King of the North East

Α' εθνική να σε δω και ας τρελαθώ...
Post Reply
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Κρίμα για τον τραυματισμό αλλά μπορούμε να παίξουμε καλά και χωρίς αυτόν..
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν θα εχεις καμια τυχη με την ΑΕΚ!!! :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 9
10/09/2016 :arrow: Torpedo M. (A) 0-3

Πειστική εμφάνιση, με τον Marian Zeman να έχει πλέον την ευκαιρία να καθιερωθεί στην ενδεκάδα ("χωράει" λόγω της απουσίας του Matic) και να ανοίγει το σκορ. Ο Alexadru Epureanu είναι το μεγάλο μου βάσανο διότι ως DC σκοράρει - καλή ώρα - συχνά στα κόρνερ, αλλά ίσως χρειαστεί να τον μεταφέρω στη θέση του ανασταλτικού μέσου. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Andrey Nozdim, αξιόπιστος μέσος που παίρνει αρκετές ευκαιρίες στο βασικό σχήμα.




Europa League 2016 - '17 | Group Stage, Game 1
15/09/2016 :arrow: AEK (H) 1-1


Τώρα χτυπάνε καμπάνες για μας, καμπάνες λύπης και όχι χαράς... Ο Alan Gatagov έδωσε το προβάδισμα στο 62', όταν η κατοχή ήταν 72%-28% και τα σουτ ήταν 17-4. Και στο 91':33'' ήρθε η ισοφάριση από οκταπλή κόντρα ξέρω ΄γω, μετά από κόρνερ. Έτσι είναι. Αν δε το καθαρίσεις το ματσάκι, θα τη πάθεις κάποια φορά για να το θυμάσαι...




Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 10
18/09/2016 :arrow: Lokomotiv M. (A) 0-0


Είναι από τα παιδιά που όταν βλέπεις τις φάσεις την επόμενη μέρα, τη μια λες "να, αυτό αν βάζαμε, το είχαμε πάρει το ματσάκι" και στο καπάκι λες "πω ρε φίλε, πως το χάσανε οι άλλοι αυτό, θα τη πληρώναμε άσχημα"....




Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 11
21/09/2016 :arrow: Rostov (H) 2-1

Ναι...Είναι γεγονός... ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! Ο Dimitry Otstavnov δεν είναι απλά ένα διακοσμητικό στοιχείο στην αντίπαλο περιοχή... ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!. Ο αντίπαλος μας κάνει νωρίς - νωρίς το 0-1 και ακολούθως, λες και κάποιος φώναξε "it's bird season". Να τον βλέπατε τον Otstavnov που σημάδευε, θα ήσασταν ένα βήμα πριν την απεγκατάσταση του παιχνιδιού. Δεν έχω άλλον επιθετικόόμως. Στο ημίχρονο του είπα "περιμένω περισσότερα από εσένα" και στην αρχή νόμιζα οτι κατάλαβε "περισσότερα πουλιά" και δωσ' του σουτ όπου να 'ναι. Πρέπει να γέμισε με μπάλες το κρεμλίνο. Και έρχονται οι φάσεις στο 78' και στο 82'... Κάποια στιγμή, στο 70'-75' περίπου, πρέπει να κατέβασα το παράθυρο του FM και να είδα λίγο το σάιτ. Ε, μάλλον τότε, μόνο του το παιχνίδι, έβγαλε τον Otstavnov και έβαλε μέσα στον Ibrahimovic. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.



