Scribo Historiam,ergo sum...!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας,

Ύστερα από ένα χρόνο περίπου, πήρα τη γενναία απόφαση να ξανά μπω στο φανταστικό κόσμο των ιστοριών. Ίσως κάποιοι από εσάς να είχατε διαβάσει την προηγούμενη ιστορία μου και να με θυμάστε. Άλλοι πάλι, όντας νεότεροι στο φόρουμ μπορεί να μην με γνωρίζετε. Όπως και να ?χει, είμαι ο Josh, κατά κόσμων Ιωσήφ ή Σίφης εις την κρητικήν διάλεκτον, και αυτή τη φορά θα προσπαθήσω να πραγματοποιήσω ένα όνειρο των Σερραίων φιλάθλων, δηλαδή την άνοδο στην Σουπερλιγκ(όνειρο το οποίο πρόσφατα υλοποιήθηκε irl).

Φυσικά και ο τίτλος της ιστορίας ουδεμία σχέση έχει με τα Σέρρας. Προκειται για ένα λογοπαίγνιο, μια εναλλαγή της γνωστής θεωρίας του Ρενέ Ντεκάρτ ο οποίος υποστήριξε πως από τη στιγμή που σκεφτόμαστε, υπάρχουμε. Περαιτέρω, ανάλυση της θεωρίας δεν χρειάζεται, εδώ είμαστε για άλλους λόγους και έχουμε θέσει άλλους σκοπούς?!

Αυτά προς το παρόν, λογικά αργότερα θα υπαρξει το πρώτο επισόδειο της ιστορίας με τις δηλώσεις και τα πρώτα σχέδια,ως τοτε γεια σας!
Last edited by Josh91 on Sat Aug 09, 2008 2:23 pm, edited 5 times in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε τελείωνε, και με την άνοδο!!

Σαψαλωμένος και μπομπ θα είναι σίγουρα αναγνώστες :D :wink:
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Count me in! ( H γυναίκα είναι από τα Σέρρας... -georgeous )
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενημερωτικό ποστ σχετικά με την πόλη των Σερρών,την ομάδα κτλ

Τα Σέρρας:
Η ομάδα για την περίοδο 2007-2008:
Spoiler: show
Image
Οι εγκαταστάσεις και το γήπεδο:
Spoiler: show
Πληροφοριες για σταδιο

Χωρητικότητα: 9.500 (καθήμενοι)
Τοποθεσία:
Το γήπεδο βρίσκεται στις Σέρρες, 80 χλμ βορειο-ανατολικά της Θεσσαλονίκης και 590 χλμ βόρεια της Αθήνας. Μπορείτε να φτάσετε εκεί και σιδηροδρομικώς. Το ίδιο το γήπεδο βρίσκεται στη νότια πλευρά της πόλης. Για να το βρείτε, ερχόμενοι από Θεσσαλονίκη, μπείτε στις Σέρρες και συνεχίστε ευθεία μέχρι να βρεθείτε μπροστά στο Δημαρχείο της πόλης. Εκεί πρέπει να στρίψετε δεξιά στην οδό Μεραρχίας. Μετά από 500μ, στρίψτε αριστερά στην οδό Κοσμά Αλεξανδρίδη (υπάρχει φαρμακείο στη γωνία) και θα δείτε το γήπεδο μπροστά σας.


Κτίστηκε το: 1926 (Τελευταία ανακατασκευή το 1976)
Ρεκόρ θεατών: 14.200 (Πανσερραϊκός - Λάρισα, το 1972)
Έδρα: Πανσερραϊκός (Β' Εθνική)

Πληροφορίες: Το Δημοτικό Γήπεδο των Σερρών είχε αρχικά μία μόνο εξέδρα (τη δυτική) και χωρητικότητα 1.000 καθημένων και 3.000 ορθίων θεατών. Ήταν η έδρα του Ηρακλή και του Απόλλωνα Σερρών, οι οποίοι συγχωνεύθηκαν το 1964 δημιουργώντας τον Πανσερραϊκό. Το 1976 το γήπεδο πήρε την σημερινή του μορφή, με την κατασκευή των δύο πετάλων πίσω από τις εστίες. Την ίδια χρονιά απέκτησε για πρώτη φορά και χλοοτάπητα. Σήμερα το Γήπεδο των Σερρών διαθέτει πλέον προβολείς, καθώς και καθίσματα σε όλες τις κερκίδες, αλλά είναι σαφές ότι σαν αθλητική εγκατάσταση δείχνει φανερά πλέον την ηλικία του.

