Επιστροφή στα πέτρινα χρόνια;

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε όντως πολλές κόκκινες.Πιστεύω ότι η ομάδα μπορεί να ανακάμψει μονο εάν είναι πιο σταθερή.Περιμένουμε την συνέχεια.Ωραίοι οι διάλογοι
Last edited by pas7 on Sat Apr 23, 2011 2:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Επόμενος αγώνας αυτός με την Metalurgs για το Europa League. Εύκολο θεωρητικά παιχνίδι. Είναι όμως έτσι; Ο Ολυμπιακός έχει πολύ άσχημη ψυχολογία μετά την ήττα του από την ΑΕΚ. Ο κόσμος παγωμένος δε γεμίζει το γήπεδο, παρόλο που η ομάδα στην Ευρώπη πάει καλά. Πολλοί δήλωσαν πως δεν ξαναπατάνε στο γήπεδο αν δε φύγει ο προπονητής. Ο Αλέφαντος έλεγε τα πάντα όλα στο ΦΩΣ και το Θέμη Σινάνογλου. Έλεγε ότι ο Καρατζάς θα έπρεπε να είχε φύγει χθες και ότι γελάει ο κόσμος με τον τσαρλατάνο που έχουν φέρει και μας παριστάνει τον προπονητή. Ο Καρατζάς προσπαθεί να μείνει απροσπέλαστος και να κάνει τη δουλειά του όσο καλύτερα μπορεί. Στο ματς κατέβασε τις ακόλουθες 11αδες.

Image

Και το τελικό σκορ...

Image

Εύκολη επικράτηση για την ομάδα και η ψυχολογία ανέβηκε έστω και λίγο. Στο Europa League ο Ολυμπιακός παραμένει 1ος με 1 βαθμό περισότερο από τη Στουτγκάρδη. Την τελευταία αγωνιστική όμως η Στουτγκάρδη υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ντέρμπυ για την πρωτιά του ομίλου.

Επόμενο παιχνίδι στην Καβάλα έναντι της τοπικής ομάδας. Οι 11αδες:

Image

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της ομώνυμης ομάδας. Στο ημίχρονο ποιος είδε τον Καρατζά και δεν τον φοβήθηκε. Οι διαλόγοι δεν μπορούν να καταγραφούν, ούτε να ειπωθούν(Μεγάλη Βδομάδα θα μας κάψει ο Θεός). Πάντως τα αποδυτήρια ίσα ίσα που έμειναν στη θέση τους. Εκτός από μπινελίκια ο Καρατζάς άλλαξε και τη διάταξη της ομάδας σε 4-4-2 με φουλ επίθεση. Και το τελικό σκορ:

Image

Απίστευτη ανατροπή του Ολυμπιακού από 2-0 σε 2-3 στο 82 και με 10 παίκτες, αλλά δεν αρκούσε! Ο Αμπντούν ισοφάρισε στο 86! Και κλασσικά η κόκκινη κόκκινη... -toixos2 Ο προπονητής αρχίζει να σηκώνει τα χέρια ψηλά σιγά σιγά. Και η διοίκηση είναι έτοιμη να τον σουτάρει. Ήδη έχει αρχίσει επαφές με άλλους προπονητές.

Ευτυχώς για τον Καρατζά ακολουθεί ο Ατρόμητος στο Καραϊσκάκη. Από τις τελευταίες ομάδες στην κατηγορία, ο Καρατζάς ελπίζει σε νίκη ώστε να δώσει παράταση στην παραμονή του για ένα ακόμα παιχνίδι. Οι 11αδες:

Image

Και το τελικό σκορ...

