100χλμ μακριά απο την Κίνα και όμως και εδώ είναι Ευρώπη.

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2o παιχνίδι εντός έδρας αυτή τη φορά με τη σαφώς καλύτερή μας Δυναμό Μοσχας. Μας δίνουν πέναλντι εις βάρος μας για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι και μάλιστα και πάλι μέσα στην έδρα μας(δεν αρχίζουμε καθόλου καλά με τη διαιτησία) βρισκόμαστε πίσω στο σκορ στο 83ο λέπτο και όμως οι 9292 φίλαθλοι συνεχίζουν να φωνάζουν. Με αυτά και με αυτά ο Delgado θα ισοφαρίσει. Έπειτα θα τραβηχτούμε παίζοντας 4-4-1-1 και βάζοντας τον Cutura απο αριστερό μπακ σε αριστερο χαφ η αλλαγη θα πιάσει τόπο στο 87'. 1η νίκη με ανατροπή. Αυτά είναι. Όταν έχεις 3 σουτ προς το τέρμα και βάζεις 2 γκολ τότε μόνο ευχαριστώ πρέπει να λες.

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
Peter_Punk
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Mon May 19, 2008 9:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Pao , Nationalmannschaft
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή και από μένα....δύσκολο πρωτάθλημα διάλεξες.
Image
Image
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν ακολουθούν άλλα 5 παιχνίδια και έτσι μετά από 7 παιχνίδια τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Image
Image

και η βαθμολογία:

Image
Image


Συμπέρασμα 1ο: Είπαμε πως από την αρχή έχουμε πρόβλημα στην άμυνα. Τελικά το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο από ότι φανταζόμουνα. Σε 7 παιχνίδια έχουμε φάει ούτε λίγο ούτε πολύ 17 γκολ ή 2.42 γκολ ανα αγώνα και φυσικά έχουμε καταφέρει και έχουμε δεχθεί γκολ και στα 6 παιχνίδια!!!

Συμπέρασμα 2ο: Είχαμε πει πως η έδρα θα είναι το μεγάλο μας ατού. Δεν είμαι και σίγουρος πλεον αν και οι οπαδοί μας συνεχίζουν να έρχονται στο γήπεδο.

Συμπερασμα 3ο: Κάτι πρέπει να γίνει με τη διαιτησία.
1ο παιχνίδι: 1 κόκκινη, 4 κίτρινες, 1 πέναλντι
2ο παιχνίδι: 1 πέναλντι
3ο παιχνίδι: 1 κόκκινη, 4 κίτρινες
4ο παιχνίδι: -
5ο παιχνίδι: 4 κίτρινες, 1 πέναλντι
6ο παιχνίδι: 1 κόκκινη, 1 πέναλντι

Δηλαδή σε 6 αγώνες μου έχω 4 πέναλντι κατά. Προσθέστε σε αυτά και κανα 2-3 γκόλ που μου ακύρωσαν για offside και θα δείτε πως παράγκες υπάρχουν και στη Ρωσσία.

Μετά από όλα αυτά η πρώτη συνάντηση με τον πρόεδρο και αναπόφευκτη ήταν και καθόλου ευχάριστηση για μένα:

Image
Image

-Πρόεδρε εκείνο που λέγαμε για γρήγορη παραμονή μήπως να το ξεχνούσαμε; Το βλέπω δύσκολο. Αλλα και εσύ πρέδρα δε με βοηθάς. Κοίτα εδώ τιμωριές:

Image
Image
Last edited by nirax on Thu Jul 03, 2008 12:32 am, edited 1 time in total.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα κουραγια!!
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν χρειάζονταν να βάλουμε ένα τίτλο αυτός σίγουρα θα ήταν: "Μίλησε η έδρα".
Παιχνίδι εντός έδρας με την FC Moscow και καθαρο 2-0. Ίσως το καλύτερο και πιο μεστό παιχνίδι που κάναμε μέχρι σήμερα. Επιτέλους στο 8ο(!) παιχνίδι δεν φάγαμε γκολ, δεν φάγαμε κόκκινη κάρτα, δεν καταλογίστηκε κατά μας πέναλντι. Ο πρόεδρος κοίταξε λίγο και τα συμφέροντα της ομάδας όχι τίποτα παραπάνω από το αυτονόητο να έχουμε δίκαιη μεταχείριση τουλάχιστον μέσα στο σπίτι μας. Ο Delgado, μας δικαιώνει για την επιλογή μας και οι αναζητήσεις για αμυντικούς συνεχίζονται.

