Περί στημένων φάσεων ο λόγος

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
User avatar
spartakos21
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Wed May 28, 2008 11:16 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν τα προηγούμενα χρόνια είχαμε την χαρά οι αμυντικοί μας στο τέλος της χρονιάς να έχουν καρφώσει 10 μπαλάκια στα αντίπαλα τέρματα (από corner με far post οδηγίες) και άμα δε μας έβγαινε αυτό βάζαμε τον επιθετικό να κάνει ένα ύπουλο attack στο πρώτο δοκάρι, του τε στην τα στημένα ήταν εύκολα γκολ που χαρίζαν εύκολες νίκες . Αυτό που βλέπω φέτος είναι ότι ούτε με τάμα στη παναγία δε μπαίνει γκολ από corner τι far post το έβαλα με αμυντικούς 2 μέτρων , τι near post ο επιθετικός με καλό heading τίποτα τους έβαλα προπόνηση τα στημένα ένα μήνα πάλι τίποτα. Ένα χρόνο και μπήκαν 2 γκολ μετά από αναμπουμπούλα επειδή δεν έφυγε η μπάλα.

Οπότε τι κάνουμε με τα στημένα κύριοι :?:
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ας απαντήσει ο Jardim :D

Μια απ' τα ίδια και γω, μια χρόνια που έχω παίξει με τον Ατρόμητο και έχοντας CB Asatiani & Ταυλαρίδη δεν έβαλα από κόρνερ πάνω από 5-6 γκολ. Μόνο από απευθείας φάουλ του Σουμπίνιο.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
joe003
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:29 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
twitter: joe003
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έχω βάλει έναν attack near post και έναν near post flick on με καλό heading και οι δύο και σέντρα στο πρώτο δοκάρι.
Κάθε χρόνο βάζω πάνω από 10 γκολ από κόρνερ.
liberta21r
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Nov 23, 2012 5:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με κορνερ εχω και εγω προβλημα και ας εχω 4 βουνα στην περιοχη....τεσπα....ενα κολπακι που βρηκα
και μου εχει βγει με αρκετα γκολ....στα μακρινα φαουλ εχω επιλογη best header.....ο εκτελεστης γεμιζει την μπαλα
στην γραμμη της μικρης περιοχης οι αμυντικοι εχουν μεινει πιο πισω και ενας επιθετικος εχει κανει κινισει και εχει βγει μονος του μπροστα στην εστια.....
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”