Ο Ξυπόλητος Πρίγκηψ

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη σας. Πραγματικά έχω μείνει άναυδος - δεν περίμενα οτι θα άρεσε τόσο...Στα της ιστορίας τώρα, συγχωρήστε με για το σημερινό αν δεν βγήκε πολύ καλό, απλά μόλις έκανα format οπότε βγήκε λίγο πιο βιαστικά απο ότι συνήθως :-)
Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2007

Η προγραμματισμένη συνάντηση για την προπόνηση ήταν στις 9 το πρωι. Αφού ξύπνησα και έκανα τις τυπικές καθημερινές προετοιμασίες, έφυγα για το Stade Charlety, το γήπεδο μας. Είχα πολύ αγωνία για να γνωρίσω τους παίχτες μου από κοντά. Στο γήπεδο έφτασα μισή ώρα νωρίτερα και περιεργάστηκα τον χώρο. Το γραφείο μου, βρίσκεται σε έναν από τους ορόφους του γηπέδου. Έμεινα απόλυτα εντυπωσιασμένος από τον χώρο. Μπορεί η ομάδα να μην διαθέτει αρκετά χρήματα, μπορεί να είναι ακόμα σε ημι-επαγγελματικό επίπεδο, αλλά οι διάδρομοι, τα γραφεία και όλες οι εγκαταστάσεις διέπονταν από μια προσιτή αίγλη. Έδιναν την αίσθηση του οικείου. Περπατώντας στους διαδρόμους, έπεσα πάνω στην δεσποινίδα Coufret. Λίγες ώρες μετά την συνάντηση μας και ήταν ήδη φρέσκια. Σαν κάτι να την επηρεάζει θετικά και την αναζωογονεί. «Καλημέρα σας δεσποινίς!», είπα και συνέχισα «Πως είστε σήμερα;». «Καλημέρα σας κύριε Petit, πολύ καλά ευχαριστώ. Εσείς;», αποκρίθηκε με γοργό ύφος που υποδήλωνε την ανάγκη για να τερματίσει γρήγορα την συζήτηση. Αποφάσισα να την αφήσω στις δουλείες της, δεν ήταν ώρα για κουβεντούλες τώρα. Πριν στρίψω την γωνία για να βρεθώ λίγο έξω από το γραφείο μου, η δεσποινίς Coufret με ακολουθούσε. «Κύριε Petit», φώναξε. Γρήγορα έστρεψα το βλέμμα μου πάνω της. «Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο σύλλογος δεν μπορεί να διαθέσει ? τουλάχιστον προς το παρόν ? μια ιδιαιτέρα γραμματέα για την θέση σας. Τα χρέη της προσωπικής σας γραμματέα θα εκτελώ εγώ», μου είπε. «Πολύ ωραία δεσποινίς Coufret» της απάντησα και κατέβηκα τα σκαλιά για να βρεθώ στην είσοδο του γηπέδου. Εκεί με περίμενε ο Farid που με γνώρισε στο τεχνικό επιτελείο. Είχα με όλους μια θερμή χειραψία και αφού συστηθήκαμε, προετοιμάσαμε μαζί το γήπεδο για την προπόνηση.
Έπειτα από 3 λεπτά οι παίκτες μας έφταναν στο γήπεδο από τα αποδυτήρια. Σταθήκαμε όλοι όρθιοι μπροστά στην είσοδο των αποδυτηρίων. Το σχήμα μας είχε μια άναρχη στάση και αποφάσισα να σχηματίσουμε όλοι μαζί ένα μεγάλο κύκλο. Εγώ θα καθόμουν στο κέντρο και τα παιδιά θα στέκονταν στην περίμετρο του κύκλου μαζί με τους προπονητές. Σχηματικά ήθελα να πετύχω ότι όλοι είναι ίσοι μεταξύ τους και εγώ θα αποτελώ τον σύνδεσμο ανάμεσα τους. «Καταρχάς καλημέρα σας, ονομάζομαι Emmanuel Petit και από σήμερα θα είμαι ο προπονητής σας. Για αρχή θα ήθελα να δουλέψουμε στις σχέσεις εμπιστοσύνης που θα πρέπει να αναπτύξουμε για να φτάσουμε σταδιακά στο ομαδικό πνεύμα. Κανείς, επαναλαμβάνω, κανείς δεν είναι πάνω από την ομάδα. Είμαστε ένα σύνολο, και σαν σύνολο θα πρέπει να δυναμώσουμε. Όταν φτάσουμε σε ένα καλό κλίμα, τότε θα έρθουν και τα αποτελέσματα. Δεύτερον, από εδώ και στο εξής θα καταβάλω προσπάθεια για να σας μάθω όλους σας με το μικρό σας όνομα. Όποτε σε λίγο θα ξεκινήσουμε την προσωπική γνωριμία και μετά θα περάσουμε στην φυσική προπόνηση. Τρίτον, μαζί θα περνάμε πάρα πολλές ώρες την μέρα. Καταλαβαίνω ότι οι περισσότεροι από εσάς έχουν μια οικογένεια και θα πρέπει να περνάνε πολλές ώρες μαζί. Αυτό θα συμβαίνει, αλλά θα περιορίζεται στον ελεύθερο σας χρόνο από την ομάδα. Οι έξοδοι σας θα είναι περιορισμένες και θα είναι στις περιόδους που είμαστε πιο χαλαροί ? και πιστέψτε με αν δουλέψουμε όπως πρέπει θα υπάρχουν, στο χέρι μας είναι. Τελευταίο που θα ήθελα να σας πω, είναι ότι θα πρέπει να προσέχετε τη διατροφή σας και το σώμα σας. Όλες οι καταχρήσεις βλάπτουν το σώμα σας, το οποίο είναι και το βασικό εργαλείο για την δουλειά μας.»
Έτσι, μετά από αυτό το λογίδριο ήρθε η ώρα για την προσωπική γνωριμία. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ετοιμάσει αυτά που τους έλεγα και μου έβγαιναν αυθόρμητα, σαν συμβουλές από τα δικά μου βιώματα. Μετά από αυτήν την προπαρασκευή, ο ήλιος είχε φτάσει ήδη πολύ ψηλά και είχαμε ξοδέψει τρεις ώρες. Το προτιμούσα από το να κάνουμε μια στείρα σωματική προπόνηση. Εξάλλου θα είχαμε ώρες μπροστά μας για να δούμε το πώς θα κινούμαστε στο γήπεδο. Αρκεστήκαμε στην απλή συντήρηση για σήμερα για να μην χάσουν οι παίκτες το επίπεδο της φυσικής κατάστασης τους.
