Returning Stars Vs Fantasy Players [Locked]

Locked
ANTARTHS
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Dec 07, 2008 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: Antartis fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αλανια για πειτε λιγο εχω κανα 7.5 να χαλασω που να τα σπροξω για να μιν πανε χαμενα???
ακαδιμιες?
τι καραταμε δλδ μαζι μας κατα την μετακομιση?
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τιποτα ρε Ταριφας.

Μονο skills.

Καντα οτι 8ες..... Ελα αγόρασε απο Barcalonika να γουστάρεις... ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΡΕ ΛΕΜΕ... :D
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fantasy players.-

Βαριεμαι να παιζω με γνωστους παικτες. Απλα πραγματα. Τους παικτες τους περισσοτερους στο returning τους ξερουμε.

Σορρυ που θα το πω χυμα, αλλα εγω προσωπικα χυνω οταν παιζω με regens. Το αγνωστο παντοτε με προσελκυει.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
Anomander
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Jan 18, 2010 9:33 am
Football Manager της ομάδας: Bridgeburners
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
Location: Here There Everywhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μοναδικό πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι πως για να πάμε όλοι εγγυημένα στον ίδιο GW, πρέπει να είμαστε ίδη στον ίδιο GW. Δεν ξέρω πως θα καταλήξει τελικά αλλά από οτι φένεται θα πρέπει να βρούμε κάποιον τρόπο να πάμε στον Keane πριν το reseat αν θέλουμε να μας βάλουν στον ίδιο GW κατα 100%.
Καιρός να αφήσουμε κατα μέρος τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας...
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δεν ισχύει αυτό μαν.Αν δεις στο άλλο thread το οποίο δεν μπορώ να βρω τώρα λόγω αργής σύνδεσης η SI είναι πρόθυμη να βάλει όλους του Έλληνες χρήστες του FML στον ίδιο Gameworld με μια λίστα που με ονόματα που θα στειλει από την κοινότητα fmgreece και αρκεί όλοι να έχουμε διαλέξει είτε μέσω του client ή από το footballmanagerlive.com τον ίδιο τύπο GW.Αρα no worries man :)
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
Anomander
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Jan 18, 2010 9:33 am
Football Manager της ομάδας: Bridgeburners
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
Location: Here There Everywhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το thread διάβαζα,και ενω αυτό που λες το έλεγε στην αρχή ,αν διαβάσεις λίγο ποιό κάτω τα διορθώνει και λέει:::::

Ok, I've just bought this up in a meeting with the team and what has been decided is this (it's slightly different to what I suggested we'd be doing earlier so apologies for that):

To guarantee playing in the same gameworld after the reset with your friends, you will need to make sure that you've all chosen the same gameworld type and transfer into the same gameworld yourselves BEFORE the reset as we will ONLY be assigning people in their new gameworlds based on the gameworld they are in at the time of closure.

I.E. If you are in the same gameworld on the day the current gameworlds close and have chosen the same type you will be in the same gameworld after the reset.

If the two accounts scenario happens above, please contact support and we will do our best to accommodate any special requests.

I will be including these instructions in this months monthly newsletter so everyone knows the system.

In order to make sure we get the right balance of numbers spread over the gameworld post-reset we need to retain control over the exact numbers otherwise we risk being a situation where we once again have too many gameworlds for the amount of people playing the game. This is why we're being quite inflexible about the exact choice of gameworld - I apologise to those who this causes any problems for and we will do our best to accommodate everyone's individual requests. If there is any barrier in front of organising yourselves to be in the same gameworld before the reset then please contact support.

Μπορεί να μας βάλουν, μπορεί και όχι. Για να είμαστε σίγουροι όμως, θα έλεγα πως πρέπει να οργανωθούμε και να αρχίζουμε να εξετάζουμε και το ενδεχόμενο μήπως πρέπει να κάνουμε μεταφορά σε ένα GW πριν το reset.
Καιρός να αφήσουμε κατα μέρος τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας...
brekekes
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Apr 20, 2009 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Original - Altobelli
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και από μένα,

λίγο πριν την κάνω για 3ημεράκι Λευκάδα, ψηφίζω και εγώ Returning Stars.

Πιστεύω ότι θα τραβήξει και θα κρατήσει χρήστες. Αν μια ομάδα είναι στον πάτο, πιο ΄δυσκολα θα φύγει άμα ξέρει ότι next season θα έχει τον Figo. Σίγουρα είναι πιο unrealistic αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι ένα παιχνίδι που πέρα από το gameplay, εξαρτάται και από την κοινότητα. όσο ποιο active τόσο πιο καλά.