Image

Μια εύκολη νίκη ότι πρέπει για να αποκτήσουν οι παίκτες μια καλύτερη ψυχολογία ενόψει του ματς με τη Στουτγκάρδη. Κανένας όμως δεν έδινε ελπίδες στην ελληνική ομάδα. Ο Καρατζάς όμως πίστευε. Στην αναχώρηση της ομάδας δήλωσε πως "Δεν μας αρκεί ο ένας βαθμός, ο Ολυμπιακός παίζει πάντα για τη νίκη. Κι αν θέλουμε να κάνουμε κάτι στην Ευρώπη αυτή πρέπει να κυνηγάμε πάντα." Στα αποδητήρια πριν τον αγώνα είπε στους παίκτες:
Κ: Λοιπόν σήμερα δε σας φοβάμαι. Ξέρω ότι στην Ευρώπη σκίζεστε. Τέτοια λαμόγια είστε που μόνο η μεταγραφή σας ενδιαφέρει. Να ξέρετε όμως ένα πράγμα. Ο Ολυμπιακός δεν είναι η ομαδούλα που πολλοί μπορεί να πιστεύετε. Ο Ολυμπιακός θα μεγαλώσει τόσο πολύ κάποια στιγμή που αν φύγετε θα παρακαλάτε να γυρίσετε. Αλλά τότε η πόρτα θα είναι κλειστή. Γιατί ακόμα και τότε θα είμαι εγώ στον πάγκο. Είτε το θέλετε κάποιοι, είτε όχι. Understand;;;; Γι'αυτό συνέλθετε όσο είναι καιρός και χαρείτε την κάθε στιγμή που είστε στη συγκεκριμένη ομάδα! Βγείτε τώρα και πάιξτε όπως ξέρετε να παίζετε, όταν θέλετε φυσικά. Α! Και προσοχή στις κάρτες γιατί θα σας πάρει και θα σας σηκώσει! Μην ξαναδώ άλλη αποβολή!!! Understand;;;;

Κάνεις δεν τόλμησε να μιλήσει. Ήξεραν όλοι πως έχει δίκιο. Ήξεραν ότι πλέον θα έπρεπε να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό σε κάθε ματς. Γιατί αυτός ο ανεκτικός στην αρχή προπονητής δεν αστειευόταν πλέον...

Οι 11αδες...

Image

Και το τελικό σκορ...

Image

Μεγαλειώδης εμφάνιση από τον Ολυμπιακό που αδικείται από το τελικό σκορ. Ο Ολυμπιακός κατακτά την πρώτη θέση και πάει καβάλα στ'άλογο για μια ευνοϊκή κλήρωση στους 32 του Europa League. Αμ δε όμως. Η κλήρωση του παίζει άσχημο παιχνίδι και φέρνει στο δρόμο του την Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Καρατζάς ψύχραιμος δηλώνει πως είναι μεγάλη πρόκληση να αποκλείσεις την κάτοχο του τροπαίου. Φυσικά όμως θα ήθελε μια καλύτερη κλήρωση. Αυτό δε σημαίνει φυσικά ότι φοβάται την Ατλέτικο. Είναι σίγουρος πως εκείνη την περιοδο θα είναι πανέτοιμος για να κάνει το μεγάλο χουνέρι στην Ατλέτικο. Αν φυσικά είναι ακόμα στον πάγκο της ομάδας... Γιατί το πρωτάθλημα μέχρι στιγμής αποτελεί την αχίλλειο πτέρνα του...

TO BE CONTINUED...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
eisai_erotas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 377
Joined: Sat Apr 24, 2010 6:56 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: PAOK EMPROS KAI PROLOGO MHN TRWS !
Location: SaLoNiCa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κανενα ss απο το πρωταθλημα???? και αν μπορεις ενα ςς απο του παοκ τις μεταγραφες
θα σου ειμουν ευγνωμων
ΠΑΟΚΑΡΑΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΦΕΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ
ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

eisai_erotas wrote:κανενα ss απο το πρωταθλημα???? και αν μπορεις ενα ςς απο του παοκ τις μεταγραφες
θα σου ειμουν ευγνωμων
Φίλε μου ss με τη βαθμολογία του πρωταθλήματος όπως είναι στην ιστορία δεν μπορώ να έχω γιατί έχει προχωρήσει η σεζόν. Για την ακρίβεια έχει τελειώσει. Οπότε μπορώ να ανεβάσω μόνο την τελική. Όσον αφορά τις μεταγραφές του ΠΑΟΚ, εδώ είναι οι μεταγραφές που ήρθαν:

Image
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνεις γκέλες εύκολα στο πρωτάθλημα έχω παρατηρήσει..
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Ευρώπη πας πολύ καλά και πιστεύω μπορείς την ατλέτικο αλλά στη Ελλάδα κάνεις εύκολα γκέλες.Σε ποια θέση είσαι τώρα;
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

