Dexter

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Μια χαρά ήταν το 8x11 αναλογικά με τα υπόλοιπα της σεζόν. Αναμένω φινάλε που θα μας ανταμείψει!
george-4
Coach
Coach
Posts: 2731
Joined: Mon May 18, 2009 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τα δεδομένα της σεζόν καλό ήταν. Για τα δεδομένα οποιασδήποτε άλλης σεζόν ήταν τραγικό, όπως κάθε επεισόδιο της 8ης
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8x11
Spoiler: show
Παιδιά, ok, να δεχθώ τις μικρές ατασθαλίες του στυλ, ο Harrison δεν φοράει καν τσιρώτο ενώ πριν 3 μέρες έκανε ράμματα, ή την Deb που μπήκε νύχτα στο νοσοκομείο και βγήκε μέρα (έκανες την νύχτα μέρα που λέμε), αλλά όλο το επεισόδιο χτίζει την "αγωνία" του πάνω στον πυροβολισμό της Deb. Συνεχίζω να λέω πως δέχομαι τους γλυκανάλατους διαλόγους, τον PI Elway, και τον αγνό Dexter, αλλά πείτε μου, πως γίνεται Deputy Marshall, που κυνηγάει φυγάδες για όνομα δηλαδή, να μην αναγνωρίζει την φάτσα του νούμερο 1 καταζητούμενου του Μαϊάμι.

Δηλαδή και πες δεν τον αναγνώρισε. Ακολουθεί μία ύποπτο, βλέπει τον άλλο δεμένο, δεν παρατηρεί τα μαχαίρια ή δεν αναρωτιέται τι δουλειά έχουν εκεί, παρά μόνο τρέχει κατευθείαν να τον λύσει σαν καλός σαμαρίτης. Δηλαδή αγόρι μου είσαι ο ήρωας μου.

Όποιο και αν είναι το τέλος θα έχει χτιστεί πάνω σε τέτοιες "λεπτομέρειες" (δεν είναι λεπτομέρεια αλλά τέλος πάντων) οπότε για μένα δεν θα 'χει παρά μηδαμινή αξία. Απλώς θα μπει ένα επίσημο τέλος στην σειρά.
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dexter finale


κακο.πολυ κακο.ευτυχως τελειωσε.
Join the Universal Church of Truth
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

γαμπιπ κ άφησε μας ήταν το φινάλε...

απλά κρατάω τη σκηνή γύρω στο 45' που απλά για ένα λεπτό δε μπορούσα να αναπνεύσω...

κατά τα άλλα , πραγματικά δεν άξιζε τέτοιο φινάλε... έπρεπε να είχε κλείσει πιο νωρίς αυτή η σειρά κ μάλλον διαφορετικά...
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

συγκινηση το οτι τελειωσε οπως και να χει :)
george-4
Coach
Coach
Posts: 2731
Joined: Mon May 18, 2009 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1 στον αποπάνω.
Όσο χάλια και να ήταν η τελευταία σεζον, υπήρξε σίγουρα μια απο τις αγαπημένες μου σειρές ως σύνολο
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dexter finale:
Spoiler: show
Τα γ@μησε όλα λοιπόν ο Dexter.. κρίμα για την Deb..
Το τέλος μας αφήνει με 2 ενδεχόμενα:
1)Απλά άλλαξε ζωή.
2) Μετά το συμβάν στην τρικυμία τον μάζεψαν από αλλο μέρος, έχει πάθει αμνησία και το τέλος μας αφήνει τη στιγμή που ξυπνάει μέσα του, από ένστικτο, ο dark passenger.
Προτιμώ το 2ο.
Γενικά θα συμφωνήσω συγκίνηση και μόνο που τελειώνει..
User avatar
imithanos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1402
Joined: Mon Nov 14, 2005 2:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ, Bilbao, Liverpool
Location: Στη βροχή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό που θα μου μείνει από το Dexter στις 2 τελευταίες σαιζόν είναι ότι η αμα ποτέ με πιάσει serial killer να του πω "do what you have to do" για να την γλυτώσω.. (κι ελπίζοντας βέβαια να μη με πηδήξει) :D

Κατά τα άλλα τρελό ξενέρωμα. :| Μαζί με την 5η σαιζόν είναι μακράν οι χειρότερες. Τζάμπα οι προσδοκίες που μου δημιούργησε η προηγούμενη σαιζόν.
Murphy's Law

- If anything can go wrong, it will.
- If anything just cannot go wrong, it will anyway.

No hay banda.

Carpe Diem
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Respect σε μια από τις κορυφαίες σειρές όλων των εποχών που έδωσε 4 υπέροχες σεζόν, 1 κακή, 2 μέτριες και μια τελευταία απαράδεκτη. Και μόνο για τις στιγμές που έχει χαρίσει ειδικά τα πρώτα χρόνια θα είναι για πάντα στα τοπ μου, κι ας έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να δω το τελευταίο επεισόδιο χωρίς 5 διαλείμματα.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Dexterάρα ρε νιαμου. :D

Εμένα με άρεσε το τελευταίο επεισόδιο. Αλλά το κακό είναι ότι μου άρεσε απλά σαν επεισόδιο (ειδικα σε σύγκριση με τα υπολοιπα της σεζόν) και σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο εντυπωσιακό για φινάλε μιας τόσο καλής εξ αρχής σειράς.

