Football Manager Live: First era

Locked
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Εγω πραγματικά δεν έχω πρόβλημα να γίνει το οτιδήποτε αρκεί να γίνει το παιχνίδι ξανά live όπως το ξέρω, όπως το έμαθα, όπως με πώρωσε...
+1000
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δλδ πως ρε τσακ?γτ κ εγω πανω κατω για αυτο δν ανανεωσα..λογω μη ανανεωσης database..
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Προσωπικά δε με πειράζει να πάμε ακόμα και σε seazon 20 και full στους regens. Δε με χαλάει καθόλου αφενός διότι δουλεύοντας τα skills μπορείς να βρεις καλούς παίκτες είτε τους γνωρίζεις είτε όχι, αφετέρου έχοντας εμπειρία στο FM σε σεζον 2022, 2045 κλπ, έχω συνηθίζει να αγοράζω τον "χατζηφούφουτο"

Ακόμα και έτσι όπως ήμαστε να συνεχίσουμε αρκεί να είμαι σε ένα GW με 80% πληρότητα...να μπαίνω και να έχω 10 φίλους και 15 οn line ομάδες το βράδυ.....

Θέλουν να πάμε σε αλλαγή των GW και απο 35 που είναι να γίνουν 14 με 1500 μέλη ο καθένας και full πληρότητα. Μας χαλάει;;;; Εμένα καθόλου.

Θέλουν να πάμε στον ίδιο αριθμό GW, αλλα να καθαρίσουμε απο τις ανενεργές ομάδες - να τις πάνε σε άλλον GW και όταν θέλουν να ξεκινήσουν να είναι εκεί - και να γίνει ανακαταδιανομή των παικτών με αφορμή ΚΑΙ τις ακαδημίες που θα μπουν στο 1.4;; Δε με χαλάει επίσης...


Θέλουν τουλάχιστον να σταματήσουμε το μοίρασμα των FA και να τις κάνουμε 4-5 με υπερ-πρωταθλήματα;;;; Δε με χαλάει...

Απλά, θέλω να ξαναγίνει FML.... τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
vasvas_78
Amateur
Amateur
Posts: 192
Joined: Tue Apr 12, 2005 8:36 am
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται τίποτα και δεν βλέπω να γίνεται ούτε στο άμεσο μέλλον.....Το FML έχασε παίκτες και ενδιαφέρον και στιν SI κοιμούνται όρθιοι!!!!!!

Αυτά περί συμβουλίου που έλεγε ο Κύριος Μάιλσ, πού είναι? Τί έγινε?
Είναι δύσκολο να ακούσουν τον κόσμο?

με έχουν τσαντίσει απίστευτα όπως και πολλούς πιστεύω...Έλεγα ότι δεν θα ξαναπαίξω FM, αλλά φέτος πήγα και το αγόρασα ξανα, μετά από μία παύση μίας χρονιάς, αυτό πιστεύω λέει κάτι....

http://community.sigames.com/showthread.php?t=165428

Ψηφήστε και όσοι θέλετε νέο GW!!!!!!!!!!!!!!
Football Manager Live....still missing you!!!!!!
vasvas_78
Amateur
Amateur
Posts: 192
Joined: Tue Apr 12, 2005 8:36 am
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://community.sigames.com/showthread.php?t=166858 και http://community.sigames.com/showthread.php?t=156828

είναι ότι νεότερο κυκλοφορεί για FML.....
Football Manager Live....still missing you!!!!!!
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Την Δευτέρα 23 Νοεμβρίου περιμένουμε επίσημη ανακοίνωση από την SI/SEGA για το μέλλον του FML και τις αλλαγές που θα γίνουν με στόχο την αναγέννηση-σωτηρία του.Προσωπική εκτίμηση, βασιζόμενος σε αυτά που δίαβασα, ειναι ότι με την έλευση του update 1.4 πάμε για κλείσιμο όλων των υπάρχοντων gameworld και την δημιουργία νέων και πολύ λιγότερων αρχικά σε αριθμό.Ίσως και να είναι η καλύτερη λύση όσο και αν μας πονάει να γκρεμίσουμε ότι φτιάξαμε εώς τώρα.Πιστεύω ότι με προσεκτικές κινήσεις και με πολύ μεγάλη βελτίωση στον τομέα του marketing/διαφήμισης το FML όχι απλά θα επιβιώσει άλλα θα γνωρίσει πολύ καλές ημέρες.
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jeros wrote:Εγώ παντως παιδες το είχα αφήσει για κανά 2 season και τώρα ξανάρχισα και είδα ότι έχουνε γίνει αρκετά πράγματα προς το καλύτερο..και θα γίνουνε ακόμα περισσότερα με την έλευση της 1.4

Τώρα το γιατί ο κόσμος τα παρατάει(όχι κάνει διάλλειμμα) δεν έχει να κάνει με το αν το παιχνίδι είναι καλό ή οχι, αυτό είναι αναμφισβήτητο. Νομίζω ότι απλά δεν μπορούνε να περνάνε 2-3 ώρες την ημέρα online παίζοντας FML και προτιμούνε το FM2010 που το φορτώνεις ότι ώρα θέλεις και αρχίζεις από εκεί που σταμάτησες. Ειλικρινά δεν βρίσκω κανέναν άλλο λόγο να ασχοληθεί κανείς πλέον με το FM2010( εγώ ούτε καν το κατέβασα να το δω πως είναι) από τη στιγμή που έχεις παίξει FML. Μιλάμε για τη μέρα με τη νύχτα, η εξέλιξη vs νοσταλγία, είναι σαν να είναι κάποιος που χρησιμοποιεί PSTN γραμμή ακόμα ενώ έχει τη δυνατότητα να έχει ADSL. Και μην ακούω [System Interruption: Μη βρίζεις!] για την τιμή και το κόστος...γιατί μόνο σαν διακαιολογία μπορώ να το ακούσω αυτό.