Η μέρα πέρασε γρήγορα. Την δύση του ηλίου διαδέχτηκε ένα λυτρωτικό ψιλόβροχο το οποίο γέμιζε αργά τους δρόμους του Παρισιού, προσδίδοντας ακόμα παραπάνω ρομαντισμό σ? αυτόν τον μαγευτικό τόπο. Σε δύο μέρες θα παίξουμε τον πρώτο μας αγώνα κόντρα στην Nimes η οποία φιγουράρει στην δεύτερη θέση. Θα είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι, το αισθάνομαι, είναι και εκτός έδρας, δεν γνωρίζω και την ομάδα? Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Έτσι με αυτές τις σκέψεις αποκοιμήθηκα στο άδειο κρεβάτι.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακόμα και βιαστικά που το έγραψες ήταν πολύ καλό ..... περιμένουμε την συνέχεια ......
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μέρες πέρασαν με πολύ γρήγορους ρυθμούς. Έπρεπε σύντομα να πάρω μια απόφαση. Καιρούς για δοκιμές δεν διέθετα. Από την μια, οι παίκτες είχαν ήδη δοκιμάσει το 4-4-2 με τον προκάτοχο μου, ενώ εγώ υποστηρίζω σταθερά το 4-4-2 σε σχηματισμό ρόμβου. Το δίλλημα είναι αρκετά μεγάλο, η ψυχολογία των παικτών είναι στο ναδίρ, και σαν να μην έφτανε αυτό ο τοπικός τύπος επικρίνει τους παίκτες, έναν προς έναν.
Στο λεωφορείο της ομάδας λίγο πριν φτάσουμε στη Nimes επικρατούσε ησυχία. Καρφίτσα να έπεφτε στη μοκέτα θα ακουγόταν? Ήταν τόσο ξεκάθαρο ότι θα γνωρίζαμε την ήττα?Σε μια απέλπιδα προσπάθεια να τονώσω το ηθικό των παικτών, μίλησα μαζί τους ξεχωριστά. Μετά από μια ώρα φτάναμε στη Nimes σε ένα θολό τοπίο με πυκνή νέφωση και ομίχλη που άνετα θα μπορούσε κάποιος να την κόψει με μαχαίρι.
Στην είσοδο του αγωνιστικού χώρου σκόνταψα πάνω στον αντίπαλο προπονητή, τον Laurent Fournier. Μεγάλος προπονητής. Στα 43 του και έχει ήδη περάσει από τους πάγκους των Bastia, Paris St. Germain, για να καταλήξει πριν ένα χρόνο στη Nimes. Έπειτα από έναν σύντομο, παγωμένο και καθ? όλα τυπικό χαιρετισμό, καθήσαμε και οι δύο στους πάγκους μας. Τελικά το αποφάσισα, θα παίξουμε 4-4-2, όπως ο προκάτοχος μου. Η Nimes Olympique είναι μια ομάδα η οποία η δυναμική της πάντα βρισκόταν ανάμεσα στην League 2 και League 1. Το 2001 έπεσε από την Ligue 2 και από τότε δεν κατόρθωσε να ανέβει ξανά. Σταθερά τα τελευταία χρόνια βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα. Σιγά ? σιγά οι παίκτες βγήκαν για να ξεκινήσει το παιχνίδι?.
Ότι και να πω για αυτό το παιχνίδι είναι λίγο?Από τα πρώτα κιόλας δευτερόλεπτα η Nimes σκόραρε και δεν μας άφηνε περιθώρια. Η άμυνα μας είναι απλά τραγική. Η επίθεση μας δεν έχει αυτοπεποίθηση. Λήξη ημιχρόνου και το σκορ είναι στο 3-0?Το μόνο που καταφέραμε να κάνουμε ήταν να σκοράρουμε στο 77 για την τιμή των όπλων. Τελικό σκορ 4-1 στο παρθενικό μου παιχνίδι ως προπονητής.
Image
Ένιωθα μεγάλη ντροπή και πικρία. Στο δρόμο της επιστροφής νόμιζα ότι οι σκιές κινούνταν από μόνες τους. Σαν κάποιος να έπαιζε ένα παιχνίδι μαζί μου και να απολάμβανε την νίκη από την πρώτη μάχη. Φτάνοντας λίγο έξω από το Παρίσι, είχα ήδη βουρκώσει. «Σε τι κατάσταση βρίσκομαι;», αναρωτήθηκα. Ο Farid αμέσως με κατάλαβε. «Manu, είσαι καλά;», εκδηλώνοντας το ενδιαφέρον του. Δεν πήρε ποτέ απάντηση σε αυτό το ερώτημα. «Manu, μη στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου τι περίμενες πρώτο παιχνίδι και με αυτούς τους άμπ-», είπε προσπαθώντας να με εμψυχώσει, και τον διέκοψα. «Ξέρω τι θες να πεις Farid, αλλά τα παιδιά δεν είναι άχρηστοι. Η ψυχολογία τους δεν είναι καλή. Ούτε η δική μου είναι. Να ξέρεις ότι τον πρώτο καιρό θα βασιστώ πολύ πάνω σου. Α, και κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό το σύστημα. Αύριο θα δοκιμάσουμε τον ρόμβο.»
Το λεωφορείο είχε ήδη φτάσει και εγώ κατευθυνόμουν προς το σπίτι μας. Μου. Μοναδική μου έγνοια ήταν πια η δουλειά μου. Τουλάχιστον έτσι ήθελα να νομίζω?
Την επόμενη μέρα ξύπνησα με εμφανώς καλύτερη διάθεση. Αφού τα παιδιά έκαναν το ζέσταμα τους, τους έδειξα τα κυριότερα λάθη μας. Και ήταν πολλά. Τουλάχιστον όμως δεν τους αποπήρα. Εξάλλου είναι μια δύσκολη περίοδο για όλους μας. Όλη την εβδομάδα δουλεύαμε το νέο σύστημα. Ο επόμενος μας αγώνας είναι απέναντι στην Vannes, η οποία έχει 2 βαθμούς περισσότερους από εμάς. Ζήτησα από τα παιδιά μόνο νίκη. Αν θέλουμε να ανακάμψουμε αυτή είναι μια καλή ευκαιρία!
Η μέρα είχε φτάσει. Το γήπεδο ήταν άδειο. Κι όταν λέμε άδειο το έννοουμε. 338 άτομα παρακολούθησαν την αγαπημένη τους ομάδα να ελέγχει το παιχνίδι με 3 γκολ. Ο Dia ήταν σε μεγάλη μέρα με δύο γκολ, σκόραρε και ο Ouehi. Τραυματίστηκε όμως ο βασικός αριστερός μας χαφ και ο βασικός αμυντικός μας. Στο 83 δεχτήκαμε ένα γκολ για να μην ξεχάσουμε ότι η άμυνα μας είναι τραγική?
Image
Αν μη τι άλλο, αυτή ήταν μια Πύρρειος νίκη. Τουλάχιστον, ξεκολλάμε από τον πάτο και ελπίζω να πιάσουμε ρυθμό. Τώρα υπάρχει μια ελπίδα?
Last edited by TritonXS3 on Mon Jul 21, 2008 4:59 pm, edited 1 time in total.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Kαλά οι αφηγήσεις είναι απίστευτες, εφάμιλλες του Κάστρο στο stirred -gioupi

