Συμβουλές και Ιστορίες για το Στρατό

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Να ξέρεις ότι αν πας τελικά Κύπρο δικαιούσαι κάποιες επιπλέον άδειες, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες.. Ρωτά στη στρατολογία γτ από τη μονάδα μπορεί να σου πούνε ψέματα ότι δεν δικαιούσαι κάτι..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

θα παω να τους πω οτι δε θα κατσω ούτε στην ορκωμοσία και να με βγάλουνε απο ΕΛΔΥΚ. και να ήθελα να υπηρετήσω θα εκανα θέμα για την Κύπρο, υποτίθεται εχουν και διαταγή όσοι εχουν οικογένεια να είναι εξω 4 φορες τη βδομάδα για να βλέπουν την οικογένειά τους.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν κανεις μειωμενη θητεια εξαιρεισαι απο ΕΛΔΥΚ,απο οσο θυμαμαι.

Επισης με δεικτη ΥΕΑ και ΕΛΔΥΚ μπαινουν ολοι.
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Κόλπο Ερντογάν για να ξεκινήσει τις γεωτρήσεις.
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Aν έχεις κόψει την αναβολή σου υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναπάρεις; Δεν υπάρχει περιπτωση να κάνω 12 μηνες θητεία αν αυξηθει τελικά
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ναι μπορείς. Το έχει κάνει φίλος μου όταν του ήρθε να πάει Καστελλόριζο.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

δεν βλέπω κάποιο νόημα στην αναβολή εκτός αν σκέφτεσαι να πας εξωτερικό και μετά από χρόνια να την γλιτώσεις τελείως με πληρωμή θητείας. αν όντως γίνει 12μηνο και μετά την λήξη της αναβολής πάλι 12μηνο θα ναι.
Spoiler: show
Image
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Το 12μηνο άλλος ένας καλός λόγος για να βγείς γιωτάς, ή ακόμα καλύτερα, να μην πας.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Agent Of Chaos wrote:δεν βλέπω κάποιο νόημα στην αναβολή εκτός αν σκέφτεσαι να πας εξωτερικό και μετά από χρόνια να την γλιτώσεις τελείως με πληρωμή θητείας. αν όντως γίνει 12μηνο και μετά την λήξη της αναβολής πάλι 12μηνο θα ναι. Image
Καλά μην είσαι σίγουρος. Μπήκα Νοέμβριο του 18 με την προοπτική ότι θα κάνω εννιάμηνο και στις 96 ΚΣ μαθαίνω ότι πέρασε νέος νόμος και γίνομαι εξάμηνος (ήμουν ο τελευταίος από τα τέσσερα αδέρφια που πήγα φαντάρος)! Και κάπως έτσι ένα πρωινό του Μαΐου μετά το πετσόκομμα του Lucas Moura στο Άμστερνταμ έφυγα άμεσα με άδεια απολύσεως 5 ημερών. Όταν επέστρεψα για να πάρω ταυτότητα μού είπαν ότι δεν την έχουν γιατί άργησε να τη στείλει η προηγούμενη μονάδα μου, αλλά δεν μπορούσαν να με κρατήσουν μέσα εφόσον απολυόμουνα εκείνη τη μέρα. Έτσι έμεινα έξω περίπου 20 μέρες χωρίς ταυτότητα (ούτε στρατιωτική ούτε πολιτική), ψήφισα με το δίπλωμα στις εκλογές μέχρι που τη βρήκαν και με πήραν να πάω να την πάρω. Τρομερά πράγματα.

Δηλαδή σήμερα είναι δωδεκάμηνο αλλά αύριο είναι εννιάμηνο. Ανάλογα ποιος κυβερνάει.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Agent Of Chaos wrote: Mon Sep 14, 2020 12:15 pm δεν βλέπω κάποιο νόημα στην αναβολή εκτός αν σκέφτεσαι να πας εξωτερικό και μετά από χρόνια να την γλιτώσεις τελείως με πληρωμή θητείας. αν όντως γίνει 12μηνο και μετά την λήξη της αναβολής πάλι 12μηνο θα ναι. Image
Είχα σκοπό να φύγω στο εξωτερικό φέτος τον Σπεπτέμβρη αλλά ελέω κορόνα κλπ αποφασισα να το τρενάρω μέχρι τον επόμενο Σεπτέμβρη και να ξεμπερδεύω και με τη θητεία παράλληλα. Το 12μηνο ομως σημαίνει οτι δεν μπορώ να φύγω για μεταπτυχιακό ουτε τον Σεπτέμβρη του 21 πραγμα που είναι εξαιρετικά εκνευριστικο.
Δεν είχα και ποτε μου καμιά κάψα να πάω εξ'αλλου
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Πόσα χρόνια το λένε αυτό για το 12μηνο; Παίζει να έχει περάσει και τα χρόνια που γραφόταν για Ζε Ρομπέρτο στον Ολυμπιακό.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Το ότι θα αυξηθεί κυκλοφορεί από την πρώτη στιγμή που μειώθηκε(2009?), απλά τώρα όντως θα αυξηθεί .

Πάντως αν γίνει τόσο άμεσα η αύξηση τότε λογικά αυτή η σειρά θα έχει κάποια μεταβατική περίοδο τύπου +1 ή 2 μήνες.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Για 1,5 μήνα λένε.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ίσως και όσοι μπήκαν τον Σεπτέμβριο να τους πιάσει και να κάνουν δωδεκάμηνο. Για του Νοεμβρίου το θεωρώ σίγουρο.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O φιλος μου που κατικοεδρευει στην Αγγλια,ειχε αναβολη εως τον Ιουλη
Να φανταστω δε μπορει να μπει και να βγει στη χωρα atm χωρις να διευθευτησει την υποχρεωση?
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”