4-2-3-1 Ultimate Attack by Jake13

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
sarikloglou
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Nov 27, 2004 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Kavala-Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Andreas7 και εγω ετσι ακριβως παιζω με των ολυμπιακο...απο το περσυνο Fm.....πολυ καλη τακτικη....αν εισαι και λιγο τυχερος κανεις και το treble...

απλα δεν παιζω με οφσαιντ....
Thrylos for ever!!!!!
User avatar
Mahi
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Nov 14, 2010 3:33 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos volou
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos volou / Παναθα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με οφσαιντ θες πολυ γρηγορους αμυντικους γιατι σε περιπτωση που δεν βγει -stavrwsh
Panagiotis!!!
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Mon Oct 25, 2010 4:42 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Aris F.C
Status: Η ζωη ειναι ωραια αρκει να εχεις ατομα που σε αγαπανε...!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γραψε λιγο τι κινησεις θα κανουν οι παιχτες αναλογα με τις θεσεις τους πχ o petropoulos poacher.....
User avatar
AUTOBAHN
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:09 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Σε μικρομεσαίες ομάδες Super League τύπου Αστέρα, Πανιωνίου, Λάρισας, Κέρκυρας, κλπ κλπ δουλεύει;
με εργοτέλη έχω κάνει απίστευτες νίκες.με ολυμπιακό εντός 5-0 με παναθηναικό 2-0.η τακτική είναι άψογη.στο fm 2010 χρησιμοποιούσα μια πορόμια με λίγο διαφορετικές εντολές.Ετσι όπως είναι τώρα τα σπάει. -meaculpa
Asterios341
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:57 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν την τακτική αυτή την εχω χρησιοποιήσει ακριβώς έτσι και εγώ στον ΠΑΟ μόλις ξεκίνησα το παιχνίδι με τη διαφορα ότι βάζω το Cisse poacher και τον Govou/Leto winger mixed/move into channels.Τους wingers δεν τους βάζω hug the touchline για να συγκλινοθν και να σκοράρουν.Aγορασα και τον fazio ο οπίος είναι εξαιρετικός CB ,Silva(Βαll winning/Katsour(Box to box) και playmaker Νινη ή Dudu (Cruzeiro 18 χρονων).Τα γκολ 120-20 σε όλες τισ διοργανώσεις.Eκανα treble,πρωταθλημα,κυπελλο και champions league( ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΠΙΣΤΕΥΑ!!!) την πρώτη χρονιά!Στα δυσκολα παιχνίδαι του Champions league μερικέσ φορές έπαιζα 4-1-4-1 με rigid φιλοσοφία short passing play.Οταν η αντίπλαοι παίζουν με 2 επιθετικούς έχω προσέξει ότι είναι καλύτερο τα CB να είναι man markinh σε αντιθεση με όταν υπάρχει ενασ επιθετικοσ που θέλει zonal marking.Σε όλα τα παθιχνίδια του champions league έκανα close down τα ακρα κάθε ομάδας και κάποια χαφ παίκτες κλειδιά.Tα αποτεέσματα:Ομίλους:ΠΑΟ (4-2-3-1)-ΜΑΡΣΕΙΓ 3-0 ,ΜΠΑΓΕΡΝ-ΠΑΟ (4-2-3-1) 2-3,ΠΑΟ (4-2-3-1)-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 1-0,ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΠΑΟ (4-2-3-1) 0-1,ΜΑΡΣΕΙΓ-ΠΑΟ (4-2-3-1) 1-0, ΜΠΑΓΕΡΝ-ΠΑΟ (4-1-4-1) 1-0.Φασ 16:ΤΟΤΕΝΑΜ-ΠΑΟ (4-2-3-1) 0-3, ΠΑΟ (4-1-4-1)-ΤΟΤΕΝΑΜ 1-2.ΦΑΣΗ 8:BΑΛΕΝΘΙΑ -ΠΑΟ (4-2-3-1) 1-3,ΠΑΟ (4-2-3-1)-ΒΑΛΕΝΘΙΑ 2-1. ΣΤΟΥς 4 ΠΑΟ (4-3-3)-ΡΕΑΛ 2-1, ΡΕΑΛ-ΠΑΟ (4-3-3) 1-1.ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕ ΑΡΣΕΝΑΛ ΝΙΚΗΣΑ 2-1 ΜΕ 4-2-3-1 ΚΑΙ 2 ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΜΕ ΓΙΟΥΡΚΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟ.
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kkostas wrote:Mε πολύ καλυτερες ομάδες απο σένα οπως πχ η Αρσεναλ, Μπαρτσα κτλ, πως τη προσαρμοζεις?

Εγω στη σιτυ τη χρησιμοποιησα και στα δυσκολα γενικα ματς εβαζα τον yaya toure ως amc και πισω του de jong kai barry.Στα πολυ ευκολα ματς εβαζα τον amc st και επαιζα με δυο επιθετικους.
koulismanager
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sun Aug 06, 2006 11:06 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακάραααα και Liverpool
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι καταρα εχω φαει σ αυτο το μανατζερ. Με αυτο το συστημα με τον Ολυμπιακο περασα στους ομιλους του uefa και απο εκει και περα δεν εχω σταυρωσει νικη. 1-1 με Λαρισα εντος, 2-1 ηττα απο τον Εργοτελη εκτος και 0-1 ηττα εντος απο ΠΑΟ. Στο ενα παιχνιδι που εχω παιξει για τους ομιλους του uefa εχασα 3-0 απο την Κοπεγχαγη. Και να πω οτι δεν εχω καλους παιχτες? GK Carrini, DR Torosidis, DL Grimi, DC Papadopoulos,Mellberg MC Annan,Dudu AMR Rommendal , AML Riera και ST Benitez...... Tι γινεται ρε γαμωτι? Κοντευω να σπασω το pc.... -haterosik
You will never walk alone ... G7 + KOP
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11.3;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
koulismanager
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sun Aug 06, 2006 11:06 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακάραααα και Liverpool
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aρχικα ειχα το 11.3 και δεν τραβαγε.... και εκανα απεγκατασταση το παιχνιδι, το εκανα install και επαιζα χωρις patch και παλι τα ιδια. Τα αποτελεσματα αυτα και η ενδεκαδα που εγραψα ειναι χωρις το patch.
You will never walk alone ... G7 + KOP
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”