Στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Συνεντευξη τυπου του προπονητη της Arezzo και παρουσιαση των μεταγγραφων.

-Κυριε Γεω, καλη αρχη στον παγκο της ομαδας. Ποιος ειναι ο βασικος σας στοχος;

-Ευχαριστω για τις ευχες. Ο πρωτος στοχος ειναι η επανοδος στη Serie B. Ειτε μεσω των play-off, ειτε μεσω της κατακτησης του πρωταθληματος. Εννοειται πως το δευτερο θα ηταν το ιδανικο διοτι θα αποφυγουμε την ταλαιπωρια απο τα επιπλεον παιχνιδια και θα προσθεσουμε στην τροπαιοθηκη της ομαδας το πρωτο της κυπελλο.

-Coach, ειναι η Arezzo ειναι η πρωτη ομαδα που αναλαμβανετε. Τι πιστευετε πως ωθησε τον κυρο Mancini στο να σας επιλεξει?

-Θα πρεπει να κανετε αυτη την ερωτηση στον ιδιο πιστευω. Εγω με τη σειρα μου θα δωσω και την ψυχη μου για να τον δικαιωσω. Αντιλαμβανομαι οτι ειναι ενα μεγαλο στοιχημα για την ομαδα, αλλα ειναι ενα μεγαλο στοιχημα και για εμενα. Ο προεδρος μου εδειξε εμπιστοσυνη και μου απλωσε το χερι οταν το χρειαζομουν. Θα του ειμαι για πατα ευγνωμων για αυτο.

-Θα θελατε να μας ενημερωσετε για τις μεταγγραφες που εκανε η ομαδα; Ειστε ευχαριστημενος απο αυτες;

-Βεβαιως. Οπως γνωριζετε αποκτηθηκαν καποιοι παικτες και καποιοι αλλοι αποδεσμευτηκαν. Στους πρωτους ευχομαι καλη αρχη στην καριερα τους στην Arezzo και στους δευτερους καλη επιτυχια στις νεες τους ομαδες.
Spoiler: show
Sofian Benzouien. Θα ενισχυσει πολυ τη δεξια πλευρα της ομαδας. Αποκτηθηκε απο την Perugia εναντι 20.000 ευρω.
Image
Spoiler: show
Christian Fernandez. Αγωνιζεται στα αριστερα τοσο ως αμυντικος οσο και ως μεσος. Πολυεργαλειο και αρκετα καλος παικτης. Αποκτηθηκε ως ελευθερος.
Image
Spoiler: show
Salvatore Fresi. Πεπειραμενος κεντρικος αμυντικος που ομως μπορει να αναλαβει και τον ρολο του αμυντικου χαφ. Με εμπειρια απο Serie A, σιγουρα θα προσδωσει κυρος στην αμυντικη μας γραμμη. Και αυτος ελευθερος.
Image
Spoiler: show
Martin Herrera. Μπορει να ειναι 36 χρονων αλλα σιγουρα το λεει ακομη η καρδουλα του. Τερματοφυλακας που το πιο πιθανο ειναι να κατσει εναν χρονο αλλα σιγουρα θα βοηθησει πολυ. Αλλος ενας που αποκτηθηκε ως ελευθερος.
Image
Spoiler: show
Ενημερωθηκα πως η ομαδα ειναι feeder club της Ιντερ (αλλα και της Γιουβε αν και αυτο δεν μας ενδιαφερει για την ωρα). Ετσι, δεν εχασα την ευκαιρια να αποκτησω ως δανεικο ενα απο τα ανερχομενα αστερια του παγκοσμιου ποδοσφαιρου. Σας παρουσιαζω τον Pele (ναι, και στην επιθεση πηρα τον Γκαριντσα :D ), αμυντικο χαφ απο τους μικρους της Ιντερ.
Image
Spoiler: show
Η επομενη μεταγγραφη ηταν η πιο "παραξενη" απο ολες. Προκειται για εναν επιθετικο κλασης, με επιτυχη παρουσια στα γηπεδα της Serie A. Εχει τιμωρηθει με global bal μεχρι τις 30 Ιουνιου του επομενου χρονου. Και ομως, του εδωσα την ευκαιρια να υπογραψει στην ομαδα, διοτι ακομη και σε επιπεδο Serie B, στην οποια ευελπιστω να βρισκομαστε απο του χρονου, ειναι πολυτελεια. Κυριες και κυριοι, o Francesco Flachi!
Image
-Κυριε Γεω, η ομαδα εδωσε και καποιους φιλικους αγωνες. Οι εντυπωσεις σας;

-Μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος. Ιδου τα αποτελεσματα:
Spoiler: show
Image
-Δεν με ενδιαφερουν τοσο τα αποτελεσματα, οσο οι εμφανισεις. Και οι παικτες εδειξαν να αφομιωνουν σχετικα γρηγορα τα οσα κανουμε στις προπονησεις. Ειδικα στο τελευταιο φιλικο με τη Λιβορνο τους κοντραραμε στα ισα και η ισοπαλια θα ηταν το δικαιοτερο αποτελεσμα.

-Μια τελευταια ερωτηση. Κανατε και καποιες αλλαγες στο προπονητικο τημ. Θα μας μιλησετε γι αυτες;

-Βεβαιως. Αποκτηθηκαν 3 προπονητες εκ των οποιων ο ενας ειναι αποκλειστικα για τη φυσικη κατασταση των παικτων. Καποιοι εφυγαν απο την ομαδα και τους ευχαριστουμε για οσα προσφεραν.
Spoiler: show
Image
-Σας ευχαριστω ολους που βρεθηκατε εδω σημερα. Για οτι νεοτερο προκυπτει στην ομαδα, θα σας ενημερωνω εγκαιρως.

Παιρνω τηλεφωνο τον Χρηστο ανακουφισμενος. "Για πρωτη φορα οχι και τοσο ασχημα..."


Το απογευμα η αργα το βραδυ το επομενο ποστ για τους αγωνες του κυπελλου, την αρχη του πρωταθληματος, αλλα και μια εκπληξη.
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

soterakis wrote:Καλή συνέχεια!
Babaklas7 wrote:Καλως ήρθες στην ιστοριοπαρέα μας και καλή επιτυχία φίλε...
Να ειστε καλα παιδες, ελπιζω να σας αρεσει η ιστορια μου. :-D
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί έχει ο Flachi global ban, ξέρεις;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

DrGonzo wrote:Γιατί έχει ο Flachi global ban, ξέρεις;
Απ'οτι διαβαζω στη wikipedia, για χρηση κοκαινης. Η ομαδα του δινει την ευκαιρια να κανει την αποτοξινωση του και να επιστρεψει δυναμικα απο του χρονου. :D Οπως και να εχει ειναι ενας πολυ καλος επιθετικος και του χρονου πιστευω πως θα βοηθησει.

Οι μεταγγραφες πως σου φανηκαν;
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολύ καλές σε σχέση με το μπάτζε και την κατηγορία.


Off Topic:
Μην κάνεις quote όταν είναι η αμέσως επόμενη απάντηση. Επιβαρύνεται το forum :-)
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μ ' αρεσει η ιστορια σου μεγαλε -falaina

θελω την εκπληξη!!
αν προλαβαινεις ψαξε και για τον kwabena agouda εστω για χειμωνα
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Εληφθη Dr. :wink:
@IONIKARAS: Ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Για αλλη μεταγγραφη πλεον δεν το συζητω διοτι δεν φτανουν τα λεφτα για συμβολαια. Ισως το επομενο καλοκαιρι γινει κατι. Το κραταω στα υπ'οψιν. :-D

ΥΓ: Οπως θα δεις παντως, δεν θα χρειαστει και τοσο ο εν λογω παικτης. :wink:
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα θα περιμενω συνεχεια!!!παω να φτιαξω κανα ποστ για τη δικια μου!!!
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

-Ναι;

-Ελα ρε Κρις. Να σου πω, σημερα ειναι ο πρωτος επισημος αγωνας. Εννοειται πως θα ερθεις στο γηπεδο.


-Ρε, δεν σου ειπα οτι σημερα δεν μπορω; Αφου τρεχω γι αυτη τη δουλεια που μου αναθεσες.

-Ωραιος φιλος εισαι. Με εχει φαει η αγωνια, καθομαι για παρθενικη φορα στον παγκο και εσυ με γραφεις. Δυο ωριτσες ειναι, τι θα σου κοστισει;

-Αφου ξερεις οτι η περιπτωση ειναι δυσκολη, πρεπει να ειμαι συνεπης. Μια χαρα θα τα πατε. Χαμηλοτερης κατηγοριας ομαδα ειναι οι αντιπαλοι και συν τοις αλλοις κανατε καλη προετοιμασια.

