Tο Ξεκινημα!

moustakinio
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Feb 04, 2013 4:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναιιιιιιιι προκριση στο 90 φευγα -foumarw -foumarw -foumarw
επομενος αντιπαλος η βεροια την οποια πιστευω μπορουμε να την κοντραρουμε -puppie
τωρα οσο αφορα το πρωταθλημα παμε καλα ετσι και αλλιως σε περιπτωση που δεν το ξερεις οι πρωτοι 4 καθε ομιλου στο τελος παιζουν ενα μινι πρωταθλημα οποτε στοχος ειναι η τετραδα.φιλικα παντα δεν προσπαθω να το παιξω ξερολας ουτε καποιος!!!!!! :-D
και κατι ακομα iceman αν μπορεις καποια στιγμη ανεβασε και το συστημα/συστηματα που παιζεις!!!!!!!!!
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

anastasis wrote:Καλή αρχή να έχεις !
Αν και μέχρι τώρα μια χαρά τα πας
Να σαι καλα σε ευχαριστω!
moustakinio wrote:ναιιιιιιιι προκριση στο 90 φευγα -foumarw -foumarw -foumarw
επομενος αντιπαλος η βεροια την οποια πιστευω μπορουμε να την κοντραρουμε -puppie
τωρα οσο αφορα το πρωταθλημα παμε καλα ετσι και αλλιως σε περιπτωση που δεν το ξερεις οι πρωτοι 4 καθε ομιλου στο τελος παιζουν ενα μινι πρωταθλημα οποτε στοχος ειναι η τετραδα.φιλικα παντα δεν προσπαθω να το παιξω ξερολας ουτε καποιος!!!!!! :-D
και κατι ακομα iceman αν μπορεις καποια στιγμη ανεβασε και το συστημα/συστηματα που παιζεις!!!!!!!!!
θα το ανεβασω εχεις δικιο το ξεχασα τελειως. Δεν το ηξερα μεχρι που μου το πες κ το ειδα :D -ypoklinomai εγω φανταζομουν άλλα αλλά δν το εψαξα κ ολας μεχρι τωρα.
δν ειπα παντως οτι εισαι ξερολας η κατι αλλο, αλλωστε καθε βοηθεια η διορθωση ευπροσδεκτη ειναι :wink:
moustakinio
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Feb 04, 2013 4:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενταξει φιλε μου απλα εξηγουμεθα για να μην παρεξηγουμεθα αλλα ολα οκ τωρα!!!!! :-D 8)
Lazaros
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Mon Dec 09, 2013 4:31 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο πολυ ωραια ιστορια!Συνεχισε ετσι.Ομως θελουμε και συνεχεια της ιστοριας του ηρωα μας :P
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας κ τα χριστουγεννα πλησιαζουν συζηταμε με την γυναικα μου τι θα κανουμε τις γιορτες:
Γυν. - Τι θα κανουμε φετος?θα παμε κανενα ταξιδι με τα πιτσιρικια?
Εγω - Γιατι αγαπη μου ποση αδεια εχεις?
Γυν. - Ου εχω αφησει μερες για να τις παρω ολες μαζεμενες τα χριστουγεννα. Εχω μιλησει κ με το αφεντικο μου καθομαι απο τις 22/12 κ επιστρεφω την επομενη των Φωτων (μεγαλη η χαρη τους)! 8/1. αρα εχουμε πολλεεες μερες για να παμε καπου.
Εγω - Αγαπη μου θα εχουμε προπονησεις μεσα στις γιορτες κ δν μπορω να λειψω :oops:
Γυν - Δλδ παλι κλεισμενει θα μεινουμε? Βρηκες μια δουλεια που σου δινουν καποια λεφτα παραπανω, καταφερες να την κρατησεις τοοοσους μηνες κ δν μπορεις να βαλεις κανεναν αλλον να κανει την προπονηση αντι εσου? Περυσι δν πηγαμε γιατι ησουν αρρωστος,φετος δν παμε γιατι την σκ@το ομαδα?
Εγω - Αγαπη μου ηρεμησε. Καπως θα τα κανονησουμε,κατι θα κανουμε... Αλλωστε εχω αγωνα στις 22 του μηνα οποτε δν μπορω να λειψω νωριτερα απο τοτε... :-)
Γυν - Ωραια τοτε την ΕΠΟΜΕΝΗ το πρωι φευγουμε για Γιαννενα! Εχω βρει ενα πολυ ωραιο δωματιο κ θα παω τωρα να το κλεισω! -ksilo -ksilo
Εγω - Βρε αγαπη μου περιμενε να μιλησω με τον βοηθο μου κ με τον προεδρο κ το κλεινεις.
Γυν - Αντε παρτους τηλεφωνο!
Εγω - Τι τωρα?
Γυν - Ε ναι! ποτε ΑΥΡΙΟ??? -ksilo -ksilo
Εγω - Αγαπη μου δν ειναι καλη στιγμη να μιλησω με τον προεδρο τωρα...
Γυν - Γιατι???? :@:@
Εγω - Γιατι δεχθηκαμε 2η ηττα σερι κ το κλιμα ειναι λιγο βαρυ :-(
Γυν - Και μεχρι να ισιωσει το κλιμα εγω θα περιμενω να του μιλησεις? Κ εαν δν ξανακερδισετε ολο τον Δεκεμβρη εμεις δν θα παμε διακοπες γιατι ειναι στραβο το κλιμα με τον προεδρο επειδη κανατε 2 ηττες? σιγα δν ειστε κ η Βραζιλια!
Εγω - Καλα αγαπη μου θα παω απο τα γραφεια αυριο να μιλησω με τον προεδρο.
Γυν - Αντε να δουμε! -ksilo -ksilo

