4-1-2-3

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θυμαστε μια ωραια τακτικη ,αν θυμαμαι καλα στο fm10 ηταν, με την 4-1-2-3 που σαρωνες τα παντα?????
ε λοιπον αυτη η τακτικη πιανει και σε αυτο το manager.......
Η τακτικη δεν ειναι δικια μου. την βρηκα σε φορουμ και ειπα να την μοιραστω μαζι σας.......
http://img836.imageshack.us/f/newcastle ... castl.png/


ε λοιπον που λετε ειπα να δοκιμασω την τακτικη στην ρεαλ και στην σιτυ σε καποια πρωτα save που πειραματιζομουνα ακομα με τακτικες και η ομαδα αγκομαχουσε....
οσα παιχνιδια επαιξα τα πηρα με τουλαχιστον 2 γκολ διαφορα και εφτασα σε σημειο να κανω 8-10 CCC (clear cut chances) ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
το ιδιο λεγανε και αυτοι που την δοκιμασανε στο φορουμ....
λιγο πειραγμα θελει για τα εντος παιχνιδια αλλα το κυριο προβλημα της ειναι οτι χρειαζονται παιχτες με πολυ μεγαλο stamina εξαιτιας του close whole pitch..... τωρα αν αντεξει η ομαδα μια σεζον και δεν κλαταρει αυτο ειναι αλλο θεμα......λογω ελλειψης χρονου δεν την δοκιμασα παραπανω απο 1 μηνα....οποιος θελει ας το κανει και να μας πει αποτελεσματα.....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jimos_21D
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat May 10, 2008 6:11 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ !
ΝΤΑΠΛ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΕΚ ΜΕ ΕΥΚΟΛΙΑ!
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΜΥΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω χρησιμοποιω την τακτικη στη σιτυ και η ομαδα απλα πεταει.Εχω μονο τρεις ηττες και μονο απο καλεσ ομαδεσ οπωσ τσελσι,τοττεναμ κ.λ.π.εχω 70 γκολ και ειμαι στα μεσα του πρωταθληματος,τρομερη επιθεση.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η συγκεκριμένη τακτική δουλεύει εξαιρετικά στις "μεγάλες" ομάδες, ή για να το θέσω διαφορετικά σε ομάδες που έχουν παίκτες με "τουμπανιάρικα" τα atss - κλειδιά για τις θέσεις στην ενδεκάδα. Οι τρεις επιθετικοί έχουν διαφορετικό ρόλο ο καθένας, οι μέσοι επίσης, και θέλει αμυντικούς - "γομάρια". Την έχω δουλέψει και σε "μικρότερες" ομάδες όπου εκεί δεν φέρνει τίτλους (αυτό έλειπε) αλλά βοηθάει για να βελτιωθεί η κατάσταση (σώζεσαι δλδ).
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το μονο προβλημα που εντοπισα με την τακτικη ειναι οτι ολες οι αντιπαλες ομαδες παιζουνε απιστευτα αμυντικα και κλειστα και πολλες φορες δεν βρισκεις χωρους ουτε για δειγμα...... δοκιμαζω ορισμενα πραγματακια οπως να ριξω τον κεντρικο στραικερ ακομα πιο πισω ωστε να κανουν παιχνιδι οι αλλοι 2 και να μην υπαρχει τοσο "πολυκοσμια" στην περιοχη....αν βγει κατι καλο θα σας πω.....κανεις αλλος το ιδιο προβλημα??????
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Akis123 wrote:Εγω χρησιμοποιω την τακτικη στη σιτυ και η ομαδα απλα πεταει.Εχω μονο τρεις ηττες και μονο απο καλεσ ομαδεσ οπωσ τσελσι,τοττεναμ κ.λ.π.εχω 70 γκολ και ειμαι στα μεσα του πρωταθληματος,τρομερη επιθεση.

ημουνα πολυ περιεργος για αυτην την τακτικη στην αγγλια λογω των παρα πολλων παιχνιδιων και οτι ειναι πολυ επιπονη τακτικη......ολα καλα σε αυτον τον τομεα?????
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για Ελληνική ομάδα πάντως, την εφάρμοσα στον Άρη, είναι όντως επίπονη, καθώς δεν κατάφερα για πάνω απο δυο παιχνίδια να έχω το ίδιο κέντρο, καθώς ειδικά οι dmc-mcr-mcl "ξεπατώνονται" και αυτό είναι ένα θέμα. Τους παίκτες τους είχα προπόνηση στη fireblast αλλά και πάλι δεν μπορούσαν να αντεπεξέλθουν. Και να φανταστείτε δεν είχα μεσοβδόμαδα παιχνίδια....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ovius wrote:
Akis123 wrote:Εγω χρησιμοποιω την τακτικη στη σιτυ και η ομαδα απλα πεταει.Εχω μονο τρεις ηττες και μονο απο καλεσ ομαδεσ οπωσ τσελσι,τοττεναμ κ.λ.π.εχω 70 γκολ και ειμαι στα μεσα του πρωταθληματος,τρομερη επιθεση.