Πάμε κύριε Πετί, θέλουμε άνοδο :P :P :P :P :P :P
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ και γω με τον μάθιου, η αφήγηση είναι πολύ καλή και η ροή τολμώ να πω καλύτερη από την προηγούμενη ιστορία... Μπακράουντ το γουίς γιου γουέρ χήαρ;;; Πωπωπωπω... Θα χω κάτι χρόνια να το ακούσω αυτό... Για να το βάλω λιγάκι...
Last edited by sta8erman on Mon Jul 21, 2008 4:43 pm, edited 1 time in total.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό δεν είναι ιστορία fm ..... είναι μυθιστόρημα .... πάρα πολύ καλός ..... αν μου επιτρέπεται μόνο μία παρατήρηση .... βάλε πιο μεγάλα σκρινσοτς για να τα βλέπουμε απευθείας τα αποτελέσματα και να μην ανοιγοκλείνουμε το imageshack .....
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@matthew21: Ναι, τώρα έρχεται... -rofl Το άλλο με τον Domi το ξέρεις; -rofl
@sta8erman: Είναι από το Wish You Were Here(1975), όπου το πρώτο κομμάτι είναι το Shine On You Crazy Diamond...το 13λεπτό...
@MaxKarapro: Οι επιθυμίες σας, διαταγές μου
User avatar
Dinos7
Backup
Backup
Posts: 778
Joined: Fri Nov 30, 2007 8:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Πανσερραϊκός
Location: Ηράκλειο(Κρήτης)/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TritonXS3 wrote:
Off Topic:
@MaxKarapro: Οι επιθυμίες σας, διαταγές μου
Να ζητήσω και εγώ κάτι?
ΓΡΑΦΕ όχι τώρα ΤΩΡΑ!!! :D :D
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2007

