Ιστορίες 2008: Απορίες/Παρατηρήσεις/Σχόλια

Ελάτε τα γνωριστούμε και μάθετε τους κανόνες του τόπικ
User avatar
Kopinio21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 363
Joined: Sun Aug 19, 2007 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/Roma/R.Madrid
Status: Τα ταξίδια του μυαλού,τα καλύτερα ταξίδια..
Location: Κάπου λάθος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Toυ Alex Orfanou..Βεβαια ειναι στις ιστοριες του fm2007 αλλα πραγματικα ειναι εντυπωσικαη..Ειναι σα να διαβαζεις ενα καλογραμμενο βιβλιο..
I'll love u,untill the end of time
User avatar
notorius
Indispensible
Indispensible
Posts: 1562
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:01 am
Football Manager της ομάδας: VFL.W./ S.E.\ Birmi.C./ A.C.B.
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Σ.Α.
twitter: lawlorn_the
Status: Dying like My Bride
Location: Desert: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

η δικιά μου...η οποία βρίσκεται στο ¨μονταζ¨αυτη τη στιγμή...και σε λίγες μέρες θα'ναι έτοιμη. :drinking:
Aughost

Save a hug for those that you hate the most

Some days good, Some days bad, And some days even hope..

Phantasmagoria
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πριν απο λίγο ανοίχθηκε τόπικ με θέμα "Ποιά είναι η καλύτερη ιστορία που έχετε διαβάσει?", χωρίς να παρθεί άδεια απο κανέναν...το τόπικ κλειδώθηκε, τα ποστ που εγιναν μεταφέρθηκαν εδω...εδώ συζητάμε τα πάντα για τις ιστορίες....οκ???
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακέ :P :D
Σωστός ο παίχτης,για να μιλήσω και σοβαρά...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα μ αρεσουν σχεδον ολες.
Αλλες πολυ αλλες λιγο.

Δεν μπορω να ξεχωρισω καποια αλλα του Giorgio μου αρσει πιο πολυ απ' ολες. :wink:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας τοποθετηθώ κι εγώ στο θέμα μας...
Το topic με τις ιστορίες ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που έκανα login στο forum αυτό.

Θα συμφωνήσω με όλους σας που λέτε ότι πιθανόν οι ιστορίες να είναι πολλές για να μπορέσει ο κόσμος να τις παρακολουθήσει, ότι δεν υπάρχει συνέπεια σε κάποιες ιστορίες, ή ότι σε κάποιες άλλες υπάρχει τέτοια συνέπεια που δεν προλαβαίνουμε να κοιτάξουμε την πρόοδό τους, ότι κάποιος νέος στο forum απογοητεύεται αν δεν έχει postαρίσματα το στόρυ του ακόμα κι αν η ιστορία του είναι πολύ καλή κλπ.

Η ταπεινή μου άποψη είναι πως ο χώρος αυτός με τις ιστορίες είναι ήδη εξαιρετικός από κάθε άποψη και επειδή ο Τσακ φαίνεται δεκτικός σε κάθε καινοτόμο ιδέα, θα μου επιτρέψει να κάνω κάποιες προτάσεις:

α) Για τις ιστορίες που γίνονται sticky προτείνω οι προϋποθέσεις να γίνουν λίγο πιο αύστηρες. Δηλαδή 100+ posts αλλά και 1000+ views. Δηλαδή μια ιστορία θα πρέπει να έχει απήχηση στον κόσμο, η οποία απήχηση θα έχει σχέση και με τη συνέπεια του συγγραφέα και το ενδιαφέρον του κόσμου για την εξέλιξή της.

β) Παρατήρησα πως υπάρχουν κατά μέρους ενότητες στις ιστορίες. Τι εννοώ? Κάποιες ιστορίες είναι αποκλειστικά "ποδοσφαιρικές" (il biscione, jamiespoursas, Boixos Nois '81). Κάποιες άλλες έχουν το στοιχείο της επιστημονικής φαντασίας ή μυθιστορήματος (krazy, snk παλαιότερα). Κάποιες άλλες έχουν σχέση με προσωπικές εμπειρίες, με πραγματικά περιστατικά ή με σατυρική διάθεση. Θα μπορούσε ο Τσακ να δημιουργήσει κατηγορίες ιστοριών και να δώσουμε την δυνατότητα στους χρήστες αυτού του forum να διαβάζουν αυτό που πραγματικά τους αρέσει.

