Coach and Marriage

Ιστορίες που αντέχουν στο χρόνο και συνεχίζουν τη πορεία τους
Post Reply
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομιζω δεν παμε ουτε πανω ουτε κατω πλεον
μονο μια καλη συγκομιδη για τα playoff μπορουμε να παρουμε
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-rofl Kingdim -rofl

Ωραιος αγωνιστικα... -foumarw
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

stavros_skala wrote:νομιζω δεν παμε ουτε πανω ουτε κατω πλεον, μονο μια καλη συγκομιδη για τα playoff μπορουμε να παρουμε

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα...

bjbill wrote:... -rofl Kingdim -rofl Ωραιος αγωνιστικα... -foumarw
Καλός μήνας, όπως και ο Ιανουάριος...Όσο για το Kingdim όντως, ωραία σκέψη είχε ο Μήτσος...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυπελο Κυπελο στον Πύργο τον Λευκό!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Έλα ρε Μεγκωνάκι κι εγώ κρατώ τις οδηγίες χρήσης από ότι συσκευή έχω πάρει. -thymwmenos


Προβλέπω πολύ δυνατά μπαράζ εκτός και αν... κάνει την πρώτη ήττα ο ΟΣΦΠ και τον πάρει η κατηφόρα στο τέλος και γίνει κανένα θαύμα.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετική ή πορεία του Ηρακλη στο δεύτερο γύρο, αλλά έχω να δηλώσω ότι ο αγώνας με τον ΑΡΗ ήταν σικέ. -thymwmenos
Με το είπε ο Μπέος.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

ποιος ο στόχος του κυρ Μέγκωνα;
το κύπελλο πως το βλέπει;

εννοώ, με τον ΟΣΦΠ, θα κυνηγήσει το ματς του πρωταθλήματος, ή θα αφοσιωθεί μόνο στο κύπελλο;
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρένο πας! Δεν πρέπει να φοβάσαι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ ρε ΠΑΟΚ εισαι :D
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

DrGonzo wrote:Κυπελο Κυπελο στον Πύργο τον Λευκό!!!!

Μακάρι...μακάρι να σπάσουμε το αήττητο του Ολυμπιακού και να πάμε τελικό με Πανιώνιο ή Καβάλα αντιπάλους. Η Καβάλα μας έβγαλε από τη δύσκολη θέση καθώς απέκλεισε τον ΠΑΟΚ νικώντας τον στη Τούμπα με 7-8...


zafpinto wrote:Έλα ρε Μεγκωνάκι κι εγώ κρατώ τις οδηγίες χρήσης από ότι συσκευή έχω πάρει. -thymwmenos Προβλέπω πολύ δυνατά μπαράζ εκτός και αν... κάνει την πρώτη ήττα ο ΟΣΦΠ και τον πάρει η κατηφόρα στο τέλος και γίνει κανένα θαύμα.

Και τη κάτω βόλτα να πάρει ο Ολυμπιακός θα πρέπει εμείς να πα΄με όχι τραίνο, υπερταχεία... Πάλε στα πλεϊ οφ, να ξαναπάμε με το καλό προκριματικά Τσουλου και βλέπουμε το καλοκαίρι τι και πως...Και κάτι τελευταίο. Είμαι αμπντάλης εντελώς και ΠΟΤΕ δε κρατούσα χαρτιά, αποδείξεις, εγγυήσεις κλπ από συσκευή που αγόραζα, ενώ η σύζυγος τα κρατάει όλα ακόμα και το χαρτί περιτυλίγματος που λέει ο λόγος...


GIANNIS511 wrote:Εξαιρετική ή πορεία του Ηρακλη στο δεύτερο γύρο, αλλά έχω να δηλώσω ότι ο αγώνας με τον ΑΡΗ ήταν σικέ. -thymwmenos Με το είπε ο Μπέος.
Πες το Μπεο αν μπορεί να ανέβει κατηγορία και μετά να μιλήσει για στημένα.

TazZ wrote:ποιος ο στόχος του κυρ Μέγκωνα; το κύπελλο πως το βλέπει; εννοώ, με τον ΟΣΦΠ, θα κυνηγήσει το ματς του πρωταθλήματος, ή θα αφοσιωθεί μόνο στο κύπελλο;
Γιατί να μη κυνηγήσει το παιχνίδι πρωταθλήματος; Όλα θα τα κυνηγήσει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο Δημήτρης αρχίζει σιγά - σιγά να καταλαβαίνει πως το "έχω δικό μου σπίτι" δεν είναι μόνο "γυρίζω όποτε θέλω" και "κάνω ότι θέλω" αλλά έχει και την ευθύνη του σπιτιού...


[Δ] Μαμά; Να πάρω το "χαλάκι" που έχουμε στη μπανιέρα;

[Ε] Γιατί;

[Δ] Διότι εγώ δεν έχω σπίτι...

[Ε] Ε, και τι; Δε θα έχουμε εμείς;

[Δ] Εγώ δε ξέρω που πουλάνε...

