Μια δεκαετία σε δίσκους.

Εδώ μπαίνουν οι συζητήσεις σχετικά με τη μουσική...
Post Reply
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γοου,φλεημ :D

Εμενα,μου αρεσει να μην πολυμιλαει ο παραγωγος.Και καθολου δλδ κανενα προβλημα

Το προβλημα με τους περισσοτερους παραγωγους ειναι οτι ειναι παρλαπιπες,μιλανε και κανουν κρυα αστεια,μιλανε πανω στα τραγουδια,μιλανε και λενε [System Interruption: Μη βρίζεις!]

ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ ΦΙΛΕ.STFU

Οι εξαιρεσεις των σοβαρων παραγωγων,που ξερουν ποτε να μιλησουν και τι να πουν,ειναι ελαχιστες

Αλλλωστε το προβλημα δεν νομιζω να ειναι αυτο καθεαυτο η πλειλιστ
Αν ειχε γαματα τραγουδακια,ισως κατι πιο ψαγμενο απο τα συνηθισμενα επαναλαμβανομενα τραγουδια,ισως να μην κακοφαινοταν σε καποιους
Απο κει και περα,αν θελει ο παραγωγος να μιλησει οκ αλλα μην μας πηδας με τις παρλαπιπες σου
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ε δεν λέω ότι πρέπει να βγει ο παραγωγός να πει για το γατί της γειτόνισσας που γέννησε. :D

Αλλά μια μικρή αναφορά στα κομμάτια που παίζει, όπως πχ σε ποιόν δίσκο είναι, ποιά χρονιά κυκλοφόρησε και κανά μικρό tip που να αφορά το συγκρότημα/δίσκο/κομμάτι, δεν είναι κακό. Μπορεί κάποιος να μην έχει ξανακούσει το κομμάτι και να τον ενδιαφέρει να το βρει...
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Antonisjk wrote:Αλλά μια μικρή αναφορά στα κομμάτια που παίζει, όπως πχ σε ποιόν δίσκο είναι, ποιά χρονιά κυκλοφόρησε και κανά μικρό tip που να αφορά το συγκρότημα/δίσκο/κομμάτι, δεν είναι κακό. Μπορεί κάποιος να μην έχει ξανακούσει το κομμάτι και να τον ενδιαφέρει να το βρει...
Ακριβως.
Ακουω τυχαια στον Red πχ ενα κομματι,ουτε τιτλο λενε μετα ουτε τπτ και ερχομαι στο σαιτ ποσταρω κατι στιχους που συγκρατησα και μου το βρισκει ο Αρης7 παντα. :D
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και μενα μ αρεσει αυτο που λεει ο Αντωνης,αλλα οι περισοοτεροι παπαρολογουν

οποτε καλυτερα καθολου

Βεβαια ,εγω δεν εχω κ προβλημα με το να βρισκω τα τραγουδια -glwssa
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κ τωρα που η χρονια περασε κ ακουσαμε οτι ακουσαμε απο αυτην, νομιζω οτι μπορω να κανω κ μια αποπειρα για τους καλυτερους δισκους της χρονιας. Ειναι βεβαια οπως τους εχω ακουσει εγω, κ ισως το εχετε καταλαβει, ναι εχω περιεργο γουστο, οπως επισης κ καποια χοντρα κολληματα. Καποιοι απο αυτους εχουν ακουστει πολυ κ ξεπερνουν τη δικια μου κριτικη, αλλα παρακαλω να μην υπαρξουν σχολια του τυπου ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ ΤΟΥΣ ΜΙΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΖ;;;. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα! Επισης, ειναι παγια θεση μου οτι ενας δισκος θελει την ωριμανση του κ ποτε δεν τον κρινω σωστα τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας του. Για να θεωρησω ενα δισκο αγαπημενο μου θα πρεπει να συνεχιζω να τον ακουω με την ιδια ανεση κ χρονια μετα. Γιαυτο κ σημειωνω οτι οι δισκοι αυτοι επιλεχτηκαν με κριτηριο κυριως την ποσοτητα (κ δεν εννοω τα MB!!!!!) κ οχι τοσο της ποιοτητα, με την εννοια οτι ειναι πολυ πιθανο η ημερομηνια ληξης της λιστας αυτης να ειναι πολυ κοντινη.

