8.02 patch with data update!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
Dentrag
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:16 pm
Football Manager της ομάδας: Larisa
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρα σε ολους,

Καινούριος στο forum και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους πιο έμπειρους(καμένους;) με το παιχνίδι...

Παίζω με τη Λάρισα και έχω φτάσει σχεδόν τελός δεύτερης χρονιας αλλα δυστυχως δεν μου έκοψε να κανω πρώτα update το τελευταίο patch.

Μου έχει κολλησει να βάλω το patch αλλα φοβαμαι τις επιπτώσεις στο τρέχον παιχνίδι μου.
Τι προτείνετε; Update και συνεχιζώ (η θα διαλυθει το συμπαν;)

Τα εικονίδια σκίζουνε -meaculpa
User avatar
butters
Coach
Coach
Posts: 2733
Joined: Tue Nov 27, 2007 11:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απ' όσο ξέρω δεν θα υπάρξει πρόβλημα με το παιχνίδι σου. :wink:
Δεν μπορω να καταλαβω..(Νοτης Σφακιανακης)...γιατι μου ριχνουν κοκκινη καρτα αφου εχω ενα μονο εν ενεργεια λογαριασμο και δεν εχω προκαλεσει κανεναν.Ισα ισα που οι τοποθετησεις μου πιστευω πως ειναι βασισμενες στην λογικη και την πραγματικοτητα,ολοκληρωμενες,με επιχειρηματα και κυριως σε γενικες γραμμες αναλυτικες και ενδιαφερουσες.

Απλα θα πω το εξης.

Τεσσερις πηγε...μου ειπαν παλι φυγε....φυγε απο το μαγαζι(σαιτ)...(Μαζωνακης) γιατι ηπια παλι κι εκανα κεφαλι....αλλα δεν εγινα κακο παιδι..
psychotitus
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Sat May 05, 2007 1:56 pm
Football Manager της ομάδας: Καμια
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: Status??hmmmm.......my status is quo.....:P
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδια υπαρχει κανα site να κατεβασω κανα update με τις μεχρι τωρα κλεισμενες μεταγραφες? Υπηρχε νομιζω ενα που αλλαζε ακομα και τα attributes των παιχτων απο βδομαδα σε βδομαδα αλλα δεν θυμαμαι την διευθυνση...οποιος μπορει ας βοηθησει....thanx!!! (:
"Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΘΝΗΣΚΟΥΝ" Πατριαρχης Βαρθολομαιος

"Η ΑΕΚ πάντα αυτό κάνει.. Είναι σαν μια γκόμενα που ενώ ξέρεις ότι δεν έχεις ελπίδες να την "ρίξεις" πάντα σου δείχνει κάτι ότι μπορεί να γίνει. Αντί να σου ρίξει μια χυλόπιτα από την αρχή να ξέρεις ότι δεν μπορείς να την έχεις, αυτή σε βασανίζει και σε αφήνει με την ελπίδα. Μια ελπίδα που δεν πραγματοποιείται ποτέ.." Antonisjk

"Και οι δυο εχουν τα δικια τους" psychotitus
User avatar
rat_13
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Dec 23, 2007 11:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: You'll Never Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε μαγκες κατεβασα το patch αλλα το παιχνιδι το εχω κοπια και μου λεει οτι δεν βρισκει το cd στο drive μου μου.....Δεν ξερει κανενας πως να το κανω να παιξει????
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

rat_13 wrote:Ρε μαγκες κατεβασα το patch αλλα το παιχνιδι το εχω κοπια και μου λεει οτι δεν βρισκει το cd στο drive μου μου.....Δεν ξερει κανενας πως να το κανω να παιξει????
Η κόπια σου μάλλον δεν είναι καλή, σε κοροϊδέψανε! Πωωω, σε πιάσαν κότσο ρε φίλε.
Δοκίμασε να το πάρεις original.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
butters
Coach
Coach
Posts: 2733
Joined: Tue Nov 27, 2007 11:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mια πρόταση προς moderators:

Δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχει κάπου με αρκετά μεγάλα γράμματα ότι απαγορεύονται οι αναφορές σε κόπιες, πριν γραφτεί ο άλλος στο φόρουμ; Πολύς κόσμος γράφεται τζάμπα και δίνετε και κάρτες εσείς... :)
Δεν μπορω να καταλαβω..(Νοτης Σφακιανακης)...γιατι μου ριχνουν κοκκινη καρτα αφου εχω ενα μονο εν ενεργεια λογαριασμο και δεν εχω προκαλεσει κανεναν.Ισα ισα που οι τοποθετησεις μου πιστευω πως ειναι βασισμενες στην λογικη και την πραγματικοτητα,ολοκληρωμενες,με επιχειρηματα και κυριως σε γενικες γραμμες αναλυτικες και ενδιαφερουσες.

