Midas' Touch 09 v1.2b

Ενημερωθείτε και βρείτε νέα skins για το FM 2009
Post Reply
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τα skins, τα τοποθετείς:
για Windows XP "Έναρξη --> Τα έγγραφα μου --> Sports Interactive --> Football Manager 2009 --> skins"
για Windows Vista "Έναρξη --> Έγγραφα --> Sports Interactive --> Football Manager 2009 --> skins"
Και για να το ενεργοποιήσεις, πας
Με την έναρξη του παιχνιδιού "Options --> Preferences --> Display & Sound --> skins (και επιλέγεις το συγκεκριμένο που θες)

Προχοσή: Ξετικάρετε την επιλογή "Use Skin Cache" και τικάρετε την επιλογή "Always Reload Skin On Confirm". Κάνετε "Confirm" και μετά το Loading θα γίνει εφαρμογή των γραφικών στο περιβάλλον του παιχνιδιού!
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Βέβαια πρέπει πρώτα να τα αποσυμπιέσεις, αν είναι σε συμπιεσμένη μορφή (.rar, .zip, .7z) και φυσικά να διαβάσεις το readme.
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ύστερα από πολλές δοκιμές σε διάφορα σκιν το δικό σου μου άρεσε περισσότερο!!Απλά καταπληκτικό!! -doublekiss
Συγχαρητήρια κ πάλι!!! :-D

Άντε πάω να διαβάσω τώρα κ τα άρθρα σου για το μάνατζερ :wink: -diatakste
Image

Image
User avatar
ultras20
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Feb 09, 2009 2:34 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos,AOAN
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το σκιν σου ειναι απο τα καλυτερα (το καλυτερο για μενα μετα το dds 09). Προσεξε ομως την λεπτομερια κατω που ειναι με πρασινο αυτο με χαλαει.
Δεν ξερ σε αλλους μπορει να αρεσει παντως αν ελειπε αυτο θα ηταν τελειο (και μπραβο για την προσπαθεια).
greek-voice.ucoz.com
γινεται μελοι και βρειτε οτι θελετε
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

άντε ρε επέστρεψα κι εγώ μετά από 3 μήνες( :shock: ) στο ΦΜ και είπα για ανανέωση να αλλάξω σκιν..Ελπίζω να μην είναι φόλα :P

καλούτσικο φαίνεται...
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Τα ίδια μου είπαν κ άλλοι πριν το χρησιμοποιήσουν και δεν το άλλαζαν μετά -falaina
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν μου επιτρέπεις,να κάνω κάποιες παρατηρήσεις,προς βελτίωσή του...

το καραμελί αυτό χρώμα είναι απλά τέλειο...απλά με χαλάει το πρασινομπλε εκεί που λέει manager interaction κλπ(και γενικά όπου υπάρχει)
και αντίστοιχα το πρασινωπό στα news δεν είναι και τόσο καλό...

Γενικότερα από όσο έχω δει πολύ καλό σκιν,μπράβο,απλά οι συγκεκριμένες αποχρώσεις το χαλάνε για μένα...Αυτά αν φτιάξεις νέα βερσιον,μιλάω για την 1.2

επίσης έχω να σου πω πως είσαι ερασιτέχνης επειδή οι αποχρώσεις του σκιν δεν ταιριάζουν με τα χρώματα του ΟΣΦΠ( :evil: ),οπότε καλό θα ήταν να φτιάξεις μια έκδοση The Kokkalis' touch :D
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ceidmaster wrote: επίσης έχω να σου πω πως είσαι ερασιτέχνης επειδή οι αποχρώσεις του σκιν δεν ταιριάζουν με τα χρώματα του ΟΣΦΠ( :evil: ),οπότε καλό θα ήταν να φτιάξεις μια έκδοση The Kokkalis' touch :D

Με background τους έλληνες διαιτητές? :D
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

ceidmaster wrote:το καραμελί αυτό χρώμα είναι απλά τέλειο...απλά με χαλάει το πρασινομπλε εκεί που λέει manager interaction κλπ(και γενικά όπου υπάρχει)
και αντίστοιχα το πρασινωπό στα news δεν είναι και τόσο καλό...
Εγώ τα 'χω αλλάξει για μένα και δεν έχει πουθενά μπλε, ενώ έχει και άλλες χρωματικές βελτιώσεις... 8) Here it is.. http://rapidshare.com/files/204822850/settings.rar Extract μέσα στο φάκελο Settings του skin, πάνω από τα άλλα.

Στο πρασινωπό στα news, στις δοκιμές που έκανα με πιο σκούρα, δεν φαίνονταν καλά τα γράμματα.

Επίσης, ορισμένες βελτιώσεις στα pitch graphics εδώ http://rapidshare.com/files/204823004/pitch.rar Extract μέσα στο φάκελο Graphics του skin, κάνοντας και πάλι overwrite τον προηγούμενο.