Image

  • Παραμένουμε αήττητοι εντός συνόρων, με αρκετή δόση ικανότητας στα περισσότερα παιχνίδια αλλά και τύχης σε κάποια άλλα.
    Τα μόλις πέντε γκολ που έχουμε δεχθεί είναι αυτά που κάνουν την διαφορά.
    Παίζουμε με τον τρίτο επιθετικό, καθώς ο Moraes επιστρέφει σε δυο μήνες και ο Lillo σε δέκα μέρες
    Παίζουμε χωρίς τον βασικό DMCκαι σκέφτομαι να ρισκάρω με τον 17χρονο και μελλοντικό 4,5στερο Shamil Sochavo από τις ακαδημίες
    Δόξα και τιμή στον Epureanu, ήδη έχω μιλήσει στη ΠΑΕ ΠΑΟΚ να τον φέρει ο Σαββίδης, μαζί με τον Gatagov.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πάμε εκπληκτικά εντός των συνόρων αλλά πρέπει να βελτιωθούμε και στην Ευρώπη λίγο, αν και πιστεύω πως θα ΄συνεχίσεις
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα ελεγα εγω θα την παθεις με την Αεκ :wink:
User avatar
~Gate7~
Amateur
Amateur
Posts: 233
Joined: Fri Aug 10, 2012 7:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: I wish, you were a beer
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε για την κούπααα
Image
Image
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε αρκετα καλα!!!Αν συνεχισουμε ετσι θα κανουμε μεγαλα πραγματα φετος!
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γυρισα απο διακοπες και διαβασα τη συνεχεια.
Πρωταθλημα θα παρουμε,ολους θα τους τρελανουμε!Μπορουμε.Το εχουμε.Ειναι νωρις αλλα το πιστευουμε!
Στο Europa επιβαλλεται η προκριση και μετα βλεπουμε.
Στο κυπελο αν μας κατσει το παιρνουμε.Ετσι για την δοξα και την τιμη!
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 12
24/09/2016 :arrow: Terek (A) 0-0

Το μόνο που έμεινε να δοκιμάσω για να μπει γκολ ήταν να.... λουστώ με ultrex. Όλα τα άλλα τα έκανα. Τι άλλα τον επιθετικό, τι το δεξί εξτρέμ, τι έβαλα το αριστερό εξτρεέ μπροστά. Το οτι έπαιζα με δέκα παίκτες από το 27' δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Λεπτομέρεια. Είχαμε 22 τελικές στο παιχνίδι εκ των οποίων τις 18 με παίκτη λιγότερο, αλλά και πάλι γκολ δεν μπήκε.



Europa League 2016 - '17 | Group Stage, Game 2
29/09/2016 :arrow: BATE (A) 3-2


Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΙ. Αυτό μόνο, τίποτε άλλο... Ε, ναι ρε φίλε, απαράδεκτοι. Προηγείσαι δυο φορές, μια στο 22' και μια στο 68' και χάνεις το ματς; Με γκολ στο 87' και στο 93';;;;; Δηλαδή, με λέτε οτι αν τα ματς του Γιουρόπα έληγαν στο 85' θα είχα με έξι βαθμούς και τώρα έχουμε έναν; ΠΑ-ΝΩ-ΛΕ-ΘΡΙΑ, με μια λέξη.

Image




Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 13
02/10/2016 :arrow: Krasnodar (A) 0-2


Τουλάχιστον, εντός συνόρων, συνεχίζουμε το σερί μας. Κάτι είναι και αυτό. Σχετικά εύκολη νίκη, με τον Gatagov να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και τον Wilkshire να πετυχαίνει το πρώτο του - αν δε κάνω λάθος - γκολ μέσα στη σεζόν.




Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 14
05/10/2016 :arrow: Amji (A) 3-1


Η αποκαθήλωση.... Μετά απο 23 σερί αγώνες πρωταθλήματος χωρίς ήττα, η Ανζί μας καθάρισε σαν αυγό στην έδρα της, με αποτέλεσμα να κλείσει μια τετράδα μάλλον καταστροφική καθώς είμαστε τελευταίο στον Ευρω-όμιλο και χάσαμε τη πρωτιά στη Ρωσία...Ισοφαρίσαμε κάποια στιγμή αλλα μετά η Ανζι μας βαρούσε συνεχώς και μοιραία δεν αντέξαμε, παρά τις αλλαγές που έκανα.