Το γήπεδο ανήκει στον Δήμο των Σερρών

http://www.stadia.gr

Image

Ο φανταστικός κόσμος του Πανσερραικού:

O ύμνος:
Ο λεοντόκαρδος:

Αυτά ηταν εν συντομία μερικά εισαγωγικά στοιχεία για την ομάδα.Αύριο έπεται το ξεκίνημα της ιστορίας.
Last edited by Josh91 on Thu Jul 10, 2008 2:41 pm, edited 1 time in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι...
Ρισπέκτ -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Ο μοναδικός σου στόχος είναι η άνοδος στην Σούπερλιγκ :drinking: :drinking: :drinking:
Δέν είναι δυνατόν να έχεις τέτοια ομαδάρα και να έχεις άλλους στόχους -foumarw
Λοιπόν,αυτά απο μένα και εύχομαι να γίνει στίκι :!: :!: :!:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20/6/2007

Ουφ τελείωσε και αυτή η χρονιά, έπεσε πολύ δουλειά και διάβασμα για τη σχολή αλλά τελικά τα κατάφερα και βρίσκομα τώρα με ένα πτυχίο προπονητικής ανα χείρας.Δεν θέλω να χαθεί χρόνος, θα ψάξω αμέσως για ομάδα?Στη βράση κολλάει το σίδερο που λένε και οι μεγαλύτεροι?

25/6/2007

Η αναζήτηση ομάδας μόλις τελείωσε !Χρησιμοποιώντας τα κονέ μου και τις πολύτιμες διασυνδέσεις μου κατάφερα να κανονίσω μια συνάντηση με τον Πέτρο Θεοδωρίδη, τον ευρέως γνωστό πρόεδρο του Πανσερραικου ! Ο κ. Θεοδωρίδης σχημάτισε από την πρώτη στιγμή πολύ καλή γνώμη για μένα ενώ έδειξε διάθεση να δώσει την ευκαιρία σε κάποιο νεαρό και Έλληνα προπονητή. Συμφώνησα αμέσως με το προτεινόμενο συμβόλαιο, άλλωστε τα χρήματα αυτή τη στιγμή δεν με ενδιαφέρουν .Να δουλέψω θέλω !Για δύο χρόνια στα Σέρρας ,λοιπόν, με την ελπίδα να πάνε όλα καλά. Στόχος του προέδρου ;Να μην πέσουμε?Αν συμφωνώ; Σε καμία περίπτωση?ήρθα για κάτι παραπάνω και αυτό θα επιδιώξω?προς το παρόν όμως καλύτερα να ρίξω μια ματιά στην ομάδα και στις ανάγκες της.




29/6/2007

Η Π.Α.Ε ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ σας γνωστοποιεί με ιδιαίτερη ικανοποίηση ότι αύριο, ήμερα Σάββατο, και ώρα 10,00 θα παρουσιαστεί επίσημα ο νέος προπονητής της ομάδας μαs.


Ωχ?ρε συ, τι είναι τούτο πάλι;;; Αφού μου υποσχέθηκε ο πρόεδρος πως όλα θα γίνουν μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας?για να τον πάρω ένα τηλέφωνο τον περούκα?

-Παρακαλώ?
-Καλησπέρα πρόεδρε?
-Έλα προπονητάρα μου, τα έμαθες;; Αύριο παρουσιάζεσαι επίσημα?
-Μα?
-Δεν έχει μα?θέλω να ανεβάσω επίπεδο την ομάδα,θα δίνεις συνεντεύξεις τύπου μια φορά το μήνα, για να ενημερώνεται ο κόσμος μας.!
-Καλά όλα αυτά πρόεδρε αλλά δεν είμαι προετοιμασμένος?Τι θα τους πω αύριο;;;
-Έλα ρε παλικάρι μου, μην κολλάς σε τέτοια μικρο πράγματα?Φρόντισε να κερδίσεις τον κόσμο με το μέρος σου από τώρα! Είναι πολύ σημαντικό?
-Καλώς, θα δω τι θα κάνω, καλό σου βράδυ πρόεδρε?
-Καλή νύχτα μάγκα?