Image
Image
Last edited by nirax on Thu Jul 03, 2008 12:34 am, edited 1 time in total.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

12 Μαϊου: Ακολουθεί παιδί με την Rubin Kazan εκτός έδρας όπου χανουμε με 2-0

18 Μαϊου: Η ομάδα ενισχύεται με έναν ακόμα Ουκράνο - Scout ο οποίος αμέσως πέρνει εντολή για να κάνει ένα tour στην Ανατολική Ευρώπη.

19 Μαϊου: Αισιώς φθάσαμε στο 10ο παιχνίδι. Εντός έδρας και ο Stojanovic o οποίος επιστρέφει μετά την τιμωρία του χαρίζει τη νίκη στο 90+ λεπτό και όλοι μαζί πανηγύριζουμε το 50ο του γκολ.

Image
Image

Εντωμεταξύ τα κονέ του προέδρου δούλεψαν ... Άλλωστε είπαμε εδώ είναι Βλαδιβοστόκ...

Image
Image

Με αυτά και μετά βρισκόμαστε στην 10η θέση after 10 games...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι ενώ σιγά σιγά τα πράγματα μπαίνουν σε μια σειρά ήρθε αυτό:

Image
Image

Και μας έκοψε τα πόδια... Βέβαια πρόκειται για τον 2ο τερματοφύλακά μας, ο οποίος ήρθε ως αντάλαγμα σε κάποια από τις μεταγραφές που κάναμε αλλά έχει ήδη προλάβει και έχει παίξει σε 3 παιχνίδια (στο τελευταίο ξεκίνησε).

Image
Image

Το χειρότερο από όλα είναι πως πλεον έμεινα με ένα τερματοφύλακα. Υπάρχει βέβαια και ένας 19 χρόνος που δόθηκε για ψήσιμο στην Λευκορωσική Minsk (affilated club) αλλα πως να εμπιστευτώ (και δεδομένου της άμυνάς μου) το τέρμα σε ένα 19 χρόνο;
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επόμενο παιχνίδι με CSKA και ελπίζουμε τουλάχιστον να μην ξεφτιλιστούμε.
θα βρεθεί και πάλι ένας διαιτήτής και θα μας αφήσει από το 20 με 10 παίχτες κάνοντας ακόμα ευκολότερο το έργο της CSKA Το 2-3 μάλλον είναι κολακευτικό για εμάς...

Image
Image

O Dennis Tumasyan ο οποίος ήρθε μαζί μας το καλοκαίρι και για τον οποίο εκφάστηκε δυσαρέσκεια από ομάδα των φιλάθλων θα μπει προς πώληση. Η Ural με την οποία έχουμε πάρε δώσε συχνά πυκνά θα δώσει 190.000$ και ένα φιλικό αγώνα και βεβαίως θα γίνει παίχτης της απο τον Αύγουστο. Ο Tumasyan D/DMC ετών 22, αγοράστηκε 95.000$ ενώ μέχρι σήμερα έχει αγωνιστεί σε 4 παιχνίδια ως βασικός και σε καμιά περίπτωση δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μας.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16 Μαίου παιχνίδι με την Spartak Moscow εντός έδρας. 1-1 το αποτέλεσμα που μάλλον μας αδικεί.

Και οι σφαγές εκτός έδρας συνεχίζονται. Δε φτάνει που κάνουμε 15000 χλμ για να φτάσουμε στην Αγία Πετρούπολη μας Θα καταλογιστούν 2 πέναλντι αυτή τη φορά εις βάρος μας.

