24 [End]

Ένα βήμα πριν γίνεις επαγγελματίας...
Post Reply
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημέρα 4 - Ώρα 06

Δόξα Κατωκοπιάς - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
0-2
Σκόρερς: Μυτιλιναίος, Samper

Άνετη επικράτηση σε ένα παιχνίδι που προσπάθησα να δώσω ανάσες σε κάποιους παίκτες εν'όψη του Ευρωπαικού αγώνα την προσεχή Τρίτη


Για το θαύμα στην Ισπανία
Sevilla - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-0

Δίκαιη ήττα. Παρουσιαστήκαμε πάντως βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια. Οι Ισπανοί έβαλαν ένα γρήγορο γκολ, έχασαν και πέναλτυ στο τέλος του ημιχρόνου, αλλά κι εμείς είχαμ ένα δοκάρι και θα μπορούσαμε να κλέψουμε τον βαθμό. Πολύ δύσκολα πλεον τα πράγματα για την τρίτη θέση,

Βαθμολογία
1. Bayern 13
2. Juventus 7
3. Sevilla 5
4. Paralimni 3


Τρίτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι
Πάφος - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
0-3
Σκόρερς: Balde (2), Ασπρογένους (o.g.)

Δίκαιη νίκη. Ο Balde ήταν σε μεγάλη μέρα, έβαλε δυο γκολ και από δική του προσπάθεια προήρθε το τρίτο. Ακόμη μία εκτός έδρας νίκη.


Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πειράζει για το CL.Μόνο και μόνο που πήραμε 3 βαθμούς απο τέτοιο όμιλο αποτελεί επιτυχια.Πάμε να πάρουμε το πρωτάθλημα τώρα!
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι ακριβώς, προσδοκίες δεν υπήρχαν για να περάσουμε. Και μόνο η συμμετοχή μας στους ομίλους ήταν τεράστια επιτυχία.

Ημέρα 4 - Ώρα 07

Μεγάλο ντέρμπι στο Παραλίμνι
Παραλίμνι - ΑΠΟΕΛ
Σκορ
Spoiler: show
1-0
Σκόρερ: Samper

Μέτριο γενικά παιχνίδι,πήραμε τη νίκη με ένα πολύ όμορφο γκολ του Samper και αφήσαμε τον ΑΠΟΕΛ 12 :!: βαθμούς πίσω μας.


Τελευταίο (πιθανότατα) παιχνίδι μας στην Ευρώπη
Παραλίμνι - Juventus
Σκορ
Spoiler: show
0-4

Με τον πλεον άσχημο τρόπο τελείωσε η Ευρωπαική μας περιπλάνηση. Το αποτέλεσμα είναι βέβαια βαρύ αλλά κάπως φυσιολογικό. Αυτό που με προβλημάτισε ήταν ο τραυματισμός του Ζουέλα ο οποίος θα μείνει περίπου 2 μήνες εκτός.

Βαθμολογία
1. Bayern 16
2. Juventus 10
3. Sevilla 5
4. Paralimni 3


Ημέρα 4 - Ώρα 08

Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου
ΑΕΚ Λάρνακας - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-3
Σκόρερς: Morimoto, Μυτιληναίος (2)

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο όπου η ΑΕΚ είχε ένα καλό 20λεπτο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Εμείς αντιδράσαμε και ισοφαρίσαμε στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μυτιληναίος ήταν η χρυσή αλλαγή, μπήκε στο 76 και στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα έκανε το γκολ. Αγωνιστήκαμε για 10 λεπτά με παίκτη λιγότερο γιατί είχαμε ολοκληρώσει τις αλλαγές μας και στη συνέχεια τραυματίστηκε παίκτης μας (ευτυχώς όχι σοβαρά), αλλά και πάλι ο Μυτιληναίος πέτυχε γκολ κι έτσι πήραμε μία μεγάλη νίκη


Βαθμολογία πρώτου γύρου
Spoiler: show
Image
Δώδεκα νίκες - μία ήττα. Πάρα πολύ καλός απολογισμός.