[Ε] Στο practicer πουλάνε τέτοια πράγματα...Και βουρτσάκι για τη τουαλέτα και απόλα...

[Δ] Βουρτσάκι για τη τουαλέτα πήρα ένα πλαστικό απο το μάρκετ, σιγά μη δίνω λεφτά...

[Ε] Θες να πάμε τη Τετάρτη το απόγευμα στο practicer να πάρεις ότι σου λείπει;

[Δ] Σήμερα δε μπορείς; Αύριο;

[Ε] Σήμερα θα πάω με τη θεία σου για καφέ...Αύριο; Λες να πάμε αύριο; Α, όχι μωρέ, τι λέω; Αύριο έχουμε στις 3:00 συνέλευση στην εφορία για την απεργία...

[Δ] Πάλι απεργία;

[Ε] Πάλι και πάλι και πάλι...Άστα να πάνε..

[Δ] Τετάρτη δε γίνεται ρε μαμά...Ο μπαμπάς παίζουν στις 7:00...

[Ε] Ε ναι βρε αγόρι μου, το ξέρω και εγω θέλω να το δω...Θα πάμε κατα τις 4:00, ε μέχρι τις 6:00 πίσω θα είμαστε...θα κάτσεις να το δούμε μαζί; Θα έρθει και η Λία

[Δ] Μισό...θα δείτε αγώνα του μπαμπά μαζί με τη Λία; Θυμάσαι τι έγινε τη τελευταία φορά που ήρθατε γήπεδο;

[Ε] Ναι, αλλά τώρα δεν είμαστε γήπεδο...

[Δ] Ναι αλλά...Ξέρω 'γω;

[Ε] Έχω καλό προαίσθημα, δε ξέρω γιατί...Πιστεύω οτι θα τον αποκλείσουν τον Ολυμπιακό. Αν και ο μπαμπάς σου μου είπε οτι είναι καλύτερη ομάδα, πιστεύω οτι θα τα καταφέρουν....

[Δ] Μακάρι μαμά...Ξες τι σημαίνει αν ο μπαμπάς πάρουν κύπελλο; Δε ξέρεις...Καθόλου δε ξέρεις....Αφού τα δικά μας τα βόδια αποκλειστήκανε από τη Καβάλα, ας το πάρουν ο μπαμπάς. Αν δεν ήταν ο μπαμπάς βέβαια στη γριά δε θα το έλεγα, διότι και μόνο που σκέφτομαι να πάω για κανα μπάνιο Καλλιθέα και να δω κανέναν με μπλουζάκι "Ηρακλής κυπελλούχος 2014" τρελαίνομαι, αλλά θα το καταπιώ...

[Ε] Θα πάμε τελικά τη Τετάρτη practicer;

[Δ] Ναι μωρέ...Θα είναι ανοικτό;

[Ε] Δε κλείνουν αυτά...

[Δ] Εκεί πουλάνε και βρύσες για τη μπανιέρα; Και φουρφούρια;

[Ε] Ποια είναι τα φουρφούρια;

[Δ] Τα φουρφούρια ρε μαμά.....Δε ξες ποια είναι τα φουρφούρια;

[Ε] Που να ξέρω;

[Δ] Ρε μαμά...Στο μπάνιο, το πρωί όταν μπαίνει ο μπαμπάς αφού πιει καφέ... Ανάβει το φως και μπαίνει...Μετά, βγαίνοντας σβήνει το φως και ανάβει το φουρφούρι για να ξεβρωμίσει...Φουρφούρι το λένε επειδή κάνει φουρ φουρ φουρ φουρ φουρ...Κατάλαβες τώρα;

[Ε] Ε, κατάλαβα....Τι, στο σπίτι δεν έχεις;

[Δ] Όχι, είναι χαλασμένο...

[Ε] Έχει και παραθυράκι η τουαλέτα, αφού...

[Δ] Ε, τώρα κι' εσύ, δε ξέρεις; Σε άλλο σπίτι μεγάλωσα; Αμα κλ*σ# μέσα στη τουαλέτα, τι να κλ*σ## μετά το παραθυράκι ;






Spoiler: show
Ηρακλής| Μάρτιος 2014| Αποτελέσματα

Τελειώσαν τα ψέμματα....It's Semi Final's time...Βέβαια, στους ημιτελικούς φτάσαμε πληγωμένοι και θα πρέπει να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να συνέλθουμε...


Ο Μάρτιος ξεκινά με την επίσκεψή μας στο πολυαγαπημένο και κοσμοπολίτικο Αγρίνιο, τη πόλη μπροστά στην οποία η Νέα Υόρκη μοιάζει χωριό. Φύγαμε νικητές πετυχαίνοντας δυο γρήγορα γκολ και επιστρέψαμε Θεσσαλονίκη με φόντο το παιχνίδι με τη Κέρκυρα...