Βάλτα και πες μου :!:
ceidmaster wrote:επίσης έχω να σου πω πως είσαι ερασιτέχνης επειδή οι αποχρώσεις του σκιν δεν ταιριάζουν με τα χρώματα του ΟΣΦΠ( :evil: ),οπότε καλό θα ήταν να φτιάξεις μια έκδοση The Kokkalis' touch :D
-rofl -rofl -rofl
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλο και πρακτικο!
Best για μενα.Ολα τα λεφτα ειναι το scuad selection screen...
Assistant report-value-age-fitness...
πολυ βολικο μπραβο!

Ερωτηση : Μπορω να προσθεσω καπως ακομα ενα collumn στο scuad screen ?να βαλω και το wage να φαινεται?
Εχω wide screen και το collumn με τα ονοματα των παιχτων ειναι αρκετα μεγαλο..αν μπορουσα με καποια ευκολα βηματα να μειωσω το width της καρτας name και να χωσω και το wage :P

Παντως οπως και να χει ειναι το καλυτερο απ οσα δοκιμασα...Μακραν το πιο πρακτικο -ypoklinomai
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι με διαφορα απο οσα εχω δοκιμασει και τα δοκιμασα ολα τα σκιν που εχω βρει το καλυτερο ,με τα ποιο γλυκα και απαλα ξεκουραστα χρωματα και επισης ειναι αρκετα πρακτικο.

Δεν εχω καταφερει ακομα να βρω την επιλογη που βρισκουμε τα αστερια η τα ατριμπιουτς ανα παικτη για τα πεναλτυ κτλ..ας μου εξηγησει καποιος..σε ποια επιλογη να κοιταξω.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

lgotzy02 wrote:Δεν εχω καταφερει ακομα να βρω την επιλογη που βρισκουμε τα αστερια η τα ατριμπιουτς ανα παικτη για τα πεναλτυ κτλ..ας μου εξηγησει καποιος..σε ποια επιλογη να κοιταξω.
Image

Image

Bravejohn wrote:Εχω wide screen και το collumn με τα ονοματα των παιχτων ειναι αρκετα μεγαλο..αν μπορουσα με καποια ευκολα βηματα να μειωσω το width της καρτας name και να χωσω και το wage
Δες εδώ, έχω γράψει αναλυτικό οδηγό viewtopic.php?f=181&t=24106
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να σαι καλα φιλε ευχαριστω
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:
ceidmaster wrote:το καραμελί αυτό χρώμα είναι απλά τέλειο...απλά με χαλάει το πρασινομπλε εκεί που λέει manager interaction κλπ(και γενικά όπου υπάρχει)
και αντίστοιχα το πρασινωπό στα news δεν είναι και τόσο καλό...
Εγώ τα 'χω αλλάξει για μένα και δεν έχει πουθενά μπλε, ενώ έχει και άλλες χρωματικές βελτιώσεις... 8) Here it is.. http://rapidshare.com/files/204822850/settings.rar Extract μέσα στο φάκελο Settings του skin, πάνω από τα άλλα.

Στο πρασινωπό στα news, στις δοκιμές που έκανα με πιο σκούρα, δεν φαίνονταν καλά τα γράμματα.

Επίσης, ορισμένες βελτιώσεις στα pitch graphics εδώ http://rapidshare.com/files/204823004/pitch.rar Extract μέσα στο φάκελο Graphics του skin, κάνοντας και πάλι overwrite τον προηγούμενο.

Βάλτα και πες μου :!:
ceidmaster wrote:επίσης έχω να σου πω πως είσαι ερασιτέχνης επειδή οι αποχρώσεις του σκιν δεν ταιριάζουν με τα χρώματα του ΟΣΦΠ( :evil: ),οπότε καλό θα ήταν να φτιάξεις μια έκδοση The Kokkalis' touch :D
-rofl -rofl -rofl
δινεις ένα σκριν των αλλαγών που έχεις κάνει για να δω αν αξίζει να το αλλάξω???
ναι παραδέχομαι πως βαριέμαι να τα βάλω και να κάνω μπακ-απ τα άλλα,προτιμώ να το δω σαν εικόνα και μετά βλεπω..περιμένω -ksilo
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Είναι πολλές ρε :D

Όπου υπήρχε μπλε έγινε πράσινο, άλλαξαν αρκετά mouse over, κάποιες άλλες χρωματικές αλλαγές και βελτιωμένα εικονίδια και match incidents στο ματς.

Κάποια στιγμή θα βγάλω και την τελική 1.3, αλλά μέχρι τότε αυτά βελτιώνουν μερικά πραματάκια που πρέπει

Το ένα είναι 5Κ ξέρω γω και το άλλο 1ΜΒ! Θα σου πάρει 2-3 λεπτά να τα κατεβάσεις και να τα βάλεις :!:

Βαρεμάρα ceid, λες να τα 'κανα έτσι? Άντε βάλτα ρε -falaina
Post Reply

Return to “Skins”