Εικοσι δισκοι με εξωφυλλα κ ενα κλιπ για καθε εναν απο αυτους, τζιζουζ νομιζω οτι οι μοντς θα με κυνηγησουν, για οσους προλαβουν να το δουν πριν καταρριφθει...

Ας αφησω το μπλα μπλα ομως... Lets countdown!









20. ... GOD HELP THE GIRL
Image
Γλυκαναλατο σαουντρακ, απο αυτα ομως που δε μπορω να αντισταθω. Οταν ειχα βαλει ενα κομματι του δισκου στην εκπομπη η ξαδελφη μου που προτιμα πιο νταρκ μελωδιες με αποκαλεσε αδιορθωτο! O stewart murdoch των belle and sebastian καταφερε οτι κ με τη μπαντα του, να μεταφερει οσο πιο τελεια γινεται το λονδινο των 60ς στις μερες μας!

19. Immotate yourself TELEFON TELAVIV
Image
Mια απο τις πιο περιεργες ιστοριες στο χωρο της μουσικης κρυβεται πισω απο το εξαιρετικο αυτο ηλεκτρονικο διδυμο. Ενα χρονο σχεδον πριν, αρχες γεναρη, κυκλοφορουν την πιο ωριμη δουλεια τους. Αρκετα ambientοειδες, ταξιδιαρικο, δουλεμενο οπως ελεγαν παντως οι ιδιοι με αναλογικη ηχογραφηση κ με αναλογικα συνθεσαιζερς για να ακουγονται πιο πραγματικοι. Δυο μερες μετα την κτκλοφορια του, ο ενας απο τους δυο, ο charles cooper, βρισκεται νεκρος οπως ανακοινωνει ο ετερος της μπαντας Joshua Eustis πιθανοτατα λογω μιξης αλκοολ με υπνωτικα χαπια... Παρολαυτα, μαθαινω οτι μολις κυκλοφορησε ο καινουργιος τους δισκος!

18. Tarot sports FUCK BUTTONS
Image
Mαλλον υπερεκτιμημενοι απο το μουσικο τυπο, φαινεται οι νοσταλγοι των orbital ειναι πολλοι! Βεβαια δε μπορω να αρνηθω τον κρυσταλλενιο ηχο τους. Ασε που κ το ονομα τους μου φαινεται λιγο ανεμπνευστο... 18 κ πολυ τους ειναι!

17. These four walls WE WERE PROMISED JETPACKS
Image
Πριν χρονια ειχα καταληξει στο οτι το ροκ με κλασσικη εννοια του ορου εχει ξεπεραστει. Δλδ οτι ειμαστε πια σε μια εποχη που μια κιθαρα, μπασο κ ντραμς μπαντα δεν εχει να δωσει κατι καινουργιο. Οχι οτι το δινουν οι we were promised jetpacks, ουτε οτι εχουν καταφερει κατι τεραστιο στον ηχο τους, ανηκουν μαλλον αλλωστε σε καποιο απο τα revival ρευματα. Ωστοσο το εχουν καταφερει μια χαρα κ ο δισκος τους μαρεσει κ τον ακουω κ ας μην εχει ημερομηνια κυκλοφοριας 1982. Ολα αυτα ειναι μπολλοκς!

16. Little hell MARISSA NADLER
Image
Στο πιτσφορκ ειχαν γραψει γιαυτην οτι εχει φωνη βγαλμενη κατευθειαν απο τον αδη! Κατι που μαλλον η ιδια θα το θεωρουσε κολακευτικο, αφου λεει ξεκινησε τη δισκογραφια της καποια χρονια πιο πριν χρησιμοποιωντας ποιηματα του ποε, για να μην πω κ για τον τιτλο του δισκου! Κ ομως, καθε φορα που ακουω αυτες τις μελωδιες, νιωθω να με καθηλωνουν και να με μεθουν! Συνηθως ξεχνω που βρισκομαι και τι κανω, κ απλα την απολαμβανω. Ειδικα στην κορυφαια στιγμη του δισκου για μενα το the whole is wide, το οποιο δυστυχως δεν υπηρχε στο youtube παρα μονο ως live.

