2-3-2-2-1 δοκιμασμενη!!!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια τακτικη την οποια εφτιαξα και κατεληξα υστερα απο δοκιμες. την εχω δοκιμασει με olympiako,chelsea και sevilla κ η ομαδα πραγματικα πεταει σε Ευρωπη και πρωταθλημα, δημιουργωντας σε καθε παιχνιδι τλχιστον 20 ευκαιριες!!

[img][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/4900/23221xs8.th.jpg[/img][/img]

[img][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/1889 ... az7.th.jpg[/img][/img]

[img][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/8171 ... ys9.th.jpg[/img][/img]

[img][IMG]http://img292.imageshack.us/img292/5149 ... mo4.th.jpg[/img][/img]


δοκιμαστε την και περιμενω τις απαντησεις! θενκς

λινκ:
http://www.sendspace.com/file/j1xvuu



ballas38: Εκανα edit το post σου γιατι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα απο εσενα. Μη γραφεις με greeklish, ειναι κανονας στο φορουμ, το παρον θα κλειδωθει στην επομενη...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σε ευχαριστούμε....ΑΛΛΑ


Διάβασε τους κανόνες και κάνε edit στο ποστ σου πριν πεταχθεί στα σκουπίδια... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ον μη γραφεις με greeklish
2ον αμυντικα πως τα πας? 2 αμυντικοι μου φαινεται αρκετα επικυνδινο
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ, συγνωμη για τα greeklish. αμυντικα φιλε τα παω μια χαρα. ανεβασα μερικες εικονες:

[img][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/7376 ... ok8.th.png[/img][/img]

[img][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/3601 ... ia0.th.png[/img][/img]
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον!

Η τακτικη σου μαμαει φιλε!

Με ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ και εντεκαδα DC Mattos DC Gioda (Γρηγοροι και γαματοι) WR Vyntra :shock: WL Spyropoulo DMC Tzioli kai Pavlychenko MC Karagounh MC Mihelic AMR Salpigidi AML Papadopoulo SC Postiga πηρα περιπατο πρωταθλημα κυπελλο και uefa χωρις load χωρις τπτ... Απλα με καλη διαχειρηση 2-3 4αρων που εφαγα γιατι ειναι πολυ επιθετικο και ειναι λογικο... Αυτο που μου εκανε τεραστια εντυπωση ειναι οτι γυρισα ματς στην ευρωπη που τα εχανα στο 15 με 2 η 3-0 σε 3-5 και 3-6... Αυτο εγινε 4-5 φορες... ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠ ΟΛΑ ομως ειναι οτι παιζω σε 8.0.2 που πριν δοκιμασω τη δικια σου μου ειχε σπασει τα νευρα!

Τα συγχαρητηρια μου λοιπον
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thx φιλε ελπιζω να την δοκιμασουν κ αλλοι...
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Μην σας φαινονται περιεργο οι 2 πισω.Μπορεις να φτιαξεις και αμυντικο συστημα με 2 πισω.Και πολλες μεγαλες ομαδες ετσι παιζουν IRL,απλα το ονομαζουν 4-5-1,4-3-3 κτλ.Απο το 2004 χρησιμοποιω τετοια συστηματα,και κατα την γνωμη μου ειναι η συνχρονη εκδοχη του total football,καθως και οι 10 μοιραζουν το παιχνιδι τους αρμονικα σε αμυνα και επιθεση.Φιλε τυχερος ειμαι που ειδα τωρα το συστημα σου,γιατι μολις αρχισα καινουργιο παιχνιδι και με τους παικτες που εχω μπορω να το εφαρμόσω.Και αφου η τριτη ειναι μερα αφιερωμενη στο λιωσιμο στο FM,αρα θα σου πω αυριο εντυπώσεις
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ φιλε, περιμενω εντυπωσεις... (: (:
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tην δοκιμασα κ δυστηχως εχασα αγωνα πρωταθληματος μετα απο 30 αγωνες...(παιζω το 4-3-3 normal/attack που κατεβασα απο εδω...)
Οποτε ξαναγυρισα αμεσως στα παλια..
NaftaRAS
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

