Arsenal Style νεο 4-1-4-1 δοκιμασμενο

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Me21
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Jun 15, 2005 11:52 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα την τακτική και στο ελληνικό πρωτάθλημα πήγε πολύ καλα ομως εχω ενα προβλημα με τις μεγαλες ομαδες. Να σε ρωτησω κατι ασχετο πως λεγεται το σκιν που χρησιμοποιεις?



Edit by ballas38: Γραφε ελληνικα
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

I am Back...
Καλή χρονία σε όλους παιδία με υγεία, ευτυχία και πάντα με χαρά.....
Εδώ το πιο σωστό και ολοκληρομένο μου σύστημα http://www.sendspace.com/file/7r24od
Λοιπόν παιδία πάρτε μια όψη για το τι γίνεται στην 3η μου χρονία απο αγώνες και σε λίγο που θα τελιώσει και η σεζόν θα έρθει shoot με όλη την χρονία κλπ...
Image
Image
Image
Image

Λοιπόν τωρα μερικά tips για τα δυσκολα αλλα και για τα εύκολα..
Οταν παιζεις με πολυ καλυτερη ομάδα η οποία βεβαια πάιζει ανοιχτά τοτε Closing Down: Own Half όπως και στον DMC αλλα και στον DR DL γιατι δεν το έχουν στο Team.
Τωρα αν ο αντίπαλος παίζει απο τα άκρα πολύ και ειδικά με συστηματα με AML και AMR τότε DR/L Forwards Run: Rarely Closing Down: Own Area και Μentality: Defensive(ενα κλικ πριν το NOrmal).
Αν η ομάδα παίζει με ένα Striker και βεβαια είναι οπως είπαμε πολύ καλύτερη παίζεται με έναν Sweeper και έναν DC με Μan To Man τον Striker. Ανάλογα τον Επιθετικό τότε αντίστοιχως αμυντικός.
Αν η αντίπαλη ομάδα παίζει με 3 DC ή γενικά βλέπεται να υστερέι στα άκρα της βάλτε τους ML/R με βελάκια Ευθεία Πάνω κια ΟΧΙ προς το Κέντρο. Αν ο αντίπαλος είναι καλύτερος και κυνηγάει το σκόρ και πάιζει με 3 DC ή με 4 Φορ και 2 MC΄βάλτε έναν πολύ γρηγορο Target Man, τους ML/R με βελάκια Ευθεία Πάνω κια ΟΧΙ προς το Κέντρο και τους DL/R με Passing Style: Direct, περιττό να το πω οτι κάνουμε ΠαΠαΔεΣ....
Αν ο αντίπαλος έχει κλειστέι πισω παιζει Narrow τοτε Βαλτε έναν MC (καλυτερα να ναι AM/FC) σε θέση AMC με βελάκι Striker και τον DMC MC, Closing Down:Whole Pitch τέρμα Δεξια και κάπως ψηλά την άμυνα....
Ελπ'ιζω να βοήθησα οτι θέλεται πρωσοπικό PM me τα αποτελέσματα πάντως τα βλέπεται πάω να πάιξω τελικό CL με Villareal αντε ο θεός βοηθός... :-D
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αντε μωρη Τρυφιλαραααααα πηρα το CL επιτέλους να μερικα shoots από το τέλος της σεζόν... :-D
Gratz μου :-P :-P παναθα και τα μυαλα στα καγκελα
Τελικος με Porto και νικη... Champion λεμε :-P :-P
Image
Carlos Villanueva RullezZzzZZzz
Image
Awards απο CL με Golden Boot Zarate και Best Player with 11 Assists ViLLANuEVA!!! Aααα!!! Και Dream Team
Image
Image
Image

Τα αποτελέσματα μου και ο πινακας στο τέλος της σεζόν (:
Image
Image
Image
Image

Αυτά τι έχετε να πείτε αγαπητοί??? Ναι ειμαι ο καλύτερος(Joke)...
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκίνημα 4ης σεζόν χάνουμε το Super Cup απο την υπερομάδα Inter 2-0 με πολλές χαμένες ευκαιρίες και συνεχίζουμε για την υπερασπιση του πρωταθλητή του CL...
Όμιλος με Villareal(πέρσυ στους 4εις με Πόρτο φιναλιστ αντίπαλο),Fiorentina και αυτη την στιγμή δεν θυμάμαι αλλα θα σας πώ σύντομα... :P
Ματς με Villareal πρώτα αποτελέσματα
Image
Και τώρα εκτός έδρας με Φιορε τα δύσκολα
Image
Ηταν πάντως αρκετά τυχεροί δεν πειράζει ας έρθουν στην Λεωφόρο
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
WhiteShark
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Mon Dec 03, 2007 10:16 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΣ Γιάννενα
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ,Manchester United
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

PetrosGz wrote:Αντε μωρη Τρυφιλαραααααα πηρα το CL επιτέλους να μερικα shoots από το τέλος της σεζόν... :-D
Gratz μου :-P :-P παναθα και τα μυαλα στα καγκελα
Τελικος με Porto και νικη... Champion λεμε :-P :-P
Image
Carlos Villanueva RullezZzzZZzz
Image
Awards απο CL με Golden Boot Zarate και Best Player with 11 Assists ViLLANuEVA!!! Aααα!!! Και Dream Team
Image
Image
Image

