Δώστε καποια σημβουλη

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
pontiaras
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Feb 28, 2008 5:19 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον παιδια κατ'αρχας να σας πω οτι ειμαι καινουργιος στο παιχνιδι. εχω παρει την μπενφικα και δεν μπορω να φτιαξω ομαδα να περνει τιτλους ενω εχω πεκταραδες γιατι??????? μερικοι απο τους πεκτες μου :kameni,arshavin,ignashevic,luis garcia, elmander, palacio,maduro rafinha,pander,andreansen,farfan,mitea,aaritalo,diego.Να σας πω οτι παιζω με ενα συστημα 4-4-2 ρομβο που το κατεβασα απο εδω.
προβλημα Ν1: πολες χαμενες ευκαιριες
προβλημα Ν2: ενω ειμαι στην αρχή της χρονιας οι πεκτες μου κουραζονται πολυ ευκολα δηλαδη το ποσοστο τους σε καθε ματς πεφτει, κατω απο 75% ενω των αντιπαλων δεν πεφτει κατω απο 80%. Να ρωτησω κατι αλλο πρεπει οπωσδηποτε να αλλαζουμε την προπονηση ή να την αφηνουμε ως εχει????εγω επειδη φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια δεν πειραζω την προπονηση μηπως φτεει αυτο που η ομαδα δεν τραβαει??? αν ναι πεστε μου τι να κανω και πως??????τωρα κατι αλλο εχω παρει τον rafinha, τον palacio και τον pander τους πηρα 10 Αυγουστου και δεν μπορω να τους βαλω να παιξουν στο πρωταθλημα. μου λεει οτι αυτος ο παικτης ειναι (ine) γιατι οταν δηλωνα την ομαδα δεν τους ειχα και τους πηρα μετα, τι πρεπει να κανω για να διορθωθει??????ελπιζω να με βοηθησετε.....ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν αφού πηρες τοσους πολλους παίκτες σε μικρό χρονικό διάστημα είναι λογικό να χρειάζεται χρόνο η ομάδα για να <<δέσει>>.Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την τακτική του σιούτα και την προπόνηση του Παντέλου.Θα σου φανούν πάρα πολύ χρησιμα.Ειδικά η τακτική του σιούτα με έναν καλό παίκτη να εκτελεί τα κόρνερ και έναν αμυντικό με υψηλό heading strength και jump είναι σούπερ.Όσο για τους παίκτες που είναι inelgible θα μπορέσεις να τους βάλεις νούμερα όταν θα ανοίξει το επόμενο registration window της Πορτογαλίας.Αυτά τα ολίγα ελπίζω να βοήθησα 8)
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pontiaras wrote:ενω ειμαι στην αρχή της χρονιας οι πεκτες μου κουραζονται πολυ ευκολα δηλαδη το ποσοστο τους σε καθε ματς πεφτει, κατω απο 75% ενω των αντιπαλων δεν πεφτει κατω απο 80%.


Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω. Ειδικα οταν παιζω ματς κυριακη-τεταρτη, παρολο που τους δινω και ρεπο, το condition τους παει γυρω στο 95 και σε καποιους περιπου 88. Προσπαθησα να κατεβασω την προπονηση του παντελου αλλα ειμαι ψιλοασχετος και δεν τα καταφερα :D (σ.σ. εχω βιστα). Αν μπορει καποιος ας βοηθησει...
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”