Challenge: Απρίλιος 2011

Πάσης φύσεως Editor-ικές καταστάσεις αλλά και ιστορίες "μικρού μήκους"
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ομάδα: Wigan
Θέση όταν την επιλέξατε: 20
Βαθμοί της ομάδας όταν την αναλάβατε: 13
Νίκες-ισοπαλίες-ήττες: 8-4-6
Γκολ υπέρ - γκολ κατα: 22 - 24
Αριθμός μεταγραφών: -
Αριθμός πωλήσεων παικτών: -
Τελική θέση στη βαθμολογία: 16
Εντός έδρας Νίκες - ισοπαλίες - ήττες: 3-3-2
Εκτός έδρας Νίκες - ισοπαλίες - ήττες: 5-1-4
Παιχνίδια στα οποία δεν δεχθήκατε γκολ: 3
Αριθμός αποβολλών παικτών σας στα παιχνίδια πρωταθλήματος: 3
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petros_V5 wrote:Τι έγινε ρε παιδιά, νέκρωσε το θέμα; Arles δοκίμασε κανένας άλλος;
Ψήθηκα. Μόλις έχω χρόνο να αναλάβω την ομάδα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Είπα σήμερα το πρωί να δοκιμάσω τη τύχη μου με τη Wigan, καθώς σκέφτηκα μέσα μου "yes, wigan stay"... Ανέλαβα την ομάδα τη πρώτη Ιανουαρίου...

Image


Με 13 βαθμούς και μόλις τρεις νίκες σε 20 παιχνίδια τα πράγματα ήταν δύσκολα αλλά τίποτα δεν είχε κριθεί. Επιστρατεύτηκε το 4-4-2 με κλειστό ρόμβο και μόνιμες εντολές για να περνάει το παιχνίδι από το κέντρο και βεβαίως το σωτήριο "work the ball into box"...

Η περιπέτειά μας ξεκίνησε με αντιπάλους τους δυο συλλόγους του Λίβερπουλ. Με δέκα παίκτες ήρθε ο πρώτος βαθμός κόντρα στην Έβερτον και ακολούθως ο ανέλπιστος θρίαμβος με 3-2 κόντρα στο συγκρότημα των Κάρολ - Τζέραρντ...Ο Κάιτ παραλίγο να μας κόψει το γέλιο αλλά μόνος του ήταν δύσκολο να το πετύχει.

Ακολούθησε το ντόρτι από την Μαν Γιού, έτσι για να ξενερώσουμε και να μη κάνουμε χαρούλες απο τη πρώτη βδομάδα...

Το επόμενο παιχνίδι ήταν από αυτά τα κλασικά παιχνίδια στο FM που πριν ξεκινήσουν σκέφτεσαι "ρε πουστημ, ότι και να γίνει, δε ξέρω πως, αλλα θα το πάρουμε το ματσάκι..." Και όντως αυτό έγινε. Επτά βαθμοί στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια, μια συγκομιδή εξαιρετική σε σχέση με το 13 στους 20 που είχαν γίνει μέχρι τώρα.

Στο καπάκι έρχονται στο σπίτι μας οι νεόπλουτοι της Σίτι. 1-0 στο 30'' και 2-0 στο 42'. Ήταν "του γκου τουμπί τρου" που λέει και η Θώδη και τρώμε το 2-2 στο 87' από τον ΝτεΓιόνκ. Ακολουθούν οι άλλοι νεόπλουτοι, της Τσέλσι. Επιτέλους, κρατήσαμε το μηδεν στην άμυνα...

Εννιά βαθμοί σε έξι παιχνίδια και με ομάδες σοβαρές, όχι ότι κι' ότι...Πα μαλ, πα μαλ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

Και πάμε στο παιχνίδι "ο θάνατός σου, η ζωή μου" υπ' αριθμ 1...Κόντρα στη Γουλβς. Και χάνουμε αμαχητί. Αμαχητί σε λέω. 1-0 χωρίς μια φάση...Χωρίς να πω ένα "μπες μωρή σκύλα"....Τίποτα... Και ξανά κάτω απο τη ζώνη του "αντίο ζωή"....


Μαζεύουμε τα κομμάτια μας και υποδεχόμαστε στην έδρα μας στην WBA...Και ναι... 2-1 κυρίες και κύριοι, τρεις βαθμοί και τραγουδάμε όλοι μαζί, μαζί με τη θεία τη Λία "Πάμε όλοι μαζί......Για τη σωτηρίιιιιιαααααααααα"



Και πάμε στο παιχνίδι "ο θάνατός σου, η ζωή μου" υπ' αριθμ 2... Αντίπαλός μας η Μπίρμπιγκαμ. Και πάλι μπούρμπουλος όμως και είναι κανείς να απορεί μ' αυτά τα παιδιά που θέλουν να σωθούν και χάνουν απ' όποια ομάδα είναι απο κάτω τους. Και στο καπάκι παίζουμε με την Άστον Βίλα. Και νέος μπούρμπουλος και πλέον αρχίζουμε και σφίγγουμε επικίνδυνα...

Στη 30η αγωνιστική, βρισκόμαστε στην 19η θέση και βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα...


Και πάμε στο παιχνίδι "ο θάνατός σου, η ζωή μου" υπ' αριθμ 3... Και ναι...Έτσω και με δέκα παίκτες στο φινάλε, έστω και αποκαμωμένοι, οι παίκτες μου σέρνονται με το σφύριγμα της λήξης στο πάγκο και μου λένε "νενικήμαμεν" πριν πέσουν ξεροί... 2-3 και υπάρχει ζωή στο πλανήτη Wigan.


