S.S.C NAPOLI

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ξεκίνησα προχθές με Νάπολι παίζοντας ένα διαφορετικό σχήμα. 4 αμυντικοί, 3 μέσοι, 1 AMC και 2 επιθετικοί. Μου αρέσει το παιχνίδι να γίνεται στο κέντρο. Μέχρι στιγμής η ομάδα τα πάει καλά. Είμαι στα φιλικά και παίζει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Από μεταγραφές πήρα τον willian AMC (9m), τον Bocchetti DC(16m), τον Romario DR (3m), τον Renzetti DL (700k), τον Sanogo FC (3m) και τώρα στοχεύω για kadlec (μου ζητάει πολλά όμως) και έναν mc ή amc πιτσιρικά.

Τι προτείνετε?
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

broxopios wrote:Εγώ ξεκίνησα προχθές με Νάπολι παίζοντας ένα διαφορετικό σχήμα. 4 αμυντικοί, 3 μέσοι, 1 AMC και 2 επιθετικοί. Μου αρέσει το παιχνίδι να γίνεται στο κέντρο. Μέχρι στιγμής η ομάδα τα πάει καλά. Είμαι στα φιλικά και παίζει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Από μεταγραφές πήρα τον willian AMC (9m), τον Bocchetti DC(16m), τον Romario DR (3m), τον Renzetti DL (700k), τον Sanogo FC (3m) και τώρα στοχεύω για kadlec (μου ζητάει πολλά όμως) και έναν mc ή amc πιτσιρικά.

Τι προτείνετε?
Πολύ καλές οι μεταγραφές σου!!Τον Κάντλεκ νομίζω δεν τον πολυ χρειάζεσαι εκτος και αν θές να διώξεις κάποιον εκ τον Λαβέτσι-Καβάνι...Αποψή μου δώσε περισσότερη βαρύτητα στο πρωτάθλημα και στο Τσ.Λ στόχος σου να είναι να περάσεις τους ομίλους!!
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zeo-3 wrote:Πολύ καλές οι μεταγραφές σου!!Τον Κάντλεκ νομίζω δεν τον πολυ χρειάζεσαι εκτος και αν θές να διώξεις κάποιον εκ τον Λαβέτσι-Καβάνι...Αποψή μου δώσε περισσότερη βαρύτητα στο πρωτάθλημα και στο Τσ.Λ στόχος σου να είναι να περάσεις τους ομίλους!!
Τον kadlec περισσότερο τον σκεφτόμουν για backup και του χρόνου σε περίπτωση που φύγει ένας εκ των Λαβέτσι ή Καβάνι να παίξει βασικός. Επίσης του χρόνου φεύγει κ ο Pandev και έτσι δεν θα υπάρχουν και πολλές επιλογές για μπροστά. Βέβαια στο προηγούμενο save που είχα πάρει τον kadlec δε με άφησε και απόλυτα ικανοποιημένο.

Σίγουρα στο cl και στο πρωτάθλημα θα πέσει το βάρος.

Εν τω μεταξύ κάνω πρόταση για αγορά τον cresetig της inter και τον bertolacci της ρόμα αλλά δεν δέχονται καν να μπουν σε συζητήσεις...

Έχω βάλει και στο μάτι τον fernandinho της Σαχταρ αλλά βγαίνει λίγο ακριβούτσικος και δεν φτάνουν τα λεφτά. Καλός φαίνεται όμως...
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

broxopios wrote:
Zeo-3 wrote:Πολύ καλές οι μεταγραφές σου!!Τον Κάντλεκ νομίζω δεν τον πολυ χρειάζεσαι εκτος και αν θές να διώξεις κάποιον εκ τον Λαβέτσι-Καβάνι...Αποψή μου δώσε περισσότερη βαρύτητα στο πρωτάθλημα και στο Τσ.Λ στόχος σου να είναι να περάσεις τους ομίλους!!
Τον kadlec περισσότερο τον σκεφτόμουν για backup και του χρόνου σε περίπτωση που φύγει ένας εκ των Λαβέτσι ή Καβάνι να παίξει βασικός. Επίσης του χρόνου φεύγει κ ο Pandev και έτσι δεν θα υπάρχουν και πολλές επιλογές για μπροστά. Βέβαια στο προηγούμενο save που είχα πάρει τον kadlec δε με άφησε και απόλυτα ικανοποιημένο.