Την επομενη λοιπον πηρα τα μπογαλακια μου κ πηγα απο τα γραφεια της ομαδας για να δω τον προεδρο, αλλωστε πιο πολυ φοβαμαι την γκρινια της γυναικας μου παρα τον προεδρο!Φτανοντας λοιπον ελπιζω να ειναι στο γραφειο του ο προεδρος για να μιλησουμε
Εγω - Καλημερα ο προεδρος ειναι μεσα?
Γραμ. - Ναι, περιμενε να τον ενημερωσω για περασεις μεσα.
Εγω - Ευχαριστω.
Γραμ - Προεδρε ειναι εξω ο κοουτς.
Πρ. - Κ τι θελει?
Γραμ - Να σας μιλησει
Πρ - Καλα πες του να περασει!
Εγω - Καλημερα προεδρε.
Πρ - Καλημερα Ιασονα. Πες μου τι με θελεις.
Εγω - Να ρε συ προεδρε μιλησα με το τιμ κ σκεφτηκαμε να μετα τον αγωνα με την Καλλιθεα οι παιχτες να φυγουν για 3ημερο ρεπο
Πρ - Δηλαδη?
Εγω - Ε να απο τις 24 εως τις 26 κ 27 παλι πισω στις προπονησεις, να δωσουμε ενα φιλικο 29 κ μετα παλι ρεπο 31 και 1η του Γεναρη.
Πρ - Δεν ξερω. Χασατε 2 αγωνες κ μειναμε πισω στην βαθμολογια. Μηπως θα πρεπε μονο 26 να κανετε ρεπο κ 25 το πρωι προπονηση για να μην χασουμε κ αλλους βαθμους?
Εγω - Προεδρε δν αντιλεγω οτι χασαμε 2 αγωνες αλλα τα παιδια το αξιζουν. Δουλευουν πολυ στην προπονηση κ λιγη ξεκουραση θα τους κανει καλο για να γεμισουν λιγο τις μπαταριες τους. Αλλωστε εχουμε κ δυσκολη συνεχεια μετα τις γιορτες οποτε καλο ειναι ξεκουραστουν λιγο.
Πρ - Ενταξει αφου το θετεις ετσι! Δεχομαι να παρουν αυτες τις μερες αδεια.
Εγω - Να σαι καλα ρε προεδρε. Αντε φευγω κ εγω για να μην αργησω στην προπονηση.
Πρ - Κοιτα τις μερες που ζητησες στις εδωσα! ΜΗΝ με κανεις να το μετανιώσω ομως!
Εγω - Ενταξει προεδρε.

Φευγοντας απο το γηπεδο ειχα ενα χαμογελο οτι τουλαχιστον πετυχαμε λιγες μερες ξεκουρασης για τους παιχτες. Κατσε να παρω κ την γυναικα μου ενα τηλεφωνο να την ενημερωσω.

Ντριιιιιν
Ντριιιιιν
Ντριιιιιν
Ντριιιιιν
Γυν - Παρακαλω!
Εγω - Ελα αγαπη να σου πω μιλησα με τον προεδρο.
Γυν - ΚΑΙ??? Ελα λεγε μην με σκας!
Εγω - Ολα ενταξει. Κλεισε το δωματιο για 23 απογευμα μεχρι 26.
Γυν - Γιατι 23 απογευμα? ΚΑΙ γιατι μεχρι 26???
Εγω - Γιατι 23 το πρωι εχουμε προπονηση κ γιατι 27 επιστρεφουμε στις προπονησεις!
Γυν - Κοιταξε να δεις εγω θα το κλεισω 23 με 29! Αν θες εσυ φυγε στις 26 κ γυρνα Αθηνα! Εγω θα μεινω με τα παιδια κ θα γυρισουμε στις 29! -ksilo -ksilo
Εγω - Καλα αγαπη μου. κλειστο αυτες τις ημερομηνιες! εγω θα γυρισω 26
Γυν - Το εχω ειδη κλεισει απο το πρωι!!! :twisted: :twisted:
Εγω - Καλα δν σου ειπα να περιμενειες να μιλησω με τον προεδρο πρωτα? -kitrinh
Γυν - Σιγα μην περιμενα! κ εαν δν βρισκαμε μετα τι θα γινοταν?Θα εμενα εγω παλι κλεισμενη μεσα? Τρελος παππας σε βαφτισε μου φαινεται! -ksilo -ksilo
Εγω - Καλα ενταξει. Ολα οκ τωρα. Τα λεμε το απογευμα.
Κλικ.