15. Grains BOOZOO BAJOU
Image
Yπoτονικη electronica (που πατα πανω σε dub κ jazz φορμουλες) για να απολαμβανεις τον καφε σου; Οχι μονο θα ελεγα εγω! Η πρωτη φορα που ειπα οτι οκ εχουν το κατιτις τους ηταν οταν επαιξε στο αυτοκινητο μου το flickers (βλεπε σποιλερ) κ αφου στη συνεχεια ακουσα κ ολοκληρο το δισκο κατεληξα οτι εχει μια θεση εδω.

14. Two dancers WILD BEASTS
Image
Aποφασισε εποτελους ο αντονυ να σταματησει την κλαψα; Δεν ακουγεται ονειρικο αυτο το ενδεχομενο; Ε τα αγρια θηρια ειναι μαλλον οτι πιο κοντινο σαυτο το ενδεχομενο κ μαλιστα με αρκετη επιτυχια. Με πολυ εμπνευση απο οτι φαινεται, καθως η κυκλοφορια αυτη ηταν ενα μολις χρονο μετα το αρκετα καλο Limbo, Panto κ πανε για αλλα! Για να δουμε ομως ποσο θα τους κρατα ψηλα το να κρυβονται πισω απο τις επιρροες τους;

13. A brief history of love THE BIG PINK
Image
Κ ομως εν ετει 2009 οι κυκλοφοριες της 4AD μπορουν να ειναι φρεσκιες με σεβασμο στην ιστορια της εταιριας! Απο το εξωφυλλο του δισκου κιολας φαινεται η υψηλη αισθητικη του δισκου, κ καταλαβαινω αμεσως τι θα ακουσω. Shoegaze κ αγιος ο θεος! Λατρευω τις κιθαρες του κ τον τροπο που πατανε πανω στα πληκτρα. Κ ειναι μολις ο πρωτος τους δισκος!
12. Evenfall SEBASTIΕN SCHULLER
Image
Βρεθηκε στο νο13 της λιστας μου, σιγουρα θα ηταν πιο ψηλα σε μια αλλη λιστα, αυτη με τα χειροτερα εξωφυλλα της χρονιας! Ωστοσο, σαν συγχρονος ερικ σατι (στο πιο ποπ... :Ρ) κανει ενα ρομαντικο μακροβουτι στη θαλασσα της μελαγχολιας. Aν αντεχετε βεβαια αυτη τη συναισθηματικη μονοτονια, σας το συνιστω ανεπιφυλακτα! Μπονους πληροφορια (δεν ξερω αν ειναι για καλο η για κακο, μαλλον το δευτερο, αλλα το αναφερω για τους φανς), λεει το κομματι στο σποιλερ εχει χρησιμοποιηθει στο σαουντρακ του γκρευς ανατομυ.

11. ... THE DEAD MAN'S BONES
Image
Σκοτεινες αλλα ευαισθητες ταυτοχρονα στιγμες, ευρηματικες παρα την απλοτητα τους μελωδιες κ μια παιδικη χορωδια της οποιας λεει συνιδρυτης ηταν ο flea! Κ οχι μονο αυτα δηλαδη, νομιζω οτι με βαση οσα ανεφερα στον προλογο, ο δισκος αυτος θα ειναι απο αυτους που οσο περνα ο καιρος θα ανεβαινουν στη λιστα. Απλα ετυχε να κυκλοφορησει οκτωμβριο, κ παροτι το εντοπισα ονταιμ, δεν του εδωσα το χρονο του. Hδη οταν ξεκινησα να φτιαχνω αυτη τη λιστα ηταν πολυ πιο χαμηλα κ με δυο ακουσματα σκαρφαλωσε ως εδω!