-Καλως. Η υποθεση προχωραει;

-Ειμαστε κοντα. Σε κλεινω τωρα γιατι πρεπει να την κανω. Εχω ραντεβου.

-Ποια ομαδα ρε σαλταρισμενε; Με την Μαρια!

-Αδιορθωτος εισαι! Εμ δεν θα ερθεις στον αγωνα, εμ με γραφεις για την γκομενα!

-Μα το ραντεβου με τους αλλους ειναι κατα τη διαρκεια του αγωνα. Σταματα να κανεις σαν μωρο. Αντε σε αφηνω τωρα!

-Καλο βολι!

"Η αληθεια ειναι πως ο Χρηστος ειχε σημαντικη συμβολη στην ολοκληρωση των μεταγγραφων. Βρε λες να το εχει το χαρισμα;"



19/8/07, Serie C Cup, Group K, Fixture 1: Sansovino vs Arezzo

Ειχα τρελαθει απο την αγωνια μου. Σε λιγο θα εμπαινα για πρωτη φορα στο γηπεδο ως προπονητης ομαδας. Οι προσπαθειες του βοηθου μου, του Μαρκο, να με καθησυχασει ειχαν πεσει στο κενο. Προσπαθουσα να μην επηρεασω τους παικτες μου, αλλα ματαια. Το ειχαν καταλαβει και οι ιδιοι πως πατουσα σε αναμμενα καρβουνα. Καποια στιγμη με πλησιαζει ο Florian Myrtaj, Αλβανος μεσοεπιθετικος της ομαδας, ηξερε καποια σπαστα ελληνικα.

-Κοουτς, δεν ειναι αναγκη να εισαι ετσι. Το ξερω οτι εχεις αγχος, το ξερω οτι εχεις την μεγαλυτερη ευθυνη, αλλα μην ανησυχεις. Θα κανουμε οτι μας ζητησες. Μην φοβασαι τιποτα.

-Να 'σαι καλα ρε Florian. Αυτο μονο θελω απο εσας. Μαρκο!

-Si κοουτς.

-Φωναξε την ομαδα εδω λιγο.

-Λοιπον μαγκες, ενα πραγμα σας ζηταω. Εφαρμοστε αυτα που δουλευουμε τοσο καιρο. Ειστε καλυτεροι απο αυτους, εχετε ταλεντο, εχετε δουλεψει, απο εμας εξαρτωνται ολα. Αν εμεις ειμαστε σωστοι, φευγουμε με το τριποντο. Τι ειπαμε οι θα παμε να κανουμε?

-ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ!!!

-Παμε! (Κι ο Θεος βοηθος)

Image

-Μπραβο παλικαρια μου! Κανατε αυτο που σας ζητησα. Στρωτο παιχνιδι και κατοχη μπαλας. Και μ'αρεσε που το γυρισατε πριν το ημιχρονο. Λιγο προσοχη ομως στο ξεκινημα θελω γιατι δεν μ'αρεσε που το δεχτηκαμε στο πρωτο εικοσαλεπτο. Κατα τα αλλα ο απολογισμος ειναι θετικος. Στα ντουζ!

(η καρδια μου πηγε στη θεση της...)

Τηλεφωνημα Χρηστου:

-Αντε ρε, καλη αρχη! Στο ειπα οτι δεν θα δυσκολευτειτε. Εγινε και το ραντεβου. Ειμαστε σε καλο δρομο.

-Με την Μαρια η με την ομαδα;

-Και τα δυο στεφθηκαν απο επιτυχια!

-Καταφερτζη!

22/8/07, Serie C Cup, Group K, Fixture 2: Arezzo vs Figline

-Ο πρωτος αγωνας μπροστα στο κοινο μας. Να μην τους απογοητευσομε. Η αντιπαλη ομαδα μπορει να ειναι χαμηλοτερης κατηγοριας, αλλα θελω προσοχη. Συν τοις αλλοις σημερα φυσαει πολυ. Αυτο τους ευνοει. Μην δω μακρινες μπαλιες και τα τοιαυτα. Η μπαλα μενει κατω, κοντινες πασες, και εκμεταλλευομαστε καθε λαθος τους.

