FML Features 1.1 in Testing

Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Football Manager Live αλλάζει σε μεγάλο βαθμό με τον ερχομό του πρώτου "patch", που έχει τη κωδική ονομασία 1.1


Δείτε εδώ τα νέα features του 1.1 όπως καταγραφονται σε ένα απο τα πλέον ενημερωμένα blogγια το παιχνίδι


FML Features 1.1 in Testing

* Stadiums Part1
* Stadiums Part2
* The New Market Place
* Manager of the Season Awards
* Players Age
* Private Transfer Restrictions
* Player Performance Comments
* Signing on Fees
* Football Agents
* TV Lounge
* Fans
* Feature List




FML TV Studio

# Stadiums Preview Video
# Marketplace Preview Video
# TV Lounge Preview Video
# Player Comments Preview Video
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πότε θα κυκλοφορήσει;Kαι θα πρέπει να το εγκαταστήσουμε (άρα και να το κατεβάσουμε πρώτα από κάπου) εμείς ή θα γίνει αυτόματα η αναβάθμιση;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Α) Η πρώτη σκέψη ήταν για 12.1 αλλα ΔΕΝ ξέρω κάτι παραπάνω
Β) Λογικά θα χρειαστεί να ξανακατεβάσουμε το setup.exe απο το site.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε Ε ΕΡΧΕΤΑΙ!!

Marc Duffy :

"Dear BETA testers,

Thanks for all your help over the last few weeks in getting version 1.1 ready for live release and it?s due to go out to all existing gameworlds later this week............

Χωρίς τα στάδια όμως γιατί θέλουν και άλλο τεστ!

http://community.sigames.com/showthread.php?t=88792
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Τα στάδια απότι διάβασα, θα μπούνε με προειδοποίηση ενός μήνα, γιατί θα έχουν και μεγάλες αλλαγές στα οικονομικά!
User avatar
Hunter7
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Sun Jan 25, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Apollonas Naxou FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dforlan9 wrote:Τα στάδια απότι διάβασα, θα μπούνε με προειδοποίηση ενός μήνα, γιατί θα έχουν και μεγάλες αλλαγές στα οικονομικά!
Αυτή ακριβώς ήταν μία μεγάλη απορία μου. Θα υπάρξουν επιπλέον έσοδα αλλά και έξοδα με το γήπεδο. Θεωρώ ότι θα είναι μία μεγάλη αλλαγή. Γουστάρω τρελά, αλλά από την άλλη ελπίζω να μην καταστραφούμε οικονομικά. Ήδη έχω κάνει τρελό άνοιγμα σε μσθούς παικτών (τα έσπρωξα) με projected cash μόλις πάνω από 100.000.
ANTARTHS
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Dec 07, 2008 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: Antartis fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν μπορει καποιος ρε μαγκες να μεταφρασει σε γενικες γραμες θα ηταν χρισημο γιατι δυστυχος τα αγγλικα μου ειναι αθλια -wall
ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο αλλα τουλαχιστον το κεντρικο νοημα απο ολα τα θεματα ...ευχαριστο προκαταβολικα
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"The Signing on Fee is going to be x10 the daily wage of a player. For Example if you sign a player on £100,000 a day you will then need to pay the player a signing on fee of £1,000,000.00 in addition to the Acquisiton Fee payable."

Προσωπικά την θεωρώ μία από τις σημαντικότερες προσθήκες. Βασικά αναφέρεται στα wage auctions (είτε πρόκειται για free agent παίχτες είτε για παίχτες που τελειώνει το συμβόλαιό τους). Αυτό ίσως βάλει ένα τέλος στα τρελά ποσά που δίνονται στα wage auctions...
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως μετά το patch η κατάσταση είναι τραγική όσον αφορά το match. Απίστευτο κόλλημα σε σημείο που δεν καταλαβαίνω τί γίνεται στο γήπεδο, ούτε ποιος έδιωξε την μπάλα, ούτε ποιος την κέρδισε ούτε τίποτα... Βλέπω τον παίχτη να πέρνει φόρα να χτυπήσει το κόρνερ και στην αμέσως επόμενη φάση την βλέπω ή στα δίχτυα ή στο κέντρο... Έχει γίνει πάρα πολύ κουραστικό που έφτασα στο σημείο να μην παρακολουθώ κανένα παιχνίδι και να σερφάρω, ή να κάτω ότιδήποτε άλλο μέχρι να τελειώσει το match. Μου θυμίζει τις πρώτες μέρες του Beta όπου οι servers σέρνονταν...