Σίγουρα στο cl και στο πρωτάθλημα θα πέσει το βάρος.

Εν τω μεταξύ κάνω πρόταση για αγορά τον cresetig της inter και τον bertolacci της ρόμα αλλά δεν δέχονται καν να μπουν σε συζητήσεις...

Έχω βάλει και στο μάτι τον fernandinho της Σαχταρ αλλά βγαίνει λίγο ακριβούτσικος και δεν φτάνουν τα λεφτά. Καλός φαίνεται όμως...
Aδερφέ εγώ τη 2η χρονιά το καλοκαίρι πήρα Αντεμπαγιόρ και Γέσε απο Μαν.Σίτι τρανσφερ λίστιντ 8m και 6.5 m απο Ρεάλ αντίστοιχα!!
User avatar
johnnys211
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Oct 21, 2011 10:16 am
Football Manager της ομάδας: AEK-Napoli
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: John Mexis
Status: Θέλω το F.M. στα χέρια μου τωράααααα...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kalispera filarako... fanatikos tis napoli kai gw...polu kali douleia alla exw kapoia tips pou 8elw kai na episimanw kai na se rwtisw...
1on..exeis ali8eia tetoio budget?? gt egw kai title winner pou bazw maximum mou dinei 13m..
2on..epeidi opws kai i AEK etsi kai gw sto fm de mporw daneikous kai typakia san ton pandev (pou 8a fygei 100% to kalokairi) kai san ton lucarelli (pou einai xeiroteros apo ton lybe) den exoun 8esi stin omada opote terminate loans kai spiti tous..ase pou deixnei oti i napoli einai mikroteri omada ap tin Inter kai oti petaei to pairnoume...
3on..to eida kai se fm story allou site gia ton douglas costa tis shakhtar...ton pira me 10m kai mporw na sou eggui8w pws kanei papades molis piasoume full season (dld teli septebri-arxes oktwbri)
4on..oi paixtes pou ebales den einai ligo akriboi?? eksou kai to erwtima no 1
5on..pisteyw ston zuniga..neos taxys kai skulos me backups grava kai isws campagnaro..dossena exeis apoluto dikio monos tou paizei aristera kai gia tis anases tou o aronica einai enas wraios georgeas.. :p
to kseskartarisma pisteyw oti prepei na nai o fernandez,o mascara kai o britos...alla aytoi den pianoun kai polla..bale kai ton maggio pou oute o idios kserei pou paizei pairneis ena euro parapanw..alla ama pros8esoume kai tous pandev,lucarelli pou feugoun xwris money...opote na meineis me 17 paixtes?? ase pou den yparxoun kai paixtes stis reserves i stous under 20's
de 8elw na sto paiksw eksupnos oute na epireasw ton tropo paixnidiou sou..eksalou m aresei para polu kai ta pes teleia...sou eyxomai na pas teleia kai na mas anebaseis ti sunexeia tis istorias sou
STAY ALERT...
STAY ALIVE...
STAY A.E.K.!!!
thodaxd
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Nov 21, 2009 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: TOTTENHAM
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και από μένα. Χρόνια παίζω με Ιταλικές ομάδες αλλά ποτέ δεν είχα δοκιμάσει τη Napoli, μέχρι που είδα την ανάλυσή σου. Συγχαρητήρια φίλε μου, σωστότατη η παρουσίαση της ομάδας. Μετά από 1,5 χρόνο που έχω την ομάδα έχω να πώ τα παρακάτω:
1. Έδιωξα και 'γώ αμέσως τον Zuniga με 1,3m στη Fener και την επόμενη χρονιά τον αγόρασε η Chelsea με 7,5m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Την πρώτη χρονιά πήρα:
α. Theofile-Catherine από Rennais με 7,5m και μου πήγε τρένο σαν αριστερό μπάκ, βελτιώνεται συνεχώς και ήδη μου τον ζητάνε για μεταγραφή.
β. Ezequiel από Betis με 2m. Τον πήρα περισσότερο για back-up του Pandev, ως AM(L) και του έφαγε τη θέση στη βασική εντεκάδα!!!!! Εννοείται ότι ο Pandev πήγε από εκεί που ήρθε, όχι γιατί δεν μου τον έδινε η Inter, μου ζητούσε 4m, αλλά γιατί δεν ήθελε με τίποτα να έρθει με μεταγραφή (τελικά κατέληξε στην Wolfsburg!).