Το πρωινό φως έλουζε τις ανατολικές συνοικίες του Παρισιού. Εγώ στεκόμουν εκεί, ξάγρυπνος, αγριεμένος, αξύριστος. Το ρολόι έδειχνε 5.40. Χθες είχαμε την επέτειο του γάμου μας. Περίμενα να μιλήσουμε, να πούμε μια κουβέντα. Μάλλον δεν σημαίνω τίποτα για εκείνη πια. Με έχει βγάλει από την ζωή της, είναι σίγουρο. Και να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα μου?
Ο τελευταίος μήνας ήταν ιδιαίτερα δύσκολος για μένα. 33 μέρες και 7 αγώνες μετά την πρόσληψη μου και η εικόνα που είχα για την ομάδα ήταν τραγική?Η άμυνα μας είναι πολύ σαθρή, η επίθεση μας είναι στείρα και αναποτελεσματική, και το κέντρο μας αναιμικό? Ένα είναι σίγουρο. Ότι έχω κάνει για να βοηθήσω την ομάδα αποδείχθηκε αναποτελεσματικό ή απλώς ημίμετρο. Θα χρειαστούμε πολύ ενίσχυση, και πάλι όμως ποιοτικά θα βρισκόμαστε πολύ χαμηλά.
Πλησιάζει πια Δεκέμβρης και θα πρέπει να δούμε πως θα ενισχυθούμε. Η αλήθεια είναι ότι φαντάζομαι την μεταγραφική περίοδο, άναρχη και πανικόβλητη. Στα θετικά είναι ότι σιγά σιγά γνωρίζω τις δυνατότητες των παιδιών, αν και φοβάμαι να κάνω rotation.
Έριξα μια ματιά σε ένα φάκελο που μου ετοίμασε ο Farid. Ήταν κάποιοι παίχτες που μου πρότειναν οι υπεύθυνοι του τμήματος scouting. Ταυτόχρονα κοίταζα και τα προηγούμενα αποτελέσματα για να αποκτήσω μια πλήρη εικόνα?