10. Six THE BLACK HEART PROCESSION
Image
Ρε μπας κ μου συμβαινει τιποτα; Σαν πολυ μαυριλα δε μαζευτηκε στους 20 καλυτερους φετινους μου δισκους; Βγαλμενο μεσα απο το σαουντρακ του πιο αιματοβαμμενου θριλερ (η πραγματικοτητα ειναι οτι τους χρησιμοποιησε κατα κορον ο κοκκινοπουλος στη 10η εντολη), το εκτο τους αλμπουμ συνεχιζει πιστα την folkgoth(!!!) παραδοση.

9. Rules THE WHITEST BOY ALIVE
Image
Ομολογω οτι εσφαλα, καθως δεν τους ειχα αντιληφθει ως τωρα. Oταν πρωτοακουσα το rules θα ελεγα οτι ενθουσιαστηκα απο τον τοσο τοσο cool ηχο του, ωστοσο απογοητευτηκα οταν διαπιστωσα ποσο συγγενικο ηταν στο ντεμπουτο τους dreams. Ο δισκος αυτος παντως μπορει ευκολοτατα να σε συνοδεψει ολες τις ωρες της ημερας, ενω δε χανει ποτε το ενδιαφερον του καθολη τη διαρκεια του. Ειναι οπως οταν εισαι μικρο παιδι κ μαθαινεις να κολυμπας, κ σε κρατανε οι γονεις σου κ εσυ φοβασαι μεν, αλλα τους εμπιστευεσαι κ τελικα αφηνεσαι... Ετσι κ εδω, τους εμπιστευεσαι κ αφηνεσαι κ επιπλεεις υπο το φως του ηλιοβασιλεματος...

8. Lovetune for vakuum SOAP & SKIN
Image
Στην ιδια συνωμοταξια με τη μαρισσα ναντλερ η νεαρη ταλαντουχα πιανιστρια συνθετις, αλλα στο πιο βελτιωμενο μοντελο. Πραγματικα βεβαια δε μπορω να καταλαβω πως μπορει να γραφει κατι τετοιο στα 19 της, οχι τοσο για την αρτιοτητα των συνθεσεων της (αλλωστε ειναι συμπατριωτισσα του μοτσαρτ), οσο για τη συναισθηματικη φορτιση τους, οσο παγωμενη κ αν ακουγεται. Βεβαια σαυτο συνεισφερει κ η αγγελικη φωνη της. Τι αντιφαση ε; Κ ομως, η μικρη ανια ειναι κατι σαν τη δικια μας μονικα, απο τα παιδια δλδ που το myspace εχει στειλει στο διαστημα της επιτυχιας κ θεωρειται ποπ (ε οχι!!!) ειδωλο στη χωρα της!

7. Two suns BAT FOR LASHES
Image
Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι η σχεδον συνομηλικη μου πακιστανικης καταγωγης νατασα καν, που ολοι στον κοσμο την ξερουν ως bat for lashes, ειναι αποτελεσμα εργαστηριακων πειραματων, οπου δοκιμαζοταν η μιξη της φωνης της bjork με την αισθητικη του devendra banhart! O δευτερος της δισκος ειναι ακομη καλυτερος απο το ντεμπουτο της fur and gold, ενω θα ελεγα οτι αρχικα νομιζα οτι η χρονια αυτη θα της ανηκε ολοκληρωτικα, ωστοσο, τουλαχιστον στα δικα μου αυτια, σκιαστηκε απο αυτο που ακολουθησε στη συνεχεια της χρονιας...

6. Homo lombre EELS
Image
Κ αυτοι απο τα πιο υποτιμημενα γκρουπ του ποπροκ νεφελωματος, που ωστοσο εχουν μια θεση στην καρδια μου, κ στη λιστα μου! Rock n roll για λυκανθρωπους με γευση κοχιμπα!!! Γιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεα! Η αληθεια ειναι οτι μια ποικιλια ηχων συνθετουν αυτο το κολλαζ που ο Ε ετοιμαζε εδω κ αρκετα χρονια... Φανταστειτε ομως ποσο συνεπηρε τον superior οταν ειχα ποσταρει το fresh blood στο σχετικο θρεντ! Ε την αξιζουν μια θεση στην πρωτη εξαδα...