Τα αποτελέσματα μου και ο πινακας στο τέλος της σεζόν (:
Image
Image
Image
Image

Αυτά τι έχετε να πείτε αγαπητοί??? Ναι ειμαι ο καλύτερος(Joke)...
Μπράβο!!Πολύ καλή δουλειά.Μόλις μπορέσω θα σου ανεβάσω το screenshot της primera division όπου τερμάτισα πρώτος με 105 ποντους.Και πάλι συγχαρητήρια όμως.Πολυ καλή δουλειά
Οταν κανείς συνειδητοποιήσει το πόσο μικρή είναι η ύπαρξή του, στην οποία τόση μεγάλη σημασία δίνει, μόνον τότε θα κατανοήσει τον δρόμο εκείνο που από ευφυή θα τον μετατρέψει σε σπουδαίο.
WhiteShark
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Mon Dec 03, 2007 10:16 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΣ Γιάννενα
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ,Manchester United
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα σου ανεβάσω και το σύστημα το συντομότερο δυνατόν
Οταν κανείς συνειδητοποιήσει το πόσο μικρή είναι η ύπαρξή του, στην οποία τόση μεγάλη σημασία δίνει, μόνον τότε θα κατανοήσει τον δρόμο εκείνο που από ευφυή θα τον μετατρέψει σε σπουδαίο.
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WhiteShark wrote:Θα σου ανεβάσω και το σύστημα το συντομότερο δυνατόν
Οκ φιλε μου :-D
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
corfumaniac
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Nov 17, 2007 12:06 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως με την Άεκαρά στην 1 χρονια χωρίς το πατς βέβαια πηρα πρωτάθλημα και κύπελλο και έφτασα μέχρι τα προημητελικά του ΟΥΕΦΑ!Την δεύτερη χρονια και με κάποιες αρκετά καλες μεταγραφές παίζο προκριματίκά Champios League και αποκλείομαι!Η διοικηση και οι οπαδοί ηταν απογοητευμένη!Αλλα κατάφερα να ξαναπάρω πρωτάθλημα πηρα κύπελλο πηρα Ουεφα και Σούπερ Καπ!Αυτη την στιγμή μετραω γύρω στα 47 ματς αήτητος!
poulen08
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Jan 02, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: adiaforo gia oti kai an lene giati den kseroune pos niothoume gia sena....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη δουλεια φιλε μου...το δοκιμασα το συστημα στον παοκ και πηγε αρκετα καλα..ειδικα με aaritalo και lomski ML και MR επαιζα πολυ καλη μπαλα..απλα το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχω μια αδυναμια στους επιθετικους και ειναι δυσκολο να μοιρασω τον χρονο για μια θεση..παντως σου αξιζουν πολλα μπραβο για το post....
User avatar
tzigger
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Feb 08, 2008 10:48 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλό.. με τις απαραίτητες αλλαγούλες παλεύει η ομάδα στα ίσια..
τώρα που θα αγοράσω και γρήγορους αμυντικούς θα ειναι ακόμα καλύτερα μάλλον..
Rinaudo / Goian / Bovo ..ο γκούμας πάει σφαίρα μπροστά τους.. -rofl

Image

την Μίλαν μέσα έξω την πήρα.. αλλα η Ιντερ δε πιάνετε.. εχει παρει παιχταράδες..
User avatar
tzigger
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Feb 08, 2008 10:48 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολλές χαμένες ευκαιρίες όμως ρε γαμώτο..οι αλλοι 2 φορές βγαίνουν μπροστά και τα κολλάνε τα παστέλια..
μήπως φταίει το target man ?
User avatar
tzigger
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Feb 08, 2008 10:48 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

άκυρο όλα καλά.. με αυτό το σύστημα τώρα πια που έχω μεγάλες ομάδες..χάνω μόνο απο ατυχία..

θετικό το ότι μπορεις ευκολα να το κάνεις πιο επιθετικό..κάνοντας τα Μ --> ΑΜ και το DMC --> MC !

-tsekouri
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θετικο το συστημα σου αδερφε. Και παρα πολυ ικινοποιητικα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα το εχω ως πρωτη μου επιλογη!!!!!!!!!!
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε PetrosGz το συστημα σου τα σπαει πραγματικα!!!
Το εχω δοκιμασει με απολυτη επιτυχια στη Sampdoria οπου πηγα τον ιανουαριο και τα αρχικα αποτελεσματα ηταν εκπληκτικα αν και η ομαδα ητανε για τα μπαζα!!!
Τα αποτελεσματα μου συμφωνουνε απολυτα με της παρατηρησεις σου για επιθεση οπου τα 14 σουτ σε καθε αγωνα ειναι σχεδον σιγουρα. Κλασσικη περιπτωση ειναι η μονη ηττα μου απο τη Juventus ως τωρα οπου εχοντας 23 σουτ και 12 on target ελεω buffon εχασα 1-0 με τη Juventus να εχει 5 σουτ μολις 1 on target!!!!!
Παντως με ο συστημα σου θα συνεχισω!!
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον παιδια ειχα πολυ καιρο να μπω στο σαιτ και γενικα να παιξω αλλα θα σας δωσω την τελικη τακτικη που θα σας βοηθησει να συνεχισετε τα καλα σας παιχνιδια εδω λοιπον http://www.sendspace.com/file/h6cgkh
και ενα καλο παιχνιδι της πρωτης χρονιας με το ΠΑΟ
Image
Last edited by PetrosGz on Wed Mar 12, 2008 4:18 pm, edited 1 time in total.
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”