Επειδή πιστεύω στο community, λέω επίσης ότι αν αποφασιστεί να πάμε Regens, πάλι μέσα είμαι. Θα το χαρώ έτσι και αλλιώς , αρκεί να μην είμαι με 999 Άγγλους (:


Υ.Γ. G, αφού πουλάς, να αγοράσω. Μπας και κερδίσω την League 2 στην EFA....
User avatar
Nikos Kps
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Feb 04, 2010 8:23 pm
Football Manager της ομάδας: Byron United
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: Athens,Burwnas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω παιδια πιστευω οτι ειναι καλυτερα να παμε σε fantazy gw...γιατι ο ανταγωνισμος θα ειναι μεγαλυτερος.. αλλα το σημαντικοτερο ειναι να παμε καπου ολοι μαζι..πριν τα reset των gw να δουμε σε ποιον gw ειναι οι περισσοτεροι ελληνες και ολοι οι υπολοιποι να κανουμε move σε εκεινον τον gw..για να αυξησουμε τις πιθανοτητες να ειμαστε μαζι.. :-)
brekekes
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Apr 20, 2009 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Original - Altobelli
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πως θα μπούμε δεν θα είναι πρόβλημα. Κάποιος φρόντισε για αυτό...


Quote:
Originally Posted by Bertie BG View Post
For current users, that's where the "request" comes in that I mentioned above. The FMGreece community will be able to request that the 50 current subscribers be put in the same gameworld and we will do our best to accommodate that



I think we just loved you!
__________________
former WiseSif (1500+ posts - signed up November 2000)
Anomander
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Jan 18, 2010 9:33 am
Football Manager της ομάδας: Bridgeburners
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
Location: Here There Everywhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι φίλε , σου είπα, αυτό που λες το έγραψε ο Bertie stis 3/2/2010 και ώρα 11:36, αν συνεχίζεις να διαβάζεις τα post ποιο κάτω θα βρεις αυτό που έκανα quote , γραμμένο απο το ίδιο άτομο στις 16:01 (είναι περίπου 10 post ποιο κάτω απο αυτο που λες).

Εμμέσως πλην σαφώς (έτσι καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον) μας λέει πως αν θέλουμε να είμαστε 100% σίγουροι για το που θα καταλήξουμε, πρέπει να είμαστε στον ίδιο gameworld πριν το reset.

Οτιδήποτε διαφορετικό, θα έχει και κάποιο ρίσκο μέχρι να μας ειδοποιήσουνε με περισσότερες πληροφορίες.Θα ήθελα λοιπόν να έχουμε και ένα πλάνο Β σε περίπτωση που αργήσουν να καταλήξουν σε κάτι σίγουρο.

Έχω την εντύπωση πως ο Keane αυτη την στιγμή έχει τους περισσότερους Έλληνες μαζεμένους. Ας αποφασίσουμε λοιπόν να είναι εκεί το σημείο συνάντησης αν κάτι δεν πάει καλά.


Προσωπικά μιλώντας, έχει λιγότερη σημασια σε τι είδους gameworld θα καταλήξω, το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι και η παρέα εκεί :D
Καιρός να αφήσουμε κατα μέρος τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας...
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomaster και λοιπά fellow-αρρωστάκια :D

Επειδή έχω επαφές και με τον ίδιο τον Greame Kelly αλλά και με τα παιδία απο το Gameworldone.com που είναι "μέσα έξω" στην SI team , τολμώ να προδιαγράψω οτι ΕΑΝ :

- ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΤΟ TYPE
- ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ μια λίστα FMGREECE users name/email/team name
- και την στείλουμε ΕΠΙΣΗΜΑ σαν request πριν το reset στην SI (αφήστε το αυτό σε εμένα)

ΤΟΤΕ έχουμε συντριπτικές πιθανότητες να είμαστε all together στο ίδιο πάρτυ.

Ετοιμάζουμε αρκετές ενέργειες με παιδιά απο εδω μέσα (g-max THANKS FOR THE CONTRIBUTION)

- Ανακοίνωση για official poll / εκδήλωση ενδιαφέροντος για να μαζέψουμε τα παιδιά απο εδώ μέσα
- Ανακοίνωση στα forums της SI για να μαζέψουμε τους ΕΛΛΗΝΕΣ απο όλους τους κόσμους στον KEANE πριν το reset

To τελευταίο στάδιο θα είναι να σταλεί επίσημα η λίστα στην SI ... ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ!

G.Wise.
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπερα και απο μενα παιδια.Στο poll στην αρχη ειχα ψηφισει για regen GW αλλα βλεποντας στο BETA την κατασταση δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε τελικα.Επισης τελικα το θεμα με τους Returning stars φαινεται οτι εχει δουλευτει καλα και μαλλον και η SI προς τα εκει τεινει απο εμπορικη αποψη.Αρα ισως ειναι και η πιο βιωσιμη επιλογη για μας...

Απο εκει και μετα ισως να δουλεψει αυτο με το γραμμα στην SI αλλα για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο γιατι δεν μαζευομαστε ολοι μαζι στον Keane που φανταζομαι οτι ειναι οι πιο πολλοι Ελληνες ακομα ωστε να εχουμε και μια δικλιδα ασφαλειας αν στραβωσει κατι?Αλλωστε πλεον οτι και να χασουμε δεν μας απασχολει αφου σε κανα μηνα θα γινει το reset..