ημουνα πολυ περιεργος για αυτην την τακτικη στην αγγλια λογω των παρα πολλων παιχνιδιων και οτι ειναι πολυ επιπονη τακτικη......ολα καλα σε αυτον τον τομεα?????



Γενικα δεν εκανα αλλαγες σε καθε παιχνιδι οποτε στηναρχη τουλαχιστον της χρονιας δεν ηταν επιπονη.Στη συνεχεια εδειξαν ξκαποια σημαδια αλλα δεν επηρεαστηκε η αποδοση τους.Σε εμενα δουλευει μια χαρα.
oikonoan
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Jun 24, 2008 12:45 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως με Ολυμπιακό, με καλό σχετικά ρόστερ, κατέβασα την τακτική, δεν της έκανα απολύτως καμμία αλλαγή και έχω στο πρωτάθλημα 3 νικές - 4 ισοπαλίες - 1 ήττα. Τραγικό ξεκίνημα και το κακό είναι οτι τους wingers μου τους έδιωξα το καλοκαίρι -toixos2
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oikonoan wrote:Εγώ πάντως με Ολυμπιακό, με καλό σχετικά ρόστερ, κατέβασα την τακτική, δεν της έκανα απολύτως καμμία αλλαγή και έχω στο πρωτάθλημα 3 νικές - 4 ισοπαλίες - 1 ήττα. Τραγικό ξεκίνημα και το κακό είναι οτι τους wingers μου τους έδιωξα το καλοκαίρι -toixos2




Εγω παντως που την χρησιμοποιω στη σιτυ χωρις να κανω καμμια αλλαγη στο συστημα εχω σε 66 αγωνες συνολο ολη τη χρονια μονο 7 ηττες και ολες οι ηττες απο μεγαλες ομαδες.
oikonoan
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Jun 24, 2008 12:45 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aki πήρε χρόνο να την μάθουν οι παίκτες σου ή είχες άμεσα αποτελέσματα? Άμυνα και επίθεση βάζεις γρήγορους παίκτες ή ντερέκια?
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oikonoan wrote:Aki πήρε χρόνο να την μάθουν οι παίκτες σου ή είχες άμεσα αποτελέσματα? Άμυνα και επίθεση βάζεις γρήγορους παίκτες ή ντερέκια?
Ο χρονος που μου πηρε ηταν μονο στην προετοιμασια.Αμυνα χρησιμοποιω συγκεκριμενα Zabaleta δεξια,k.Toure,David Luiz κεντρο της αμυνασ kai αριστερα kolarov.Στην επιθεση Tevez,Adebayor,Balotelli.Γενικα χρησιμοποιω γρηγορους παικτες.Ελπιζω να βοηθησα.Για οτι αλλο θες ρωτα.
shilasAEL
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Mon May 26, 2008 10:52 am
Football Manager της ομάδας: Internazionale
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη τακτικη....την δοκιμασα με λιτσ στιν τσαμπιονσιπ και αν και θελει παικτες με δυνατο σταμινα καταφερα ανεβηκα πρεμιερ με ανεση και στα κυπελλα αποκλειστικα στα πεναλτυ με τοτεναμ και απο σιτυ με 1-0 στην εδρα τους..
απλα επειδη με λιτσ δεν ειχα πρωτοκλασατους επιθετικους καπιες φορεσ εκανα 15+ ευκαιριες αλλα δεν εβαζα γκολ και εχασα καπια παιχνιδια ετσι...
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shilasAEL wrote:πολυ καλη τακτικη....την δοκιμασα με λιτσ στιν τσαμπιονσιπ και αν και θελει παικτες με δυνατο σταμινα καταφερα ανεβηκα πρεμιερ με ανεση και στα κυπελλα αποκλειστικα στα πεναλτυ με τοτεναμ και απο σιτυ με 1-0 στην εδρα τους..
απλα επειδη με λιτσ δεν ειχα πρωτοκλασατους επιθετικους καπιες φορεσ εκανα 15+ ευκαιριες αλλα δεν εβαζα γκολ και εχασα καπια παιχνιδια ετσι...
Εκανες καμια αλλαγη στο συστημα ή οχι??
shilasAEL
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Mon May 26, 2008 10:52 am
Football Manager της ομάδας: Internazionale
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι φιλε καμια αλλαγη...ειχα αρκετεσ ισοπαλιες και μερικες ηττεσ αλλα για τσαμπιονσιπ ηταν πολυ καλα τα αποτελεσματα...
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”