γ. Για δεξιά πίσω Vrsaljko με 6m (πολλά έδωσα νομίζω) από Dinamo. Βασικότατος κλπ.
δ. Τέλος για κέντρο της άμυνας Vorsah από Hoffenheim με 3,9m. Τείχος, δεν πέρναγε τίποτα.
Έφυγαν Grava, Aronica, Santana για 3,4m συνολικά.
Λοιπόν, την πρώτη χρονιά πήρα το double στην Ιταλία αλλά δεν τα πήγα και τόσο καλά στην Ευρώπη. Το καλό ήταν ότι με το ξεκίνημα της δεύτερης χρονιάς είχα 40m για μεταγραφές από τα οποία τα 34 πήγαν στους Shawcross και Criscito. Μετά από 21 αγώνες στα μέσα της 2ης χρονιάς έχω φάει μόνο 3 γκολ κι έχω βάλει 44 (έριξα και μια 4άρα στη Real για να με θυμάται).
Γνώμη μου είναι πάντως ότι απαγορεύεται να πουληθούν οι Cavani, Hamsik, Lavezzi και Inler, όσα και αν μας δίνουν, πρώτον γιατί είναι αναντικατάστατοι και δεύτερον διότι την πρώτη χρονιά η ομάδα χρειάζεται 2-3 μεταγραφές για να πάρει πρωτάθλημα, οπότε και ρίχνει λεφτά η διοίκηση.
Ελπίζω να μη σας κούρασα.
(Μου 'χει ζαλίσει τον έρωτα ο Maradona με τις συμβουλές του)!
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thodaxd wrote:Καλησπέρα και από μένα. Χρόνια παίζω με Ιταλικές ομάδες αλλά ποτέ δεν είχα δοκιμάσει τη Napoli, μέχρι που είδα την ανάλυσή σου. Συγχαρητήρια φίλε μου, σωστότατη η παρουσίαση της ομάδας. Μετά από 1,5 χρόνο που έχω την ομάδα έχω να πώ τα παρακάτω:
1. Έδιωξα και 'γώ αμέσως τον Zuniga με 1,3m στη Fener και την επόμενη χρονιά τον αγόρασε η Chelsea με 7,5m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Την πρώτη χρονιά πήρα:
α. Theofile-Catherine από Rennais με 7,5m και μου πήγε τρένο σαν αριστερό μπάκ, βελτιώνεται συνεχώς και ήδη μου τον ζητάνε για μεταγραφή.
β. Ezequiel από Betis με 2m. Τον πήρα περισσότερο για back-up του Pandev, ως AM(L) και του έφαγε τη θέση στη βασική εντεκάδα!!!!! Εννοείται ότι ο Pandev πήγε από εκεί που ήρθε, όχι γιατί δεν μου τον έδινε η Inter, μου ζητούσε 4m, αλλά γιατί δεν ήθελε με τίποτα να έρθει με μεταγραφή (τελικά κατέληξε στην Wolfsburg!).
γ. Για δεξιά πίσω Vrsaljko με 6m (πολλά έδωσα νομίζω) από Dinamo. Βασικότατος κλπ.
δ. Τέλος για κέντρο της άμυνας Vorsah από Hoffenheim με 3,9m. Τείχος, δεν πέρναγε τίποτα.
Έφυγαν Grava, Aronica, Santana για 3,4m συνολικά.
Λοιπόν, την πρώτη χρονιά πήρα το double στην Ιταλία αλλά δεν τα πήγα και τόσο καλά στην Ευρώπη. Το καλό ήταν ότι με το ξεκίνημα της δεύτερης χρονιάς είχα 40m για μεταγραφές από τα οποία τα 34 πήγαν στους Shawcross και Criscito. Μετά από 21 αγώνες στα μέσα της 2ης χρονιάς έχω φάει μόνο 3 γκολ κι έχω βάλει 44 (έριξα και μια 4άρα στη Real για να με θυμάται).
Γνώμη μου είναι πάντως ότι απαγορεύεται να πουληθούν οι Cavani, Hamsik, Lavezzi και Inler, όσα και αν μας δίνουν, πρώτον γιατί είναι αναντικατάστατοι και δεύτερον διότι την πρώτη χρονιά η ομάδα χρειάζεται 2-3 μεταγραφές για να πάρει πρωτάθλημα, οπότε και ρίχνει λεφτά η διοίκηση.
Ελπίζω να μη σας κούρασα.
(Μου 'χει ζαλίσει τον έρωτα ο Maradona με τις συμβουλές του)!
Πρώτον οι μεταγραφές σου για το κέντρο της άμυνας είναι εκπληκτικές!!Δεύτερον εγώ πούλησα Λαβέτσι και Χαμσίκ και η ομάδα ευτυχώς συνέχισε απτόητη καθώς πούλησα Χαμσίκ=34m και πήρα τον Αλτιντοπ με =8,5 αν θυμάμαι καλά και τον Λαβέτσι =30m και πήρα τον Γέσε με 5m και έτσι είχα και πολύ μεγάλη άνοδο στα έσοδα!
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα.