30/6/2007

Π.Θεοδωρίδης: Την προσοχή σας παρακαλώ?Με μεγάλη μου χαρά και ευχαρίστηση σας παρουσιάζω τον νέο τεχνικό της ομάδας μας. Πρόκειται για έναν εξαίρετο νέο, με όρεξη για δουλειά και δίψα για διάκριση. Ευελπιστώ πως όλα θα κυλήσουν ομαλά φέτος και του χρόνου τέτοια εποχή θα μιλάμε για τον Πανσερραικό της Σούπερ Λιγκ. Δεν θέλω να πω περισσότερα, θα σας τα πει καλύτερα ο προπονητής που θα είναι στη διάθεση σας για λίγα λεπτά?



Κύριε Josh,μπορείτε να μας πείτε μερικά πραγματα για το άτομο σας;

Φυσικά, κατάγομαι από τη γραφική Καστοριά, είμαι 38 ετών και ελεύθερος. Στον ελεύθερο μου χρόνο?


Δεν καταλάβατε μάλλον το νόημα της ερώτησης, εννοούσα την πορεία σας στο ποδόσφαιρο?

Ααα, μάλιστα?Η αλήθεια είναι ότι μπάλα σε επαγγελματικό επίπεδο δεν έχω παίξει γιατί είχα αρκετές ατυχίες στη σταδιοδρομία μου. Οι συχνοί τραυματισμοί δεν μου επέτρεψαν να αγωνιστώ σε υψηλό ανταγωνιστικό επίπεδο. Ωστόσο, ανέκαθεν λάτρευα τη δουλειά του προπονητή και έβλεπα το ποδόσφαιρο από μια θεωρητική σκοπιά?


Είναι γεγονός πως στο πρωτάθλημα της Β εθνικής η εμπειρία είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη. Εντούτοις, εσείς δεν έχετε δουλέψει σε κάποια άλλη επαγγελματική ομάδα?Πιστεύετε ότι θα ανταπεξέλθετε στις δυσκολίες; Θεωρείτε ότι θα φέρετε εις πέρας την αποστολή σας;

Δεν αντιλέγω πως η εμπειρία είναι πολύτιμη και επιβάλλεται σε ορισμένες περιπτώσεις. Θεωρώ όμως ότι η απειρία μου δεν συνεπάγεται με ανικανότητα. Έχω πίστη στις ικανότητες μου και ελπίζω ότι στο τέλος που θα κάνουμε ταμείο θα είμαστε όλοι κερδισμένοι.


Ποιες είναι οι πρώτες σας εντυπώσεις σας από τον Πανσερραικό;

Οι καλύτερες φυσικά! Μια οργανωμένη ομάδα με πολύ κόσμο στο πλευρό της. Αποτελείται από νέους σε ηλικία παίκτες, ταλαντούχους και πολλά υποσχόμενους. Βέβαια, δεν λείπουν οι παρουσίες μερικών έμπειρων και αξιόπιστων παικτών. Επομένως, το υπάρχον ρόστερ με την προσθήκη λίγων ακόμα μονάδων σίγουρα θα είναι ικανό για μεγάλα πράγματα?


Ακούγεστε αισιόδοξος?ποιους στόχους έχετε θέσει για φέτος;

Έπειτα, από μια συζήτηση με τον πρόεδρο αποφασίσαμε ότι φέτος είναι μια μεταβατική χρονιά. Θέλουμε να χτίσουμε πάνω στου νεαρούς παίκτες και να δημιουργήσουμε μια μεγάλη ομάδα για το μέλλον. Ωστόσο, δεν σας κρύβω ότι κρυφό μας όνειρο είναι η άνοδος?!Καλύτερα όμως να μην λέμε μεγάλα λόγια. Ας μείνουμε στους πρώτους μας στόχους και ότι καλύτερο είναι φυσικά ευπρόσδεκτο.



