Do It Like Arsene

Ιστορίες που κέρδισαν την άνοδό τους σε επαγγελματικό επίπεδο
Post Reply
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Περιμενω μεγαλα πραγματα με Λιβερπουλαρα!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο το σενάριο! Για να δούμε!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε συνεχεια !!!
Rest in Pace MARIO !!!
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο το πρωτο κιολας δευτερολεπτο ο υιος πιανει δουλεια...Επειδη θελουμε την καλυτερη δυνατη αναπτυξη των πουλεν μας,χρειαζομαστε προπονητες που να κατεχουν το ειδος...Η Λιβερπουλ δεν τους διαθετει εκτος απο κανα δυο..Τα φορτια που μας βαραιναν σε αυτον τον τομεα ειδαν την πορτα του Ανφιλντ πριν καλα καλα δουν τον νεο τους προπονητη...Αποκτηθηκαν προπονητες οι οποιοι ο καθενας βγαζει 4 εως 5 αστερακια...

Image



Ομως η πολλη δουλεια ηταν στο ροστερ και στην εξαφανιση των ''μεγαλων''.Johnson,Aquilani,Meireles,Agger και σια εφυγαν,για τον Κυριακο ουτε λογος,απο τα 4 χαρτια που κανε για να τον πουλησω το πηγα στα 2,9...Και να που τωρα θα λετε πως θα παιξεις χωρις αυτους...Και εδω ειμαι εγω να σας κοροιδεψω...Στο γραμμα του μπαμπα ελεγε 2 παικτες ανω των 22...Ποιοι εμειναν;Τζεραρντ και Σουαρεζ φετος θα κανουν παπαδες με τα νεα αστερια του Παγκοσμιου ποδοσφαιρου...Με τα 25 εκατ. αρχικα και με τα 65 εσοδα απο τις μεταγραφες χαλασαμε αρκετα για να γεμισει το ροστερ,αλλα ηρθαν οι πιο πολλα υποσχομενοι (σχεδον)...

Image


Και να ο καλυτερος που φεραμε φετος,μαζι με Τζεραρντ θα κανει παπαδες στο κεντρο.Μεγαλος παικτης ο οποιος δεν γινεται να μην τα παει καλα στην Πρεμιερ...

Image


Και το ροστερ διαμορφωθηκε ετσι.Οσοι εμειναν περιμενουμε να τους πουλησουμε.Αν απορρησετε γιατι πηρε εναν παικτη 15 χρονων απο την Α.Ε.Κ. εγω απανταω 1)θα εξελιχθει καλα και 2)δεν γινετε να μην παρω τον Ταξιαρχη 3 χρονια αντιπαλοι ειμασταν στο παιδκο πρωταθλημα...Η ομαδα ελπιζουμε να δεσει...

Image

Και οπως σε καθε ιστορια μου φετος,δεν γινοταν η τακτικη να ειναι αλλη εκτος απο το Like Barca του SiNgle,που τον ευχαρηστω που εδωσε το Ευαγγελιο των τακτικων...Περιμενουμε πασινγκ γκειμ απο τα φυντανια μας και πανω απ'ολα γκολ...Αν και με Σουαρεζ δεν θα χουμε θεμα...Αλλαγες εχουμε σε καθε θεση...Καντλετς και Καρολ θα παλεψουν για την θεση του αντικαταστατη του Σουαρεζ (χτυπα ξυλο να μην παθει τιποτα).Και ελπιζουμε ολα να πανε καλα...Η ομαδα και φυσικα δεν θα παιξει σε τετοιες θεσεις απλα για δοκιμη το κανα...


Image


Δυσκολη η εξοδος στο Τσαμπιονς Λιγκ οχι ακατορθωτο...Πιο δυσκολο το πρωταθλημα,αλλα ακατορθωτο...11 φιλικα κλεισαμε για να παιξει η ομαδα;Νομιζετε πως εκανα παπαρια αλλα μονο ετσι θα μπορεσει η ομαδα να δεσει...Φυσικα η προπονηση ειναι η Fireblast!