γ) Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη (δεν έχω πολύ καιρό στο forum και δεν το έχω ψάξει), αλλά θα μπορούσε να υπάρχει και κάτι σαν βραβείο για τις ιστορίες που ξεχώρισε ο κόσμος. Είναι ένας τρόπος οι συγγραφείς ιστοριών να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό και να μην παρατάνε μια ιστορία στη μέση.

δ) Συμφωνώ απόλυτα με τον Τσακ να κάνει ένα ξεκαθάρισμα ποιες ιστορίες συνεχίζουν να γράφονται από τους συγγραφείς τους και καλό θα ήταν αυτές να μεταφερθούν σε ξεχωριστή ενότητα μέσα στο forum των ιστοριών. Έτσι δεν θα υπάρχει συνωστισμός στις ιστορίες από "ενεργές" και "ανενεργές".

Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορώ με τις σκέψεις μου και να ζητήσω συγγνώμη για το μακροσκελές της αναφοράς μου.

Αγαπημένη μου ιστορία προσωπικά είναι του il_biscione (αλλά διαβάζω και άλλες ιστορίες - απλά αυτή ξεχώρισα)!
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για να μπω και εγώ στην συζήτηση κυρίως με αφορμή το πλήρες ποστ του Πουρσα

jamiespoursas wrote: Θα συμφωνήσω με όλους σας που λέτε ότι πιθανόν οι ιστορίες να είναι πολλές για να μπορέσει ο κόσμος να τις παρακολουθήσει, ότι δεν υπάρχει συνέπεια σε κάποιες ιστορίες, ή ότι σε κάποιες άλλες υπάρχει τέτοια συνέπεια που δεν προλαβαίνουμε να κοιτάξουμε την πρόοδό τους, ότι κάποιος νέος στο forum απογοητεύεται αν δεν έχει postαρίσματα το στόρυ του ακόμα κι αν η ιστορία του είναι πολύ καλή κλπ.
Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει?Ο Γιώργος (ο Boixos Nois δηλαδή) το έχει πει πολλές φορές?Την ιστορία την γράφεις πρώτος γιατί γουστάρεις?.αν γουστάρεις και καλή θα βγει, και θα την βελτιώσεις στη πορεία και ο κόσμος θα τη προσέξει?αν περιμένεις την ανταπόκριση του κόσμου, είναι πολύ πιθανόν να απογοητευτείς?δεν έρχεται από τη μια μέρα στην άλλη ο κόσμος στην ιστορία σου?.εκτός και αν είσαι μάγκας και το πετύχεις?
jamiespoursas wrote: Η ταπεινή μου άποψη είναι πως ο χώρος αυτός με τις ιστορίες είναι ήδη εξαιρετικός από κάθε άποψη και επειδή ο Τσακ φαίνεται δεκτικός σε κάθε καινοτόμο ιδέα, θα μου επιτρέψει να κάνω κάποιες προτάσεις:
Δε θα σου επιτρέψω απλά. Όσοι είναι σε αυτό το τόπικ και εμπλέκονται με τις ιστορίες είναι υποχρεωμένοι να μιλάνε και να έχουν άποψη?.το έχω ξαναπεί?εμείς κάνουμε το τόπικ καλύτερο?δεν γίνεται μόνο του?
jamiespoursas wrote: α) Για τις ιστορίες που γίνονται sticky προτείνω οι προϋποθέσεις να γίνουν λίγο πιο αύστηρες. Δηλαδή 100+ posts αλλά και 1000+ views. Δηλαδή μια ιστορία θα πρέπει να έχει απήχηση στον κόσμο, η οποία απήχηση θα έχει σχέση και με τη συνέπεια του συγγραφέα και το ενδιαφέρον του κόσμου για την εξέλιξή της.
Είναι δύσκολο μια ιστορία να έχει 100 ποστ και να μην έχει 1000 views?έχω κάνει ιστορία sticky και με λιγότερα από 100 ποστ, λόγω των πολλών views και θα το ξανακάνω αν χρειαστεί. Στο θέμα του sticky είμαι λίγο μονόχνοτος?δλδ εγω έβαλα έναν κανόνα και τον εφαρμόζω. Ετσιθελικά? αυτός μπορεί να αλλάξει?αλλα νομίζω πως είναι σωστός?