Αναφερθήκατε στου νεαρούς παίκτες της ομάδας, αυτό σημαίνει πως δεν θα γίνουν μετεγγραφές ??μεγάλων?? ονομάτων;

Ακούστε, η ομάδα είναι σχεδόν πλήρης .Με λίγες προσθήκες θα είμαστε έτοιμοι για να πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας και να εκπληρώσουμε τα όνειρα του κόσμου μας! Οι κινήσεις που θα γίνουν θα προέρχονται από τον ελληνικό χώρο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα έρθει κάποιος ξένος, εφόσον πρόκειται για αξιοπρόσεχτη περίπτωση που θα δώσει ποιότητα στο ρόστερ.


Αυτά σε γενικές γραμμές.Μετα το τέλος της προετοιμασίας και των φιλικών θα μπορούμε να μιλήσουμε με μεγαλύτερη ακρίβεια για τις δυνατότητες της ομάδας.

Σας ευχαριστούμε πολύ κ. Josh, καλή επιτυχία?!
Last edited by Josh91 on Thu Jul 10, 2008 5:54 pm, edited 1 time in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί αύριο;
Δώσε Σέρρας στον λαό λεμέ... -ksilo -ksilo
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1/7/2007

Στο συμβούλιο του τεχνικού επιτελείου αποφασίστηκε πως η ομάδα θα κινηθεί για παίκτες που θα βοηθήσουν την ομάδα και όχι παίκτες που θα προκαλέσουν τον ενθουσιασμό του κόσμου. Πιο συγκεκριμένα , θα αποκτηθούν 2-3 παίκτες ως εναλλακτικές επιλογές στην άμυνα, ένας τερματοφύλακας και ένα ??εργαλείο?? στο κέντρο.

Η ομάδα θα δώσει πέντε φιλικά με δυνατούς αντιπάλους. Οι επαφές έχουν γίνει και έχουν προγραμματιστεί τρια εντός έδρας-με τον Απόλλων Καλαμαριάς, τον Πάοκ και την Καστοριά-και δύο εκτός έδρας με Αναγέννηση Καρδίτσας και Αστέρα Τρίπολης. Στόχος των παραπάνω φιλικών είναι να προσαρμοστεί η ομάδα στο νέο σύστημα καθώς επίσης και να γίνουν οι τελικές εκκαθαρίσεις του ρόστερ. Αποφασίστηκε ότι η πρώτη ομάδα θα αποτελείται από 23 ποδοσφαιριστές ενώ αρκετοί θα δοθούν δανεικοί στον Οδυσσέα.



14/7/2007

Οι μεταγραφικές κινήσεις της ομάδας μόλις τελείωσαν.


Image


Αποκτήθηκαν 7 παίκτες εκ των οποίων οι 6 είναι Έλληνες! Ενισχύθηκε η αμυντική γραμμή με τους Κισκαμπάνη, Μπερνεανου και Πάεζ, για δεύτερος τερματοφύλακας αποκτήθηκε ο Φάνης Κατεργιαννάκης ενώ για τη μεσαία γραμμή προορίζεται ο Αργυρόπουλος και ο Ρεναλντο Ράμα-ο οποίος δόθηκε δανεικός-.Τέλος,επενδύθηκαν χρήματα στον?? βαρύ?? επιθετικό που χρειαζόταν η ομάδα. Ο λόγος για τον Μίμη Μπενίσκο, ένα θωρηκτό στη γραμμή κρούσης που αποτελεί απειλή για οποιαδήποτε άμυνα και ταιριάζει απόλυτα στη φιλοσοφία της ομάδας. Μάλιστα, ο κόσμος της ομάδας χαιρέτησε με ενθουσιασμό την παραπάνω κίνηση.

Στον αντίποδα, παραχωρήθηκαν με τη μορφή δανεισμού 10 παίκτες στον Οδυσσέα, ενώ ο Παπαποστόλου δεν υπολογιζόταν και πουλήθηκε στον Μεσσινιακό.

Για τα χρήματα που είχαμε στη διάθεση μας θεωρώ πως οι κινήσεις κρίνονται άκρως ικανοποιητικές. Άλλωστε η ομάδα έχει ήδη πολλούς παίκτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά.



Η τακτική που θα ακολουθήσει η ομάδα.