SiNgLe wrote:Κάνεις γκέλες εύκολα στο πρωτάθλημα έχω παρατηρήσει..
Στο τσεπάκι την έχω την γκέλα. :P
Στην Ευρώπη πας πολύ καλά και πιστεύω μπορείς την ατλέτικο αλλά στη Ελλάδα κάνεις εύκολα γκέλες.Σε ποια θέση είσαι τώρα;
Δεν είμαι για Ελλάδα. Είμαστε ευρωπαϊκή ομάδα πλέον... :P Στο πρωτάθλημα βολόδερνα εκείνη την περίοδο μεταξύ 4ης και 7ης θέσης. Αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η βαθμολογία της κάθε αγωνιστικής και όχι απλά η τελική βαθμολογία ας πει, γιατί όντως είναι βλακεία να παραθέτω τους αγώνες χωρίς να ξέρετε ποια είναι η θέση μου.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Μετά τη θριαμβευτική πρόκριση στους 32 του Europa League, ο Ολυμπιακός δοκιμαζόταν στον Κάμπο. Ο προπονητής ήξερε πως έπρεπε να πάρει δραστικά μέτρα και να κάνει αλλαγές ώστε να βελτιώσει την αγωνιστική εικόνα της ομάδας. Έτσι κατέβασε την εξής 11αδα:

Image

Και το τελικό σκορ τελικά τον δικαίωσε, αν και στην αρχή η Λάρισα κυριαρχούσε και έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη...

Image

Έτσι ο Καρατζάς θα κατάφερνε να άλλαξει χρόνο στον Ολυμπιακό. Το σκορ χαροποίησε ιδιαίτερα και τον πρόεδρο της ομάδας, ο οποίος πήρε τηλέφωνο τον προπονητή.
Κ: Εμπρός;
Μ: Βαγγέλας εδώ...
Κ: Πρόεδρε εσύ;
M: Ξέρεις κανέναν άλλο με το όνομα Βαγγέλας;;;;
Κ: Εμμμ να πω την αμαρτία μου πρόεδρε όχι...
Μ: Λοιπόν τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Για άλλο σε πήρα. Τα τελευταία 2 παιχνίδια με χαροποίησαν ιδιαίτερα. Πρώτη φορά στα χρονικά καταφέραμε να βγούμε 1οι από όμιλο στην Ευρώπη και έδειξες και στα τυριά τι εστί βερύκοκο! Άντε γιατί πολύ μας την έμπαινε τελευταία ο CDας ο Πηλαδάκης!!!
Κ: Ευχαριστώ πρόεδρε για τα καλά σου λόγια.
Μ: Πρόσεχε όμως!!! Μην ξεχνάς ότι είσαι από στενή παρακολούθηση. Ήσουν να φύγεις κλωτσηδόν από το Ρέντη την προηγούμενη εβδομάδα! Γι'αυτό συνέχισε έτσι. Μη χαλαρώνετε! Γιατί τα πράγματα θα είναι πολύ σκούρα για όλους σας...
Κ: Μην ανησυχείς πρόεδρε. Θα κάνω ότι περνά από το χέρι μου για να βελτιωθεί η ομάδα όσο γίνεται περισότερο.
Μ: Το ελπίζω. Και κάτι ακόμα. Την Πρωτοχρονιά είσαι καλεσμένος στη δεξίωση που θα παραθέσω για την αλλαγή του χρόνου. Πάρε το γκομενάκι σου και ελάτε.
Κ: Εντάξει πρόεδρε, θα είμαι εκεί. Σ'ευχαριστώ για την πρόσκληση.