5. Embryonic THE FLAMING LIPS
Image
Οι flaming lips ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες κ ειναι αυτοι που θελω να δω οσο τιποτα αλλο ζωντανα (οκ ειναι κ οι arcade fire...). Για καποιο λογο ομως ανεξηγητο μαλλον δεν εδωσα τοση σημασια στο φετινο τους πονημα. Κ λεω ανεξηγητο γιατι ακουγοντας ξανα κ ξανα αυτες τις μερες το embryonic κατεληξα οτι ειναι απο τις καλυτερες δουλειες τους. Κ αυτο γιατι μπορει πια να κουβαλανε πανω απο 25 χρονια στην πλατη τους, αλλα ποτε δε συμβιβαστηκαν η εμειναν στασιμοι σε εναν ηχο, αν κ παραμενουν το ιδιο τρελοι κ ψυχεδελικοι. Μπονους πληροφορια, με το τελειωμα της χρονιας εβγαλαν κ αλλο δισκο, διασκευαζοντας με το δικο τους τροπο το dark side of the moon (καλα τους ειπα τρελους πιο πριν)!

4. Still night, still light AU REVOIR SIMONE
Image
Ισως κ να μην ειναι τοσο καλος δισκος (ειμαι σιγουρος οτι λιγοι θα τον εκτιμησουν εδω μεσα), αυτο που ξερω εγω ειναι οτι οι τρεις γλυκουλες κ τοσο αθωες νεουορκεζες παιξαν πολυ στο σαουντρακ της ζωης μου. Μου εκαναν κλικ βρε παιδι μου! Μα ειναι ολα τοσο μελωδικα κ ας εχουν τοσο λιτο (ορχηστρικα) ηχο. Σχεδον μοιαζει με παδικο τραγουδι κ εκει καπου ακουμπουν στο ευαισθητο σημειο μου!

3. ... ΤΗΕ xx
Image
Eιναι απαραιτητο να γραψεις εναν υπερβολικα πολυπλοκο δισκο για να φτασεις (η να πλησιασεις στη συγκεκριμενη περιπτωση...) στην κορυφη; Καμια σχεση! Η οπως με πληρη ειλικρινια δηλωνουν κ οι ιδιοι, το ριφακι που παιζει στο κομματι VCR ηταν απλα οτι μπορουσαν να παιξουν εκεινη την περιοδο, μιας κ τοτε μαθαιναν να παιζουν μουσικη! Το αστειο ειναι οτι οταν ακουσα για πρωτη φορα το δισκο τους, αυτο ηταν το κομματι που μου τραβηξε την προσοχη! Mπορει να μην ειναι οι καλυτεροι μουσικοι του κοσμου οι xx, αλλα μαλλον εχουν το magic touch! Κ ειμαι σιγουρος οτι δε θα σταματησουν εδω!

2. Lungs FLORENCE AND THE MACHINE
Image
Καπου το μαιο μια φιλη μου την προτεινει. Μαρεσε! Εψαξα αμεσως να βρω το σιντι της, αλλα του κακου! Μαυτα ανακαλυψα οτι ειχε ανακοινωθει η κυκλοφορια του Lungs στα μεσα ιουλιου... Κ ομως, ο μουσικος τυπος, κ οχι μονο, τη λατρεψε! Οταν κυκλοφορησε βεβαια σχεδον το ξεραμε απεξω. Κ η φλορενς ανηκει σαυτο το φολκ ιντι ιδιωμα (αληθεια, μετα απο χρονια δε θα ακουγεται καπως αστειο οτι σαυτην τη δεκαετια ηταν τοσο διαδεδομενη αυτος ο ηχος;) κ εχει κ φωναρα (amy φαε τη σκονη μου! οχι οχι δεν το εννουσα κυριολεκτικα!!!) κ τα παντα ολα, κ ηταν ο λογος που σταματησε να παιζει η bat for lashes στο πλεηερ μου. Κορυφαια στιγμη το you ve got the love, αλλα λογω του οτι ειναι διασκευη (μαλιστα σημερα επεσε στην αντιληψη μου διασκευουλα κ απο τους xx!) θα ποσταρω το φοβερα διασκεδαστικο kiss with a fist!