Off Topic:
25 Ιουνιου ειμαι εχω παιξει καποια φιλικα (απο τα 11!!!!).Εβαλα τωρα τις μεταγραφες γιατι πανω κατω το ροστερ εκλεισε...
Solo Mango

Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παμε να σαρωσουμε με τα μικρα αν και δν εχουν εμπειρια :?
Δωσε ευκαιριες και σε Ρομπινσον και Φλαναγκαν ειναι καλα πλαγια μπακ και εχουν εξελιξη.
User avatar
partenopei
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Sun Sep 05, 2010 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Borrusia Dortmount,Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαμ@τη ιδεα...Και αλλη μια φορα ο Μεσολογγιτης μας φτιαχνει...Μπραβο ρε...Ωραια και πρωτοτυπη ιστορια...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε άντε πούλα τον Κάρολ :P

Εξάλλου δεν είναι Paocher Κι εγώ στην τακτική μου χρησιμοποιώ poacher ;).. Που να τρέξει το τραγί με 9 accel.;; :P
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Το οτι δεν πηρες Κυριακο Παπ. ειναι λαθος...


Off Topic:
Γιατι ολοι χρησιμοποιειται ετοιμες τακτικες? Πως το χαιρεστε το παιχνιδι ετσι?
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλές οι μεταγραφές σου ειδικά του χάζαρντ φοβερή
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Παμε να σαρωσουμε με τα μικρα αν και δν εχουν εμπειρια :?
Δωσε ευκαιριες και σε Ρομπινσον και Φλαναγκαν ειναι καλα πλαγια μπακ και εχουν εξελιξη.
Θα τους δω γιατι και μπακ δεν εχουμε τιποτα εκτος απο αυτους τους δυο βασικους...

partenopei wrote:Γαμ@τη ιδεα...Και αλλη μια φορα ο Μεσολογγιτης μας φτιαχνει...Μπραβο ρε...Ωραια και πρωτοτυπη ιστορια...
Εσενα δν σου μιλαω...Εισαι κακος...Πρωτοτυπη δεν ξερω,αλλα ωραια ειναι αν την παρω στα σοβαρα


SiNgLe wrote:Ρε άντε πούλα τον Κάρολ :P

Εξάλλου δεν είναι Paocher Κι εγώ στην τακτική μου χρησιμοποιώ poacher ;).. Που να τρέξει το τραγί με 9 accel.;; :P
Λες;Οντως δεν κανει,αλλα θα εξελιχθει αν τον βαζω target man απο poacher...Αν τον πουλησω ποιος πιτσιρικα να παρω...


skerzos wrote:Το οτι δεν πηρες Κυριακο Παπ. ειναι λαθος...


Off Topic:
Γιατι ολοι χρησιμοποιειται ετοιμες τακτικες? Πως το χαιρεστε το παιχνιδι ετσι?
Σκεφτομαι να τον παρω...Ευτυχως που μου το θυμησες γιατι το ξεχασα...Και πιο πολυ ευτυχως που εχουμε ακομα μεταγραφικη περιοδο...

pas7 wrote:καλές οι μεταγραφές σου ειδικά του χάζαρντ φοβερή
Απο τον Χαζαρντ περιμενω το κατι παραπανω...Καθρεπτης ειναι το γηπεδο...
Solo Mango

Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Αζάρ είναι μεγάλο πουλέν. ´Η αριστερά όπως τον έχεις σε ρόλο Inside Forward με πολλή προπόνηση το finishing ή AMC σε άλλο σύστημα.