Έτσι η ομάδα πέρασε ήσυχα τις διακοπές των Χριστουγέννων. Ο προπονητής όμως σκεφτόταν πως θα μπορούσε να ενισχύσει την ομάδα. Λεφτά δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα. Το πιο πιθανό να στρεφόταν σε κανένα δανεικό ή σε κανένα που ήταν για πώληση από την ομάδα του με πολύ λίγα λεφτά. Φτάνει 30 Δεκεμβρίου και ο Καρατζάς χαλάρωνε, περιμένοντας να βγει σε γνωστό club της Αθήνας. O φίλος του ο Αναξίμανδρος τον είχε πάρει να του πει πως γνώρισε 3 κουκλάρες δίμετρες στο facebook και πως του είπαν να βγουν σε εκείνο το club.
Κ: Ρε είσαι σοβαρός; Θα πάμε να βγούμε με τύπισσες που δεν έχουμε δει ποτέ;;;;
A: Ρε σου λέω τα κομμάτια είναι ένα κι ένα... Του γάλακτος!!! Και μιλάμε για τρελά φράγκα!!! Σπίτια στην Εκάλη με πισίνες, λογαριασμούς στην Ελβετία, σπίτια σε Λονδίνα, Παρίσια και όπου μπορείς να φανταστείς. Μην είσαι χαζός!!!
Κ: Πωπω αφού σου έχω πει πως με ξενερώνουν αυτά!!! Εγώ τη γυναίκα τη θέλω αλλήτισσα και όχι να περιμένει να τις παραστήσω το δήθεν και τον λεφτά για να τη ρίξω στο κρεββάτι. Άσε που μπορεί να σου έχουν πουλήσει παπάδες στο διαδίκτυο και ποιος μας σώζει μετά.
Α: Ρε δε χάνουμε τίποτα να πάμε. Αν βαρεθούμε φεύγουμε και πάμε αλλού. Ή τις γειώνουμε τελείως και χωνόμαστε σε άλλες που θα είναι εκεί. Και ξέρεις τι πανικός γίνεται εκεί.
Κ: Αμ δεν το ξέρω. Εκεί είχα ρίξει την Karen από το Μανχάταν!!! Πωωω τι είχε γίνει μετά το πιώμα ε;;; Χαμός στο ίσωμα!!! Α ρε τι μου θύμησες!!! Με έψησες μπαγάσα!
Α: Άντε μου έκανες και το δύσκολο!!!
Κ: Λοιπόν σ'αφήνω γιατί έχω 2η γραμμή και είναι ο Aspiazu. Τι να θέλει τέτοια ώρα ο χλεχλές;;; Άντε τα λέμε το βράδυ.

Απαντάει στη 2η γραμμή....
Κ: Hola amigo! Τι λέει;
A: Κόουτς σου έχω καταπληκτικά νέα!!!
Κ: Έλα!!! Για φτιάξε με...
Α: Λοιπόν θυμάσαι ένα ταλεντάκι που είχε εντοπίσει ο Marcel(Desailly) στο scouting που τον είχες βάλει να κάνει στη Γαλλία;
Κ: Θύμησε μου όνομα, ηλικία, θέση και ομάδα μωρέ! Είχαμε εντοπισει 5-6 πολύ καλές περιπτώσεις! Σε ποιά απ'όλες αναφέρεσαι;
A: Αναφέρομαι στο αριστερό μπακάκι που ανήκει στη Σοσό, τον Jerome Roussillon.
Κ: ΑΑΑΑ θυμήθηκα! Τώρα μπήκα. Ωραία και τι παίζει με αυτόν;
A: Από σήμερα δεν ανήκει στη Σοσό!!! Μπορούμε να τον κλείσουμε ελεύθερο για το καλοκαίρι!!!
Κ: Μωρέ amigo καλά όλα αυτά, αλλά εδώ δεν ξέρουμε αν θα είμαστε αύριο στην ομάδα, θα πάμε να πάρουμε παίκτες για το καλοκαίρι;
A: Κόουτς είναι μεγάλη ευκαιρία! Ακόμα και άλλος να έρθει θα βρει έναν παίκτη με μεγάλη προοπτική για το μέλλον!!! Μην ξεχνάς ότι ο Marcel μας είπε ότι στη Γαλλία λένε ότι πρόκειται για το νέο Εβρά!!!
Κ: Χμμμ όντως αυτό ισχύει... Πόσα ζητάει για να κλείσει;
A: 250 χιλιάρικα το χρόνο θέλει.
Κ: Χμμμ δε θέλει και πάρα πολλά... Δώσε 150 και φέρτον!!!
Α: Έγινε...

Έτσι ο Ολυμπιακός πραγματοποίεισαι την πρώτη του μεταγραφή για το καλοκαίρι... Στο μεταξύ ο χρόνος άλλαξε και το πρώτο παιχνίδι για το 2011 ήταν απέναντι στον Εργοτέλη για το Κύπελλο. Έχοντας αρκετά μεγάλη απόσταση από το πρωτάθλημα ο Καρατζάς αποφάσισε να δώσει βάρος και στο Κύπελλο. Έτσι κατέβασε βασικούς για να πάρει το παιχνίδι. Οι 11αδες:

Image

Kαι το τελικό σκορ...

