4-1-2-1-2_Man City

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Kαλησπερα!Αφου εκανα ....20 περιπου new game καταφερα επιτελους να βρω μια τακτικη που να ταιριαζει στους παιχτες που εχει τωρα η ομαδα μου χωρις να χρειαστει να κανω μεταγραφες.Απο οτι εχω καταλαβει η τακτικη αυτη ειναι καλη γενικα για ομαδες που θελουνε να παιξουνε με 2 επιθετικους κ δεκαρι(για να μην πανε χαμενες ολες οι βεντετες που εχουμε...)και γενικα ομαδες που δεν εχουνε καλα εξτρεμ.
Ουσιαστικα ειναι το γνωστο στο παιχνιδι 4-1-2-1-2 με δυο τρεις αλλαγες...(δεν εχω πειραξει καθολου τις οδηγιες στην ομαδα,τα αφηνω οπως ειναι)
1.Τα μπακ ειναι ανεβασμενα σε ρολο wind back (automatick role)
2.To πιο βασικο για μενα,εχω αλλαξει στις οδηγιες ολων των παιχτων να κανουνε μακρινα σουτ σπανια...(αμαν πια με αυτο το θεμα στο fm13...εχει καταντησει κουραστικο)
3.Το αριστερο σεντερ φορ (εγω βαζω τον Τζεκο) βοηθαει και αμυντικα στα στημενα,αλλα κ στα επιθετικα κορνερ παιρνει θεση στο πρωτο δοκαρι και σκοραρει η σπαει την μπαλα πισω πολυ συχνα.
4.Tα στοπερ ειναι σε ρολο stop (X) με σκοπο να βγαινουνε πρωτοι στην μπαλα.
Τελειωνω σε λιγο την πρωτη χρονια και εκει που ημουνα για διωξιμο στην αρχη(τα πρωτα 5 ματς αλλαξα 5 τακτικες και δεν τραβουσε η ομαδα) δεν εχω χασει στο πρωταθλημα απο τοτε και στην ευρωπη εχασα μονο μεσα στη Ρεαλ...τρενο η City... -traino
Απο αρκετες που εχω δοκιμασει την θεωρω την καλυτερη και αρκετα ρεαλιστικη (δεν μου αρεσουνε σκορ-πολο που βγαινουνε απο μερικες τακτικες που δοκιμασα στο ιντερνετ)

http://www.mediafire.com/?u95t7fafowalu62
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιο συστημα αν και δεν εχει πλαγιους.καποια στιγμη θα το δοκιμασω!
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
User avatar
j3r0n1m0
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εφοσον δεν εχεις προβληματα με τραυματισμους ή με condition αυτη ειναι η βασικη σου ενδεκαδα?!
Οσοι γράφετε για φτώχια, ανεργία ,μισθούς να ξερετε οτι απο κάτω γράφει via iPhone
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κατα τη γνωμη μου ο σιλβα πρεπει να παει πισω απο τους 2 αλλα αυτο το συστημα δεν ταιριαζει στην σιτυ γιατι βγαζει εκτος πλανων αγκουερο-νασρι.ισως πρεπει να βαλεις αγκουερο στην κορυφη μαζι με τζεκο για να εχεις εναν γρηγορο και εναν ψηλο επιθετικο.και τον τεβεζ πουλα τον γιατι μου την σπαει....
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
User avatar
Milanello
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Thu Feb 21, 2013 9:45 pm
Football Manager της ομάδας: ACF Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ,AC Milan,ACF Fiorentina,
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πιστεύω πως ένα Assymetric ταιριάζει γάντι στην City!!!Ο AML-IF,o AMC-AP(Nasri και Silva αντίστοιχα) να έχουν εντολή να κάνουν swap και Aguero Poacher.....φωτιά μιλάμε φωτιά!!!
Image
Image
Image
User avatar
j3r0n1m0
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελειωματα 1ης χρονιας ο Tevez ειναι ο mvp μου...Ο Kun απο τα μεσα της season αρχισε να βρισκει τα πατηματα του..
Οσοι γράφετε για φτώχια, ανεργία ,μισθούς να ξερετε οτι απο κάτω γράφει via iPhone
User avatar
j3r0n1m0
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρησιμοποιω την ιδια τακτικη στην 2η season..Μεχρι στιγμης αηττητος και παντου 1ος..
Θα σου προτεινα κατι αλλαγες..
-Ο ενας CD(def) και ο δευτερος BPD(def)...BPD βαλε τον Kompany,που ειναι αρκετα καλος σε decisions,passing και technique..
-Επειτα τα WB βαλτα σε ρολους support..Δινουν πληθωρα παικτων στο κεντρο και πολυ καλη κυκλοφορια..Προτιμησε WB με επιθετικα χαρακτηριστικα..
-Το 6αρι σου Anchor..Μπαλωνει τις τρυπες
-Τα χαφ ενας CM(sup) και ενας BWM(sup)..CM ο κυριος κανω τα παντα,BWM ο κυριος κιτρινη καρτα.
-To 10αρι AP(att)..Καποιος πρεπει να κανει και παιχνιδι αλλα και να βοηθαει τα 2 φορ..
-Οι δυο μπροστα,ενας σε ρολο DLF(att) και ενας AF(att)..Kun σε ρολο DLF και Carlito σε AF..

Το συστημα θελει απαραιτητα,
-να αμυνομαστε ψηλα,καθως στο κεντρο γινετε πανηγυρι απο τους παικτες μας..
-πιεση σε ολο το γηπεδο,καθως με τοσο χαφ δεν δινουμε την δυνατοτητα στον αντιπαλο να κυκλοφορισει την μπαλα..και συχνα κανουν λαθος οι αντιπαλοι αμυντικοι..
-hard tackling..καθως το μονο ΑΝΤΡΙΚΟ ποδοσφαιρο παιζεται στο νησι και πρεπει να το συνεχισουμε..
-drill crosses καθως υστερουμε σε υψος μπροστα..

Ολα αυτα με control/attacking και fluid..
Οσοι γράφετε για φτώχια, ανεργία ,μισθούς να ξερετε οτι απο κάτω γράφει via iPhone
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα εφαρμοσω τις προτασεις σου...Πρεπει να κανει καλυτερη την τακτικη...Στις στημενες φασεις αλλαζεις κατι?Εγω βαζω ενα χαφ πανω στον αντιπαλο τερματοφυλακα και ενα φορ near post
User avatar
j3r0n1m0
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκτελεσεις στο near post με αναποδο ποδι ο εκτελεστης...
Ο καλυτερος στο ψηλο παιχνιδι attack near post..
Ο καλυτερος στο aggresion κανει challenge τον gk..
Καναδυο με καλα σουτ,να καθονται εξω απο την περιοχη..
Και τελος,δυο γρηγοροι αμυντικοι(συνηθως οι WB μου) πισω στην αμυνα...

Παιρνω 2-3 κεφαλιες σε καθε αγωνα απο κορνερ αλλα η ευστοχια ειναι απογοητευση.....
Οσοι γράφετε για φτώχια, ανεργία ,μισθούς να ξερετε οτι απο κάτω γράφει via iPhone
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”