Πλησιάζει η μεταγραφική περίοδος του Ιανουαρίου στην πρώτη χρονιά του save. Περάσαμε στους 16 του τσου-λου κ η διοίκηση μου έδωσε 20 μύρια επιπλέον για μεταγραφές. Θέλω να πάρω ένα πολυ καλο dc που να παίζει παρτενέρ με τον bocchetti που τον πήρα στην αρχή. Έχω 2 στο μυαλό μου που είναι πάνω κάτω στα ίδια χρήματα. Τον samba κ τον shawcross. Ποιον μου προτείνετε; Ίσως κ κάποιον άλλο;

Επίσης για καλοκαίρι λέω να πάρω έναν mc που να παίζει παρτενέρ με hamsik k inler (4-3-1-2 παίζω). Μπροστά απο την τριάδα των mc έχω τον willian απο σαχταρ (παιχτουρα).

Τι μου προτείνετε; Έχω στο μυαλό μου τον fernandinho της σαχταρ.

Κάτι εσωτερικό τώρα. Τον inler τι ρολο λέτε να τον βάζω;
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

broxopios wrote:Καλησπέρα.

Πλησιάζει η μεταγραφική περίοδος του Ιανουαρίου στην πρώτη χρονιά του save. Περάσαμε στους 16 του τσου-λου κ η διοίκηση μου έδωσε 20 μύρια επιπλέον για μεταγραφές. Θέλω να πάρω ένα πολυ καλο dc που να παίζει παρτενέρ με τον bocchetti που τον πήρα στην αρχή. Έχω 2 στο μυαλό μου που είναι πάνω κάτω στα ίδια χρήματα. Τον samba κ τον shawcross. Ποιον μου προτείνετε; Ίσως κ κάποιον άλλο;

Επίσης για καλοκαίρι λέω να πάρω έναν mc που να παίζει παρτενέρ με hamsik k inler (4-3-1-2 παίζω). Μπροστά απο την τριάδα των mc έχω τον willian απο σαχταρ (παιχτουρα).

Τι μου προτείνετε; Έχω στο μυαλό μου τον fernandinho της σαχταρ.

