4-3-3 (8.0.2)

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

-foumarw Ευχαριστώ σας όλους ρε παίδες... και γω δοκίμασα πολλές άλλες τακτικές... μια από εδώ, άλλη από εκεί... ώσπου έκανα τις απαραίτητες αλλαγές και παρατηρήσεις και κατέληξα σε αυτό το αποτέλεσμα... Βασικά το κλειδί της επιτυχίας βρίσκεται στα πλάγια μπακ που ανεβαίνουν τόσο ψηλά και τα εξτρέμ μπαίνουν περιοχή και έτσι ο αντίπαλος γυρνάει πίσω και ταμπουρώνεται και έχεις το πάνω χέρι... Στο Αγγλικό πρωτάθλημα όμως δεν δουλεύει και τόσο καλά... διότι οι αντίπαλοι όσο επιθετικά κι αν παίζεις δεν κλείνονται.
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sioutas wrote:-foumarw Ευχαριστώ σας όλους ρε παίδες... και γω δοκίμασα πολλές άλλες τακτικές... μια από εδώ, άλλη από εκεί... ώσπου έκανα τις απαραίτητες αλλαγές και παρατηρήσεις και κατέληξα σε αυτό το αποτέλεσμα... Βασικά το κλειδί της επιτυχίας βρίσκεται στα πλάγια μπακ που ανεβαίνουν τόσο ψηλά και τα εξτρέμ μπαίνουν περιοχή και έτσι ο αντίπαλος γυρνάει πίσω και ταμπουρώνεται και έχεις το πάνω χέρι... Στο Αγγλικό πρωτάθλημα όμως δεν δουλεύει και τόσο καλά... διότι οι αντίπαλοι όσο επιθετικά κι αν παίζεις δεν κλείνονται.
Μπα αδερφε πιανει αλλα ενα ειναι μονο το δυσκολο οτι οι περισσοτερες ομαδες εχουν ψηλους αμυντικους κ θελεις εναν πολυ καλο ST αλλα τα καταφερνω και εκει με Man Utd τα πηρα ολα(ολα ομως) σε Αγγλια αλλα εχασα το CL στον τελικο απο Ιντερ και αυτο γτ ειχα δεξι μπακ τον Cassani και ο Souzo υπερτερουσε στο ψηλο παιχνιδι βαζοντας μ 2 γκολ με κεφαλιες, μετα εβαλα O'Shea πολυ καλυτερο στο ψηλο παιχνιδι και καταφερα να το κανω 2-2 το παιχνιδι ετσι εληξε κι'ολας αλλα στα πεναλτυ σταθηκε τυχερος ο Ζλαταν κ η ομαδα τ νικοντας με 4-3... Δν πειραζει του χρονου παλι με Sioutas θα τους σκισουμε -ksilo -ksilo (: (: (:
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω φτασει στο 2015 με αυτην την τακτικη..
Πηρα Ολυμπιακο κ εχω κερδισει 7 πρωταθληματα,8 κυπελα,8 σουπερ καπ,κ εχω φτασει 2 φορες στους 16 κ μια στους 8 στο ch.league
Πιο πολυ χρησιμοποιω το νορμαλ .Σε ολα αυτα τα χρονια δεν εχω κανει καμια μεταγραφη κ ανεβαζω παιχτες απο τις ακαδημιες.Πουλησα το Ραουλ Μπραβο 7,5 mEuro κ τον Μπελουτσι 20meyro στη δευτερη χρονια τους.Παρατηρησα οτι για σεντερ φορ ειναι καλυτερα να εχεις ενα πιο all around παιχτη(π.χ. Νουνιες) κ οχι ενα βαρυ κορμι.
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

danis wrote:Εχω φτασει στο 2015 με αυτην την τακτικη..
Πηρα Ολυμπιακο κ εχω κερδισει 7 πρωταθληματα,8 κυπελα,8 σουπερ καπ,κ εχω φτασει 2 φορες στους 16 κ μια στους 8 στο ch.league
Πιο πολυ χρησιμοποιω το νορμαλ .Σε ολα αυτα τα χρονια δεν εχω κανει καμια μεταγραφη κ ανεβαζω παιχτες απο τις ακαδημιες.Πουλησα το Ραουλ Μπραβο 7,5 mEuro κ τον Μπελουτσι 20meyro στη δευτερη χρονια τους.Παρατηρησα οτι για σεντερ φορ ειναι καλυτερα να εχεις ενα πιο all around παιχτη(π.χ. Νουνιες) κ οχι ενα βαρυ κορμι.
το έχω παρατηρήσει και εγώ , μέτρια ταχύτητα και δύναμη στον αέρα , έχει δίκιο ο φίλος
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαίνεται πολύ καλή η τακτική,ειδικά από τα σχόλια,θα τη δοκιμάσω και εγώ! :wink:
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οντως παρα πολυ καλη τακτικη!!!μπραβο φιλε!κ ειναι κ αυτο που ειπες απλα θελει λιγο χρονο να δεσει η ομαδα με το συστημα κ μετα ολα πηγαινουν ρολοι!εγω αντι8ετα με πολλους που διαβασα στην αμυνα τα παω επισης πολυ καλα!αρκετα ματς χωρις να δεχτω goal κ αν δεχτω 8α ειναι το πολυ 1 κ αυτο στο τελος που αρχιζουν κ κουραζονται λιγο οι παιχτες!
DROIT AU BUT
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To πρώτο μου πρωτάθλημα με 8.02 έγινε πραγματικότητα λόγω της τακτικής!!!!
Φυσάει λέμε....Ο Luis Gabriel Rey έχωσε 20 παστέλια για την πλάκα του στο παιχνίδι μου με την Φέγενορντ!!! -gioupi

ΥΠΕΡΟΧΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! -ypoklinomai
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Siouta πρεπει να σου πω συγχαρητήρια..Δοκίμασα την τακτική σε οσφπ και arsenal και δούλεψε απίστευτα καλά...Χάνω σπανια και με αιτηση....Και παλι συγχαρητήρια -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai ....Mια ερώτηση μόνο: ξεκίνησα ενα save με mallorca και δεν ξέρω αν η τακτική θα δουλέψει καθώς,θεωρώ ακόμα και το normal καπως επιθετικό και το πρωτάθλημα το ισπανικό είναι κομματάκι δύσκολο...Να την εφαρμώσω :?: :?: :?:
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Νομίζω, πως πρέπει να την δοκιμάσεις ακόμη και με τη Μαγιόρκα... άλλωστε τι θα προτιμούσες, να παίξεις αμυντικά και να χάσεις? ή να παίξεις ωραίο και επιθετικό ποδόσφαιρο και ας χάσεις? 8)
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
edited: ρε ασχετο που βρηκατε patch για τα skins?
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε viola καταρχας απαγορεύεται να γραφεις με greeklish...Διαβασε τους κανόνες...Όσο για τα skins αν ψάξεις στην ενότητα των γραφικών θα βρεις αρκετα...

SIOUTA -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai sioutas ολε ολε ολε τρελένομαι...Τι τακτική ειναι αυτή :?: :?: :?: 3αρα στην valencia 0-2 στην almeria 2-0 την getafe και x στο riazor...Συγχαρητήρια...Δίνε μας τακτικές ρε μεγάλε...Απιστευτος...
Image
User avatar
geol13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 356
Joined: Sat Oct 27, 2007 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: MB,Sheffield FC
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Dortmund,Chelsea,Aluminij
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά χρησιμοποιώ το normal και παίζω και από τα πλάγια,αφού οι περ/ρες ομάδες παίζουν ένα 4-2-2(MC's)-2(Βραζιλία Β'),αλλά όταν παίζω με μικρή ομάδα από τις τελευταίες παίζουν ένα 3-5-2 και δεν ξέρω τι να κάνω..Τρώω τουλ. 2 τεμάχια και στον τελευταίο μάλιστα έχασα 4-2 :shock: -toixosmesh ..Suggestions?Θα βάλω και screen αν είναι αργότερα να καταλάβετε..
floston_84
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 374
Joined: Wed Apr 13, 2005 12:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός_Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas respect και από μένα....Χρονιά 09/10 πήρα CL με ΠΑΟ χρησιμοποιώντας μόνο τη normal (με την άλλη δε την πάλευαν καθόλου τι να πω)...
Όπως καταλαβαίνετε μετά την τεράστια επιτυχία μου :?: (του siouta δλδ -rofl ) ήρθε η MAN UTD κ με πήρε γιατί ο άσχετος -gioupi :D ο Fergi την τερμάτισε έβδομη..! Αλλά ενώ στα φιλικά έσπερνα τον πανικό κ τον τρόμο κ στα προκριματικά για uefa στο πρωτάθλημα είναι δύσκολα τα πράγματα... Όπως είπες κ συ για Αγγλικές ομάδες μάλλον δεν κάνει τόσο πολύ..Βέβαια θα το δοκιμάσω κ θα το κρίνω ολοκληρωτικά στο τέλος της χρονιάς...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ΤHANX!

Ανέβασα μια ακόμη παραλαγή της νορμάλ
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρησιμοποιώ την τακτική στην Γιουβέντους.Στα εύκολα παιχνίδια την attack και στα πολύ δύσκολα την normal.Παρατήρησα ότι ο αριστερός στόπερ σκοράρει ακατάπαυστα από τα κόρνερ.Τι ακριβώς έχεις κάνει στα instructions για αυτό?
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”