Φτανοντας στο προπονητικο κεντρο μιλησα με το υπολοιπο τιμ κ τους ενημερωσα για τις μερες αδειας αλλα ειπαμε να μην που με ακομα τιποτα στους παιχτες για να μην σκεφτονται μονο τις διακοπες! Αλλωστε εχουμε μπροστα μας 3 αγωνες μεχρι τοτε!
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγινε η κληρωση του παγκοσμιου κυπελλου για το 2014:
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2014
Spoiler: show
Image
Η κλήρωση ειναι αρκετα δυσκολη για την ΕΛΛΑΔΑ.
Spoiler: show
(Φυσικα εχουν περασει ομαδες που στην πραγματικοτητα δν περασαν κ δν μπορω να καταλαβω γιατι φετος αλλαζει τοσο πολυ απο save σε save κ η σειρα των αγωνων ειδικα σε αυτες τις διοργανωσεις)

11η Αγωνιστική
Και εκτος εδρας αγωνας με τον Αχαρναϊκο.Η ομαδα θέλει να επιστρεψει στα θετικα αποτελεσματα κ θα προσπαθησουμε να το παρουμε.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Μια ακομα ακομα ηττα η οποια ποναει, τουλαχιστον δν χασαμε με κατεβασμενα χερια... αλλα η ηττα ειναι ηττα! κ 3η σειρα ακομα χειροτερα τα πραγματα...

Μετα τον αγωνα κ πριν φυγουμε απο τα αποδυτηρια δεχθηκα ενα τηλεφωνημα απο τον προεδρο.
Ντριιιν
Ντριιιν
Ντριιιν
Εγω - Καλησπερα προεδρε.Τι με θελεις?
Πρ - Αυτο ειναι αλλαζαν τα πραγματα? -ksilo -ksilo
Εγω - Εχεις δικιο ρε προεδρε αλλα τα παιδια προσπαθησαν, ειμασταν απλα ατυχοι σημερα.
Πρ - Κοιταξε να τους πεις τπτ γιατι με βλεπω να αλλαζω γνωμη για τις αδειες κ να κανετε χριστουγεννα ολοι στο προπονητικο κεντρο! ΑΚΟΥΣ ?!?! -ksilo -ksilo
Εγω - Εχεις δικιο προεδρε θα μιλησω με τους παιχτες.
Πρ - Αντε μπραβο! Για να μην κατεβω εγω κ παρω κεφαλια!
Μετα απο αυτην την συζητιση ανεβηκαμε στο λεωφορειο για να επιστρεψουμε πισω στο προπονητικο κεντρο κ απο εκει ο καθενα σπιτι του. -ksilo -ksilo

12η Αγωνιστική
Υποδεχομαστε τον Ηρακλη Ψαχνών. Σκοπος για ενα ακομα αγωνα ειναι η νικη για να αλλαξει λιγο η τυχη μας χρονιαρες μερες κ να ανεβει λιγο η ψυχολογια των παιχτων.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Τελικά πηραμε την ισοπαλια. Η αφλογιστια στην ομαδα συνεχιζεται...Θα προσπαθησουμε να βρουμε μια λυση για αυτο.

Την Επομενη του αγωνα με τον Ηρακλη Ψαχνων κατεβηκε ο Προεδρος στο προπονητικο κεντρο για να μιλησει στους παιχτες...
Πρ - Κοιταχτε να δειτε παλικαρια μου εγω ειμαι σωστος απεναντι σας κ το ιδιο θελω κ απο εσας! ομως βλεπω μια χαλαροτητα στις τελευταιες αγωνιστηκες η οποια δν μπορει να συνεχιστει αλλο! κοιταχτε να αλλαξετε τροπο αντιμετωπισης των αγωνων κ κοιταχτε να παρετε κανενα αποτελεσμα γιατι θα αρχισουν να πεφτουν κυρωσεις για καθε χαμενο αγωνα! Δν ειπαμε οτι ειστε ρομποτ ανθρωποι ειστε αλλα κοιταχτε να βαλετε το κεφαλι σας κατω κ να γυρισετε στα θετικα αποτελεσματα αλλιως θα λαβω καποια μετρα μεχρι να το κανετε! -ksilo-ksilo

Με αγριο υφος ειπε οτι ειχε να πει ο Προεδρος κ αποχωρησε για να ξεκινησουμε την προπονηση μας. Στα προσωπα των παιχτων εβλεπες τον σκεπτικισμο τους για αυτα που μολις ακουσαν οποτε αποφασησαμε να το παμε λιγο πιο χαλαρο κ να ασχοληθουμε λιγο με την μπαλα στα ποδια κ μετα να παιξουμε ενα οικογενιακο διπλο.
Απολυσεις στην SL
Spoiler: show
Με τις αγωνιστικες της SL να εχουν φτασει στις 16 εχουμε κ αλλες αποχωρησεις. Απο τον Πανιωνιο ο Παντελής, απο τον ΠΑΟΚ ο Stevens, απο τον Ατρομητο ο Παράσχος, ο Αναστασίου απο τον Παναθηναϊκο και απο τον ΟΦΗ ο Δερμιτζακης.
Στο τελος της προπονησης παραμονη του αγωνα ενημερωσαμε τους ποδοσφαιριστες μας για τις μερες αδειας. Καποιοι ηθελαν παραπανο μερες αλλα καταλαβαν οτι με τα αποτελεσματα που εφεραν θα μπορουσαν να μην ειχαν ουτε καν αυτες!