Image

Πρόκειται για 4-5-1 που μέσα στο παιχνίδι εξελίσσεται σε 4-1-2-2-1. Στο τέρμα δεσπόζει η παρουσία του Κοτταρά, στα μετόπισθεν κυριαρχεί η αφεντιά του Σεντεμέντε και ο μαχητικός Κισκαμπάνης, στα πλάγια οι Καλλιμάνης και Πιπίνης αποτελούν δύο από τα καλύτερα μπακ στην κατηγορία. Στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ξεχωρίζει το ταλέντο του Γεωργιάδη ενώ το αριστερό του Τάντις είναι ??φώτια??. Μπαικαρά και Μουμίν οργανώνουν το παιχνίδι της ομάδας ενώ τα πάντα περνάνε από τα πόδια του Αμπουμπακαρί. Στη θέση του επιθετικού, θα γίνει μάχη μεταξύ Μπενίσκου και Φοφόνκα ενώ ο Γκουγκουλιας θα παίρνει μέρος ως δεύτερος επιθετικός σε περίπτωση αλλαγής του συστήματος. Οι υπόλοιποι παίκτες αποτελούν αξιόπιστες λύσεις που θα βοηθήσουν όποτε τους έχει ανάγκη η ομάδα.



Τα φιλικά.




Image


Τα πέντε προαναφερθέντα φιλικά στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία. Με εξαίρεση το πρώτο παιχνίδι, στα υπόλοιπα οι παίκτες έδειξαν πολύ καλά στοιχεία δημιουργώντας ένα θετικό και αισιόδοξο κλιμα..


1/9/2007

Σε πέντε μέρες ταξιδεύουμε για το Αγρίνιο για τον αγώνα του κυπέλλου. Η δύσκολη προετοιμασία τελείωσε και πλέον ήρθε η ώρα να δούμε τι δουλειά έχουμε κάνει.
Spoiler: show
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ,όχι τη παε αλλα δική μου :P

1.Η ιστορία θα ανανεώνεται κάθε Τρίτη, Πέμπτη, Σάββατο και Κυριακή. Αυτό θα εξυπηρετίσει και εμένα που θα βάλω σε μια σειρά την ιστορία αλλά και εσάς που θα μπορείτε να υποβάλλεται τα σχόλια σας τις υπόλοιπες μέρες που παρεμβάλλονται.

2.Κατά το βραδάκι θα προβληθούν οι εξελίξεις σε πρωτάθλημα και κύπελλο.
Last edited by Josh91 on Sun Jul 13, 2008 7:20 pm, edited 2 times in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή και πολύ καλή παρουσίαση ..... περιμένουμε με αγωνία .....
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ένα μόνο σου ζητω...δικαίωσέ με...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστώ για την στήριξη.Θα προσπαθήσω να μην σας απογοητεύσω και να φέρω εις πέρας την αποστολή μου... :wink:

5/9/2007

Kύπελλο Ελλάδος 2007-2008, 2η φάση

Image
Image


Όταν χάνεις την πρόκριση στα πέναλτι σίγουρα νιώθεις πικραμένος. Όμως , δεν το βάζουμε κάτω. Θα αφιερωθούμε τώρα στο πρωτάθλημα και θα παλέψουμε για τον πολυπόθητο στόχο. Τα παιδιά μου υποσχέθηκαν πως θα παλέψουν με όλες τους τις δυνάμεις μέχρι το τέλος. Εγώ θα είμαι δίπλα τους?!ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ?

ΠΑΑΑΑΝΣΕΡΡΑ?Ι?ΚΟΟΟΣ?!!!


9/9/2007

Πρωτάθλημα Β? Εθνικής κατηγορίας,1η αγωνιστική


Image
Image

Αυτή τη φορά ήμαστε κατώτεροι των προσδοκιών. Δεν μπήκαμε ποτέ στο κλίμα του αγώνα και μοιραία ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Το κλίμα αισιοδοξίας που επικρατούσε πριν λίγες μέρες έχει παραδώσει τη σκυτάλη στη μιζέρια και στην απαισιοδοξία?Μερικοί ήδη ξεκίνησαν την αρνητική κριτική κατά της ομάδας. Δεν τα παρατάμε όμως, θα έρθουν καλύτερες μέρες?