jamiespoursas wrote: β) Παρατήρησα πως υπάρχουν κατά μέρους ενότητες στις ιστορίες. Τι εννοώ? Κάποιες ιστορίες είναι αποκλειστικά "ποδοσφαιρικές" (il biscione, jamiespoursas, Boixos Nois '81). Κάποιες άλλες έχουν το στοιχείο της επιστημονικής φαντασίας ή μυθιστορήματος (krazy, snk παλαιότερα). Κάποιες άλλες έχουν σχέση με προσωπικές εμπειρίες, με πραγματικά περιστατικά ή με σατυρική διάθεση. Θα μπορούσε ο Τσακ να δημιουργήσει κατηγορίες ιστοριών και να δώσουμε την δυνατότητα στους χρήστες αυτού του forum να διαβάζουν αυτό που πραγματικά τους αρέσει.
Εδώ πηγαίνουμε σε επίπεδο DVD club. Όταν φτάσουμε να έχουμε τόσες πολλές ιστορίες που θα πρέπει να τις βάλουμε σε διαφορετικά «ράφια» τότε ίσως να μπει υπο σκέψη αυτό που λες παίκτη μου?. Αλλά τώρα το «μαγαζί» μας είναι ακόμα μικρό και όλες τις ιστορίες τις έχουμε χύμα?Και σε αυτό το μαγαζί θα είναι η πρώτη φορά που ιστορία με θέμα «ο ΟΣΦΠ πρωταγωνιστής στην Ευρώπη», «ο ΠΑΟ πρωταθλητής», και άλλες υπερπαραγωγές δε θα μπουν στα επιστημονικής φαντασίας?
jamiespoursas wrote: γ) Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη (δεν έχω πολύ καιρό στο forum και δεν το έχω ψάξει), αλλά θα μπορούσε να υπάρχει και κάτι σαν βραβείο για τις ιστορίες που ξεχώρισε ο κόσμος. Είναι ένας τρόπος οι συγγραφείς ιστοριών να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό και να μην παρατάνε μια ιστορία στη μέση.
Been there, done that? υπήρχαν πολλές διαφωνίες αλλα εγω τα έκανα τα βραβεία και θα τα ξανακάνω?.
jamiespoursas wrote: δ) Συμφωνώ απόλυτα με τον Τσακ να κάνει ένα ξεκαθάρισμα ποιες ιστορίες συνεχίζουν να γράφονται από τους συγγραφείς τους και καλό θα ήταν αυτές να μεταφερθούν σε ξεχωριστή ενότητα μέσα στο forum των ιστοριών. Έτσι δεν θα υπάρχει συνωστισμός στις ιστορίες από "ενεργές" και "ανενεργές".

αυτό το κάνω συνέχεια?.ενοχλώ τους ιστοριογραφους για να ξέρουμε τι γινεται?αν παρατηρήσατε οι ανενεργές ιστορίες είτε κλειδώνονται και αναγραφεται στον τίτλο ο λόγος, είτε σβήνονται μετά από άδεια του συγγραφέα?.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ Τσακ για την ανάλυση και κριτική πάνω στις τοποθετήσεις μου. Ελπίζω να βγούνε χρήσιμα συμπεράσματα από τις συζητήσεις όλων των μελών και να κάνουμε αυτό το topic ακόμα καλύτερο.