13η Αγωνιστική
3 Μερες πριν τα Χριστουγεννα κ παμε στην Καλλιθεα για την επομενη αγωνιστικη. Θεωρουμαστε αουτσαϊντερ αλλα ελπιζουμε σε ενα καλο αποτελεσμα.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αν κ το ημιχρονο εκλεισε με εμας μπροστα στο σκορ με 1-2.
Spoiler: show
Φυσικα ο παιχτης που μας εβαλε το γκολ ηταν το 1ο του!! κλασσικο σε ολα τα FM να τρωμε γκολ απο παιχτες που δν εχουν βαλει ποτε γκολ ολη την σεζον.
η συνεχεια ηταν καλη,βαλαμε κ 3ο γκολ οποτε πηραμε την 1η νικη μετα απο 4 αποτυχημενες προσπάθειες...

Την επομενη βρεθηκαμε ολοι στο προπονητικο κεντρο,οι παιχτες που αγωνιστηκαν εκαναν αποθεραπεια αλλα κ λιγες ασκησεις με την μπαλα προς το τελος,ενω οι αλλοι κανονικη προπονηση. Ανανεωσαμε το ραντεβου μας για τις 27 κ τους προτιναμε να μην ξεσαλωσουν γιατι μετα θα γινει πιο δυσκολη η δουλεια μας ενόψει της συνεχειας!

27 του μηνα μαζευτήκαμε για προπονηση.Καποιοι παιχτες υπερεβαλαν λιγο στις γιορτες οποτε ξεκινησαν με γυμναστικη ενω με τους υπολοιπους ασχοληθηκαμε με την κατοχη της μπαλας κ την γρηγορη αλλα σωστη μεταφορα της μπαλας απο την αμυνα στην επιθεση.

Το φιλικο ηταν μια ευκαιρια να δουμε καποιους παιχτες.Το αποτελεσμα δν ηταν σημαντικο ετσι κ αλλιως.

Προσπαθουμε να κλεισουμε καποιους ελευθερους παιχτες αλλα δν υπαρχουν λεφτα ουτε για δανεισμους ουτε για ελευθερους.

Ζησαμε να δουμε κ Πρωτοχρονια στην ομαδα! Κατι στο οποιο δν θα πονταρε κανενας τα λεφτα του οταν με προσελαβε ο προεδρος για προπονητη.Φυσικα μετα την Πρωτοχρονια ειχαμε την κλασσικη συζητιση με την διοικηση. Τα οικονομικα του συλλογου εχουν παρει την κατιουσα κ εχουμε φτασει να χρωσταμε 340χ. μεχρι τωρα :(
Μιλησαμε με 3 παιχτες για να λυσουμε με αμοιβαια συνεργασια τα συμβολαια τους μιας κ δν εχουν καθολου λεπτα συμμετοχης αλλα οι 2 ηταν καθετοι οτι δν θελουν κατι τετοιο ενω ο αλλος υπεγραψε κ φευγει απο την ομαδα.

Τελικα κλεισαμε παιχτες ειτε δανεικους ειτε ελευθερους:
Αμυντικοί
Igor Jovanovic- Ελευθερος
Spoiler: show
Image
ΜεσοΕπιθετικος
Ηλίας Τσιλιγκίρης - Δανεικος απο Απολλων
Spoiler: show
Image
Πληρωνουμε ενα μικρο ποσο του συμβολαιου του 10% για καλη πιστη.

Επιθετικος
Νίκος Καρέλης - Δανεικος απο Παναθηναϊκο
Spoiler: show
Image
Καταφεραμε να τον παρουμε δανεικο χωρις να πληρωνουμε κατι απο τον μισθο του.Καλη επιλογη θα ελεγα ελπιζουμε να αποδωσει κ να μας βοηθησει να ανεβουμε επιπεδο.

14η Αγωνιστική
Παμε στα Χανιά για την 14η αγωνιστικη.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Φυσικα ουτε αυτην την φορα η κρητη ηταν ευγενικη απενταντι μας :( Φυσικα η κοκκινη μολις το 2ο λεπτο δν βοηθησε καθολου την ολη κατασταση :(

Κύπελλο Ελλάδος 3ος Γύρος 1ος Αγώνας
Ηρθε η ωρα για το Κυπελλο. Εχουμε ενα πολυ δυσκολο αγωνα μπροστα μας κ χασαμε το καλυτερο επιθετικο μας απο ιωση δυο μερες πριν τον αγωνα κατι που το κανει πιο δυσκολο αλλα θα το παλεψουμε,γιατι αυτο πρεπει να κανουμε σε ολα τα ματς :-) !
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Δν κερδισαμε δν πηραμε το Χ. Χασαμε αλλα το παλεψαμε οσο μπορουσαμε.Ξεραμε οτι θα ειναι δυσκολο αλλα καναμε οτι μπορουσαμε :(


