Αγορές μέσω internet

Σχετικά με το internet καθώς και τα online παιχνιδάκια...
Post Reply
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα το δεμα ειναι στα Ελτα δυο στενα πανω απο το σπιτι μου απο τις 9/2/2021 και δεν ξερω αν μπορω να παω να παραλαβω η να περιμενω να ερθει μονο του...
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

εμενα ηρθε τελικα, αφησε χαρτακι χωρις να χτυπησει θυροτηλεφωνο και πηγα και το πηρα. ευτυχως ειχα το παιδι μαζι μου και με αφησαν χωρις να περιμενω 40 ατομα στην ουρα.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

2021-02-16 17:01

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.


2021-02-26 11:01

Greece, The shipment has been loaded onto the delivery vehicle

Το 17track λέει ότι ήρθε μέσω ΕΛΤΑ.Το πήρα το μεσημέρι.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω ρε μαγκες δεν μπορω να τα καταλαβω αυτα τα ΕΛΤΑ....Πραγματικα...λεει ηρθε 8/2/2020 δεν αφησε καμμια ειδοποιηση...μετα εμεινε απο τις 9/2/2020 στο καταστημα διπλα στο σπιτι και δεν ηρθε ποτε ξανα στο σπιτι...Εγω πιστευα οτι εφοσον δεν εχω ειδοποιηση δεν ηρθε ποτε στο σπιτι και περιμενα ποτε θα φιλοτιμηθουν να το φερουν....

Καλος μ@λακας και εγω δεν λεω και τωρα που ειπα να παω την Δευτερα να το παρω μπαινω να δω που βρισκεται αν εχει φορτωθει σε κανενα φορτηγο να μου ερθει κλπ και μπαινω και βλεπω οτι επεστρεψε στο αερδρομιο και παει πισω για τον αποστολεα...Παιρνω τηλεφωνο και μου λεει δεν γινεται να το ξεμπλοκαρουμε,μα βρε κυρα μου δεν ηρθε κανενας σπιτι με την καραντινα ειναι παντα καποιο σπιτι και δεν ειχα ουτε μια εγγραφη ειδοποιηση τπτ ουτε με πηρε κανενας τηλεφωνο και εχω δωσει και τηλεφωνο στην εταιρεια που μου το εστειλε...Δλδ της λεω πως μου αφηνει ΔΕΗ ΕΥΔΑΠ ΟΤΕ κλπ και δεν ειδα ποτε το δεμα μου;πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με αυτα τα ελτα...βαρεθηκε ο τυπος να μου αφησει ειδοποιηση...δεν ξερω!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Κι εγώ είχα παραγγείλει κάτι από το εξωτερικό 20 Γενάρη και βλέπω τώρα στο tracking μήνυμα: "Parcel Refused by Consignee". Πότε το έκανα refuse ένας θεός ξέρει. Και δεν ξέρω πως να βγάλω και άκρη κι όλας, γιατί έρχεται με μια Wizmo που δεν την ξέρω..
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

karembeu-7 wrote: Fri Feb 19, 2021 12:29 am Επειδή έχουν περάσει αρκετές μέρες μήπως να τους πάρω τηλέφωνο; Λέτε να έχει κολλήσει τελωνείο;
Image
Παραγγελία από 30/12/20. Ακόμα γτχ τους.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To αστειο ειναι οτι μιλας με Νεα Ζηλανδια και σου λενε ναι οτι δεν υπαρχει προβλημα θα σου στειλουμε αλλο....Και με τους εδω δεν μπορεις να βγαλεις καμμια ακρη...Θεωρω πως εταιρειες οπως η ACS και η Speedex ειναι ετη φωτος μπροστα σε σχεση με τα ΕΛΤΑ...

Μου λεει ας πουμε με τα πολλα οτι το μονο που μπορει να κανει ειναι να στειλει φαξ στο κεντρο διαλογης να μπλοκαρουν την μεταφορα και θα δεις στο tracking number καποια στιγμη οτι σου ερχεται και της λεω με mail δεν γινεται να κοινοποιησετε και εμενα να ενημερωθω αμεσα,...Ε τωρα λετε τα δικα σας μου λεει...της λεω εσυ το ξεκινησες...fax το 2021...αν σου χρωσταγε λεφτα η εταιρεια μου θα σου ελεγα στειλε φαξ να τα ζητησεις....

Το θεμα ειναι οτι μιλαμε για απλα πραγματα και ειναι εκει κολλημενοι σε πρακτικες 20 χρονια πισω...και επειδη και εγω πλεον δεν μπορω να κρατησω την υπομονη μου γινομαι μαιντανος.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μιας και ανέφερες Speedex, περιμένω ένα δέμα από αυτούς, δεν έχω ακούσει τίποτα μπαίνω να δω τι παίζει μου βγάζει 3 αποτυχημένες προσπάθειες παράδοσης και οι 3 7 το πρωί. Σπίτι ήμουν κανείς δε χτύπησε, κανένα σημείωμα δε βρήκα.
Παίρνω τηλ μου λένε έχουμε κάνει 3 προσπάθειες, αναγκαστικά πρέπει να περάσετε από το κατάστημα να παραλάβετε.
Κανονίζω εγώ να πάω το απόγευμα να το πάρω, λίγο πριν φύγω από το σπίτι χτυπάει κουδούνι και είναι η Speedex με το δέμα μου. Λίγο νωρίτερα να είχα φύγει από το σπίτι θα έφτανα Speedex και το δέμα μου θα ήταν στον δρόμο. Δε βγάζεις άκρη καθόλου.

