμουντ έναντι 4Μ

Image

Ο παίχτης θα δοθεί δανεικός στην Bέστερλο? Άτιμο work permit?

14/01/2012 : 22η αγωνιστική : Άστον Βίλλα - Τσέλσι

Πρέπει να δείξουμε σε όλους ότι επιστρέψαμε. Πάμε γερά.

Image

Ήμασταν καλύτεροι αλλά η μπάλα δεν έμπαινε μέσα? Ακολουθεί το παιχνίδι με την Μπόλτον?

Μπορεί η υπομονή να μην είναι το βασικότερο χάρισμα μου αλλά αυτή την φορά πρέπει να το κάνω αν θέλω να πετύχω κάτι καλό με την Τσέλσι? Το καλοκαίρι θα έρθει που θα πάει? Θα γίνουν πάρα πολλές αλλαγές?


21/01/2012 : 23η αγωνιστική : Τσέλσι - Μπόλτον

Image

Παρά την πίεση το 0-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου? Ήρθε και ο τραυματισμός του Cole και δέσαμε? Το πήραμε αν και με αγανάκτησαν? Πολλές χαμένες ευκαιρίες και η Μπόλτον παραλίγο να κλέψει βαθμό? Πρόβλημα στο τελείωμα? 8 μήνες έξω ο Cole? ΑΜΕΣΗ ανάγκη για ΑΜR?

Ακολουθεί το παιχνίδι με την Μπέρνλι για το FA Cup? 2 μέρες ρεπό?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 17χρονου Peter Rytter (DL , WBL) για 3 χρόνια από την Χαμ Καμ έναντι 700Κ

Image

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 18χρονου Dean Smith (DL , WBL) για 2 χρόνια από την Ντόρτμουντ έναντι 3,9Μ

Image

28/01/2012 : FA Cup 4th Round : Τσέλσι - Μπέρνλι

Image

Εύκολα και πάλι? Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω και κάποιους παίχτες σε διαφορετικές θέσεις από τις συνηθισμένες?

Η Τσέλσι ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου Sotiri Nini (AM RLC) για 3 χρόνια από την Ντόρτμουντ έναντι 44Μ (14Μ + 30Μ σε 24μήνες)

Image

Ο 5ος γύρος του FA Cup μας έβγαλε αντιμέτωπους με την Φούλαμ την οποία θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας στις 18/02/2012?

Πάει ο Ιανουάριος?
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”