Τουλαχιστον παρ'ολη την ηττα στο κυπελλο η διοικηση αποφασησε να βοηθησει λιγο στα οικονομικα και να δωσει αλλο ενα boost δινωντας 150χ. για να μειωθει το ελλημα :-)

15η Αγωνιστική
Παμε παρακατω κ υποδεχομαστε τον Βυζαντα Μεγαρων για την 15η αγωνιστικη!Ο Καρέλης θα παιξει βασικος μιας κ ολοι οι αλλοι ειναι τραυματιες και φυσικα για να δουμε κ τι μπορει να κανει κ ποσο θα μας βοηθησει στους υπολοιπους αγωνες της χρονιας.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Πηραμε μια νικη με 1-0. δν ειμασταν καλυτεροι.απλα βαλαμε ενα γκολ σε αντιθεση με τον Βυζαντα.Πηραμε ομως τους 3βαθμους κ παμε παρακατω. :-)

Μετα απο 15 αγωνιστηκες οριστε η βαθμολογια στην Football League :
Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Τηρουμένων των αναλογιων τα εχουμε παει καλα. Μειναμε λιγο πισω απο τους 2 πρωτοπορους αλλα ελπιζουμε να καλυψουμε το χαμενο εδαφος στην συνεχεια του πρωταθληματος. Απογοητευμενοι απο την ηττα απο την Βεροια στο κυπελλο αλλα ελπιζουμε σε αλλο ενα θαυμασα στον επαναληπτικο.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με λιγη τυχη μπορεις την ανοδο !!
Image
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16η Αγωνιστική
Πηραμε το λεωφορειο κ ταξιδευουμε για Πυργο για τον αγωνα με τον Πανηλειακό θελοντας να παρουμε 2ο σερι θετικο αποτελεσμα.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Σπουδαια νικη απεναντι στον Πανηλειακό. Η ομαδα επαιξε αρκετα καλα αν κ μας σταματησαν τα δοκαρια για λιγο μεγαλυτερο σκορ αυτο δν μας απογοητευει :-)

Οριστε κ το συστημα που παιζουμε συνηθος:
Spoiler: show
Image
Φυσικα κατα καιρους παιζουμε κ το κλασσικο 4-4-2 αναλογως τον αντιπαλο.

Κύπελλο Ελλάδος 3ος Γύρος 2ος Αγώνας
Εχουμε παει στην Βεροια για τον 2ο αγωνα του κυπελλου!Βροχη που εριχνε κρατησε για αρκετες ωρες αλλα εχει σταματησει εδω κ 30λεπτα πριν απο την σεντρα του αγωνα.Δυστυχως ομως μια δυσαρεστη ειδηση μας περιμενε λιγο πριν βγουμε στο γηπεδο. Στον καθιερωμενο ελεγχο του γηπεδου απο τον διαιτητη αποφασηστηκε η αναβολη του αγωνα για τις 26 του μηνα...Παρ'ολες τις γκρινιες κ των δυο ομαδων κ ειδικα απο εμας μιας κ θα επρεπε να μεινουμε στην Βεροια για αλλες 3 μερες οποτε θα επρεπε να βρουμε κ ξενοδοχειο για να μεινουμε ο διαιτητης ηταν ανενδοτος κ η αναβολη ηταν υποχρεωτικη. Κανονικα τοτε ειχαμε αγωνα με τον Φωκικο αλλα η Ομοσπονδια εν ριπη οφθαλμου αλλαξε ημερομηνια του αγωνα πρωταθληματος με τον Φωκικο κ το ματς απο 26 παει για τις 29 του μηνα.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Μετα την αποφαση του διαιτητη υπηρχε γκρινια κ κατιφια στις κερκιδες απο τους οπαδους που ειχαν ερθει για να δουν τον αγωνα. ετσι η διοικηση της Βεροιας σε ανακοινωση της στα μεγαφωνα ενημερωσε τον κοσμο οτι τα εισιτηρια θα ισχιουν για τον αγωνα που θα γινει στις 26 κ οποιοι θελουν να τα επιστρεψουν η διοικηση θα τους επιστρεψει το αντίτιμο του εισιτηριου.

Κύπελλο Ελλάδος 3ος Γύρος 2ος Αγώνας
Ωρα λοιπον για να παιξουμε τον αγωνα παρ'ολη την ταλαιπωρια ελπιζουμε σε μια ακομα εκπληξη.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Ενα ημιχρονο παιζαμε αμυνα. 1 σουτ καναμε μονο κ αυτο εκτος. Στο ημιχρονο ειπαμε στους παιχτες οτι μπορουμε κ καλυτερα κ ολα ξεκινησαν με τον ιδανικοτερο τροπο μιας ο Songo'o κερδισε πεναλτι μολις στο 47'κ το εκτελεσαι ευστοχα στο 48' ο Portillia κανοντας το 0-1.στο 72 σε μια αντεπιθεση καταφεραμε με τον Καρέλη να κανουμε το 0-2 κα να ξεσηκωθουν ολοι στον παγκο!!!Τελικα ομως φαγαμε γκολ στο 89 το οποιο μας απεκλησε απο την συνεχεια!
Στους παιχτες ειπαμε οτι εκαναν πολυ καλη δουλεια αλλα δν μας ηθελε σημερα... Δν ειμασταν καλυτεροι αυτο ειναι σιγουροι απλα λιγο πιο τυχαιροι μεχρι το 89'...
Δυστηχως χασαμε κ τον Γκέλιο απο τραυματισμο για 5 Εβδομαδες οποτε θα πρεπει να δουμε πως θα πορευτουμε αυτον τον καιρο...