Έρχεται λοιπόν που λέτε η Κέρκυρα κεμπαμπ....μας το καρφώνει και μένουμε ξεροί...Το αήττητο σερί πάει περίπατο, από ποιόν; από τη Κέρκυρα...Παγωμάρα, προβληματισμός διότι στο καπάκι ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό...


Καλύτερο ξεκίνημα κόντρα στους "πράσινους" ούτε ο Master Yoda δε θα είχε σκεφτεί... Στο 2' αποβάλλεται ο Σαριέγκι, στο 4' ο Σλοβένος κάνει το 0-1...Και κρατάμε το σκορ μέχρι το 89' όταν ο Γάλλος δανεικός "κλειδώνει" το τρίποντο...Αυτό ήταν...Πήραμε τα πάνω μας και ετοιμαζόμαστε για τις μάχες με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, τον οποίο αρχικά υποδεχόμαστε για το πρωτάθλημα.


Ο Ολυμπιακός έρχεται στο Καυτανζόγλειο ως πρωταθλητής, καθώς το κατέκτησε μαθηματικά την ημέρα που εμείς περνούσαμε από την έδρα των απερχόμενων πρωταθλητών.


Όπως και κόντρα στον Παναθηναϊκό, έτσι και τώρα, το ξεκίνημα είναι θεαματικό...

Image


Το φινάλε όμως είναι μαχαιριά, καθώς ο Ολυμπιακός μας ισοφάρισε 1-1 και 2-2 τις φορές που πήραμε κεφάλι στο σκορ και στο 89' κάνει και το 2-3...Μας κόβει τα ποδάρια ενόψει των δυο ημιτελικών και μας στέλνει το μήνυμα "σας έχω ακόμα και σε αδιάφορο για μένα παιχνίδι"



Image

Super League 2013 - 2014 | Βαθμολογία

Image


Ηρακλής| Απρίλιος 2014| Προσεχείς Αγώνες

Image




Προτίμησα να κάνω "παρασπονδία" βάσει των όσων γίνεται μέχρι τώρα και αντί να παίξω τον πρώτο ημιτελικό για να κλείσω τον Μάρτιο, να τον αφήσω και να πάω πακέτο τους δυο ημιτελικούς και τους τρεις αγώνες που μένουν για το φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον έχεις τον ημιτελικό , μη σκας.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λιγα για το Αγρινιο! Τι του λειπει δηλαδη??? :P Διπλα στη θαλασσα, μπαρακια, Beach party, τουρισμος... Τι αλλο θες??? :P

Αγωνιστικα λογικα θα μπουμε Πλει-Οχ, στο κυπελο λιγη πρσοχη και τον εχουμε τον Γαυρο...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με +11 απο Παο δν γινεται να μν παμε Πλει Οφ, τωρα για το κυπελλο παμε να τα δωσουμε ολα!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα πετάει η ομάδα!!!

Εξιλέωση για την νίκη επί του Αστέρα με βαρύ σκορ, με μία κούπα(λογικά κυπέλλου)!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πάμε να δούμε τι έγινε στο πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ηρακλή στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης"


Spoiler: show
Τρεις μετά το παιχνίδι πρωταθλήματος που έγινε στο Καυτανζόγλειο, Ηρακλής και Ολυμπιακός μετακόμισαν στο Πειραιά για το πρωτο ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδος. Τα τελευταία χρόνια η πλάστιγγα έχει γείρει ξεκάθαρα υπέρ των "ερυθρόλευκων"...

Image


Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πίεσε από τα πρώτα λεπτά. Ο Ηρακλής προσπάθησε να αντισταθεί αλλά έχοντας χάσει τη μεσαία γραμμή αναγκάστηκε σε παθητικό ρόλο και το πλήρωσε σχετικά νωρίς στο παιχνίδι γεγονός που άλλαξε τις ισορροπίες...

Image

Ο Ηρακλής προσπάθησε να ανατρέψει τα δεδομένα αλλά ακόμα και όταν έφτασε να απειλεί τον Ολυμπιακό τόσο ο Σλοβένος όσο και ο Ιταλός που έπαιζαν μπροστά, είχαν κακές επιλογές....

Image

Βάσει της εικόνας του αγώνα ο Ηρακλής μπορούσε να είναι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα πριν αυτό αλλάξει και ο Ολυμπιακό με δεύτερο γκολ βάλει θεμέλια πρόκρισης στον τελικό της διοργάνωσης...

Image


Image
Image



Δεν χάνουμε τις ελπίδες μας. Ο Ολυμπιακός έχει το 2-0, ένα καθαρό σκορ και βέβαια ένα ξεκάθαρο προβάδισμα, αλλά τα όσα έγιναν στα δυο παιχνίδια με τη Φιορεντίνα μου έδειξαν πως αν δεν πιστέψεις σ' αυτό που θες να πετύχεις, μη το προσπαθείς καν. Πάμε ρε ρεμάλια, πάμε μωρή Ηρακλάρα για τη μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο παιχνίδι...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “League one”