Btw συγκίνηση για τον θρυλικό Dexter και πλέον περιμένω να τελειώσει η εξεταστική μου για να πιαστώ με την επόμενη σειρά που θα μου τρώει τις νύχτες.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ό,τι χειρότερο έχω δει ποτέ η τελευταία σεζόν, εξοργιστικά κακή, ηλίθια πλοκή, πανηλίθιοι διάλογοι, υπερηλίθιοι χαρακτήρες, ασυνεπείς, χωρίς λόγο ύπαρξης και χωρίς καμία απολύτως λογική. Και οι μεγαλύτεροι ηλίθιοι εμείς που κάτσαμε και είδαμε 4(!) ως επί το πλείστον κάκιστες σεζόν σαν καλοί μαλάκες fanboys. Αίσχος και ξέρασμα. Στην τελευταία σκήνη πώς και δεν είχε voiceover, επεξηγηματικό διάλογο με Χάρρυ, υπότιτλους, τραγούδι, και breaking the fourth wall να μας τα εξηγήσουν μία τελευταία φορά όλα, λολ, πώς το πάθανε. Επιτέλους τέλος, τη [System Interruption: Μη βρίζεις!] την έκανα που δεν το έκοψα στην 5η σεζόν, δεν το επαναλαμβάνω το λάθος σε παρόμοια περίπτωση.

Το επόμενο που θα καταστρέψουν από το τράβηγμα (και ίσως αλλαγή showrunners) πολύ φοβάμαι πως είναι το Homeland.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Dexter 8X06

Spoiler: show
Τι σκ*τά θέλει αυτή πάλι πίσω; Πάνω που όλα πήγαιναν καλά για να κορυφωθεί η σχέση της Ντεμπ με τον Ντεξ, τι θέλει και πετάγεται η άσχετη; Ρε γαμώτο....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Dexter finale
Spoiler: show
Αρκετά καλό ending πραγματικά όσο και αν δεν το βλέπετε. Συμφωνώ ότι τα περισσότερα επεισόδια της 8 σεζόν ήταν μέτρια-βαρετά αλλά το φινάλε ήταν πολύ καλό.
Ο Ντεξ δεν ήθελε να καταστρέψει και τη ζωή του Χαρισον και της Χάνα, όπως πίστευε ότι θα γινόταν αν έμενε μαζί τους, γι'αυτό και ήθελε να φανεί ότι πέθανε. Το πιο λογικό θα ήταν να πέσει και αυτός μαζί με την αδερφή του στο νερό, έτσι ώστε να μην είναι ποτέ μόνη της,αφού είχε τον Ντέξτερ σαν στήριγμα όλη της την ζωή. Όμως επιλέγει να ζήσει και να συνεχίσει να κάνει ότι έκανε πάντα (σκοτώνει serial-killers) και να αποτρέψει παρόμοιες καταστάσεις. Τώρα πια έχει συναισθήματα και απλά θέλει να ξαναγίνει αυτός που ήταν παλιά. Άνοιωθος :D . Νταξ δεν πιστεύω να περιμένατε τίποτα happy ending και μπαρμπούτσαλα. Την ζωή serial killer βλέπατε, όχι του bob του σφουγγαράκι. Επίσης το ότι ζει ανοίγει το ενδεχόμενο να ξεκινήσει και καμιά 9 σεζόν :D
Χειρότερες σεζόν ήταν η 3η και 8η για εμένα. Μετά την 5η σεζόν ο Ντέξτερ άρχισε να αλλάζει σαν χαρακτήρας και να γίνεται λιγότερο ψυχάκιας και μάλλον γι'αυτό δεν σας έψησε (όπως επίσης και το main story, εννοώντας τους κεντρικούς serial killers των σεζόν 5-8 ήταν ψιλοβαρετοί) αλλά είχε καλούτσικο flow. Συμφωνώ με την αρχική επιλογή που είχαν κάνει οι παραγωγοί να το λήξουν στην 7η σεζόν,
Spoiler: show
Όπου μάλλον η Ντεμπ θα πυροβολούσε τον Ντεξ αντί της Λαγκουέρτα
, αλλά η 8η σεζόν ήταν κακή και ίσως πρέπει να ψαχτούν να το κλείσουν λίγο καλύτερα γιατί δεν τελειώνει με τις καλύτερες εντυπώσεις.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5896
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Θα μου αρεσε περισσοτερο δεν υπηρχε η τελευταια σκηνη, αυτο το τελος φανταζομουν παντοτε
Spoiler: show
οτι το τελευταιο του θυμα θα ηταν ο εαυτος του
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”