Image

Δύσκολη νίκη παρόλο που ο αντίπαλος έπαιζε με 10 παίκτες από πολύ νωρίς. Στη συγκεκριμένη κατάσταση που είναι ο Ολυμπιακός όμως το αποτέλεσμα είναι που μετράει. Και ο Αβραάμ έκανε για μια ακόμα φορά το καθήκον του... Επόμενος αγώνας αυτός με την Κέρκυρα στην ομώνυμη πόλη. Η ομάδα τυγχάνει αποθεωτικής υποδοχής. Ο Καρατζάς δεν κάνει πολλές αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι.

Image

Και το σκορ...

Image

Επιτέλους συνεχόμενα καλά αποτελέσματα για την ομάδα. Όλοι αρχίζουν και παίρνουν τα πάνω τους και ελπίζουν σε μια καλύτερη συνέχεια. Ακολουθεί ο Ηρακλής στο Καραϊσκάκη. Οι 11αδες:

Image

Και το τελικό σκορ...

Image

Άλλη μια νίκη με σχετικά καλή εμφάνιση. Όλοι πιστεύουν πλέον στο comeback! Φαίνεται ότι η διακοπή των Χριστουγέννων έκανε καλό σε όλους... Την επόμενη αγωνιστική μας επισκέπτονται οι Σερραίοι. Θεωρητικά εύκολο παιχνίδι, είναι όμως έτσι; Οι 11αδες...

Image

Και το σκορ...

Image

Όχι πολύ καλή εμφάνιση αλλά το σερί συνεχίζεται!!! Στο μεταξύ ήρθε η Βέρντερ με πρόταση 8.5 εκατομυρίων για τον Τοροσίδη. Πριν προλάβει να πει τίποτα ο Καρατζάς, ο Μαρινάκης είπε: "Να σας τον τυλίξω ή θα τον πάρετε έτσι;". Παρόλο που δεν ρωτήθηκε καν ο προπονητής δεν έκανε κανένα θέμα στον πρόεδρο. Συμφωνούσε απόλυτα με αυτή την κίνηση. Άλλωστε οι Γερμαναράδες έδωσαν 1.5 εκατομύριο πάνω από τη ρήτρα του!!! Έτσι θα είχε την ευχέρεια να κινηθεί στην αγορά πολύ πιο εύκολα. Βέβαια οι επιλογές του δεν ήταν παρά πολλές. Και σε ποια θέση έπρεπε να πάρει παίκτη; Άρχισε να σκέφτεται και να ψάχνει τις λίστες του. Στο μεταξύ τον περίμενε ο Αστέρας στην Τρίπολη... Οι 11αδες...

Image

Και το τελικό σκορ...

Image

Ο, σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ανύπαρκτος επιθετικά Αστέρας Τρίπολης ισοφαρίζει στο 93 με τον SiNgLe να χοροπηδάει στην κερκίδα!!! -toixos2 Άτυχο αποτέλεσμα για την ομάδα μας, που όμως δείχνει αισθητά σημάδια βελτίωσης...

TO BE CONTINUED...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή είναι η μαγκιά μας ;) . στο 90+3 και να τσούζεεειιιιι :P

Έχεις βελτιωθεί πάρα πολύ στο πρωτάθλημα!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα έχει βελτιωθεί αρκετά στο πρωτάθλημα και έχει περισσοτερη σταθερότητα.Στην Τρίπολη πρέπει να είσουν αρκετά άτυχος για να φας γκολ στο 93
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις βελτιωθει πολυ σε σχεση με την αρχη οντως...Μ'αρεσε πολυ αυτο με τον Single Αλλα πλακα πλακα μαγκες στον αστερα (στο φμ) δεν κανουν....
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Πάμε να συνεχίσουμε τώρα που είμαι on fire...