Image

-Ναι ρε μαγκες! Αυτο ζηταω! Πολυ καλη αμυντικη λειτουργια και εν γενει εμφανιση. Μου αρεσε πολυ που ημασταν σοβαροι. Συνεχιστε ετσι, ειμαστε σε καλο δρομο.


Σε τεσσερις μερες παιζουμε με την Perugia εντος εδρας για την 1η αγωνιστικη. Δυσκολο το ματσακι. Εχω αρκετη μελετη...
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

-Marco, θελω να μιλησουμε. Το παιχνιδι ειναι δυσκολο, η Perugia εχει ιδιους στοχους με εμας. Πως τους βλεπεις τους παικτες;

-Ετοιμοι ειναι κοουτς. Και αυτοι θελουν πολυ τη νικη. Να σκεφτεις μεχρι και ο Flachi που ειναι τιμωρημενος ζητησε να ερθει μαζι μας.

-Αυτα ειναι ειναι υπεροχα νεα. Marco γιγαντα, μου εφτιαξες το κεφι!

26/8/07, Serie C1/B 1η αγωνιστικη: Arezzo vs Perugia

-O Marco μου ειπε καποια πραγματα που με χαροποιησαν πολυ. Μου ειπε ποσο επιθυμειτε να νικησετε και οταν ακουω τετοια πεταω απο την χαρα μου. Μπειτε μεσα και παιξτε τη μπαλα σας. Θελω ενα δυνατο ξεκινημα να τους παρουμε τον αερα και να τους χτυπησουμε σε ανυποπτο χρονο.

-ΑΕΡΑΑΑΑΑΑ!

Image

-Παιδια, δεν πειραζει. Ημασταν καλυτεροι αλλα δεν τα καταφεραμε. Γιατι ομως γκολ στο πρωτο δεκαπενταλεπτο; Ξεκινατε δυνατα, πιεζουμε στα πρωτα 10 λεπτα και απο το πουθενα προηγουνται. Θελω να το προσεξουμε αυτο, διοτι καποια στιγμη θα την πατησουμε. Κατα τα αλλα ηταν ντερμπι και ολα γινονται σε τετοια παιχνιδια. Ειμαστε ομως σε καλυτερη αγωνιστικη κατασταση. Ξεχαστε αυτο το παιχνιδι. Εχουμε αυτο του κυπελλου μπροστα μας. Ο,τι εγινε, εγινε.


"Το ηθελα αυτο το παιχνιδι. Μια νικη σε ντερμπι παντα δινει φτερα στα ποδια των ποδοσφαιριστων. Μηπως ομως και την επομενη αγωνιστικη ντερμπι δεν εχουμε; Ευκαιρια να εξιλεωθουμε και να τους παρουμε μεσα στο σπιτι τους."
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Επανερχομαστε παλι στους αγωνες Κυπελλου. Παιζουμε εκτος εδρας με την Poggibonsi που ειναι ομαδα της Serie C2. Ειμαστε το φαβορι και η νικη ειναι μονοδρομος. Παραλληλα, θα ανεβασει την ψυχολογια των παικτων μου ενοψει του εκτος εδρας ματς με την Crotone.

29/8/07, Serie C Cup, Group K, Fixture 3: Poggibonsi vs Arezzo

-Παμε ομορφα και απλα να καθαρισουμε. Το ξερω οτι καποιοι απο εσας ειναι κουρασμενοι απο το παιχνιδι με την Περουτζια γι αυτο και δεν θα ξεκινησουν σημερα. Ειμαστε πρωτοι στον ομιλο και θελω να παραμεινουμε. Κυνηγαμε ΚΑΙ το κυπελλο, οποτε θελω σοβαροτητα.

Image

-Λυπαμαι που θα το πω ωμα, αλλα δεν με πεισατε. Και δεν νομιζω να πεισατε και τους εαυτους σας. Επιτρεψατε στην αντιπαλη ομαδα να ελπιζει καθ'ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου. Κανατε ενα καλο δεκαλεπτο και επειτα κατσατε πανω στο αποτελεσμα. Καταλαβαινετε οτι μια καλυτερη ομαδα τωρα θα πανηγυριζε για την νικη της; Σημερα φανηκε το ατομικο σας ταλεντο και μονο αυτο. Ομαδα δεν ησασταν.

-Κοουτς, ευχαριστα νεα!

-Τι ειναι Marco;

-H Sangiovannese εφερε Χ με την Figline! Ειμαστε στους 9 ποντους και αυτοι στους 4! Περασαμε στην επομενη φαση οτι και να γινει στο τελευταιο παιχνιδι!