Ήρθε και η πρώτη πρόταση από ομάδα για να αναλάβω την ηγεσία της
Spoiler: show
Image


Η απόφασή μου
Spoiler: show
Reject

Ο Ατρόμητος είναι προτελευταίος στο πρωτάθλημα και μάχεται για τη σωτηρία. Κάτι που δεν είναι ακατόρθωτο βέβαια. Το σκέφτηκα να δεχτώ, καθώς από τη στιγμή που μπήκαμε στους ομίλους του Champions League το Σεπτέμβρη μου γυρίζει στο μυαλό η ιδέα του να φύγω την επόμενη χρονιά, κι επομένως γιατί όχι τώρα. Το κίνητρό μου για να μείνω είναι το ότι έχω παρει αρκετούς νέους παίκτες και θα ήθελα να δουλέψω, τουλάχιστον για μία ακόμη χρονιά μαζί τους. Κι επειδή ακόμη δεν έχω αποφασίσει αν θα μείνω του χρόνου στο Παραλίμνι ή όχι απέρριψα την πρόταση του Ατρομήτου. Επίσης σχεδόν ποτέ δεν αφήνω την ομάδα μου στη μέση της χρονιάς.
User avatar
rafos_manager
Indispensible
Indispensible
Posts: 1896
Joined: Mon May 28, 2012 9:32 am
facebook προφίλ: 11raf
Location: Βόλος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

καλα εκανες και εμεινες. πρεπει να υπερασπιστεις τα κεκτημενα.του χρονου φευγεις...
zeds dead wrote: Να δείτε που η γενιά του 2004 θα καταλήξει χειρότερη και από τη γενιά του πολυτεχνείου :D
karembeu-7 wrote: Όχι άλλους αμυντικούς και άσουτους γκαρντ σε αυτήν τη χώρα.
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω λεω οτι εκανες πολυ καλα που εμεινες!Οσο για την ευρωπη καναμε μια μεγαλη νικη-εκπληξη ομως τα αλλα αποτελεσματα ηταν τα λογικα γιατι ειχαμε παρα πολυ δυσκολο ομιλο....Τα παμε πολυ καλα!και οπως ειχα πει και στην δικια μου ιστορια α ρε samper παιχτουρα!!!
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιστροφή στη δράση μετά από αρκετές μέρες

Ημέρα 4 - Ώρα 09

Αρχίζει ο δεύτερος γύρος
ΑΕ Λεμεσού - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
0-1
Σκόρερ: Μοριμότο

Κερδίσαμε δίκαια σε ένα παιχνίδι που ήμασταν καλύτεροι αλλά όχι ιδιαίτερα εντυπωσιακοί.


Ημέρα 4 - Ώρα 10
Παραλίμνι - Νέα Σαλαμίνα
Last edited by ptr on Sat Jun 23, 2012 4:54 pm, edited 1 time in total.
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια νικη!
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραλίμνι - Νέα Σαλαμίνα
Σκορ
Spoiler: show
2-0
Σκόρερς: Μυτιληναίος, Μοριμότο

Άλλη μία εύκολη νίκη, ο Μυτιληναίος μας έδωσε προβάδισμα με το καλημέρα και με δικαίωσε που τον επέλεξα βασικό. Δεν αντιμετωπίσαμε προβλήματα σε γενικές γραμμές και προσθέσαμε άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι


Άρχισε και η μεταγραφική περίοδος του χειμώνα και αποκτήθηκαν δυο παίκτες, ενώ υπάρχουν και αρκετοί παίκτες που είναι προς αποχώρηση, κάποιοι επειδή το συμβόλαιό τους τελειώνει το καλοκαίρι και δεν θα ανανεωθεί, και άλλοι επειδή εδώ και καιρό δηλώνουν ότι θέλουν να φύγουν.

Spoiler: show
Image
Luke Shaw
Αριστερός μπακ 19 ετών από τη Southampton και με συμμετοχές στις μικρές εθνικές της Αγγλίας. Ήταν ελεύθερος, προτάθηκε και μου άρεσε ο συνδυασμός ηλικίας abilities και θέσης και αποκτήθηκε.