Μετά την πώληση του Τοροσίδη ο Καρατζάς είχε μια σύσκεψη με τον Αspiazu για το τι πάικτες έπρεπε να πάρουν στην ομάδα με τα χρήματα που είχαν στη διάθεση τους.
Α: Κόουτς πρώτα απ'όλα πρέπει να πάρουμε έναν αντικαταστάτη του Τοροσίδη.
Κ: Έχεις δίκιο. Έχουμε τίποτα καλό στις λίστες μας;
Α: Χμμμ για να δω. Η μόνη προσεγγίσιμη λύση είναι ένας παίκτης που λέγεται Dennis Appiah. Πάλι ανακάλυψη του Marcel. Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα. Αυτή τη χρονιά παίζει δανεικός στην Τοulouse από τη Μονακό. Οπότε δεν μπορούμε να τον πάρουμε άμεσα.
Κ: Ρε Aspiazu και αυτόν για το καλοκαίρι;;; Για τώρα δεν υπάρχει τίποτα;
Α: Δυστυχώς όχι. Αλλά κόουτς λέω να τον κλείσουμε για το καλοκαίρι γιατί το καλοκαίρι ο χοντρός μπορεί να αρχίσει τις περικοπές έτσι όπως πάμε.
Κ: Έχεις δίκιο. Ας κλείσουμε αυτόν για το καλοκαίρι και για το υπόλοιπο της χρονιάς θα βάζω το Μοντεστό παντού. Πόσα θέλουν για να τον δώσουν;
A: Γύρω στα 3 μύρια κόουτς.
Κ: Πωπω ρε παιδάκι μου φαρμακείο αυτοί οι Γάλλοι. Τι θέλουν; Τόσα βγάζουν από τα καζίνο και τη dolce vita!!! Γιατί να μας ξεπαραδιάσουν και στην μπάλα;;; Τελοσπάντων δώστα άλλα σε δόσεις των 4 χρόνων. Στους γιατρούς να τα φάνε!!! -kwloxero
Α: Ωραία... Πάει αυτό... Για ποια άλλη θέση να κοιτάξουμε;
Κ: Λοιπόν εγώ θα ήθελα ένα μπακ απ του Ριέρα γιατί όσες φορές λείπει βάζω το κριάρι το Χολέμπας αριστερό χαφ. Αυτός δεν την παλεύει μία. Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα! Όλο ρωτάει τι τακτική παίζουμε κλπ. Επίσης και ο Φέτφα δεν τραβάει αριστερά. Αλλά πρόσεξε με. Θέλω ένα αριστερό χαφάκι νεαρό αλλά με μεγάλη προοπτική. Να πάρει τη θέση του Ριέρα στην ομάδα. Όλο γκρινιάζει αυτός. Γκρινιάζει για την προπόνηση, γκρινιάζει για τη θέση της ομάδας, γκρινιάζει όταν γίνεται αλλαγή, ε νισάφι πια! Άλλος κάνει κουμάντο εδώ!
Α: Έγινε, λοιπόν έχω μια καλή περίπτωση από τη Φιορεντίνα. Federico Carraro λέγεται...
Κ: Και τι συστάσεις έχουμε γι'αυτόν;
Α: Τις καλύτερες! Από τα καλύτερα ταλέντα της Ιταλίας!
Κ: Ωραία. Πόσα θέλουν.
Α: Κοουτς εδώ θα ματώσουμε! Θέλουν γύρω στα 5 εκατομύρια...
Κ: Τιιιι;;;; Τρελάθηκαν μου φαίνεται!! Κλείσε τον δανεικό να δούμε τι ψάρια πιάνει πρώτα και αν αξίζει να τα δώσουμε.
Α: ΟΚ.
Κ: Λοιπόν κλείσαμε. Πάμε να προπονήσουμε τα κατσίκια έξω, γιατί έρχεται ο Βόλος και θα το έχουν ρίξει στα τσίπουρα τα καμάρια μας!

Οι 11αδες στο Βόλο ήταν οι εξής:
Spoiler: show
Image
Και το τελικό σκορ...
Spoiler: show
Image
Η ομάδα χτύπησε τους Βολιώτες με το μεγάλο τους όπλο. Τις αντεπιθέσεις. Τα πάντα πλέον δούλευαν ρολόι. Η αρχική αμφισβήτηση είχε πάψει να υφίσταται τόσο πολύ. Όμως η ομάδα ήταν δύσκολο να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Όμως η έξοδος στο Τσάμπιονς Λιγκ που ήταν ο αρχικός στόχος ήταν πολύ εφικτός. Στο μεταξύ έκλεισε και ο Carraro δανεικός με οψιόν αγοράς 4.6 μύρια.