-Μπραβο σε ολους λοιπον για την προκριση, τα οσα σας ειπα ομως για την εμφανιση σας δεν αλλαζουν. Ειναι κριμα ενω στις προπονησεις δουλευουμε σωστα να την παταμε απο δικα μας λαθη.

Εκεινη την στιγμη χτυπαει το τηλεφωνο. Τους στελνω ολους στα ντουζ και μενω μονος μου. Ειναι ο Χρηστος. Δεν ηθελα να ακουσει κανεις την συνομιλια μας, ηθελα να μεινει κρυφο μεχρις οτου ολοκληρωθει και τυπικα.

-Ελα. Μπες αμεσως στο ψητο. Εκλεισε;

-Εκλεισε Μιχαλη! Αυριο ενσωματωνεται στην ομαδα!

-Μου φαινεται οτι το κλιμα στην Ιταλια σου εκανε καλο Χρηστο. Απο επιτυχια σε επιτυχια πας!

-Ε, λιγο το κλιμα, λιγο η Μαρια, οσο να ειναι βρισκομαι σε top form.

-Καλα, κοψε και κατι Κρις, γιατι οχι Πινι Ζαχαβι, ουτε Πινι Γκερσον δεν θα γινεις. Α, κλεισε μου μια συνεντευξη τυπου αυριο στο γνωστο ξενοδοχειο να τους τον παρουσιασω.

"Ολα καλα πηγαινουν. Με συγχυσαν τα παλιοπαιδα σημερα, αλλα τελικα ο στοχος επετευχθη. Φτου φτου μην το γκαντεμιασω."

-Κυριε Γεω, κυριε Γεω, μια δηλωση!

-Παρακαλω, σας ακουω.

-Τι εχετε να σχολιασετε πανω σε οσα δηλωσε ο Fernandez μετα το τελος του αγωνα;

-Αν μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο θα σας ημουν ευγνωμων.

-Τι εννοειτε; Πως δεν γνωριζετε τιποτα;

-Θα σας ρωταγα αν γνωριζα;

-Ιδου:

Image

-Ουδεν σχολιον, ευχαριστω πολυ.

"Το γκαντεμιασα"

-Marco, η ομαδα επιβιβαστηκε στο πουλμαν;

-Οχι ακομη κοουτς, σε κανενα εικοσαλεπτο θα φυγουμε.

-Πολυ ωραια. Φωναξε μου τον Fernandez. Θελω να του μιλησω. ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

....

-Τι ειναι αυτα Κριστιαν; Ετσι ξηγιεσαι; Πες μου, σας εδωσα εγω στα ΜΜΕ; Ενω ξερεις πως θα μπορουσα ανετα να το κανω, σε αντιθεση με εσενα, ΔΕΝ το εκανα. Και γνωριζεις τον λογο; Διοτι οταν σας πρωτογνωρισα ειπα κατι. Οτι λεγεται μεταξυ μας, μενει και μεταξυ μας. Και εσυ δεν το τηρησες. Θες να μου πεις το γιατι;

-Κοουτς, αισθανθηκα αδικημενος. Κερδισαμε εκτος εδρας, πηραμε την προκριση και εσυ μας εκραξες. Μπηκαμε μεσα χαρουμενοι που νικησαμε και μας προσγειωσες.

-Πολυ ωραια, το δεχομαι. Ειχες προβλημα μαζι μου. Γιατι ομως δεν τηρησες αυτο που ειχαμε πει παλι την 1η μερα; Οποιος εχει προβλημα μαζι μου, με συμπαικτη του, με τον Marco, με τον προεδρο, ερχεται και μου το λεει. ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΜΜΕ. Ξερεις οτι μπορει να μας κατασπαραξουν και να κανουν κακο στην ομαδα. Ελα και πες το μου ρε Κριστιαν στην τελικη. Στα ισια ελα και πες μου οτι δεν γουσταρες αυτα που σας ειπα. ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΜΩΣ. Και θα καθομασταν να το συζητησουμε.