Image
Image

Τηλέφωνω στον πρόεδρο... (επιβάλεται)

- Πρόεδρε
- Έλα αγαπούλα.
- Πρόεδρε εντάξει εντός έδρας τα πράγματα συμαζεύτηκαν λιγάκι αλλα εκτός εδρας σαν πρόβατο παμε κατευθείαν για σφάξιμο. Τι θα γίνει με αυτήν την κατάσταση;
- Τι να σε κάνω αγάπουλα; Η Αγία Πετρούπολη είναι πολύ μακριά για μένα και δεν έχω προσβάσεις...
- Μα πρόεδρε... Πρόεδρε;;;
- .............. Το κλείσε... -haterosik

Έτσι και εγώ αποφασίζω να βγω για ψώνια και να κάνω μια βόλτα στην πάλαι ποτέ πρωτεύουσα της Τσαρικής Αυτοκρατορίας, άλλωστε ποιος ξέρει αν του χρόνου θα μπορέσω να ξανάρθω.

Image
Image
Περασμένα μεγαλεία διηγώντας να κλαίς. Ολα εδώ θυμίζουν ότι κάποτε αυτός ο τόπο μεγαλούργησε. Σήμερα ψάχνει να βρει την χαμένη της δόξα.

Image
Image

Πριν φύγω δεν παραλείπω να ανάψω ένα κεράκι στον καθεδρικό ναό των Πέτρου και Παύλου. Πού ξέρεις αφού ο πρόεδρος δε βοηθά ίσως ο Θεός κάνει κάτι...

Image
Image

Στην πτήση προς το Βλαδιβοστόκ κοιτάω τη βαθμολόγια. Εντάξει θα μπορούσε να είναι και χειρότερα σκέφτομαι καθώς με πέρνει ο ύπνος. Αλλά αυτά τα 26 γκολ παθητικό είναι ο εφιάλτης μου

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η επόμενη εβδομάδα δεν είναι καθόλου εύκολη. Εχω πάρει σβάρνα τις αγορές και τα παζάρια και ψάχνω απεγνωσμένα αμυντικούς και τέρματα. Για να γίνει αυτό όμως πρέπει να βρω και λέφτα άλλωστε από την αρχή είχα πει ότι θέλω να δουλέχω με μικρό roster.

Έτσι ο ένας απο τους δίδυμους Αdjindali

Image
Image

ήδη έχει κανονίσει να μετακομίσει απο το Bλαδιβοστόκ για την Κuban. Θα φέρει στα ταμεία 210.000$ και για την ηλικία του είναι καλά λεφτά...

Εδώ οι Adjindali bro (sic...) -gioupi

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...Πρόεδρε σου λέω: τις καρέκλας σου οι βίδες, μία - μία σπάζουν με ύπουλους τριγμούς
Πρόεδρε, η σιωπή σου σαβανώνει στους αιθέρες, της οργής τα βέβηλά μου ντεσιμπέλ
Πρόεδρε, ο κόσμος πεθαίνει...
Πρόεδρε, της παρτίδας έχεις όλη την ευθύνη, αλλ εσύ ποτέ δεν περπατάς σκυφτός....


4-1-2 εντός έδρας και σύνολο 13βαθμοί
0-3-4 εκτός έδρας και 3 βαθμοί και πολλοί μας είναι...

Τεσπα έστω και έτσι νίκη είναι και αυτή...

Image
Image

Η αλήθεια είναι βέβαι ότι η Kuban διαμαρτύρεται για ένα offside αλλά εγώ δεν είδα τίποτα :oops: :oops:
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι εκτός έδρες ήττες συνεχίζονται:

Image
Image

Και όπως είναι λογικό μου την πέφτουν οι δημοσιογράφοι για το τέρμα...

Image
Image

Η αλήθεια είναι πως αυτός ο άνθρωπος έχει κάνει και μια εμφάνιση με την Τσεχία. Δώσαμε για το παλτό 650.000$ αλλά δεν ήταν δική μου πρόταση. Εδώ τον βρήκα. Έχουμε φαέι 30 γκολ και κερδίζουμε επ' άξια τον τίτλο της χειρότερης άμυνας. Τώρα και να θες να τον καλύψεις αυτόν τον άνθρωπο τι να πεις;;; Έτσι λέω και εγώ την αλήθεια. Κανένας δεν έχει μόνιμη θέση στην ομάδα ακόμα και αν είναι τερματοφύλακας και δεν υπάρχει άλλος στο roster.