Image

Από τη πρώτη οκτάδα ομάδων, έχουμε τη δεύτερη καλύτερη άμυνα και τη δεύτερη χειρότερη επίθεση....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μπορούμε να βελτιωθούμε! ήταν απλώς ένα κακό σερί
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε λιγο καλυτερα στην Ευρωπη!
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 15
16/10/2016 :arrow: Amkar (H) 1-1

Δεχθήκαμε το γκολ στη χειρότερη στιγμή, στο 45+2, και ισοφαρίσαμε στη καλύτερη στιγμή, 33'' μετά τη σέντρα στο δεύτερο μέρος, αλλά τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, πετάξαμε 45' και 45' στα σκουπίδια....



Europa League 2016 - '17 | Group Stage, Game 3
20/10/2016 :arrow: Galatasaray (A) 2-0

Αδιάβαστους μας έστειλαν οι Τούρκοι. Η τακτική του "λέω στους παίκτες μου οτι είμαστε αουτσάιντερ και μπαίνουν και τους πατάνε" αυτή τη φορά δεν έπιασε, αν και με είχε ωφελήσει σε πολλά παιχνίδια μέχρι τώρα. Με ένα βαθμό σε τρια παιχνίδια, μόνο με θαύμα περνάμε...






Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 16
23/10/2016 :arrow: CSKA Moscow (A) 4-2


Ισοφαρίσαμε μια φορά, ισοφαρίσαμε δεύτερη φορά, τρίτη, δεν είχε. Το μόνο καλό είναι το γεγονός οτι ο Junior Moraes έχει γυρίσει για τα κατά. Έβαλε το γκολ στην Amkar, έβαλε και άλλα δυο τεμάχια αυτή τη φορά....Τον έχουμε ανάγκη.



Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 17
30/10/2016 :arrow: Volga NN (E) 3-1

Εντός συνόρων, στο πρώτο του παιχνίδι έβαλε ένα γκολ, στο δεύτερο δυο και τώρα, στο τρίτο του, χατ - τρικ και μετέτρεψε το 0-1 σε 3-1 μέσα σε 24'. Αυτός είναι ο Junior Moraes κύριοι...


Image


Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει...Είμαστε στο -5 από την απ' ευθείας παρουσία στους ομίλους και στο -1 από τα πλέι οφ του Champions League.



Europa League 2016 - '17 | Group Stage, Game 4
03/11/2016 :arrow: Galatasaray (Η) 3-0


Επιτέλους! Η πρώτη μας νίκη στον όμιλο, μας δίνει κάποιες ελπίδες. Έχουμε την ισοβαθμία με τους Τουρκους με αυτό το τρίμπαλο.


Image


Η ΑΕΚ, μετά το μεταξύ μας 1-1 έχει φέρει τρεις φορές 0-0 με αποτέλεσμα ο όμιλος να είναι ρευστός και ανοικτός για όλους....



Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 18
06/11/2016 :arrow: Spartak Moscow (M) 4-0


Ρίσκαρα και άφησα εκτός 11άδας τον Μοράες για να μη μου μείνει στα χέρια. Ο Lillo που τον αντικατέστησε πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο... Σπουδαία νίκη, διπλής αξίας...




Prem'er Liga 2016 - '17 | Game 19
09/11/2016 :arrow: Rubin(A) 2-0

Και τσουπ....Όπως γράψαμε τη νίκη πριν από τρεις μέρες, τη σβήσαμε με αυτή την ήττα... Με 10 παίκτες από το 6'. Αν έχεις το θεό σου ρε 'συ Φερνάντεζ, αν έχεις το Θεό σου....Και το χειρότερο; Αντέξαμε ως στο 86' όταν και φάγαμε το πρώτο. Ας τα τρώγαμε μέχρι το 10' να ήμουν ήσυχος...



Image


και το χειρότερο από όλα είναι οτι χάσαμε την ευκαιρία να μειώσουμε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά μας από τη ΤΣΣΚΑ, που μετά το κακό της ξεκίνημα, πάει τρένο...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δε πάμε πολύ καλά δυστυχώς... Μακάρι να βελτιωθούμε!
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμμ βέβαια χωρίς προετοιμασία δεν μ@μησε κανείς...πιστεύουμε πάντως και στην ομάδα και στον Head Coach :D :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μεγάλη αλήθεια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Football League one”