17η Αγωνιστική
Επιστροφη Αθηνα λοιπον για τον αγωνα με τον Φωκικο για την 17η αγωνιστικη.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αν κ στο 1ο ημιχρονο δν καναμε καμια φαση αλλα στο 2ο ξυπνησαμε κ βαλαμε 2 γκολ κ πηραμε αλλη μια νικη στην προσπαθεια μας!
Καλη εμφανιση κ ντεμπουτο για τον Eladio. Ο τερματοφυλακας ηταν στην ομαδα πριν τον Γκέλιο αλλα δν ηταν στα πλανα μας, παρ'ολα αυτα εκανε ενα καλο παιχνιδι αν κ δν εχει παιξει τοσους μηνες...

Με την αλλαγη του μηνα ειχαμε κ την καθιερωμενη μας συζητιση με την διοικηση :
Spoiler: show
Image
18η Αγωνιστική
18η αγωνιστικη κ το ταξιδι για τον Βόλο ξεκιναει.Ο πρωτοπορος Ολυμπιακος μας υποδεχεται για την 18η αγωνιστικη. Θα προσπαθησουμε να κλεψουμε εστω κ εναν βαθμο απο αυτον τον αγωνα μια κ εχουμε μεινει 10 βαθμους πισω απο εκεινους κ 2 απο τα Χανιά.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Σπουδαιο 2πλο μεσα στον Βολο. Η νικη ηρθε σχετικα ανετα παρ'ολο που στο τελευταιο μισαωρο τραβαγαν σουτ απ'οπου μπορουσαν οι παιχτες του Ολυμπιακου. Τελικα γλυτωσαν το 3ο γκολ μετα απο λαθος βολες του τερματοφυλακα τους κ καταφεραν να μειωσουν σε 1-2 στο 92 αλλα ολα ειχαν τελειωσει!
Οριστε κ το συστημα μας για αυτον τον αγωνα :)
Spoiler: show
Image

19η Αγωνιστική
Υποδεχομαστε τον Παναιγιάλειο την ωρα που εχθες ο Ολυμπιακος εχασε απο την Επισκοπη στο 89. Θελουμε μια ακομα νικη για να μειωσουμε κ την διαφορα απο την κορυφη!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αυτη η νικη ηρθε! σπουδαια νικη η οποια μας βοηθαει να πλησιασουμε κ αλλο την κορυφη! Η ομαδα εφτασε τις 5 σερι νικες στο πρωταθλημα κ ετσι φτασαμε 4 βαθμους πισω απο τον Ολυμπιακο Βόλου κ ισοβαθμουμε με τα Χανιά!

Αμυντικα τα εχουμε παει αρκετα καλα! εχουμε την 2η καλυτερη αμυνα πισω απο τον Ολυμπιακο.

20η Αγωνιστική
Ο Αστερας Μαγούλας μας περιμενει για την επομενη αγωνιστικη.Ο Αστέρας μετραει 7 σημαντικες απουσιες στο ροστερ του λογο τραυματισμου, εμεις εχουμε μονο 2 κ η μια ειναι ο τερματοφυλακας μας.Τουλαχιστον ο Eladio εχει αρπαξει την ευκαιρια κ εχει αποδωσει αρκετα καλα μεχρι τωρα:)
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Καταφεραμε να παρουμε αλλη μια νικη! την 6η σερι κ με την ισοπαλια του Φωστηρα με τα Χανιά καταφεραμε κ ανεβηκαμε στην 2η θεση!

Μετα απο 20 αγωνιστηκες οριστε η βαθμολογια στην Football League :
Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Μετα τον αγωνα με τον Αστέρα μιλησαμε με τους παιχτες για να τους πουμε ποσο καλα τα πανε! Ειχαμε καλη ανταποκριση κ ελπιζουμε σε ακομα καλυτερα πραγματα στην συνεχεια του πρωταθληματος!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Μιλωντας κ με το τεχνικο τιμ συζητισαμε για την φορμα της ομαδας κ οτι πρεπει να κρατησουμε θετικη σκεψη κ οτι πια δν σκεφτομαστε τον στοχο που μας ειχε βαλει ο προεδρος "στοχος μας ειναι να τερματισουμε στο πανω μισο της βαθμολογιας του πρωταθληματος". Αντιθετα σκεφτομαστε τα πλεϊ οφ κ οτι η ομαδα μπορει να καταφερει να μπει σε αυτα κ να διεκδικησουμε την ανοδο στην Super League.
moustakinio
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Feb 04, 2013 4:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ετσι οπως την πας την ομαδα -traino οχι μονο play-off ακομα και πρωταθλημα χτυπαμε!!!!!!!!!! :D
Συνεχισε ετσι iceman!!!!!!!! -kapetanios
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