Αν σκεφτώ κάτι καλό, θα επανέλθω...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με ενοχλεί το οτι υπάρχει έλειψη πρωτοτυπίας.. Προς θεού δεν κατακρίνω κανέναν απλά σαν να μου φαίνεται οτι οι Ιστορίες κινούνται γύρω απο 3-4 πρωταθλήματα και καμια 10αριά ομάδες, για να μην μιλήσω για τους παίκτες (Aaritalo, Hamalainen κι εγω δεν ξερω τι.... Μα άλλους δεν έχει? :? )

Anywayz ξεχωρίζω του Boixos και του Jaime ενώ γουστάρω και του Tsak λόγω της ιδιομορφίας του πρωταθλήματος.. Για τις υπόλοιπες θα αναφερθώ αργότερα καθώς δεν έχω πολύ χρόνο λόγω δουλειάς οπότε θα ήταν άδικο να κρίνω χωρίς να τις διαβάσω με την ησυχία μου... :-)
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απορία:

Πώς μπορώ να ανεβάσω κάποια φάση από αγώνα μου,γίνεται;όχι ''φωτογραφία'' (print screen δηλαδή) αλλά απόσπασμα από τα highlights του αγώνα (συγκεκριμένα,θέλω να ανεβάσω το τελευταίο τέρμα από ένα 3-3....
Κάτι είχα διαβάσει προ ημερών αλλά δεν μπορώ να το βρώ τώρα....Αντώνη,μια βοήθεια; :roll:
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα θεωρουσα τον τομεα αυτο τον πιο αχρηστο στο φορουμ αλλα απο τη στιγμη που διαβασατην ιστορια του Αλεξη ορφανου αλλαξα γνωμη.Απλα τελεια.Τεσπα αρχισα ενα νεο παιχνιδι και καποια στιγμη μου ηρθε στην τρελα να γραψω πανω σε αυτο.Τωρα τελειωνω καποια "επεισοδια" και θα αρχισω να ποσταρω.Θελω να ρωτησω ομως:
a)καθε ποτε πρεπει να ποσταρω??
β)Ποια ειναι τα σημεια που πρεπει να τονιζω???
γ)πρεπει να επικεντρωνομαι στα του παιχνιδιου η να αναλυω και τη ζωη του ηρωα μου οπως ο Ορφανος???

Κι αλλα θελω να ρωτησω αλλα ειναι αργα και δεν θυμαμαι.Θα ρωτησω αλλη φορα μαλλον με εντιτ σε αυτο το ποστ.ΑΝ υπαρχει..
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

@Μάρκο


Αδερφέ, νομίζω σε αυτό μπορούν νασε βοηθήσουν είτε ο Chilavert είτε spanw_i που ξερουν πως να κάνεις βιντεάκι απο αγωνα...




@ceidmaster
α)Όποτε κρίνεις εσυ. ανάλογα με το ποσο συχνά παίζεις. απλά μην είναι ένα τον δεκέμβριο και ένα τον Μάρτιο.....
β) αυτό είναι καθαρά προσωπικό θέμα...γραφεις εσυ την ιστορία...όπως αγαπάς, όπως γουστάρεις την προχωράς...
γ) να επικεντρώνεσαι εκεί που θέλεις εσυ...στο ξαναλέω....εσυ γραφεις την ιστορία εσυ καθορίζεις την πορεία της...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΚ.Απλα "δεν εχω πολλες εμπειριες" :D :D :D
Ποσταρα ηδη το πρωτο επεισοδιο.Ρε τσακ αν εχεις λιγο χρονο και δεις κατι κακογραμμενο πες μου.Ευχαριστω και θα επανελθω συντομα με νεες ερωτησεις.
Aμα ποσταρω καθε βδομαδα καλα ειναι??

ΥΓ Εκτος απο το Photoshop μπορω με αλλο προγραμμα πχ να τροποποιησω ενα εξωφυλλο???
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άσε τα photoshop ρε.. Ψάξε να βρείς το Corel Paint Shop Pro Photo X2.
Αυτό χρησιμοποιώ στη δουλειά μου κι εγώ.. Είναι απλά οτι καλύτερο κυκλοφορεί και το θέμα είναι οτι ενω είναι επαγγελματικό πρόγραμμα μέχρι και 10χρονος μπορεί να το χρησιμοποιήσει..
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδη εγω που ειμαι 9 δεν μπορω??? :D :D :D
Καλα ευχαριστω φιλε...ΑΝ και δεν εχω την υπομονη να αρχιζω τις επεξεργασιες...
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις - Γνωριμίες”