12/9/2007

Πρωτάθλημα Β? Εθνικής κατηγορίας, 2η αγωνιστική

Image
Image

Μπράβο τα παλικάρια μου, μπράβο σας. Είχαμε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και καμία στιγμή δεν πίστευα πως υπάρχει περίπτωση να χαθεί αυτή η νίκη. Πρώτοι τρεις βαθμοί και περιμένουμε με ανυπομονησία την επόμενη εντός έδρας αναμέτρηση έναντι του Αιγάλεω


16/9/2007

Πρωτάθλημα Β? Εθνικής κατηγορίας, 3η αγωνιστική

Image
Image

Η ομάδα βρίσκει το ρυθμό της σιγά σιγά και αυτό φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο. Η άμυνα έχει γίνει συμπαγείς ενώ οι μεσοεπιθετικοί μας αποτελούν τεράστιο κίνδυνο για τις αντίπαλες άμυνες. Με τον ίδιο ζήλο και με παρόμοιο πάθος, σύντομα τα αποτελέσματα θα είναι άκρως θετικά!


23/9/2007

Πρωτάθλημα Β? Εθνικής κατηγορίας, 4η αγωνιστική

Image
Image

Πληρώσαμε το κακό δεύτερο μας ημίχρονο. Πέρα για πέρα δίκαιο το αποτέλεσμα. Είναι εμφανές πως μακριά από τα Σέρρας έχουμε σοβαρό πρόβλημα. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι φταίει. Κάλεσα τους αρχηγούς να συζητήσουμε για το επίμαχο θέμα. Τα παιδιά μου εξήγησαν πως αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι πολλά νέα παιδιά δεν έχουν καταφέρει ακόμα να προσαρμοστούν στο κλίμα των εκτός έδρας αναμετρήσεων. Γνωρίζω πως είναι επιτακτική η ανάγκη συγκέντρωσης βαθμών και στα εκτός έδρας παιχνίδια και για αυτόν ακριβώς τον λόγο θα εξετάσουμε με προσοχή αυτό το θέμα ούτως ώστε να δοθεί μια αποτελεσματική λυση.


30/9/2007

Πρωτάθλημα Β? Εθνικής κατηγορίας, 5η αγωνιστική

Image
Image

Μας άγχωσε η ομάδα σήμερα. Το ματς βέβαια ήταν στα χέρια από την αρχή, ωστόσο το ρευστό 1-0 δημιούργησε ανησυχίες. Τέλος καλό, όλα καλά! Μπήκαμε στην τριάδα και πλέον δεν θέλουμε να φύγουμε από εκεί. Τα καλύτερα έπονται?!



Η βαθμολογία στους πρώτους 5 αγώνες

Image


Μετά από ένα κακό ξεκίνημα, η ομάδα βρήκε το δρόμο της. Εάν είμαστε εμείς σε καλή κατάσταση δεν φοβόμαστε κανέναν.Πεποίθηση μου είναι πως αν καταφέρουμε και πάρουμε βαθμούς μακριά από την έδρα, τότε θα είμαστε με το ένα πόδι στη Σούπερ Λιγκ?
Last edited by Josh91 on Fri Jul 11, 2008 2:58 pm, edited 1 time in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι ρε Πανσερραικάρα -traino .Η άνοδος είναι δικιά σου.Όσο για το κύπελλο μήν αγχώνεσαι πάντα συμβαίνει αυτό,η ομάδα είναι νέανική και θέλει χρόνο για να δέσει.

Off Topic:
Διάλεγε στο imageshack την επιλογή hotlink for forums (1).Οι εικόνες φαίνονται πολύ καλύτερες έτσι.
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7/10/2007

Πρωτάθλημα Β? εθνικής κατηγορίας, 6η αγωνιστική

Image
Image

Να το και το διπλό!!! Οι προσπάθειες και η μαχητικότητα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο των παιδιών δικαιώθηκε. Ο Έντερσον εξελίχθηκε χρυσή αλλαγή και λύτρωσε την ομάδα. Μπράβο παλικάρια μου, αυτοί είμαστε?!


14/10/2007

Πρωτάθλημα Β? εθνικής κατηγορίας, 7η αγωνιστική

Image
Image

Μας κράτησε σε αγωνία για ακόμα μια φορά η ομάδα αλλά το αποτέλεσμα μετράει. Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα καθ? όλη τη διάρκεια του αγώνα και πιέσαμε ακόμα περισσότερο στο τέλος. Είμαστε εντός στόχων μας και προχωράμε ακάθεκτοι?!