Επόμενο ματς αυτό στην Ξάνθη. Οι συνθέσεις:
Spoiler: show
Image
Και το σκορ...
Spoiler: show
Image
Ο Ολυμπιακός πήρε την καλύτερη εκδίκηση για την ήττα στον πρώτο γύρο. Την ισοπέδωσε κανονικά και πρέπει να αισθάνεται τυχερή που δεν έφυγε με περισότερα γκολ στην πλάτη από το γήπεδο. Έκανε και το ντεπούτο του ο Carraro για ένα 20λεπτο. Επόμενο ματς ο προημιτελικός του Κυπέλλου με την Καβάλα στο Καραϊσκάκη. Οι συνθέσεις...
Spoiler: show
Image
Και το σκορ...
Spoiler: show
Image
Για μια ακόμα φορά ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός, δεν πτοήθηκε στην ισοφάριση της Καβάλας και πήρε εύκολα το εισιτήριο για τον ημιτελικό της διοργάνωσης όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ. Ο Carraro στο ντεπούτο του στην 11αδα σκόραρε στο 1ο λεπτό του αγώνα και όλο το Καραϊσκάκη άρχισε να φωνάζει Feeederico Carrarooo σε ρυθμούς όπως το Ααααριελ Ιμπαγάαασααα!
Επόμενο παιχνίδι αυτό με τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης. Με νίκη ο Ολυμπιακός μπαίνει πολύ δυνατά στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Οι 11αδες...
Spoiler: show
Image
Και το σκορ...
Spoiler: show
Image
Φρουφρου κι αρώματα για τον Ολυμπιακό, που είχε την πρωτοβουλία, αλλά ο Άρης είχε την ουσία. Τέλος το πρωτάθλημα, πάμε για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ και για το παιχνίδι με την Ατλέτικο το οποίο είναι και το επόμενο. Οι συνθέσεις...
Spoiler: show
Image
Και το τελικό σκορ...
Spoiler: show
Image
Τζάμπα ήττα με 2 γκολ(αυτό πόνεσε πραγματικά) παρόλο που προηγηθήκαμε και κάναμε και πολύ καλή εμφάνιση. Ο Μιραλάς έκανε σμπαράλια την άμυνα της Ατλέτικο αλλά χάσαμε και πολλές κλασσικές ευκαιρίες και σε συνδιασμό με τα λάθη στην άμυνα ήρθε αυτή η ήττα. Πολύ δύσκολη η ρεβάνς πλέον. Και όχι τίποτα άλλο έχουμε ενδοιάμεσα το ντέρμπυ με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη... Ο Καρατζάς δέχεται ένα αναπάντεχο τηλ.
Κ: Εμπρός;
Σ.Κ.: Καρατζά; Socrates εδώ!!! χοχοχοχοχο
Κ: Που είσαι Σωκράτη μου; Τι λέει;
Σ.Κ: Τι να πει ρε χαϊβάνι;;;; Με έχεις εκθέσει ανεπανόρθωτα!!! Τι χάλια πορεία είναι αυτή στο πρωτάθλημα;
Κ: Γιατί σε έχω εκθέσει ανεπανόρθωτα Σωκράτη μου; Μια χαρά πορεία κάνω! Σε όλους τους στόχους μου είμαι μέσα πλέον!
Σ.Κ: Τι μέσα στους στόχους σου είσαι ρε;;;; Έχασες το πρωτάθλημα!!!
Κ: Ο Μαρινάκης μου έχει ζητήσει να βγούμε Τσάμπιονς Λιγκ όμως Σώκρατες και όχι να πάρω το πρωτάθλημα...
Σ.Κ: Καλός μαχλαμπούχλας κι αυτός... Κάτι ήξερα εγώ που έκανα τον Κάτανετς να μιλάει για ψύχωση... Ορίστε τώρα τα αποτελέσματα...
Κ: Άσε Σωκράτη τα είδαμε και τα δικά σου χαΐρια πέρσι με τον Κετσπάγια, το Ζίκο και τον Μπάντοβιτς.
Σ.Κ: Πωπω μη με χτυπάς εκεί που πονάω. Για άλλο σε πήρα... Θέλω νίκη με τους πελάτες. Όλα τα άλλα μπορώ να στα συγχωρήσω αυτό όμως όχι. Άντε γιατί ο Πατέρας κάνει πολύ τον καμπόσο.
Κ: Έννοια σου και η ομάδα είναι πανέτοιμη!!! Το έχουμε το ματσάκι!
Σ.Κ: Τέτοια θέλω να ακούω!!! Κάναμε μάγκες τους λαγούς... Λοιπόν σε αφήνω γιατί με παίρνει ο Αλέφαντος τηλέφωνο! Τι να θέλει κι αυτός ο φουκαράς; Καμια πρόσκληση παραπάνω για το ντέρμπυ θα θέλει. χοχοχοχοχο