Μπορειτε παιδια να μας ενημερωσετε για το ποτε ανοιγει και παλι ο Keane?
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgefar7 wrote:Kαλησπερα και απο μενα παιδια.Στο poll στην αρχη ειχα ψηφισει για regen GW αλλα βλεποντας στο BETA την κατασταση δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε τελικα.Επισης τελικα το θεμα με τους Returning stars φαινεται οτι εχει δουλευτει καλα και μαλλον και η SI προς τα εκει τεινει απο εμπορικη αποψη.Αρα ισως ειναι και η πιο βιωσιμη επιλογη για μας...

Απο εκει και μετα ισως να δουλεψει αυτο με το γραμμα στην SI αλλα για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο γιατι δεν μαζευομαστε ολοι μαζι στον Keane που φανταζομαι οτι ειναι οι πιο πολλοι Ελληνες ακομα ωστε να εχουμε και μια δικλιδα ασφαλειας αν στραβωσει κατι?Αλλωστε πλεον οτι και να χασουμε δεν μας απασχολει αφου σε κανα μηνα θα γινει το reset..

Μπορειτε παιδια να μας ενημερωσετε για το ποτε ανοιγει και παλι ο Keane?
Γιώργη

+1 για το Poll και εγώ Regen είχα βάλει γιατί είχε γίνει νωρίς.. αλλά μπήκα στο Beta του Horton και ξενέρωσα...

+1 για το Returning Stars (και εγώ πιστεύω ότι μετά απο ένα χρόνο to activity θα είναι πολύ μεγαλύτερο εκεί.. θα το σπρώξουν και καλύτερα.. στο άλλο θα μείνουν πιθανόν οι καμένοι και αν δεν έχει κόσμο .. βράστα..

+1 για τον Keane... ελάτε εκεί όσοι έχετε λογαριασμό και θέλετε να είμαστε ΣΙΓΟΥΡΑ μαζεμένοι. Οι υπόλοιποι που θα είναι καινούριοι προτείνω να περιμένουν για να γίνει η λίστα και να κάνουν sign in μεσω του RECOMMEND a Friend (δηλαδή να τους προτείνουν εμεις , ο καθένας απο έναν ας πουμε ) αφού έτσι αυτόματα θα τους τραβήξουμε μαζί μας.

KEANE SEASON ENDS : 21 February. !!

¨Αρα απο 22 μπορείτε να σκάσετε μύτη!
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
blas
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Wed May 10, 2006 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Liverpool
Location: Heraklion City
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Προσωπικά πιστεύω ότι θα επιλέξω τον GW που πιστεύω ότι θα απολαύσω καλύτερα το game. Βέβαια συμφωνώ ότι με περισσότερους Έλληνες στον GW θα περνούσαμε καλύτερα αλλά στην τελική είναι τι θέλει ο κάθε ένας από το game και θα συμφωνήσω με τον Godfather.

Άρχισα το game μόλις βγήκε ο Laudrup (δυστυχώς δεν ήξερα ότι ήσασταν στον Keane) και μετά από 3 μήνες το παράτησα διότι δεν μου άρεσε το concept με τους real players αλλά και ότι δεν υπήρχαν αρκετοί έλληνες εκεί. Όταν έμαθα για το reset και για τους fantasy players μου ήρθε το ενδιαφέρον ξανά.

Επίσης σε θέμα activity κανείς δεν μπορεί να ξέρει σίγουρα αν θα είναι καλύτερα στους RS ή FP. Μπορεί άλλα community να ψηφίζουν να πάνε μαζικά στο RS ή κάποια άλλα στο FP, όπως κάνουμε εμείς τώρα. Γιαυτό είμαι και της άποψης ότι και τα 2 types θα έχουν επιθυμητό activity.

Καλό θα ήταν όμως να μαζευτούμε σε έναν GW, όσοι επιλέξουμε fantasy players.
Εκφωνιτής της COPE στον αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης Ολυμπιακού στην αποφώνηση του παιχνιδιού: "Πολλαπλασιάστε τον κόσμο που είδαμε απόψε επί 10, προσθέστε έναν παίκτη στον Ολυμπιακό, αφαιρέστε το προνόμιο να παίζουμε στην έδρα μας και... Dios mio (Θεέ μου), μας περιμένει η κόλαση!"
blas
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Wed May 10, 2006 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Liverpool
Location: Heraklion City
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και κάτι άλλο. Το reset πότε θα γίνει ξέρουμε? Θα βγεί και καλά σαν νέο patch aka 1.5?
Εκφωνιτής της COPE στον αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης Ολυμπιακού στην αποφώνηση του παιχνιδιού: "Πολλαπλασιάστε τον κόσμο που είδαμε απόψε επί 10, προσθέστε έναν παίκτη στον Ολυμπιακό, αφαιρέστε το προνόμιο να παίζουμε στην έδρα μας και... Dios mio (Θεέ μου), μας περιμένει η κόλαση!"
Locked

Return to “Προτάσεις / Απορίες”