Κάτι εσωτερικό τώρα. Τον inler τι ρολο λέτε να τον βάζω;
Γειά σου φίλε.
Τον Σάμπα δεν τον έχω δοκιμάσει αλλα ο shawcross μου έχει βγεί πολύ καλός.Εγώ αυτόν θα έπαιρνα.Δες και τον Alex Silva αν θές είναι αρκετά καλός.Για κέντρο ο vukojevic είναι πολύ αξιόπιστη λύση σου τον προτείνω ανεπιφύλαχτα.Τέλος τον Ινλέρ έχω την εντύπωση οτι τον έβαζα ως box to box.
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω ακούσει ότι ο samba γίνεται ηγέτης κ αναντικαταστατος. Αλλα αν θελήσω να πάρω κ μέσο θα πρέπει να επιλέξω έναν πιο φθηνό αμυντικό. Ο Miranda φαίνεται κ λέγεται ότι είναι καλός. Τώρα απο μέσους κρυφοκοιταω κ τον fellaini. Χρειάζομαι έναν σκληροτραχηλο στο κέντρο. Να παίρνει κ καμία κεφαλιά. Δεν τον έχω δοκιμάσει όμως φέτος. Αν έρχεται στη Νάπολι και αν αξίζει τα λεφτά του. Πάντως μόνο κ μόνο που ενδιαφέρεται η united κάτι λέει...
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

broxopios wrote:Έχω ακούσει ότι ο samba γίνεται ηγέτης κ αναντικαταστατος. Αλλα αν θελήσω να πάρω κ μέσο θα πρέπει να επιλέξω έναν πιο φθηνό αμυντικό. Ο Miranda φαίνεται κ λέγεται ότι είναι καλός. Τώρα απο μέσους κρυφοκοιταω κ τον fellaini. Χρειάζομαι έναν σκληροτραχηλο στο κέντρο. Να παίρνει κ καμία κεφαλιά. Δεν τον έχω δοκιμάσει όμως φέτος. Αν έρχεται στη Νάπολι και αν αξίζει τα λεφτά του. Πάντως μόνο κ μόνο που ενδιαφέρεται η united κάτι λέει...
Και τον fellaini πάντως που έχω δοκιμάσει στην Τότεναμ είναι πολύ καλός.
sgr
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Mar 30, 2012 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω ειχα παρει τον Samba την 2η χρονια (22 εκ.) και εκανε πολυ καλο διδυμο με τον Bocchetti.
Στο κεντρο ειχα εναν DM(defend) και τον Ιnler τον εβαζα σε ρολο BWM(S) και ηταν απο τους καλυτερους παιχτες μου και βοηθουσε και στην επιθεση. Για αυτην την θεση ειχα παρει και τον Palombo της Sampdoria.
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα για τον bocchetti δεν το συζητω. Είναι 6 μήνες στην ομάδα και ήδη οι οπαδοί είναι ξετρελαμενοι μαζι του. Για τον samba όλο και πολυψηνομαι γιατί ακούω πολυ καλα σχόλια απ' όλους. Θέλω όμως και μέσο θωρηκτό. Εκτός αν γίνω κοτσοβολος και κάνω προσφορά στον samba κ ίσως fellaini. Για μέσο ακόμη το ψάχνω. Θέλω έναν σε στυλ moussa sissoko, αλλα όπως ήταν στο 10 κ στο 11. Φέτος τον βλέπω κάπως πεσμένο. Και ο sandro είναι τούμπανο αλλα είναι στην τοτεναμ, πήγε φέτος κ δεν το βλέπω να ενδιαφέρεται.
sgr
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Mar 30, 2012 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κara ειναι απιστευτο θορυκτο αλλα παιζει DMC. Στο save μου στην 2η χρονια ειχε γινει καλυτερος απτον Gargano και ενοειται βασικος,
jonnisalex
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Mar 27, 2008 3:04 am
Football Manager της ομάδας: BVB-everton-inter
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για σε όλους,εγώ παιδιά έχω παίξει Bochetti με Otamendi και για Νάπολι είναι ότι πρέπει.Δε θα το μετανοιωσεις
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”