Υποδεχόμαστε τη Νιούκαστλ και μπαίνουμε στο γήπεδο με τον αέρα του διπλού που κάναμε πριν απο μια εβδομάδα. Και η πτάνα η Νιούκαστλ μας κάνει το 1-1 στο 90' και μας αφήνει ξερούς, με το πουλί στο χέρι, διότι την είχαμε βγάλει έξω και πανηγυρίσαμε για το επερχόμενο 2Χ2....

Παραμένουμε 18οι όντας σε απόσταση τεσσάρων βαθμών απο την 17η θέση...




Και πάμε στο παιχνίδι "ο θάνατός σου, η ζωή μου" υπ' αριθμ 4... Αυτό όμως αποδείχθηκε το μεγάλο, το σημαντικότερο, το κρισιμότερο ματς της χρονιάς. Μέσα στην έδρα της Στόουκ, την υποχρεώνουμε στην έκτη συνεχόμενή της ήττα και μειώνουμε τη μεταξύ μας διαφορά στον έναν βαθμό...Και να σκεφτείτε οτι η Στόουκ ήταν στο +14 απο εμάς...



Ακολουθούν δυο παιχνίδια με ομάδες από το Λονδίνο. Το παλέψαμε όσο μπορούσαμε αλλά πήραμε το γνωστό μόριο του Καράμπελα εις διπλούν.


Μετά απο 35 αγωνιστικές είμαστε 18οι με την Στόουκ 17η με ένα βαθμό παραπάνω...


Υποδεχόμαστε στην Γουέστ Χαμ και πετυχαίνουμε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη. Και είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ διότι την ίδια ώρα η Στόουκ κερδίζει με 1-0 την υποβιβασμένη Μπλάκπουλ και αν χάναμε θα κατεβαίναμε από το τραίνο...



Πηγαίνουμε στην έδρα της Μπλάκπουλ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να κερδίσουμε την ώρα που η Στόουκ πηγαίνει στο Μπόλτον....ΔΙΠΛΟΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ καθώς όχι μόνο κερδίζουμε με 1-0 αλλα η Στόουκ χάνει με το ίδιο σκορ...




Πλέον κρατάμε τη τύχη στα χέρια μας καθώς είμαστε στο +2 από την Στόουκ η οποία αντιμετωπίζει τη Λίβερπουλ ενώ εμείς πηγαίνουμε στο Μπλάκμπερν...





Η 38η αγωνιστική ξεκινάει στραβά... Η Μπλάκμπερν μας κάνει το 1-0 και αρχίζουμε και ιδρώνουμε. Η Λίβερπουλ κρατάει γερά και εμείς κάνουμε τη μεγάλη ανατροπή.... 1-3 και Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ...



Image


Image

Image

Image


Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Well done tsak,τα παρουσιασες και ωραια :wink:
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακι να σε ρωτησω χανουμε ποντους αμα ανεβασουμε πιτσιρικαδες απο την ομαδα παιδων???
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι βέβαια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Όχι βέβαια...
Thanks
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό φαίνεται θα δω και θα στείλω σκρηνσοτς από αποτελέσματα και γενικα...
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε περόπτωση που δόσω έναν παίχτη δανεικό πέρνω πόντους? Κ στην αρχή του φορουμ λέει οτι μπορούμε να πάρουμε τις 4 τελευταίες ομάδες των 3-4 πρωταθλημάτων. Γιατί λέει ομάδες που συμμετέχουν: Βολος,Γουίγκαν.... μόνο αυτές οι τις 4 τελευταίες απο καθε πρωτάθλημα μπορούμε να επιλέξουμε?
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Challenge Accepted
Αρχίζω με Birmingham City.
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

btw οι μεταγραφές που έκανε ο προηγούμενος μανατζερ μετρανε? και τι γίνεται με τους αγώνες κυπέλλου?
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Ρε συ νικο ελεος με το double-triple-quadable posting... Αν θες να πεις κατι επιπλεον και δεν εχει γραψει καποιος αλλος πατα edit... Και βαλ'τα ολα σε ενα post...
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστά αλλά δεν μπορούσα να ξέρω αν κάποιος είχε ήδη διαβάσει το ποστ μου και ηθελε να απαντήση οπότε αν το έκανα εντιτ θα χρειαζομουν περισσότερες απανατήσεις... :/
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Ναι αλλα εκανες 4 ποστ μεσα σε μια ωρα! Ημαρτον δηλαδη, εχουμε και αλλες δουλειες...

Και επιπλεον και 10.000 ερωτησεις να χεις καν' τες σε ενα ποστ... Οποιος ξερει θα σου απαντησει...

Επισης, δεν μπορεις με Birmigham... 'Η Wigan, ή Arles, ή Βολος ή Espanyol... Μονο αυτες μπορεις να παρεις...
nikos96
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Dec 23, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Newcastle Unt, Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

My fault τότε στα παραπάνω... σορρύ που σας τα έπριξα με τα πολλά ποστ :D :|
αφού έχει έτσι θα πέξω με Espanyol...
αλλά τελικά δεν απάντησε κανείς... π.χ εκει που λεει να βαλουμε εντος εδρας νικες,ηττες... η μεταγραφες.. θα βαλουμε μόνο όσα εχουμε κάνει εμείς σωστα?
Post Reply

Return to “The other way”