Spoiler: show
Image
Saphir Taider

Γάλλος 22 ετών, μέσος μας τον έστειλε η Bologna (parent club) δανεικό. Εμείς δεν έχουμε οικονομικές υποχρεώσεις απέναντί του, αλλά θα τον αξιοποιήσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα καθώς πιστεύω πως μπορεί να δώσει λύσεις.

Γενικά δεν έχω σκοπό να κάνω μεταγραφές, αν έρθει κάποια περίπτωση σαν αυτή του Shaw, θα την εξετάσω, αλλά γενικά η ομάδα έχει καλό κορμό και μπορεί να τα βγάλει πέρα στο πρωτάθλημα ως έχει.


Κόντρα στον ουραγό ΑΠΟΠ
ΑΠΟΠ Κινύρας Πεγείας - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
0-2
Σκόρερς: Gimenez, Morimoto

Ήμασταν καλύτεροι και δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλό μας να κάνει την έκπληξη. Έχουν φύγει κάποιοι βασικοί μας παίκτες για το copa Africa και θα πρέπει οι παίκτες που θα τους αντικαταστήσουν να δείξουν καλό πρόσωπο


Θεωρητικά εύκολο παιχνίδι απέναντι στην προτελευταία ομάδα της βαθμολογίας
Παραλίμνι - Ολυμπιακός Λευκωσίας
Σκορ
Spoiler: show
2-1
Σκόρερς: Manuel Lopez, Hugo Souza

Δυσκολευτήκαμε λίγο, αλλά από δύο κόρνερ βάλαμε δυο γκολ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου κι έτσι φτάσαμε στη νίκη. Ο Μουσλίμοβτις μείωσε στο τέλος.
Last edited by ptr on Sat Jun 23, 2012 6:25 pm, edited 1 time in total.
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανουμε αρκετα καλες εμφανισεις και κανουμε μονο νικες!!Αυτο πρεπει οσο το δυνατων πιο πολυ!Βαλε και καμια βαθμολογια αν μπορεις για να ξερουμε στο περιπου που ειμαστε...
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βαθμολογία σε 17 αγώνες
Spoiler: show
Image
Με μία μόλις ήττα σε 17 αγώνες έχουμε πάρει σημαντική διαφορά από τους υπόλοιπους. Αν διατηρήσουμε τούτη (εδώ μίλησα σαν Κύπριος :D ) τη διαφορά μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου, τα play off θα μετατραπούν σε τυπική διαδικασία
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαλάρα το πρωτάθλημα...
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημέρα 4 - Ώρα 11

Ντέρμπι στο ΓΣΠ απέναντι σε μία ομάδα που μας έχει κερδίσει ήδη δύο φορές φέτος
Ομόνοια - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-1
Σκόρερ: Hugo Souza

Δεν καταφέραμε ούτε τώρα να κερδίσουμε την Ομόνοια η οποία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με αυτογκόλ του Πάρντο, εμείς στο δεύτερο χάσαμε κάποιες ευκαιρίες είχαμε και δοκάρι και ισοφαρίσαμε στο 80 με τον Souza. Δίκαιο το αποτέλεσμα.


Παραλίμνι - Αλκή
Σκορ
Spoiler: show
6-0
Σκόρερς: Ασλανίδης (ο.g.) Morimoto, Gimenez, Barta, Balde(2)

Επιτέλους κάναμε μία μεγάλη σε έκταση νίκη. Πρώτη φορά σκοράρουμε τόσα πολλά γκολ σε ένα ματς. Στο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ήδη 3-0. Σε μεγάλη μέρα ο Balde που είχε 2 γκολ και 3 ασσίστς.


Αγώνας κυπέλλου. Μικρός ο αντίπαλος αλλά θέλει προσοχή μιας και στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε τον ΑΠΟΕΛ
Παραλίμνι - Αγία Νάπα
Σκορ
Spoiler: show
4-0
Σκόρερς: Magnuson, Barta(2), Balde

Κάναμε αυτό που έπρεπε και εξασφαλίσαμε ουσιαστικά την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι. Είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση κάποιων παικτών που δεν είχαν πολύ χρόνο μέχρι στιγμής και μάλιστα κάποιοι από αυτούς ξεκίνησαν πρώτη φορά σήμερα ως βασικοί.