Sent from my iPad using Tapatalk
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια ιδεα αλλα δυσκολο εγχειρημα. Για να δουμε,θα τα καταφερεις?
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες,οπως επισης και η ιδεα τρομερη.
Παμε για αναλογη συνεχεια!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλες μεταγραφες για να δουμε τι θα κανεις στο πρωταθλημα
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Eυχαριστω για την στηριξη παιδια...Ελπιζω να με στηριζεται ετσι μεχρι το τελος...
Ηξερα πως ειχε εναν πολυ δυσκολο στοχο,να φτιαξει μια τετοια ομαδα...Τα 9 φιλικα (ακυρωσα τα 2 για αυτο ειναι 9) ηταν κατι που αμφισβητηθεικε πολυ καθως υπηρχε η κουραση,ομως η ομαδα ολοενα και εδενε,εδενε,εδενε και ακομα δενει...Στην αρχη,στα πρωτα τεσσερα,η ομαδα απογοητευε τον κοσμο,μεχρι που ηρθε η ωρα μας.Στο You'll never walk alone Cup ,που διοργανωσαμε,η ομαδα το πηρε πολυ πιο ευκολα απ'οτι δειχνει το τελικο 2-1 στον τελικο...Μετα συνεχιζαμε δυνατες προπονησεις,μεχρι που η ωρα της συγκινησης ηρθε...Εκει που χαθηκε ο μπαμπας,δωσαμε δυο φιλικα προς τιμην του...ΑΕΜ και ΓΟΜ παρα την διαφορα δυναμικοτητας αντιστεκοντουσαν,οι οπαδοι πιστευαν πως θα μπαιναν 10αρες αλλα και η ωρα για αυτο ερχεται...Στην προβα τζενεραλε για την Πρεμιερ Λιγκ αντιμετωπισαμε την Αρσεναλ,ενω οι κανονιερηδες βομβαρδιζαν στο πρωτο ημιχρονο και σκοραραν,στο δευτερο η κουραση τους βγηκε στο γηπεδο και χαρις στην φυσικη κατασταση των παικτων καταφεραμε μετα το 70' να κανουμε το ματς για ενα ρολο (να πω πως οι δυο ομαδες ειχανε συνολο τρεξιματος 120km εμεις 117 η κανονιερηδες)...Τριτο και πιο καθοριστικο για συμπερασματα με την Μιλαν,δυο μερες πριν ειχαμε το πιο ωραιο παιχνιδι μας με την ΑρΣεναλ.Σειρα της Μιλαν τωρα η οποια απο το 5' εχασε τον Zambrotta,κουραση πολυ αλλα ακταφεραμε προηγειθηκαμε,2ο ημιχρονο με το σκορ στο 1-0 η Μιλαν ειχε τις δυναμης και ισοφαρησε,εκει πηρε μπρος το πολυβολο Ngog και με 2 γκολ καθαρησε...Τελευταιο φιλικο της φετινης προετοιμασιας με την Κιβι απο τα νησια Σαμοα,παιχνιδι πιο πολυ για χαλαρωση δεν γινοταν να μην τα παμε καλα.Ngog,Suarez απο 4 γκολ,2 απο τν Χαζαρντ και ενα με εκτελεση φαουλ απο τον Τζεραρντ...

Image

Πολυ παιχτες ξεχωρησαν αλλα εμεις θα πουμε για τους κορυφαιους...Ταλεντα (κι μη ταλεντα) επαιξαν μπαλαρα και πηραν την ευκαιρια να παιξουν βασικοι...Μεγαλυτερη εκπληξη ο David Ngog ο οποιος με 6 γκολ στα 9 φιλικα και με καλες εμφανισεις ξεχωρησε απο την 3αδα των επιθετικων.Μεγαλυτερη απογοητευση ηταν που δεν καταφεραμε να παιξουμε με τον Sulejmani παρα μονο στο τελευταιο ματς που εβγαλε και 3 ασσιστ...


Image



Και το πρωταθλημα αρχιζει...Πρωτo ματς με West Brom μεσα στο Anfield...Νικη παση θυσια για να μπουμε με το δεξι και με την ψυχολογια στα υψη...Επισης ματς κλειδι για την συνεχει και το ματς της 4ης αγωνιστικης με την Αρσεναλ στο Emirates...

Image



KAI H XΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΡΙΖΕΙ!!!
Solo Mango

Image
Post Reply

Return to “League two”