δωστε μου λιγη βοηθεια γιατι θα τρελαθω!!!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
pontiaras
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Feb 28, 2008 5:19 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον ειμαι στην 2η χρονια με την μπενφικα (παιζω συστημα 4-4-2 diamond και εχω βαλει την προπονηση του παντελου που την κατεβασα απο εδω) εχω παρει τους πεκταραδες!!!! (lavezzi,rosi,diego,zapata,ignashevic,diaz,elmander,palacio,cana,maldonado,rafinha,pander κ.α.). λοιπον την πρωτη χρονια εχασα το πρωταθλημα τιν προτελευταια αγωνιστικη για 1 ποντο απο την σπορτινγκ λισαβωνας. τωρα ειμαι στην 2χρονια και συμβαινουν τα εξης απιστευτα
1ον: σε καθε ματς χανω υπερβολικα πολες ευκαιριες λες και οι παικτες μου ειναι πουλημενοι δεν μπορειτε να φανταστειτε για τι τετ-α-τετ για σουτ αμαρκαριστα για κεφαλιες αμαρκαριστες ακομα και πανω απο την γραμμη τα χανουνε θα τρελαθωωωωωωωωωωω!!!!ενω κυκλοφορω πολυ ωραια την μπαλα εχω σχεδον στα περισσοτερα παιχνιδια την κατοχη υπερ μου στην τελικη προσπαθεια τα κανουνε σαλατα (χαλι μαυρο σας λεω)π.χ. επαιζα με μια νεοφωτιστη ομαδα στην εδρα μου και ειχα 25 σουτ προς την εστια και οι αλλοι μονο 2 και παρολα αυτα κερδισα με το ζορι μονο 2-0!!!!!!αυτο συμβαινει σε καθε ματς θα τρελαθωωωωωωωωωω!!!!!!!
2ον:αν οι αντιπαλος ειναι και λιγο καλη ομαδα μου κανει 2 επιθεσεις και μου βαζει 2 γκολ. ε αυτα δεν γινονονται!!!!!την πρωτη χρονια χωρις να πειραξω την προπονηση η ομαδα πηγαινε καλυτερα
απο τοτε που εβαλα την προπονηση του φιλου παντελου η ομαδα κερδιζει με το ζορι. μηπως φτεει αυτο????την πρωτη χρονια ειχα μονο 2 ηττες ενω τωρα ειμαι 17 αγων. και εχω 3 ηττες 2 ισσοπαλιες. σας παρακαλω αν μπορειτε βοηθειστε με γιατι δεν παει αλλο ή θα τρελαθω ή θα σπασω το pc μου...
Υ.Γ. Δεν εχω βαλει καθολου και κανενα patch.
ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιν φιλο με βοηθεισει.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Για αρχή βάλε το πατς 9.1.0 :wink:
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού λες πως έχεις πάρει πολλούς νέους παίκτες ίσως θα έπρεπε να προπονούνται και μαζί για να δέσουν πιο καλά. :wink:
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
pontiaras
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Feb 28, 2008 5:19 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sindarta wrote:Αφού λες πως έχεις πάρει πολλούς νέους παίκτες ίσως θα έπρεπε να προπονούνται και μαζί για να δέσουν πιο καλά. :wink:
δηλαδη το προβλημα για τις χαμενες ευκαιριες φτεει η προπονηση να την αλλαξω????
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν πας στον assistant και δεις το team talk feedback θα σου πει αν οι παίκτες έχουν "δέσει καλά μεταξύ τους". Αν δεν έχουν δέσει (πράγμα λογικό αν έχεις κάνει πολλές μεταγραφές), τότε καλό θα ήταν να έχει μόνο ένα πρόγραμμα προπόνησης στο οποίο να συμμετέχουν όλοι πλην τερματοφυλάκων. Πάντως να ξέρεις πως ένας παίκτης χρειάζεται κάποιο χρόνο για να προσαρμοστεί στο νέο του περιβάλλον, οπότε και χρειάζονται χρόνο προσαρμογής. Ο Ελμάντερ για παράδειγμα που προέρχεται από το Γαλλικό πρωτάθλημα μέχρι να βρει τα πατήματα του στο Πορτογαλικό χρειάζεται χρόνο.

Αν επιμείνει το πρόβλημα δοκίμασε και να αλλάξεις τακτική. Μερικές φορές βοηθάει.
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
pontiaras
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Feb 28, 2008 5:19 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδες καμια αλλη ιδεα υπαρχει???
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”