Ημέρα 4 - Ώρα 12

Δύσκολο παιχνίδι στο Τσίρειον
Απόλλων Λεμεσού - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
0-4
Σκόρερς: Hugo Souza, Κυριακού (o.g), Μοrimoto (2)

Περίπατος. Περίμενα το παιχνίδι πιο δύσκολο, αλλά ήμασταν αποτελεσματικοί και φτάσαμε σε έναν θρίαμβο. Μόνο αρνητικό του παιχνιδιού ότι χάσαμε τον Gimenez για έναν μήνα.


Εντός έδρας ντέρμπι με την Ανόρθωση
Παραλίμνι - Ανόρθωση
Σκορ
Spoiler: show
3-0
Σκόρερς: Morimoto (2), Fonseca

Παράσταση για έναν ήταν το παιχνίδι. Κάναμε το παιχνίδι μας και φτάσαμε σε μία εύκολη νίκη. Χάσαμε όμως τον Samper για 2 εβδομάδες.



Βαθμολογία σε 21 αγώνες
Spoiler: show
Image


Τα νούμερα των δύο μεταγραφών μας
Spoiler: show
Image Image


Έφυγαν:
Spoiler: show
DeWulf, στην Ομόνοια Αραδίπου για 5K: Πέρσι του ανανέωσα το συμβόλαιο επειδή δεν ήθελα να τον αφήσω να φύγει και να κλείσει την καριέρα του σε άλλη ομάδα. Ήταν ο αρχηγός της ομάδος από τη μέρα που ανέλαβα και ήθελα να τον κρατήσω τιμής ένεκεν, αλλά μου ζήτησε μεταγραφή επειδή δεν έπαιζε γι'αυτό και τον πούλησα.

Ρούσιας, στη Νέα Σαλαμίνα, δανεικός για 6 μήνες με future fee αγοράς 100Κ: Ήταν τέταρτη επιλογή μου για την επίθεση (και με το ξεπέταγμα του Μυτιληναίου έγινε πέμπτη), μου ζήτησε μεταγραφή και τον άφησα να φύγει.

Cherfa, στη Nacional de Madeira για 1,1Μ (σε 48 δόσεις): Αυτόν δεν ήθελα να τον διώξω. Εδώ και έναν χρόνο μου ζητάει μεταγραφή για να πάει σε μεγαλύτερη ομάδα. Προσπάθησα να τον πουλήσω το καλοκαίρι χωρίς αποτέλεσμα, και τώρα που η τιμή του άρχισε να πέφτει τον πούλησα με την πρώτη ευκαιρία που βρήκα. Βοήθησε πάρα πολύ την ομάδα όσο ήταν παίκτης της και γι'αυτό του εύχομαι τα καλύτερα.
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πας πολυ καλα βλεπω οτι εχεις λυσει τελειως το προβλημα με τα γκολ η ομαδα πεταει μπροστα ευγε...πολλα συγχαρητηρια!!!
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το χανουμε το πρωταθλημα ουτε στα play off!Εχουμε φτιαξει ομαδαρα!Συνεχισε ετσι!
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πράγματι επιθετικά είμαστε καλύτεροι φέτος. Ο Μοριμότο κατά πρώτο λόγο και ο Μπαλντέ κατά δεύτερο κάνουν εύκολα το γκολ. Επίσης οι μέσοι μου μπορούν και δημιουργούν φάσεις, Samper και Gimenez είναι πολύ καλοί δημιουργικά. Στα προηγούμενα έτη είχα κυρίως παίκτες που ήταν καλύτεροι αμυντικά. Το καλό είναι πως ενώ βελτιωθήκαμε επιθετικά έχουμε κρατήσει τη συμπαγή μας άμυνα. Χαρακτηριστικό πως τον τελευταίο μήνα έπαιζα με βασικούς παίκτες που στην αρχή της χρονιάς ήταν η 3η και 4η επιλογή και τα πήγαμε εξαιρετικά.