-Ενταξει κοουτς, εχεις δικιο, λαθος μου. Υποσχομαι πως απο εδω και περα αυτα θα μενουν μεταξυ μας. Θες να παω να τα μπαλωσω;

-Οχι, αυτο αστο πανω μου. Και μην φευγεις, θελω να σου πω. Ο λογος που σας εκραξα εχει να κανει με το οτι σας πιστευω πολυ. Πιστευω σε εσας. Ξερω οτι ειστε για μεγαλα πραγματα και δεν αρμοζετε στην Serie C. Εχω ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ απο εσας Κριστιαν, γι αυτο σας τα χωνω. Και γι αυτο θα συνεχισω να το κανω. Επειδη εχετε μεγαλα περιθωρια βελτιωσης. Αν δεν το πιστευα, δεν θα ειχατε αυτη την αντιμετωπιση. Πηγαινε τωρα και ερχομαι κι εγω, μην καθυστερουμε αλλο.

"Εφυγε σκεπτικος. Μαλλον καταλαβε αυτα που ηθελα να τα πω. Αυριο θα με πρηξουν οι δημοσιογραφοι, αλλα αυτους γραμμενους τους εχω. Το θεμα ειναι να διατηρουνται οι ισορροπιες στην ομαδα."

ΥΓ: Εχετε παρατηρησει φανταζομαι πως σε ακυρα σημεια υπαρχουν bold προτασεις μεσα σε ομοιωματικα. Αυτο συμβολιζει τις βαθυστοχαστες σκεψεις (τρομαρα μου -jerk ) που κανω. :D
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εκτακτη συνεντευξη τυπου

-Σας ευχαριστω ολους που βρισκεστε εδω σημερα. Η αιτια αυτης της συνεντευξης τυπου ειναι η τελευταια μεταγγραφη στην οποια προχωρησε η ομαδα. Οπως γνωριζετε ψαχναμε εναν αξιοπιστο επιθετικο για να μας βοηθησει στην συνεχεια του πρωταθληματος. Οποτε, διχως περαιτερω καθυστερησεις σας παρουσιαζω τον:
Spoiler: show
Mario Balotelli. Εκμεταλλευτηκαμε για αλλη μια φορα το γεγονος πως ειμαστε feeder club της Ιντερ και δινουμε την ευκαιρια σε αυτο το ανερχομενο αστερι του ποδοσφαιρου να κανει τα πρωτα του βηματα στην Arezzo.
Image
Αναλυτικα οι μεταγγραφες και αποδεσμευσεις:
Spoiler: show
Image
Και το ροστερ της ομαδας, τουλαχιστον μεχρι τον Γεναρη:
Spoiler: show
Image
-Σ'αυτο το σημειο θα ηθελα να ευχαριστησω θερμα τον μανατζερ μου και προσωπικο μου φιλο που ανελαβε σχεδον εξ'ολοκληρου αυτη την μεταγγραφη.

-Κυριε Γεω, υπηρξε ενα επεισοδιο με τον Fernandez μετα τη ληξη του χθεσινου αγωνα Κυπελλου. Καποια δηλωση;

-Το θεμα θεωρειται ληξαν. Συζητησαμε με τον Κριστιαν και τα μιλησαμε, τα συμφωνησαμε.



2/9/07, Serie C1/B, 2η αγωνιστικη, Crotone vs Arezzo


-Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια. Αλλο ενα ντερμπι μπροστα μας. Θελω να τους κοντραρουμε και να αποδειξουμε την ανωτεροτητα μας. Mario, σημερα ξεκινας, θα εισαι ο μοναδικος φουνταριστος.

-Κοουτς, σέυχαριστω για την ευκαιρια. Θα σε δικαιωσω.

Image

-Καλη προσπαθεια απο ολους παιδες. Πηραμε αποτελεσμα σε μια δυσκολη εδρα και στο τσακ δεν κερδισαμε. Ημασταν καλυτεροι σε ολο τον αγωνα. Μπραβο Mario και για το παστελι, οντως με δικαιωσες, σ' εκεινο το τετ α τετ ομως στο 89' επρεπε να τους κλεισεις το σπιτι. Γι'αυτο, θα προπονεισαι για ενα μηνα με τα δευτερα.

-ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ? ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΜΟΡΑΤΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ, ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΦΑΝ ΜΠΑΣΤΕΝ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ!!!

-Πλακα σου κανω παιδακι μου, χαλαρωσε, δεν σε εφερα εδω για να σε καταστρεψω!

"Βρε που μπλεξαμε..." :?