Αυτά από εμένα..εγώ θα το στηρίξω το FML μέχρι τέλους!!!!
(Συνεχίζω εδώ για να μην ξεφύγει από το θέμα το τόπικ της 1.4)

Φίλε εγώ φέτος, μετά από 1 χρόνο αποχής από το FM και ενασχόλησης με το FML, αγόρασα το FM2010 και είπα να το γυρίσω φέτος. Έπαιξα 3-4 μέρες και το παράτησα. Τελικά μετά το FML δεν υπάρχει γυρισμός. Το μόνο που κάνω τώρα είναι να μπαίνω 5-6 φορές την ημέρα στην σελίδα του FML και στο forum, μπας και δω καμιά ανακοίνωση για καινούριο GW. Τόση στέρηση, πραγματικά, έχω να νιώσω από τότε που σταμάτησα το κάπνισμα. Και το λέω χωρίς ίχνος υπερβολής. Δεν προτίθεμαι όμως να πληρώσω για να μπω σε ένα GW όπου θα είναι στο 30-40%, με τους πραγματικά ενεργούς χρήστες να μην ξεπερνούν τους 50 και να βρίσκονται στην 10+ σεζόν.

Για μένα η καλύτερη λύση είναι το κλείσιμο των GWs με χαμηλά ποσοστά πληρότητας και το άνοιγμα ενός μεγάλου PRO GW. Σίγουρα υπάρχουν άτομα που επένδυσαν αρκετό χρόνο στις ομάδες τους (όπως κι εγώ άλλωστε για 11 μήνες στον Fernandez), αλλά δεν νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που είναι ευχαριστημένοι με το να ψάχνουν για 1 ώρα για ένα αντίπαλο για φιλικό.

Κάπου διάβασα ότι σήμερα θα έχουμε ανακοινώσεις από την SI για το μέλλον του παιχνιδιού. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι ράδιο αρβύλα; Και αν ισχύει, μπορεί να γίνει μια εκτίμηση για το τι μπορούμε να περιμένουμε;
c0stas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:02 am
Football Manager της ομάδας: Panatha13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, είχα γραφτεί παλιότερα και είχα μπει στον Greaves, αλλά δεν είχα ασχοληθεί και το είχα 'παγώσει'. Προχτές ξαναξεκίνησα κανονικά κάνοντας επανεργοποίηση. Από ποια ημερομηνία και μετά θα με αφήσει να κάνω transfer στον Keane?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λογικά στις 30 Νοεμβρίου
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
c0stas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:02 am
Football Manager της ομάδας: Panatha13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε, από ότι έχω διαβάσει θα χάσω τα πάντα ξεκινώντας από το μηδέν εκτός από τα skills, έτσι δεν είναι?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έτσι είναι
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jeros
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Nov 13, 2004 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: G700
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: Status Quo
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μίλαγα με τα παιδιά στον Keane το σαββατοκύριακο και οι περισσότεροι μάλλον δεν θα ανανεώσουνε...κρίμα θα προσπαθήσω να τους πείσω...και εγώ ξενερώνω όταν μπαίνω μέσα και είναι 30 άτομα online αλλά νομίζω ότι τα πράγματα θα φτιάξουνε..
Περιμένουμε σήμερα την επίσημη ανακοίνωση από SI.

Τουλάχιστον κάντε μία τρίμηνη ανανέωση και αν τα πράγματα παραμείνουνε έτσι θα το παρατήσουμε!


Νικος Πέτσας
G700 FC
GW KEANE
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λοιπόν...


Θέλω να μακρηγορήσω αλλα δε θα το κάνω...


Είμαι στον Keane απο την Day one και έχω αποφασίσει να φύγω την επόμενη που θα κλείσει το FML. Καταλαβαίνω και δικαιολογώ απόλυτα τα παιδιά που δεν θα ανανεώσουν. Έχουν τα δίκια τους.

Συντάσσομαι όμως με Nick G700 και είμαι έτοιμος να βάλω οδοφράγματα για να αποσοβήσω τις απώλειες.


Αντώνης Τσακαλέας
Dynamo Podilatou
GW KEANE
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
c0stas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:02 am
Football Manager της ομάδας: Panatha13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τώρα που θα μπω εγώ, θα φύγουν όλοι... Τι περιμένουμε να λέει η σημερινή ανακοίνωση?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Υπάρχει μια φημολογία έντονη, που μάλλον θα επιβεβαιωθεί, που λέει οτι σήμερα η SI θα ανακοινώσει τι θα γίνει απο εδώ και στο εξής στο FML, συνολικά σε όλο το παιχνίδι και τους GW.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Προτάσεις / Απορίες”