Goal με το τσουβάλι - κακή αμυντική λειτουργεία

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

δλδ δεν παει αλλο!!!
εχω μεγαλο προβλημα οσοι με ξερεται ειμαι με Αρη και τρωω πολυ ευκολα δλδ κατι πολυ ομοια σαν αυτο που εβαλε ο σαλπι με την ουκρανια καθετες πασες στην καρδια της αμυνα και επεισης με σεντρες και σουτ...

τι αλλο να κανω εχω πολυ καλη ομαδα και καλη αμυνα παιζω 4-4-2 standar

Image
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

O σωστος να ποσταρεις τομεας φιλε ειναι οι τακτικες και συγκεκριμενα η σκακιερα! :wink:


Θα προτεινα να κατεβασεις το Width σε περισσοτερο narrow για να μικρυνει η αποσταση μεταξυ των παικτων σου.Επειτα θα βοηθουσε να βολεις τον εναν αμυντικου σε Cover Duty και τον αλλον σε Stopper Duty.Αν παιζεις με ψηλη Defensive Line τοτε ισως εισαι ευαλωτος στους γρηγορυς επιθετικους καθως μπορουν να περασουν καθετες μπαλιες!
dimiserres
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Fri Mar 13, 2009 8:39 pm
Football Manager της ομάδας: barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτα οταν παιζουμε 4-4-2 σε σειρα πρεπει το πλατος να ειναι κλοιστο το τεμπο γρηγορο και η γραμμη της αμυνα ψηλα. Δηλαδη πρεπει να εχεις γρηγορους αμυντικους. Αποψη μου πλεον δεεν γινετε να παιζουμε ουτε με 2 ουτε με 4 αμυντικους πρεπει να παιζουμε με 3 δυο dc και ενα dmc.
ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΑ
viewtopic.php?f=207&t=28713 system 2-5-3 New Age
viewtopic.php?f=212&t=27940 training for the development of skills of players
viewtopic.php?f=228&t=28934 presentation barcelona 2010
viewtopic.php?f=209&t=27907 Possession football-style ball
viewtopic.php?f=208&t=28768 Offensive depth
User avatar
Anagno
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Fri Jan 08, 2010 7:19 pm
Football Manager της ομάδας: Μικρές ομάδες
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
Status: Αξιοπρέπεια και σεβασμός. 50% της λέξης "ποιότητα".
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισως να έπαιζες ένα στιλ ρόμβου 4-1-2-1-2, με ανοιχτά τα πλάγια χαφ σου,Κράτα τους 2 επιθετικούς και κάντους 3 σε επιθετική διάταξη.(Βοήθεια από το 10άρι σου).θα μπορείς να έχεις πλάγια χάφ σου όπως τώρα (άκρη δηλαδί και όχι σαν 6άρια) και θα έχεις και ένα αμυντικό χάφ για να κόβει της κάθετες μπαλιές του αντιπάλου και να σου φτιάχνει παιχνίδι.Την άμυνα κράτα την ως έχει.
Γραψε μας για τα αποτελέσματα αν μπορείς!!!!!!!
Image
Grandel
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Nov 29, 2006 9:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου μια απο τα ιδια και σε μενα.Τι επαιξα 4-4-2 ρομβο και ανοιχτο και κλειστο τι 4-4-2 τι 4-5-1 με 2 dm sweeper εβαλα,τι man to man με τον αμυντικο μου να εχει 16 mark 16 pos 15tackl 17 accel 15 streng 17 jump και 16 head τιποτα.συνηθωςαπο σεντρες τα ετρωγα.μιλαμε ομως με εκαναν οτι ηθελαν.σεντρα στο δευτερο οι αμυντικοι μου αλλου γι'αλλου και goal.και αντε καμια μεγαλη ομαδα ναι, ο Πανσερραικος το ιδιο πραγμα τρεις φορες!!!επισης ο τερματοφυλακας μου ειχε την μπαλα στα ποδια και την πουλουσε.το εχω στα bug.ριξε μια ματια στο post.
User avatar
Anagno
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Fri Jan 08, 2010 7:19 pm
Football Manager της ομάδας: Μικρές ομάδες
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
Status: Αξιοπρέπεια και σεβασμός. 50% της λέξης "ποιότητα".
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τότε δοκίμασε ενα , 3-5-2. Τρείς στο κέντρο της άμυνας , ένα αμυντικό χάφ, 2 κεντρικά χαφ, 2 εξτρέμ ,1 δεκάρι και τους κλασικούς επιθετικούς.Δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση.Αυτό παίζω με μικρές ομάδες και βάζω 3-4 γκόλ σιγουρα.Αν παίζεις το "βασικό" σου σύστημα με μικρές ομάδες μην περιμενεις να κερδίσεις.Βάλε ακόμη, τους αμύντικούς να πρεσάρουν ψηλά και παίξε με φιλοσοφία rigid. Γραψε τα αποτελέσματα αν το χρησιμοποιήσεις και αν μπορέσεις.
Image
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”