Και κάτι άλλο που πρόσεξα και ίσως να είναι bug... Κατά την διάρκεια ενός παιχνιδιού, πηγαίνετε στο Head to Head και επιλέξτε ένα προηγούμενο παιχνίδι με τον συγκεκριμένο αντίπαλο. Συνήθως το σκορ που αναγράφεται στην αρχική καρτέλα είναι άλλο από αυτό πο λένε αναλυτικά οι σκόρερς του παιχνιδιού...

Ελπίζω σύντομα να διορθωθούν, ειδικά αυτό με την ταχύτητα του παιχνιδιού γιατί δεν με βλέπω να το παίζω για πολύ ακόμα, κι ας πλήρωσα ετήσια συνδρομή, αν και νομίζω ότι έχει ήδη αναφερθεί στο επίσημο φόρουμ της SI...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αρκετοί έχουν κάνει παρόμοια αναφορά, αλλα προσωπικά δεν είχα μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα


Χθες έπαιξα περίπου 10-12 ματσάκια και δεν κόλλησα πουθενά. Το pink που είχα δεν ξεπέρασε τοπ 160-180. Προφανώς το πρόβλημα υπάρχει και ο keane είναι ο μόνος GW απο αυτούς στους οποίους έπεσαν χθες το βράδυ για συντήρηση και είναι ακόμα ανενεργός.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
mastoras_3
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5259
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:57 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Salonika
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AAAAAAAAAAAAAARGGGGGGGGGGGGGGggg!! (Κραυγη απογνωσης).


To Transfer Bid Restrictions με σκοτωνει!
στο λινκ πιο πανω wrote:I believe this was another suggestion taken from the SI forums so please keep posting your Feedback, Ideas and Suggestions as SI to take note of peoples ideas and then debate the implications and implement if they feel this would help the game progress.
Ποιος?? Ποιος???? -ksilo

Δεν ξερω γιατι το εβαλαν αυτο. Παιχτης μου ειναι, αμα θελω να τον δωσω τζαμπα, θα επρεπε να μπορω. Δεν μπορω να καταλαβω τι εξυπηρετει. Αν γνωριζει καποιος ας μου πει, γιατι εμενα προσωπικα δεν με βολευει καθολου για 2 (κυριως) λογους. Πρωτον δεν μπορω να ξεφορτωθω ευκολα τους παικτες μου γιατι αλλιως θα αντιδρασει καποιος οταν δει οτι ενας παιχτης εχει ινσταντ 1£ και αλλιως οταν εχει 35,000£. Ακομα και αν δεν τον χρειαζεσαι τον παικτη, βλεπεις οτι με 2£ γινεται δικος σου και λες ας τον παρω. Και δευτερον, δεν μπορω να παρω παικτες που θελουν να ξεφορτωθουν οι αλλοι. Ξερω οτι ουσιαστηκα ειναι ο ιδιος λογος αλλα το παραπονο μου ειναι τεραστιο! Πχ πηρα εναν μπακ, Ιαπωνας, φοβερο παλικαρι, μολις με 2£ ινσταντ. Αν τωρα ο ιδιος που τον ειχε ηθελε να τον δωσει, το ινσταντ θα ηταν 332,500£ !!

Καλα ξερω οτι οι τιμες μπορουν να ξεκινησουν παλι απο τη 1£ αλλα το θεμα δεν ειναι απο που θα αρχισουν, αλλα που θα τελειωσουν.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Στο παρελθόν παρατηρήθηκαν αρκετές ύποπτες αγοραπωλησίες της τάξης της 1 λίρας, για παίκτες εγνωσμένης αξίας κάτι που κίνησε τη περιέργεια πολλών. Αρκετές φορές αποδείχθηκε πως είτε γινόταν λόγω φιλίας είτε για άλλους λόγους, κάτι που έπρεπε να αλλάξει, και βρέθηκε αυτός ο τρόπος.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Hunter7
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Sun Jan 25, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Apollonas Naxou FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παδιά, εδώ και 2-3 μέρες βλέπω τα ματς καρέ καρέ. Έχω 8άρα ταχύτητα internet και μάλιστα άριστης ποιότητας (κατεβάζω 700-900 kb/sec). Τραγικό.

Άντε στην 8άρα μου κάτι πάει και έρχεται. Σε άλλο PC με 2άρα σύνδεση και wireless, κόβω φλεβες.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Everyone go to here http://community.sigames.com/showpost.p ... stcount=64



Download the patch then follow the instructions
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Beta Gameworld News”