@Καρεμπέ ακραίο πολύ και το δικό σου ρε συ..
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@karembeu Σ' εμένα έκανε σχεδόν 4(ολογράφως ΤΕΣΣΕΡΙΣ) μήνες και επέστρεψε πίσω. Καλά είσαι ακόμα. :D

@nicklloris Αυτά που έχω ζήσει με τα ΕΛΤΑ, δεν υπάρχουν. Εκτός από το περιστατικό που είχα ποστάρει πιο πάνω, χτες είχαμε καινούργιο επεισόδιο. Βρίσκω ειδοποιητήριο στο χαλάκι της πόρτας με την ένδειξη ΑΠΩΝ. Δεν είχα φύγει από το σπίτι καθόλου μέχρι το μεσημέρι. Πηγαίνω λίγο πριν κλείσουν στο κατάστημα. Όταν επιτέλους φτάνει η σειρά μου, τους ρωτάω για το ΑΠΩΝ. Μου λέει ότι πέρασαν χτύπησαν το κουδούνι και με κάλεσαν στο κινητό αλλά δεν βρήκαν κανέναν. Όσο πήραν εσάς άλλο τόσο πήραν και εμένα.
Με τις υπόλοιπες εταιρείες, τέτοιο πράγμα δεν έχω δει.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Να πάρω τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ; Μήπως είναι να περάσει τελωνείο λόγω κόστους (€23,49);
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ειχα παραγγειλει και εγω παλια κατι απο ebay και οι μπινεδοελταδες δεν φερανε ποτε χαρτακι και πηγα στα ελτα μετα απο παρότρυνση του πωλητη(γιατι του ελεγα ρε μαν πουνε το δεμα ξερω γω) και τελικα οντως ηταν εκει το δεμα, δεν απαντησαν γιατι δεν ειχε ερθει ειδοποιηση

-----
για 23,49 θελω να πιστευω πως λογου φορτου εργασιας δνε θα τα σταματανε τελωνειο
παρε ομως γιατι αλλιως στο σκοταδι θα μεινεις
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

εμενα που ειχε περασει τελωνειο ενα δεμα, μου ειχαν στειλει ειδοποιηση σπιτι.

εχω κ εγω ακομα μερικα δεματακια απο δεκεμβρη που ακομα τα περιμενω, το καλο ειναι οτι τουλαχιστον στα κινεζομαγαζα, σε ολες τις περιπτωσεις που εχω κανει αιτηση για να παρω τα χρηματα πισω, τα παιρνω παντα.

οταν περασει η ημερομηνια που μου εχω δωσει, τους κανω μια πρωτη ενοχληση. συνηθως μου λενε οτι περιμενε ακομα Χ μερες κ βλεπουμε. κ αν περασει ηκ η δευτερη ημερομ. τοτε ζηταω τα χρηματα κ τα παιρνω. εαν δεν φαινεται στο tracking οτι εχει παραδωθει σε εσενα, μπορεις να τα παρεις πιστευω.

κ υπαρχουν περιπτωσεις που το προιον μπορει να ερθει, αφου παρω τα χρηματα πισω. σε μια περιπτωση που ειχα παραγγειλει καποια χρονια πριν απο ebay απο αγγλια, ενα σιντι των anathema, ειχε αργησει κ τους εστειλα, μου λενε θα σου στειλουμε αλλο, κ μετα απο καποιες μερες ηρθαν 2 σιντι, σε διαφορετικα δεματα.
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2598
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα μου.
Ειχα παραγγειλει κατι απο Αγγλια (συγκεκριμενα απο εδω - η χαρα του collector)
Ενα μηνα εκανε να ερθει, νταξει περιμενα και χειροτερα.
Ηρθανε κι αφησαν ειδοποιητηριο να παω να το παρω εγω, απλα ειδα στο χαρτι οτι εκτελωνιστηκε και πρεπει να πληρωσω +23 ευρω.
Αυτο εχει να κανει με UK-Brexit και τα σχετικα, εχει να κανει με το ποσό του δεματος ή εχει να κανει με τα ΕΛΤΑ που μ@λακιζονται;
Περισυ μια φανελα BVB απο Γερμανια δεν περασε τελωνειο, δεν ηρθε με ΕΛΤΑ βεβαια ..
T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

εχει να κανει με Uk brexit και τα σχετικα και με το ποσο του δεματος
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2598
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν στα €45, υποθετω οτι ξεπερναει το οριο λοιπον, οκ.
Θα τους ρωτησω κι απο περιεργια παντως. Θενκς
T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
Post Reply

Return to “Internet - Online Games”