Φώτης Ιωαννίδης [2020/21]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
Locked
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΕΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΙΦΥΛΛΙΟΥ
Στον Παναθηναϊκό ο Ιωαννίδης
Υπέγραψε συμβόλαιο τεσσάρων ετών

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Έλληνα επιθετικού Φώτη Ιωαννίδη. Το συμβόλαιο συνεργασίας με τον 20χρονο ποδοσφαιριστή έχει τετραετή διάρκεια.

Ο Ιωαννίδης γεννήθηκε στις 10 Ιανουαρίου του 2000 στην Αθήνα. Έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στον Ολυμπιακό Χαλκίδας και το καλοκαίρι του 2016 μετακόμισε στον Λεβαδειακό και εντάχθηκε στην Κ20 των Βοιωτών.

Τον Αύγουστο του 2017 υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τον Λεβαδειακό και τη σεζόν 2017/18 κατέγραψε 5 συμμετοχές στο πρωτάθλημα και 4 στο Κύπελλο. Την περίοδο 2018/19 πέτυχε 3 γκολ σε 20 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Τη σεζόν 2019/20, που τερματίστηκε πρόωρα λόγω της πανδημίας, σκόραρε 5 φορές σε 19 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Super League 2.

«Είμαι πολύ χαρούμενος και ευγνώμων που βρίσκομαι σε ένα τόσο μεγάλο κλαμπ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την πρώην ομάδα μου, τον Λεβαδειακό, τους συμπαίκτες που είχα και τον πρόεδρο. Φυσικά οφείλω ένα μεγάλο “ευχαριστώ” πρώτα από όλα στην οικογένειά μου. Ο Παναθηναϊκός είναι ένα νέο βήμα στην καριέρα μου, ένα όνειρο που είχα από μικρός. Θέλω να πετύχω πολλά με τη νέα μου ομάδα και θα το αποδείξω στο γήπεδο.

Όλο το πρότζεκτ του Παναθηναϊκού μου άρεσε πάρα πολύ. Αυτός ήταν και ο λόγος που επέλεξα να έρθω στον Παναθηναϊκό. Γνωρίζω πολλά από τα παιδιά και από τις εθνικές ομάδες και θα βοηθήσω όσο περνάει από το χέρι μου να πετύχουμε τους στόχους μας. Είναι μεγάλη πρόκληση για μένα να φορέσω αυτά τα χρώματα», δήλωσε ο Φώτης Ιωαννίδης αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... ioannidis/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

#27
pao.gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”