Απλα θα πω το εξης.

Τεσσερις πηγε...μου ειπαν παλι φυγε....φυγε απο το μαγαζι(σαιτ)...(Μαζωνακης) γιατι ηπια παλι κι εκανα κεφαλι....αλλα δεν εγινα κακο παιδι..
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Κατα τη γνωμη μου δικιο εχουν γιατι κατα την εγγραφη αποδεχεσαι τους κανονες του φορουμ.
Τους οποιους οι πιο πολλοι προσπερνουν...
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
rat_13
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Dec 23, 2007 11:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: You'll Never Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eρωτηση πρωτη:σε τι με επιρεαζει η κιτρινη???

Ερωτηση δευτερη:πειραζει κανεναν που καποιοι εχουν το παιχνιδι κοπια???δεν το καταλαβα ρε παιδες....τι πραγματα ειναι αυτα???
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Ναι, σίγουρα πειράζει αυτούς τους οποίους χρόνιο αίτημα είναι η Γ Εθνική και η ελληνική γλώσσα.
Επίσης, συμφώνησες σε κάποιους κανόνες : http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Οι οποίοι σου λένε:
- Απαγορεύεται ρητά η αποστολή περιεχομένου όπως πορνογραφικού, τρομοκρατικού, απειλητικού, υλικού που υπόκειται σε copyright (βλ. cracks), παράνομου λογισμικού
Με αυτό το "τι πράγματα είναι αυτά", μας ζητάς, ας πούμε, και τα ρέστα;
User avatar
rat_13
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Dec 23, 2007 11:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: You'll Never Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote:Επίσης, συμφώνησες σε κάποιους κανόνες : http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Οι οποίοι σου λένε:
- Απαγορεύεται ρητά η αποστολή περιεχομένου όπως πορνογραφικού, τρομοκρατικού, απειλητικού, υλικού που υπόκειται σε copyright (βλ. cracks), παράνομου λογισμικού
Με αυτό το "τι πράγματα είναι αυτά", μας ζητάς, ας πούμε, και τα ρέστα;

rat_13 wrote:Ρε μαγκες κατεβασα το patch αλλα το παιχνιδι το εχω κοπια και μου λεει οτι δεν βρισκει το cd στο drive μου μου.....Δεν ξερει κανενας πως να το κανω να παιξει????


Aποστελω πουθενα υλικο που δεν υποκειται σε copyright???

Με το τι πραγματα ειναι αυτα εννοω οτι δεν μπορω να καταλαβω την κιτρινη και την μη αποδοχη της κοπιας....ο.κ?
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Το να έχεις στην κατοχή σου παράνομο υλικό θεωρείται αδίκημα..Θα πεις κι άλλοι το έχουν κλπ κλπ..Δεν το λένε τουλάχιστον...Έσυ έκανες το λάθος να το πεις..Τιμωρήθηκες και πάμε παρακάτω...So simple...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
rat_13
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Dec 23, 2007 11:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: You'll Never Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spartakus wrote:Το να έχεις στην κατοχή σου παράνομο υλικό θεωρείται αδίκημα..Θα πεις κι άλλοι το έχουν κλπ κλπ..Δεν το λένε τουλάχιστον...Έσυ έκανες το λάθος να το πεις..Τιμωρήθηκες και πάμε παρακάτω...So simple...
Δηλ η κιτρινη ειναι ενα ειδος σταμπαρισματος....
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

rat_13 wrote:
Spartakus wrote:Το να έχεις στην κατοχή σου παράνομο υλικό θεωρείται αδίκημα..Θα πεις κι άλλοι το έχουν κλπ κλπ..Δεν το λένε τουλάχιστον...Έσυ έκανες το λάθος να το πεις..Τιμωρήθηκες και πάμε παρακάτω...So simple...
Δηλ η κιτρινη ειναι ενα ειδος σταμπαρισματος....

Όχι ακριβώς...Είδος τιμωρίας είναι...αν ξανα αναφερθείς γίνεται χειρότερο κλπ κλπ
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Che7
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sat Aug 11, 2007 12:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Ρόμα
Location: Αθηνα - Ηρακλειο Κρητης (σπουδες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω κατεβασει το πατς αλλα τι γινεται και κανω χατ τρικ αμυντικων με κεφαλιες απο κορνερ δεν μπορω να καταλαβω ,μηπως ειναι κανενα cheat?Και αν ναι τι κανουμε για αυτο γιατι εχει καταντησει [System Interruption: Μη βρίζεις!] πλεον , οπως και αυτο με τα γκολ π.χ Hull - Coventry 7-6 ... -toixos2 δεν υπαρχει αυτο
kLee
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Apr 01, 2008 2:07 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδία μετά το καλοκαίρι κανά database update που να συμφωνεί με τις νέες μεταγραφές κτλ?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2008”