1. ... THE DARK NIGHT OF THE SOUL
Image
Στην ουσια το παραπανω δεν ειναι το εξωφυλλο του δισκου αυτου, καθως κατι τετοιο δεν υπηρξε ποτε. Κ αυτο γιατι στην ουσια δεν κυκλοφορησε ποτε, διακινειται μονο πειρατικα!!! Οταν ομως ακουσα τις πρωτες νοτες της συμπραξιας των sparklehorse κ dangermouse (εις εκ των gnarls barkley), υπο την καλλιτεχνικη επιμελεια του david lynch παρακαλω, ενιωσα οτι ειχα να κανω με κατι πολυ μεγαλο. Συμμετοχες απο τους wayne coyne, gruff rhys, jason lytle, julian casablancas, black francis, iggy pop, james mercer, nina persson κ vic chesnutt, κ μαλιστα καθε τραγουδι ειναι γραμμενο στα μετρα του εκαστοτε καλεσμενου!! Χρειαζεται να πω κ αλλα;














K τελος, μπονους η καλυτερη για εμενα κυκλοφορια απο τα μερη μας... To βαλς των ελαφιων XAXAKES
Image
No ceiling στο cooradio, καθε σαββατο στις 6-8!!
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το προσωπικο μου τοπ-10

1. All That You Can't Leave Behind

Αγαπημενο συγκροτημα,αγαπημενα τραγουδια,επιστροφη στις ριζες μετα τα ηλεκτρονικα πειραματα των 90'ς

My personal best 2. A Fine Day to Exit

Δεν χρειαζεται να πω κατι,οποιος το εχει ακουσει καταλαβαινει

My personal best 3. Comalies

:) :) :)

My personal best 4. Meteora

Πετυχημενο πειραμα μιξης hard rock με τα ραπ στοιχεια,πρωτοτυπος ηχος για τα αυτια μου,περναει στον τελικο

My personal best 5. A Natural Disaster

Απιστευτο αλμπουμ με απιστευτα κομματια.

My personal best 6. X&Y

Πρεπει να ειναι το πιο πολυπαιγμενο αλμπουμ της συλλογης μου,τρελο κολλημα με την μουσικη

My personal best 7. 10,000 Days

Αν επρεπε να βαλω το αγαπημενο μου,θα εβαζα το Aenima αλλα βγηκε το 96
Το Lateralus το εχει ολη η κοινωνια οποτε θα πρωτοτυπησω

My personal best 8. Sam's Town

Προσωπικη μου αποψη,πολυ πιο ωριμο απο το Hot fuss

My personal best 9. Karmacode

:) :) :) :) :) :) :)

My personal best (Αυτο ηταν δυσκολακι για μενα) 10. An End Has a Start

Απροσμενα καλο για μενα,μιας και δεν την ηξερα την μπαντα

My personal best
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ρε μανού έλεγα για γκέη λίστες με ταινίες κάποιου άλλου, αλλά και το δικό σου τοπ-10 δεν πάει πίσω σε γκεοσύνη (κάποια στιγμή πρέπει κάποιος να πεταχτεί και να ποστάρει: "ΣΙΓΑ ΡΕ ΑΝΤΡΑ ΓΚΕΚΑΜ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ!!!"). :Ρ

Επίσης η λίστα κάποιου kiss fm wannabe σταθμού με το τοπ-200 που ποστάρατε πιο πριν είναι ό,τι νάναι, γιατί το τραγούδι που θα έπρεπε να είναι το τοπ τραγούδι της δεκαετίας (όχι απαραίτητα λόγω ποιότητας ή κάτι σχετικό, απλά γιατί είναι το τραγούδι της δεκαετίας έτσι απλά) βρίσκεται στη θέση #47 της λίστας. Αν είναι δυνατόν δλδ.