15η αγωνιστική: Creteil vs Paris FC (Stade Duvauchel, Creteil, 31 Οκτωβρίου)
Image

16η αγωνιστική: Paris FC vs Arles (Stade Charlety, Paris, 3 Νοεμβρίου)
Image

17η αγωνιστική: Paris FC vs Laval (Stade Charlety, Paris, 7 Νοεμβρίου)
Image

18η αγωνιστική: Calais vs Paris FC (Stade Julien Denis, Calais, 10 Νοεμβρίου)
Image

19η αγωνιστική: Paris FC vs Cherbourg (Stade Charlety, Paris, 17 Νοεμβρίου)
Image

Έτσι η βαθμολογία στο τέλος του α? γύρου διαμορφώθηκε ως εξής:
Image



Έτσι, αφού τα ξανακοίταξα, απελπίστηκα και πάλι?Η ώρα είχε πάει πλέον 7 και σε λίγο θα έπρεπε να βρισκόμουν στο γραφείο μου. Κι ακόμα ένα πρωί, έσερνα το κουρασμένο και άδειο μου σώμα στις λεωφόρους του Παρισιού, με κατεύθυνση την δουλειά μου?
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Μάθε τους ποιος είναι ο κος Πετί και κάνε τους ομάδα
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραμονή Χριστουγέννων 2007, 20.15