Image
Image

Εχω βρει ένα τεφαρίκι ξέρετε από αυτούς τους Λευκορώσους που λήγει και το συμβόλαιο σε λίγο. Αμα καταφέρω και τα βρω με την ομάδα (ήδη είμαι σε διαπραγματεύσεις) τότε ο Τσέχος θα παει για προπόνηση στα γκούλακ της Σιβηριάς...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eντωμεταξύ η πόρτα της εξόδου έχει ανοίξει διάπλατα. Πάει και αυτός 300.000$ θα μπουν στα ταμεία, plus ποσοστό σε περίπτωση μεταπώλησης και ένα φιλικό, καλά είναι...

Image
Image

Βρήκαμε και τέρμα. 275.000$ πήγε το κοστούμι και έρχεται σε κανα δύο μηνάκια...

Image
Image

Και συνεχίζεται η προσπάθει για την ενίσχυση της αμυντικής λειτουργείας. Ήδη έχω σταμπάρει ενα βραζιλιάνο 34 χρονών αλλα ΟΚ δε βιάζομαι και κανά 2-3 ακόμα. Τέλος ψάνω και ένα δεξι χαφ, αλλα μόνο αμα βρω κανένα κελεπούρι θα προχωρήσω σε μεταγραφή.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή τη φορά έχω καλά νέα. Αν και ο γνωστός σφάχτης Stanilsav Sukhina εβαλε και πάλι το χεράκι του η για την ακρίβεια το νυστέρι του. Μας έχει σφυρίξει σε δύο παιχνίδια και στα δύο την έχουμε φάει την κοκκινή μας. Σήμερα μας ακύρωσε και ένα γκολ αλλα επιτέλους αυτή τη φορά δεν τα κάταφερε.

Image
Image

Νίκη εκτός έδρας και μάλιστα πεντακάθαρη...

Image
Image

To θαύμα έγινε. Ανοίξτε σαμπάνιες ή καλύτερες βοτκές ενοείται Premium και ξέρετε τι λένε πως όσο πιο αγευστη είναι η βότκα τόσο καλύτερη είναι...

Image
Image

Image
Image

και που ξέρετε σε εναν absolut world ακόμα και η Luch μπορεί να κερδίσει εκτός έδρας.

Εναλλακτικές προτάσεις για όσους θέλουν να καταναλώσουν λιγότερο οινόπνευμα:

Aegean Sunset
? 4 cl βότκα

? 2 cl λικέρ ροδάκινο

? 2 cl χυμό από λάιμ

? 1 cl σιρόπι ζάχαρης

? 6 cl ΕΨΑ ξινοκέρασο

? 5 - 6 βύσσινα χωρίς κουκούτσι

? 4 κομμάτια μάνγκο

Βάζουμε τα βύσσινα στο mixing glass μαζί με το λάιμ και τη ζάχαρη. Πιέζουμε με το γουδοχέρι. Χτυπάμε μαζί με τη βότκα στο shaker. Σουρώνουμε σε highball, βάζουμε τη βυσσινάδα και από πάνω καλύπτουμε την επιφάνεια με το λικέρ ροδάκινου. Γαρνίρουμε stick περνώντας βύσσινα και mango και βυθίζουμε στο ποτό.

ή

Cape Sounio

? 3 cl βότκα,

? 3 cl Coconut Cream,

? 2 cl Midori,

? 9 cl χυμό ανανά,

? 1/4 γλυκό φρέσκο πεπόνι

Ανακατέψτε με θρυμματισμένο πάγο. Ρίξτε το σε ψηλό highball ποτήρι. Γαρνίρετε με ένα κομμάτι ανανά και κεράσια. Σερβίρετε με καλαμάκι.

Image
Image

Στο αεροπλάνο της επιστροφής μου ήθρε και το fax για το Βραζιλιάνο που σας έλεγα.Διεθνής παρακαλω ...

Image
Image

Με δεδομένο ότι ήδη έχω κλείσει τον :

Image
Image

αλλά και τον:

Image
Image

αυτό σημαίνει πως αφενός η αριστερή μου πλευρά είναι φωτιά και αφετέρου πως κάποιο απο τα αποτυχημένα στοπερ θα την πληρώσει. Και οι δύο είναι οι υποψήφιοι:

Ο ένας:

Image
Image

και ο άλλος:

Image
Image

Επίσης ο σίγουρος ότι θα πάει απο εκεί που ήρθε στην μεταγραφική περίοδο του Αυγούστου είναι ο δανεικός:

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος ρε!!Πολυ καλα τα πας!!
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”