5/9/07, Serie C Cup, Fixture 3, Arezzo vs Sangiovanesse

-Μπορει μεν να εχουμε εξασφαλισει την προκριση, ομως οι αντιπαλοι βρισκονται στην ιδια κατηγορια με εμας και θελω να το δειτε ως ενα καλο τεστ εν'οψει πρωταθληματος. Ξαμολυθειτε!

Image

-Ναι ρε παλικαρια! Ετσι σας θελω! Επιτελους γρηγορο γκολ και αν και αδιαφοροι βαθμολογικα, πολυ καλη εμφανιση!


9/9/07, Serie C1/B, 3η αγωνιστικη, Arezzo vs Gallipoli

-Ακουω συνεχως απο τα ΜΜΕ οτι το παιχνιδι αυτο ειναι ευκολο. Ποιος θα το κανει ευκολο;

-ΕΜΕΙΣ!

-Ποιοι πανε για την πρωτη τους νικη σημερα;

-ΕΜΕΙΣ!

-Ποια ειναι η τετραγωνικη ριζα του 332340324,54345545??????

-Κοουτς, ξεφευγεις.

-Καντε τη δουλεια σας εσεις και αφηστε εμενα να παλιμπαιδιζω.

Image

-Επαγγελματικη εμφανιση και κλινικο τελειωμα. Αυτο ακριβως που ζηταω.

Να και η βαθμολογια so far:

Image
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

16/9/07, Serie C1/Β, 4η αγωνιστικη: Sorrento vs Arezzo

-Αυτοι εδω ειναι απο τους τελευταιους στη βαθμολογια. Αυτο ομως δεν σημαινει πως το παιχνιδι ειναι ευκολο. Σ'αυτη την κατηγορια ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ σε καθε αγωνα. Κανονιστε να τους αναγεννησουμε.

Image

-Δηλαδη, επρεπε να με κανετε καρδιακο ρε κ*λοπαιδα? Αφου μπορουσατε να το ειχατε καθορισει απο πιο πριν, επρεπε να το κανετε ντερμπι? Σας την χαριζω μονο και μονο επειδη πηραμε τους τρεις βαθμους.


.....

-Λοιπον Μιχαλιο, πλυσου, ντυσου, ξυρισου, βαλε τις κολωνιες σου και ετοιμασου να το καψουμε σημερα!

-Ασε με ρε Κρις, δεν μπορω. Παιζουμε ντερμπι με την Λουτσεζε σε λιγες μερες και με εχει φαει η αγωνια. Αυτοι ειναι πρωτοποροι και δεν θελω να ξεφυγουν στην βαθμολογια. Ο κοσμος περιμενει την νικη, πρεπει να στρωθω, να τους μελετησω, να δω πως θα βαδισουμε.

-Ακουσε με. ΕΔΩ! Δεν εγινες προπονητης για να κλειστεις απο ολο τον υπολοιπο κοσμο, ουτε για να γερασεις πριν της ωρας σου. Νομιζεις οτι θα καταφερεις κατι ετσι οπως εισαι; Δεν εχεις καθαρο μυαλο για να βγαλεις σωστα συμπερασματα. Το παιχνιδι ειναι σε πεντε μερες και μεχρι τοτε εχεις καιρο. Ελα να βγουμε, να ξεχαστεις και να δεις αυριο τι ωραια που θα κανεις τη δουλεια σου.

-Ρε συ, δεν ειμαι εγω για τετοια τωρα. Βγες εσυ και να περασεις καλα.

-Θα ειναι και η Αααααααααανναααααααααααα.......

-ΕΦΥΓΑ! Σε 20 λεπτα ειμαι ετοιμος!

"Απο τοτε που εχουμε ερθει στην Ιταλια ο Χρηστος μιλαει παντα λογικα. Τι να πω, αγνωσται αι βουλαι του Κυριου...

23/9/07, Serie C1/Β, 5η αγωνιστικη: Arezzo vs Lucchese

Οι συνθεσεις των δυο ομαδων:

Image

-Μαγκες, αυτη ειναι η στιγμη να μπειτε για τα καλα στις καρδιες των οπαδων. Ολη η πολη θελει να κερδισουμε και πανω απ'ολα οι παντες ειναι σιγουροι πως θα τα καταφερουμε. Στα τελευταια παιχνιδια παμε καλα, η ομαδα εχει αρχισει να ρολαρει. Κι αυτοι ομως ειναι πρωτοι και τους βολευει ακομη και η ισοπαλια εδω μεσα. Δεν σας ζηταω να κερδισετε. Σας ζηταω να πολεμησετε, να μπειτε σαν σκυλια της Κολασεως μεσα στο γηπεδο, να τους κατασπαραξετε! ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ?