Image
Η εικόνα από το παράθυρο του σαλονιού μου είναι μαγευτική. Λες και έχουν συντελέσει όλα, ο Θεός, η Φύση, ο Άνθρωπος για να γίνει αυτή η πόλη το στολίδι του πλανήτη. Κι ας λένε ότι θέλουν για εμάς τους Γάλλους, λογικό είναι να μας ζηλεύουν για τα δώρα που μας χαρίστηκαν. Ο χειμώνας έχει κάνει καλά την δουλειά του, και το πάντρεμα με την εποχή των Χριστουγέννων είναι ιδανικό.
Χριστούγεννα, γιορτή της Αγάπης, γιορτή των παιδιών, γιορτή του Κόσμου. Ο Farid με κάλεσε να δειπνήσουμε με την οικογένεια του, την γυναίκα του Fatima και τα δυο τους κορίτσια, Aisha και Khadija. Ήθελα, όλοι να είναι ευχαριστημένοι και να απολαύσουν αυτές τις μέρες με τις οικογένειες τους. Ο Farid, με τον οποίο όλο αυτό τον καιρό έχουμε έρθει κοντά, θέλησε να ανταποδώσει.
Γύρω στις 21.00 έφτασα στο σπίτι του Farid. Ένα σπίτι στο κέντρο του Παρισιού, το οποίο έδειχνε μικρό και φτωχό για μια τέτοια οικογένεια. Παρόλα αυτά το σπίτι ήταν κυκλωμένο από μια ζεστασιά. Μπορεί η θέρμανση να ήταν ελατωμματική, μπορεί η τοίχοι να μην ήταν μονωμένοι, όμως σίγουρα υπήρχε κάτι ζεστό σε αυτό το σπίτι. Και ήταν οι καρδίες των ανθρώπων που ζούσαν εκεί, που ζέσταιναν το σπίτι. Σίγουρα τους αξίζουν πολύ καλύτερα, από αυτά που έχουν. Αφού με καλωσόρισαν στο σπιτικό τους εγώ και ο Farid κάτσαμε στο σαλονάκι και συζητήσαμε λίγο αυτά που μας απασχολούσαν?

Κύπελλο Γαλλίας: Γύρος 7ος : Change vs Paris FC (Stade Dalibard, Change, 24 Νοεμβρίου)
Image

20η αγωνιστική: Pau vs Paris FC (Stade du Hameu, Pau, 28 Νοεμβρίου)
Image

21η αγωνιστική: Paris FC vs Istres (Stade Charlety, Paris, 1 Δεκεμβρίου)
Image

22η αγωνιστική: Beauvais vs Paris FC (Stade Brisson, Beauvais, 8 Δεκεμβρίου)
Image

Κύπελλο Γαλλίας: Γύρος 8ος : Paris FC vs Guingamp (Stade Charlety, Paris, 15 Δεκεμβρίου)
Image

23η αγωνιστική: Paris FC vs Villemomble (Stade Charlety, Paris, 19 Δεκεμβρίου)
Image

24η αγωνιστική: Rodez vs Paris FC (Stade Lignon, Rodez, 22 Δεκεμβρίου)
Image

Και η βαθμολογική κατάσταση:
Image

Στο δωμάτιο μπήκε η Fatima που ειδοποίησε ότι είχε ετοιμάσει τα πάντα. Έτσι πήγαμε προς την τραπεζαρία στην οποία πραγματικά ένιωσα να βρίσκομαι ανάμεσα σε αγαπητούς και αγαπημένους ανθρώπους. Και αυτό με γέμιζε?
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mη σε πτοούν τα αποτελέσματα... 8)

Οι αγώνες πάντως με τέτοια σκορ μόνο ποδοσφαιρικοί δεν είναι....

Τα σετ παρακαλώ να τα παίζετε στα 11 :D :D :P
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιά χαρά τα πάς,δέν σε φοβάμαι καθόλου...
Άντε και του χρόνου άνοδο :drinking:

Off Topic:
Τί έξαλλο σκίν έιναι αυτό;
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ καλη ιστορια,την διαβασα με την πρωτη!!
Εμπρος κ.Πετιτ,δειξ'τους τι αξιζεις!! :-D
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερό background....
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”