moustakinio wrote:ετσι οπως την πας την ομαδα -traino οχι μονο play-off ακομα και πρωταθλημα χτυπαμε!!!!!!!!!! :D
Συνεχισε ετσι iceman!!!!!!!! -kapetanios
δν ξερω αν θα χτυπησουμε πρωταθλημα αλλα σιγουρα ο στοχος μου ειναι τα play-off. αν χασουν κ κανεναν αγωνα τα Χανιά καλα θα ειναι :D :P
User avatar
ISOBITHS
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:52 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Ζορικα μουτρο μου,να πουμε..
Location: Στυλιδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετα καλα τα πας!
Καλη συνεχεια..
Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων

Image


Ιστοριες Fm2014~> Ελλαδα
Εργοτελης : Χτιζοντας κατι ελληνικο!

Τακτικες Fm2014
4-1-3-2
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ISOBITHS wrote:Αρκετα καλα τα πας!
Καλη συνεχεια..
γενικως ναι τα παμε αρκετα καλα.

σε ευχαριστω.
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

21η Αγωνιστική
Η ομαδα ετοιμαζεται για τον εντος εδρα αγωνα με τον Φωκικο θελοντας να διατυρησουμε τα θετικα αποτελεσματα στο πρωταθλημα και να πετυχουμε την 7η σερι νικη σε αυτο. Φυσικα δουλεια μου ειναι να κραταω τυος κραταω προσγειωμενους οσο μπορω κ να δουλευουμε πανω απ'ολα στο να βελτιωσουμε την ομαδα εντος των 4 γραμμων:)

Στην συνεντευξη τυπου πριν τον αγωνα οι ερωτησεις κυνηθηκαν γυρω απο την κατακτηση του πρωταθληματος κ εαν θα χρειαστουμε βοηθεια για να παρουμε το πρωταθλημα της Football league.
Η δικη μου απαντηση οπως κ του παιχτη μου που ηταν μαζι μου ηταν "οτι πανω απ'ολα πρεπει εμεις να παρουμε οσο το δυνατον περισσοτερους βαθμους μπορουμε κ ετσι να αγχωσουμε τις ομαδες που βρισκονται απο πανω μας κ με καποια δικα τους κακα αποτελεσματα να ισοφαρισουμε κ μετα να τους προσπερασουμε στον βαθμολογικο πινακα".
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
H ομαδα εκανε ενα παααρα πολυ καλο παιχνιδι κ πηραμε ακομα μια νικη,την 7η στην σειρα! Μονο καλο εκανε στην ψυχολογια των παιχτων μια ακομα νικη!

Μετα απο τον αγωνα γυρισαμε με το λεωφορειο της ομαδας πισω στο προπονητικο κεντρο κ απο εκει ο καθενας πηγε φανταζομαι σπιτι του.
Εγω ειχα κανονισει ενα καφεδακι με τα φιλαρακια σε μια απο τις κλασσικες καφετεριες της Γλυφαδας για λιγο chat πριν γυρισω σπιτι.

Πριν φυγουμε ομως ο Κουντούρης ηθελε να μου μιλησει κατιδιαν για ενα προσωπικο θεμα.Φυσικα καταλαβα τι θα ηθελε να μου πει κ οριστε πως πηγε η συζήτηση:
Spoiler: show
Image
δεχθηκε οτι του ειπα κ ο καθενας μετα πηγε στην δουλεια του!

