[END] Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση

Είσαι στα μισά του δρόμου, συνέχισε...
Post Reply
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι καλοκαίρι και ήδη ακούγονται πολλά για την επόμενη μέρα στον Παναθηναϊκο. Κάποιες φορές όμως τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα περιμένουμε...

Image

Ο Γιάννης Βαρδινογιάννης ως φαν της νέας τεχνολογίας αποφασίζει να ζητήσει βοήθεια από τον Ανδρέα Βγενόπουλο μέσα από το Facebook.

Image

Τελικά όμως ο Ανδρέας δεν θα βρει τα πράγματα όπως τα άφησε...

Image

Ήταν έτοιμος να τα παρατήσει και να φύγει μέχρι που του τηλεφώνησε ένας παλιός καλός φίλος...
Spoiler: show
Το save ξεκινάει από Ιούνιο μήνα επειδή σήμερα αγόρασα το παιχνίδι και ήθελα να έχω χρόνο για να πειραματιστώ στο νέο Football Manager.

Χρησιμοποιώ τα αρχεία του Nik και η μοναδική τροποποίηση που έχω κάνει είναι ότι έχω αφαιρέσει από το board Γιάννη Βαρδινογιάννη και Γόντικα και έχω βάλει για πρόεδρο τον Πατέρα. Δεν έχω κάνει τροποποιήσεις στο μπατζετ.

Όπως ανέφερα είναι η πρώτη μέρα που παίζω το FM2012. Θα προσπαθήσω να τα πάω όσο το δυνατό καλύτερα αν και ομολογώ ότι με δυσκόλεψε αρκετά στην αρχή. Δεν θα θέσω κάποιο χρονοδιάγραμμα στους στόχους μου όπως συνέβη στην περσινή ιστορία αλλά θα προσπαθήσω τουλάχιστον να αγγίξω σε βαθος χρόνου τα περσινά στανταρ.
Last edited by steroum on Tue Mar 06, 2012 1:57 am, edited 1 time in total.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή φίλε
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη Φιλε μου Καθε σου ιστορια με Παναθηναικο ειναι ξεχωριστη....Περιμενουμε...
Delije7
Amateur
Amateur
Posts: 211
Joined: Sun Jul 26, 2009 5:47 pm
Football Manager της ομάδας: Afidnaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: S.S. Lazio,Olympiakos F.C.
Status: Paolo di Canio "Il Grande Capitano"
Location: GW Ramos, Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή και απο μένα φίλε!
SOLO LAZIO
I Tiffosi sono il cuore di calcio
Image
Image
Image
Image
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έγω ημουν στο τηλέφωνο μιας και είχα γνώση της κατάστασης. Ήθελα ακόμα μία πρόκληση στην ζωή μου και αυτή ήταν η ιδανική ευκαιρία. Κάλεσα τον Ανδρέα Βγενόπουλο στο γραφείο μου για να συζητήσουμε για την κατάσταση...

Image

Και κάπως έτσι ανέλαβα τα ηνία της ομάδας. Ο Νικόλας Πατέρας ανέλαβε την προεδρία της ομάδας. Η κατάσταση είναι ιδιαίτερα κρίσιμη. Αυτή την φορά δεν έχω την ευελιξία να κάνω ακριβές μεταγραφές. Σίγουρα θα υπάρξει ενίσχυση σε πολλές θέσεις αλλά αυτές θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικές και όσο πιο οικονομικές γίνεται.

Image
Image

Πρώτα-πρώτα θα ξεκινήσω πουλώντας παίκτες που είτε μου είναι περιττοί, είτε το συμβόλαιο τους δεν είναι αντίστοιχο της ικανότητας τους. Οι παίκτες που σίγουρα θα προσπαθησω να πουλησω είναι οι: Βύντρα, Μελίσσης, Σπυρόπουλος, Καντέ, Κλέιτον, Πλεσίς, Σαριέγκι, Μπιάρσμιρ, Λεοντίου, Μαρίνος, Καραγκούνης. Το τι θα καταφέρω θα το δω στην συνέχεια...
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
kokomplokos
Amateur
Amateur
Posts: 127
Joined: Sun Oct 23, 2011 12:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Για να δουμε πσοα θα βγαλεις για να δωσεις.
Πολυ ωραιο παντως το φωτο στορυ σου :wink:
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε! Πολύ καλή η παρουσίαση σου!
User avatar
BoboVieri32
Rotation
Rotation
Posts: 1185
Joined: Mon Oct 26, 2009 2:22 am
Αγαπημένη Ομάδα: PAO, Barca, Chelsea, NY Knicks
facebook προφίλ: manos.oikonomakis
twitter: ManosOiko
Status: Όταν γύρω σου όλα είναι σκατά, καλύτερα να είσαι μύγα!
Location: Βratislava/Άγιος Νικόλαος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η παρουσίαση σου σπέρνει!

