Προβλήματα...πολλά και παντού...

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
theAp0sMeiSt3R
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 29, 2009 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πήρα και εγώ Παναθηναικό και μετα απο μια πολυ καλη πρωτη χρονια με νταμπλ και προκριση στους 16,ολα εδειχναν ωραια αφου βρηκα τον keirisson ΕΛΕΥΘΕΡΟ :shock: κ αποφασισα να δυναμωσω την ομαδα αγοραζοντας τον Maxi Lopez 6Μ και τον Diego Buonanotte 14Μ...α,και τον Ola Toivonen 2,7Μ...
Φεβρουαριος 2010 λοιπον κ το κλιμα στην ομαδα ειναι το ακολουθο: lack of harmony,κοινως χαμος στα αποδυτηρια,στο πρωταθλημα ειμαι 9 βαθμους πισω κ εχω ακομα 10 αγωνιστικες,στις τελευταιες 5 αγωνιστικες εχω 3 ισοπαλιες και 2 ηττες,στους 32 του uefa εχω χασει 2-1 στν πρωτο αγωνα απο τν celtic...κ παμε στα στατιστικα των "επιθετικων" μου: τρομαξτε: maxi lopez 24/2, keirisson 20/1, ola toivonen 20/4,σαλπιγγίδης 24/5,παπαδοπουλος 24/10 (με τα 8 απο αυτα να εχουν σημειωθει στις πρωτες 10 συμμετοχες του,αρα εχουμε 14/2)...ο buonanotte με το ζορι βγαζει average rating 6.95...μονο o gilberto παιζει...συνηθως χρησιμοποιω 4-4-2 με 4 αμυντικους στην ευθεια,1 αμυντικο χαφ,3 am πισω απο τους 2 στραικερς...απο αμυνα δν ειμαι κ τοσο χαλια ο radoi κ ο simao δν κανουν τοσο καλη σεζον αλλα ενα 7,10 το βγαζουν...τερμα εχω σορεντινο,μαλαρτζ και τζορβα με τον μαλαρτζ βασικο να κανει αρκετα καλη δουλεια...βοήθεια ομως!!!
User avatar
Fademist1
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Jun 20, 2009 12:36 am
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια λυσι ειναι να βρεισ πιος διμιοθργι το μπαχαλο στα αποδυτιρια κ να τοθ δοσεις τα παπουτσια στο χερι μαζι με φυλλο πορειας....
Αλλι να δεις αν φτεει ι τακτιτι π χρισιμοπιοιεις
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εγώ από την άλλη δεν έχω προβλήματα στα αποδυτήρια αλλά οι επιθετικοί είναι τραγικοί.Δεν βάζουν τίποτα μα τίποτα.Έχω Κειρίσον,Λεβαντόφσκι και Τάφερ και τα γκολ είναι 4,5,1 αντίστοιχα.Λεβαντόφσκι και Τάφερ έχουν να σκοράρουν και ε΄γω δεν ξέρω από πότε.Κάπου 600 λεπτά ο καθένας.Δεν μπορώ να βρω λύση με τίποτα.
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επισης εχω το ιδιο προβλημα με newcastle. Καποια στιγμη εβγαλα πολλα λεφτα απο παιχτες που θελαν να φυγουν κ πηρα αρκετους καλους νεους παιχτες με τα λεφτα που εβγαλα. Μολις εγινε αυτο το Harmony επεσε στο 5% :shock:

Απο τοτε κ για κανα χρονο δεν εχει ανεβει πανω απο 30% ενω παω καλα κ πρεμιερ λιγκ κ ουεφα , δεν μπορω να καταλαβω πως να το φτιαξω...
Οταν λετε να βρω ποιος δημιουργει προβλημα πως μπορω να το κανω αυτο?
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ψαχνεις στα Personal του παιχτη... Αν λεει "Wants to move to a bigger club" "Has lost confidence in his manager ability" "Is angry at not being allowed to move clubs" "Dislikes ταδε" κι αλλα τετοια ωραια λογικα αυτος χαλαει το squad harmony... Τωρα αυτο με τους επιθετικους πιστευω ανταποκρινεται και στη πραγματικοτητα, δεν ειναι ευκολο να βρεις παιχτη που να βαζει 15 + γκολ τον χρονο... Στο συγχρονο ποδοσφαιρο ο επιθετικος κανει κι αλλες δουλιες περα απο το να σκοραρει, οπως σπασιμο μπαλας, ανοιγματος χωρων, ασσιστ κτλ....
Merry crisis and a happy new fear!
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ναι μιλάμε για πιθετικούς που άλλα παιδιά στο site λένε ότι τα γκολ πέφτουν βροχή από τους συγκεκριμένους.
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικα, εχω καιρο να δω σε save μου στο fm09 επιθετικο να βαζει γκολ βροχη... Αντιθετως σκοραρουν περισσοτερο οι μεσοι... Ακομη και επιθετικοι τυπου Torres και Ibrahimovic σκοραρουν το πολυ 18-20 γκολ ανα χρονια οχι οπως στο fm08 που στην καθισια τους παστελωναν 40 γκολ τη χρονια... Μποπρει να φταινε χιλιαδυοπραγματα οπως το συστημα και το κλιμα, αλλα τεσπα...
Merry crisis and a happy new fear!
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πας στο ροστερ και πατας full player status(και στις ρεζερβες,και στους μικρους)σε οσους γραφει unh η κατι αλλο slight concern(κατι τετοιο εχω κατι χρονια να παιξω manager)ή τους δινεις δανεικους σε affiliates ή τους πουλας ή αν τους χρειαζεσε οπωσδηποτε πρεπει να κανεις αυτο που λενε(π.χ ο τοροσσιδης και ο ραουλ μπραβο τσακωθηκαν και ο τοροσσιδης εγινε unhappy λογω dislike raul bravo,ετσι τον π0υλ0 ο ραουλ)
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”