Ημέρα 4 - Ώρα 13

Επαναληπτικός κυπέλλου, στη γειτονική Αγία Νάπα
Αγία Νάπα - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-2 (agg 1-6)
Σκόρερς: Μυτιληναίος, Sajovarz (o.g)

Αναμενόμενη νίκη και πρόκριση στους 8 παρά το γεγονός ότι είχαμε πολλές απουσίες εξ'αιτίας των εθνικών ομάδων (είχαμε αποστολή με μόνο 14 παίκτες)


Εκτός έδρας παιχνίδι στο Δασάκι
Εθνικός Άχνας - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-3
Σκόρερς: Zulu, Ikenchucku, Οικονομόπουλος (o.g)

Άλλη μία εύκολη νίκη, μπήκαμε δυνατά και προηγηθήκαμε με 0-2 στο 15. Η ομάδα είναι σε πολύ καλή κατάσταση


Ημέρα 4 - Ώρα 14

Παραλίμνι - Δόξα Κατωκοπιάς
Σκορ
Spoiler: show
2-0
Σκόρερς: Balde, Shaw

Καθαρίσαμε το παιχνίδι στο πρώτο 20λεπτο. Εκπληκτικό παιχνίδι απο τον Shaw ο οποίος πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ το οποίο ήταν και το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παραλιμνίου


Ντέρμπι στο ΓΣΠ
ΑΠΟΕΛ - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-1
Σκόρερ: Balde

Ωραίο παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες και σε γενικές γραμμές δίκαιο αποτέλεσμα.


Προημιτελικά κυπέλλου
Παραλίμνι - Ομόνοια Αραδίπου
Σκορ
Spoiler: show
0-0

Πρώτη φορά φέτος που δεν καταφέραμε να σκοράρουμε (εντός συνόρων βέβαια). Είχαμε κάποιες ευκαιρίες αλλά το γκολ δεν ήρθε, με αποτέλεσμα η ρεβάνς να είναι πιο δύσκολη αν και ακόμη είμαστε το φαβορί.


Προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας
Παραλίμνι - Πάφος
Σκορ
Spoiler: show
1-0
Σκόρερ: Μοριμότο

Δυσκολευτήκαμε λίγο να πετύχουμε το γκολ, μέχρι που στο 60, ο πρώτος μας σκόρερ με πολύ ωραίο γυριστό σουτ μας έδωσε τη νίκη.


Ημέρα 4 - Ώρα 15

Τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου
Παραλίμνι - ΑΕΚ Λάρνακας
Σκορ
Spoiler: show
2-1
Σκόρερς: Μοριμοτο, Hugo Souza

Τελειώσαμε την κανονική περίοδο με νίκη και πλέον μπαίνουμε στα play off για να πάρουμε και τυπικά το πρωτάθλημα. Η διαφορά μας από τον δεύτερο είναι τέτοια που χρειαζόμαστε μόλις μία νίκη στα επόμενα έξι παιχνίδια για να πάρουμε και μαθηματικά τον τίτλο.


Τελική βαθμολογία κανονικής περιόδου
Spoiler: show
Image


Επαναληπτικός κυπέλλου
Ομόνοια Αραδίππυ - Παραλίμνι
Σκορ
Spoiler: show
1-5 (agg 1-5)
Σκόρερς: Thomas, Taider (2), Morimoto (2)

Κάναμε ότι θα έπρεπε να είχαμε κάνει από το πρώτο παιχνίδι. Δεν χωράει κριτική στο παιχνίδι, συνεχίζουμε στα ημιτελικά του θεσμού.


Πρεμιέρα για τα play off
Παραλίμνι - ΑΠΟΕΛ
Σκορ
Spoiler: show
1-1
Σκόρερ: Μοριμότο

Δεν παίξαμε πολύ καλά. Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε σε μία φάση που η άμυνά μας ολιγώρησε. Ισοφαρίσαμε στο δεύτερο ημίχρονο σε μία από τις λίγες ευκαιρίες που κάναμε.


Βαθμολογία - play off
Spoiler: show
1. Παραλίμνι 72
2. Ανόρθωση 56
3. ΑΠΟΕΛ 55
4. Ομόνοια 53

Με αυτή την ισοπαλία λοιπόν, εξασφαλίσαμε και μαθηματικά τον τίτλο!
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”