Moreover μπορεί το we are the people να είναι εκνευριστικό τραγούδι όντως, αλλά το λατρεύουμε γιατί μας θυμίζει ωραίες μέρες του καλοκαιριού που πηγαίναμε σε μπιτσόμπαρα και λιώναμε για τρίωρα και βάλε κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο. :snif:


Τέλος, η λίστα με το τοπ-20 τραγουδιών του Άρη έχει μέσα lady gaga.
I fart in your general direction.Image
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντε να ποσταρω και τη λιστα μου με τα τραγουδια της δεκαετιας,και να αρχισω με τη λιστα με τις ταινιες μετα,γιατι πολλα μαζι επεσαν.gay or not αυτη ειναι:


10.UNKLE - Hold My Hand

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_8SJIzcA9k4[/youtube]








9.Kasabian - Club Foot

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9l4SY8r4HHw[/youtube]







8.Interpol - No I In Threesome

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HsZr_jijdrA[/youtube]





7.The Strokes - Last Nite

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4sYcscdNwhk[/youtube]





6.Arctic Monkeys - I Bet That You Look Good On The Dancefloor

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JGCre4HgPLU[/youtube]





5.Klaxons - Golden Skans

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q-SJjFcnsGs[/youtube]





4.The Horrors - Count In Fives

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lLaEB0C-xVY[/youtube]





3.Arcade Fire - No Cars Go

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=83KR_UBWdPI[/youtube]





2.White Stripes - 7 Nation Army

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VutMLnjXTY4[/youtube]





1.QOTSA - No One Knows

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s88r_q7oufE[/youtube]
Join the Universal Church of Truth
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geckham wrote:Λοιπόν, λοιπόν!!
Ναι, φτιάχτηκε μια λίστα.
Beirut
The flying Flag Cup
Image
Λοιπόν εδώ τα λόγια είναι περιττά (την ώρα που χωρίζουμεεεεε). Ο Zack είναι παιδί θαύμα. Έχει γράψει α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ε-ς μουσικάρες εδώ μέσα. Σοκαριστικά απίστευτες. Είχα δακρύσει (!) την πρώτη φορά που είχα ακούσει το penalty. Oριακά ξεπερνάει το εξίσου υπεργαμάτο Gulag Orkestar, αλλά και τα 2 είναι διαμάντια.
the flying τι χάρη? flag cup? καινούργιο συγκρότημα αυτό? :P
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

geckham wrote:Τέλος, η λίστα με το τοπ-20 τραγουδιών του Άρη έχει μέσα lady gaga.
θα ειχε και Βανδή αλλά της έφαγε τη θέση ο Jay-Z ρε πστ μου :| :(

τοπ20 της χρονιας βτς, ηταν η λιστα αυτη :!:
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως λεει και ο τιτλος του τοπικ, μια δεκαετια σε δισκους!
100 καλυτερα αλμπουμ για την δεκαετια που περασε! :)
http://www.rocking.gr/article6970.php
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

And what about Toxicity?Black gives way to blue?ABSOLUTION???? :o

Πω,καποια στιγμη πρεπει να ποσταρω και το δικο μου τοπ10.Αναπαυεται στο εγγραφο τωρα. :P
Brujitas
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 15076
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τoxicity το εχει ρε....

Ασε με μωρε στα εκατο καλυτερα αλμπουμ της δεκαετίας, pig destroyer?? To μαμησαν...
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τι ροκιν τζιαρ ρε παιδιά, σοβαρευτείτε.
I fart in your general direction.Image
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Λίγα με το rockin, έχω κολλητό μεγαλοσπάμμερ, και ο οποίος έχει κουνιάδο mod. :D
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
Post Reply

Return to “Μουσική”