Καλή συνέχεια και καλές μεταγραφές!
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως παντα φοβερος περιμενουμε την συνεχεια...
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6379
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Μου άρεσε πάρα πολύ η παρουσίαση με τις εικόνες και τα συννεφάκια με τον Βγενό. Καλή αρχή φίλε. Δύσκολο το έργο σου, αλλά θα τα καταφέρεις.
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διαπραγματεύσεις κράτησαν πολλές εβδομάδες. Είχα να αντιμετωπίσω διλήμματα αλλά και να συγκρατήσω την επιθυμία μου για ακριβούς πρωτοκλασάτους παίκτες. Την δεδομένη στιγμη δεν έχω περιθώρια για μεγάλα ανοίγματα. Πρέπει να δώσω έμφαση στο να δώσω ποιότητα σε όσο πιο πολλές θέσεις μπορώ, όσο πιο οικονομικά γίνεται. Έκανα συνολικά 9 μεταγραφές.

Image
Ήταν must σαν επιλογή μιας και ηταν ελεύθερος και παράλληλα συνδυάζει την ποιότητα με το ότι είναι Έλληνας παίκτης. Σίγουρα θα βοηθήσει.

Image
Ελεύθερος παίκτης, με χαμηλό συμβόλαιο αλλά με μεγάλη πείρα. Σίγουρα σημαντική προσθήκη στην άμυνα.

Image
Παίκτης που ναι μεν θέλει ακόμα δουλειά αλλά μπορεί να τα βγάλει πέρα στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Image
Ίσως να υστερεί λίγο σε ταχύτητα αλλά είναι άψογος ανασταλτικά.

Image
Ένας παίκτης χωρίς ιδιαίτερες ατέλειες, μπορεί να κάνει τη διαφορά.

Image
Ένας παίκτης που αν και δεν τον ευνοεί η σωματοδωμή του έχει πολύ καλά στοιχεία και είναι ιδιαίτερα εξελίξιμος.

Image
Ιδιαίτερα γρήγορος και ευκίνητος παίκτης που θα κάνει πολλές ζημιές στις αντίπαλες άμυνες. Πιθανότατα μπάκαπ του Αμανατίδη.

Image
Χρειαζόμουν έναν παίκτη που θα καλύψει το τεράστιο κενό που άφησε ο Σισέ.

Image
Η καλύτερή μου μεταγραφή. Ένας τερματοφύλακας που θα μπορέσει να δώσει ηρεμία στην άμυνα.


Εδώ βλέπουμε τις αγορές και τις πωλήσεις συνολικά:
Image
Επιπλέον ο Κουίνσι επέστρεψε πίσω στην ομάδα του μιας και δεν θα μπορούσε να βοηθήσει. Όπως φαίνεται είμαι εντός οικονομικών στόχων και μάλιστα μείωσα το συνολικό κόστος των συμβολαίων κατά 30 χιλιάδες ανά εβδομάδα δηλαδή γύρω στο 1,5 εκατομμύριο επιπλέον κέρδος. Για τον Καραγκούνη δυστυχώς δεν ενδιαφερόταν καμία ομάδα οπότε θα τον κρατήσω. Σε πολλούς παίκτες έδωσα ιδιαίτερη έμφαση στο τι μεταπωλητική αξία θα έχουν ώστε σταδιακά να μπορώ να αγοράσω ακόμα καλύτερους παίκτες. Το εαν θα καταφέρουν να αντέξουν το βάρος των υποχρεώσεων της ομάδας θα το δούμε με τον καιρό...
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες Ισως 1 ενσταση μπορουσες με 2,2 να παρεις Yaya sanogo αν και αυτος φενεται πολυ καλος...
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αρκετά καλές μεταγραφές και σε καλή ηλικία.Αλλά θα ήθελα και κανένα Ελληνα να έπαιρνες
Post Reply

Return to “Football League two”