-ΝΑΙ!!!

-ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!

-ΝΑΙ!!!

Image

-ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΑΓΚΕΣ! Σας εβλεπα και δεν το πιστευα! Επι 90' λεπτα τους βαλατε κατω και τους σφυροκοπουσατε! Ανασα δεν πηραν! Μου ερχεται να σας φιλησω εναν εναν!

-Κοουτς σεμνα, δεν θα κωλομπαρεψουμε κιολας επειδη πηραμε ενα ματς!

-Ρε αλητες, δεν εχετε καταλαβει πως δεν ειναι απλα ενα ματς; Ειναι η καλυτερη μας εμφανιση μεχρι τωρα και μαλιστα σε αγωνα με την πρωτοπορο! Μπραβο και παλι μπραβο παιδια!

"Ντριιιν, ντριιιν"

-Μπαγασακο, συγχαρητηρια ρε! Να τον ακους τον παλιο, η Αννα σου εκανε καλο τελικα!

-Τωρα τι να σου πω; Ειμαι τοσο χαρουμενος που μεχρι και εσενα θα φιλουσα τωρα!

-Και γιατι το λες και δεν το κανεις αγαπη μου?

-WTF?????

-Ααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ! Αμασητα τα καταπινεις ωρες ωρες!



30/9/07, Serie C1/Β, 6η αγωνιστικη: Massese vs Arezzo

-Η νικη με την Λουτσεζε ηταν σπουδαια, αλλα ανηκει στο παρελθον. Η Μασεζε μπορει να μας προκαλεσει προβληματα κυριως γιατι αρεσκεται στο ιδιο στυλ ποδοσφαιρου με εμας. Κατοχη της μπαλας, σιγουρες πασες και ξαφνικες αντεπιθεσεις. Θελω να επιβληθουμε και να τους δειξουμε ποια ειναι η καλυτερη ομαδα.

Image

-Πολυ καλο παιχνιδι παιδες. Παιξατε οπως ακριβως σας ζητησα. Δεν εντυπωσιασατε οπως την προηγουμενη αγωνιστικη αλλα ησασταν και παλι πολυ σοβαροι και μπραβο σας γι αυτο.


Goal of the month September:

Image

(Οντως ηταν γκολαρα αυτο του Fresi. Απευθειας χτυπημα φαουλ, τρελα φαλτσα η μπαλα και κατευθειαν στο γαμα του αντιπαλου τερματοφυλακα.)

Ο προεδρος ειναι ικανοποιημενος απο την μεχρι τωρα πορεια της ομαδας; Και πως να μην ειναι αλλωστε; Πρωτοι ειμαστε και με συνεχομενες νικες.

Image


-"Χμμμ, η ομαδα εχει αρχισει να ρολλαρει για τα καλα. Τεσσερις συνεχομενες νικες και δυο συνεχομενες τεσσαρες. Πρεπει να τους προσγειωσω γιατι πετανε στα συννεφα πριν προσγειωθουν αποτομα. Καποια στιγμη θα ερθουν και οι γκελες, πρεπει ομως να φροντισω αυτες να ειναι οσο πιο ανωδυνες γινεται..."
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με Balloteli θα κάνεις πάρτυ, συνέχεια!!! Συγχαρητήρια μαν!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ο Μπαλοτελι ειναι οντως εκπληκτικος και πολυ καλος στο ρολο του target man.

Υπαρχουν ομως και καποιοι αλλοι παικτες κλειδια, οπως ο Fresi που και ηγετης της αμυνας ειναι και εχει φτασει μεχρι και σε σημειο να δινει ασιστ για γκολ στον μικρο απο την μεγαλη μας περιοχη και να τον βγαζει σχεδον ολομοναχο με τον αντιπαλο τερματοφυλακα. :shock: :shock:

Επισης πολυ καλος παικτης ειναι ο Florian Myrtaj, που παιζει στα αριστερα και ειναι ο πρωτος μου σκορερ.

Γενικα, οι μεταγγραφες που εκανα κρινονται μεχρι τωρα επιτυχημενες και μακαρι να συνεχισουν ετσι.

Σε επομενο ποστ θα βαλω και στατιστικα για να δειτε. :-D
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”