danis wrote:Tην δοκιμασα κ δυστηχως εχασα αγωνα πρωταθληματος μετα απο 30 αγωνες...(παιζω το 4-3-3 normal/attack που κατεβασα απο εδω...)
Οποτε ξαναγυρισα αμεσως στα παλια..
Στο καινούριο FM όταν αλλάζεις τακτική η ομάδα χρειάζεται τουλάχιστον κάνα δίμηνο για να "μάθει" να την παίζει σωστά. Οπότε δεν γίνεται να κρίνεις μία τακτική σε ένα μόνο ματς. Ακόμα καλύτερο είναι να εφαρμόζεις μία καινούρια τακτική στν αρχή μιας νέας περιούδου προκειμένου να εκμεταλευτείς και τα φιλικά για να αρχίσουν οι παίκτες να την συνιθίζουν.
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NaftaRAS wrote:
danis wrote:Tην δοκιμασα κ δυστηχως εχασα αγωνα πρωταθληματος μετα απο 30 αγωνες...(παιζω το 4-3-3 normal/attack που κατεβασα απο εδω...)
Οποτε ξαναγυρισα αμεσως στα παλια..
Στο καινούριο FM όταν αλλάζεις τακτική η ομάδα χρειάζεται τουλάχιστον κάνα δίμηνο για να "μάθει" να την παίζει σωστά. Οπότε δεν γίνεται να κρίνεις μία τακτική σε ένα μόνο ματς. Ακόμα καλύτερο είναι να εφαρμόζεις μία καινούρια τακτική στν αρχή μιας νέας περιούδου προκειμένου να εκμεταλευτείς και τα φιλικά για να αρχίσουν οι παίκτες να την συνιθίζουν.
Συμφωνώ!! δεν γινεται να αλλαζεις ξαφνικα τακτικη κ στο πρωτο παιχνδι να κερδισεις 5-0!!
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την τακτική. Σε νέο save με Ολυμπιακό και αφού είχε τύχει να δω το τόπικ σου, είπα να τη δοκιμάσω. Η ομάδα σπέρνει. Αυτό με τις ευκαιρίες που λες όντως συμβαίνει. Σε 2 ματς είχα μόνο 8, σε 3 κάτω από 15 και σε 15 ματς οι ευκαιρίες παίζουν γύρω στις 25. Ήττα από Λάρισα εντός γιατί έβαλα τα "δεύτερα" και στην Ιταλία από τη Μίλαν με 2-0 είναι τα μόνα αρνητικά αποτελέσματα.
Ειδικά για Ελλάδα και για να ξεκλειδώσεις κλειστές άμυνες η τακτική σου είναι must. :wink: Τα άκυρα 0-0 άλλων save μου δεν υπάρχουν πια, ενώ δεν τρώω γκολ παρά την προώθηση των πλαγίων. Good job. :thumbleft:

Edit: το τέσταρα και με τη Bologna σε άλλο save. Eνώ με προσέλαβαν για να αποφύγω τον υποβιβασμό 8 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, από την προτελευταία θέση που ήταν η ομάδα (19η από 20 ομάδες και 7 πόντους διαφορά από τον 18ο), μάντεψε...

5 σερί νίκες με πολλά γκολ και 0 έως 1 παθητικό. 16ος και με διαφορά 4 πόντων από τον υποβιβασμό. Αυτή δεν είναι τακτική, cheat είναι. -doublekiss
Καιρό είχα να δω σε fm μια super tactic. Και πάλι -ypoklinomai
Last edited by Everest on Tue Apr 22, 2008 10:01 pm, edited 1 time in total.
MONTANA
Amateur
Amateur
Posts: 183
Joined: Thu Oct 25, 2007 10:35 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε εισαι θεός μονο αυτο εχω να σου πω τελος!!!!
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To χρησιμοποιώ με τον ΠΑΟΚ απο τη μέρα που είδα το πόστ σου και τα σπάει, εκτος απο 2-3 ματς μεχρι τώρα που χρειάστηκε να το κάνω 2-3-1-2-2 ή 2-2-1-1-3 γιατι δεν μπορούσα να κάνω φάση, αλλα κατα τα άλλα τα σπάει... Ευχαριστώ!!
jmallen3
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:50 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τhanks για τις ''παρατηρησεις'' σας (θετικες η αρνητικές)! σε ορισμενα ευρωπαικα ματς μπορειτε να χαμηλωσετε τη μπαρα της επιθεσης κ να το κανετε πιο αμυντικο, ετσι ωστε στισ αντεπιθεσεις να ειστε πολυ καλοι γι αυτο εχω βαλει κ γρηγορο τεμπο... :-D
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”