21/10/2007

Πρωτάθλημα Β? εθνικής κατηγορίας, 8η αγωνιστική

Image
Image


Βρισκόμαστε στο 89 και ο Έντερσον με ένα άπταιστης τεχνικής πλασέ διαμορφώνει το 1-2?! ΤΡΕΛΑΑΑΑ, τόσο μέσα στα αποδητύρια όσο και στις κερκίδες με 250 φιλάθλους που ταξίδεψαν μέχρι τα Γιάννενα για να στηρίξουν την ομάδα. Η νίκη είναι αφιερωμένη σ? αυτούς! Ένα τεράστιας σημασίας βήμα για την άνοδο με νίκη απέναντι σε έναν εκ των βασικών διεκδικητών της ανόδου?


30/10/2007

Πρωτάθλημα Β? εθνικής κατηγορίας, 9η αγωνιστική

Image
Image

Ένα οοο απογοήτευσης είχε την τιμητική του μετά τη λήξη του αγώνα?Ότι κάναμε στα Γιάννενα την περασμένη Κυριακή, το πάθαμε σήμερα?Ο νόμος του ποδοσφαίρου τέθηκε για ακόμη μια φορά σε εφαρμογή?Όσο δεν πετυχαίνεις δεύτερο τέρμα, τόσο πιο πιθανό είναι να δεχθείς την ισοφάριση. Έτσι και έγινε?Όμως, δεν απογοητευόμαστε, πιστεύω στις δυνατότητες των παικτών και είμαι πεποισμένος ότι η ομάδα αυτή έχει μέλλον και μάλιστα ευοίωνο?!


1/11/2007

Παρά την ισοπαλία στην χθεσινή αναμέτρηση, ο πρόεδρος δεν δίστασε να εκφράσει θερμά τη στήριξη του προς το πρόσωπο μου στο σημερινό συμβούλιο της ΠΑΕ ενώ και υπόλοιπα μέλη της διοίκησης εμφανίστηκαν άκρως ικανοποιημένοι. Μοναδικό μελανό σημείο υπήρξε το γεγονός του αποκλεισμού μας από το θεσμό του κυπέλλου. Ωστόσο, οι διοικούντες έδειξαν κατανόηση αφού είναι ηλίου φαεινότερον πως ο αποκλεισμός μας οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στην ατυχία που είχαμε?

Αξίζει να σημειωθεί πως ο πρόεδρος έκανε εμφανή την αμέριστη συμπαράσταση του προς την ομάδα, ??σπρώχνοντας?? επιπλέον 60,000 ευρώ για την κάλυψη των εξόδων του συλλόγου.

Στην αναφορά του ιατρικού επιτελείου, έγινε λόγος για τον τραυματισμό του Σταύρου Τσουλάκου που έσπασε το πόδι του και θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για 3-5 μήνες.

Στο μεταξύ, ήρθε στα γραφεία της ΠΑΕ έγγραφο από την ομοσπονδία της Γκάνας για τη συμμετοχή του Μοχάμεντ Αμπουμπακαρί στα φιλικά προετοιμασίας ενώ και ο Χουσείν Μουμίν θα πάρει μέρος στην προκριματική φάση του ευρωπαικού πρωταθλήματος, κάτω των 21 ετών.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΣΣΣΣΣΣΣΣ! ΣΣΣΣΕΡΡΑΣΣ στην α΄εθνική σε λιγάκι...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΕΡΡΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ Α' ΕΘΝΙΚΗ!!!!
Μπάβο ρε φίλε κάνε μας περήφανους.Όσο για το διπλό μέσα στα πάς τι να πώ;ΗΔΟΝΗ!!!!

Οι φίλαθλοι του Πανσερραικού έδωσαν δυναμικό παρών στα Γιάννενα και ήταν ο 12ος παίκτης της ομάδας:

Image

Image

Image

Image

Image

Οι παίκτες έγιναν ένα κουβάρι μετα τη λήξη του αγώνα και κατευθήνθηκαν στους φιλάθλους τους στου οποίους πέταξαν τίς φανέλες τους.

Image

Image

Εδώ ο Μπόζινταρ Τάντιτς πανηγυρίζει το γκόλ που πέτυχε.

Image
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”