Η ώρα του ντέρμπυ είχε έρθει. Οι ομάδες κατέβηκαν ως εξής:
Spoiler: show
Image
O Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς. Ο Carraro έκανε ότι ήθελε μες στο γήπεδο με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 29. Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου όμως ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με το Σισέ αυτό δεν πτόησε τους ερυθρολεύκους πυ ξαναπήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Μοντεστό στο 52. Στο 61 ο Carraro έκανε ξανά το θαύμα του αφού σκόραρε το 2ου γκολ. Δεν ήθελε τίποτε άλλο ο νεαρός για να λατρευτεί από το κοινό. Στο 70 ο Καρατζάς αποφασίζει να ξεκουράσει κάποιους παίκτες για το ματς με την Ατλέτικο. Βγάζει τον Lacina Traore και βάζει τον Djebbour, βγάζει το Μιραλάς και βάζει Ρόμενταλ και βγάζει και τον Emerson για να βάλει το Χολέμπας(λόγω κάρτας). Και το τελικό σκορ...
Spoiler: show
Image
-toixos2 -wall -suicide -papas

Περιττό να πω το τι μπινελίκι έπεσε στο Καραϊσκάκη... Αλλά η ομάδα έπρεπε να προχωρήσει γιατί είχε μια πρόκληση μπροστά της με το παιχνίδι ενάντια στην Ατλέτικο. Οι συνθέσεις:
Spoiler: show
Image
Και το τελικό σκορ...
Spoiler: show
Image
"Πληρώσαμε το κάκιστο 1ο ημίχρονο" δήλωσε ο Καρατζάς στη συνέντευξη τύπου και όντως έτσι ήταν. Η Ατλέτικο έκανε ό,τι ήθελε σε εκείνο το σημείο. Στο 2ο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν. Ο Καρατζάς έβγαλε τους αρνητικούς Τζιμπούρ, Μιραλάς και Ριέρα και πέρασε στο ματς στο ματς Lacina Traore, Pantelic και Carraro αντίστοιχα. Σε συνδυασμό με την ασφυκτική πίεση που άσκησε γύρισε τούμπα το ματς και έχασε άχαστες ευκαιρίες για να το στείλει στην παράταση. Πραγματικά κρίμα...

TO BE CONTINUED...
I LOVE THIS SITE!!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα φαίνεται πιο επιθετική με βάση τα στατιστικά.Μας χάλασε λίγο η ήττα από τον άρη :( .Στην ευρώπη απότι φαίνεται η ατλέτικο ήταν δύσκολη αντίπαλος
Eleftheropoulos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 355
Joined: Sun Dec 22, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν έχεις τον βάζελο στο 3-1 κοιτάς να το κάνεις 5-1, όχι να ξεκουράσεις παίχτες... Καλή συνέχεια φίλε!

Αν το FM ήταν ρεαλιστικό δε θα υπήρχε τίποτα άλλο στα season expectations εκτός από Win Superleague για τον Ολυμπιακό
Pressure? What pressure? Pressure is poor people in the world trying to feed their families. Working from dawn till dusk just to feed their young. There is no pressure in football.

Jose Mourinho
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα τελευταία παιχνίδια εκτός από το δεύτερο με την Ατλέτικο έχεις αρχίσει να παίρνεις και πάλι την κατηφόρα! Πρόσεχε :!:
Ας ελπίσουμε πως το τελευταίο με την Ατλέτικο ήταν ένα σημάδι ανάκαμψης!
Post Reply

Return to “Lost and found”