Aφου βρεθηκαμε με τα φιλαρακια κ κατσαμε σε μια απο τις γνωστες καφετεριες της γλυφαδας και αρχισαμε να μιλαμε ξερετε τα κλασσικα για μπαλα και μπασκετ :Ρ λες κ ειμαστε 18 κ δν μας ενδιαφερει τπτ αλλο :Ρ
Ορεστης - Τι κανατε σημερα?
Εγω - Κερδισαμε 4-.καλα παιξαμε κ πηραμε ανετα την νικη.
Ορεστης - Ρε μ@λ@κα ειμαστε ομως εδω 45 λεπτα κ κανενας δν ηρθε να σου μιλησει :Ρ ρε μπας κ μας δουλευεις κ δν σε πηραν τελικα στην Γλυφαδα?κ ολα τα αλλα ειναι μουφα?
Εγω - Μην λες βλακειες ρε!
Αλεξ - Γιατι ρε? εχει αδικο ο Ορεστης?Υποτιθεται οτι προπονης την τοπικη ομαδα. εστω 1ας θα επρεπε να σε γνωριζει :Ρ
Εγω - Καλα ποσο χαζοι ειστε?! Προπονητης στην ομαδα της Γλυφαδας ειμαι οχι του Ολυμπιακου! βλακες! -ksilo
Ορεστης - Κ τι σχεση εχει αυτο ρε?ομαδα δν ειναι κ αυτη?
Εγω - Γιατι ρε εσυ ξερεις ποιος ειναι προπονητης στον Άρη Βούλας?
Αλεξ - Οχι!
Εγω - Ειδες! -puppie
Ορεστης - Τι να δουμε ρε? ο Αρης ειναι τοπικο.Η γλυφαδα ειναι Football League και πατε για ανοδο ετσι οπως παει το θεμα!
Εγω - Μηπως εχετε μπερδεψει τον κοσμο της Γλυφαδας με τον υπολοιπο φιλαθλο κοσμο?Δν ειμαι προπονητης του Ολυμπιακου Η του Παοκ κ να περπαταω στον Πειραια Η στην Θεσσαλονικη για να με αναγνωρισουν 2-3 ατομα! Προπονητης της Γλυφαδας ειμαι!Οι περισσοτεροι εδω δν ξερουν καν οτι η περιοχη εχει ποδοσφαιρικη ομαδα και δει οτι παιζει κ football league
Ορεστης - Αλεξ - Ασε ρε τις φυλοσοφιες! πλακα μας κανεις 8μηνες τωρα κ απλα δν το παραδεχεσαι!
Εγω - Τι μ@λ@κες που ειστε! παμε ενα στοιχηματακι?
Ορεστης - Αλεξ - Τι στοιχημα ρε?
Εγω - παμε να ρωτησουμε νεαρους στον δρομο
1ον Αν ξερουν οτι υπαρχει ομαδα με το ονομα Γλυφαδας
2ον Αν ξερουν σε ποια κατηγορια παιζει.
3ον Αν ξερουν εστω ποιος ειναι ο προπονητης της ομαδας!
Ορεστης - Αλεξ - κ τι στοιχημα θα βαλουμε δλδ?
Εγω - Εαν βρεθει ενας ο οποιος θα ξερει ολες τις απαντησει αλλα ολες θα σας κερασω οτι θελετε:Ρ
Ορεστης - Αλεξ - Μεσα ρε!

Κ ετσι ξεκινησαμε την αναζητηση στην πλατεια την Γλυφαδας για να χασουν τα αγορακια μου ενα στοιχηματακι!

Εντοπισαμε μια παρεα να περταει κ πλησιασαμε να τους ρωτησουμε.
Εμεις: Καλησπερα παιδια!
1ος αγνωστος : Καλησπερα
Εμεις: Ρε παιδια να σας κανουμε 2 ερωτησεις για ενα στοιχημα που εχουμε βαλει?
1ος αγνωστος : Για πειτε
Εμεις: Ξερετε οτι η Γλυφαδα εχει ομαδα ποδοσφαιρου?
1ος αγνωστος : Ελα ρε? εχουμε ομαδα?κ τι κατηγορια ειμαστε?
Εμεις:Football League
1ος αγνωστος : Πλακα κανεις !!!
Εμεις: Οχι. Να στε καλα παιδια.Ευχαριστουμε!

Το ξεκινημα ειναι υπερ μου! 1-0

2ος αγνωστος στον δρομο κ παμε να ρωτησουμε. εχουμε πει οτι θα τελειωσει αυτο το στοιχημα οποιος φτασει 1ος στις 3 νικες!

Εμεις:Καλησπερα
2ος αγνωστος : Καλησπερα.
Εμεις: Να σου κανουμε 2 ερωτησεις?
2ος αγνωστος : Για πες
Εμεις: Ξερεις οτι η Γλυφαδα εχει ομαδα ποδοσφαιρου?
2ος αγνωστος : Ναι. (ωπα εδω μαλλον παει να γινει το 1-1 :D )
Εμεις: Ξερεις κ σε πια κατηγορια ειναι?
2ος αγνωστος : Νομιζω στο τοπικο ρε μαγκες γιατι?
Εμεις: τπτ ρε φιλε! να σαι καλα
2ος αγνωστος : τπτ

Τελικα δν με ισοφαρισαν κ αρχικα χαρηκαν! το 2-0 ειναι δικο μου! αλλο ενα ατομα κ κερδιζω το στοιχηματακι :)

Τα παλικαρια μου σταμπαραν 3 ατομα που καθονταν σε ενα παγκακι κ μιλαγαν κ μου εκαναν νοημα να πλησιασουμε.
Ρε σεις δν φτανει που χανετε ειδη 2-0? δν θελετε να παραδεχθητε οτι χασατε το στοιχημα κ να το ληξουμε εδω? δν χρειαζεται να γινεται κ αλλο ρεζιλι :Ρ
Ορεστης : Αντε γ...ου ρε! δν χανουμε το στοιχημα που να χτυπιεσαι κατω!
Εγω : Οπως νομιζετε! να ξερετε παντως οτι κερνατε Fridays κ εχω να φαω απο εχθες :Ρ
Αλεξ : Δν χανουμε ρε!
Εγω: Καλα παμε τωρα.

Εμεις: Καλησπερα ρε παιδια! Να σας κανουμε 2 ερωτησεις?
Παρεα : Για πειτε.
Εμεις : Ξερετε οτι η Γλυφαδα εχει ομαδα?
Παρεα 1ος:Οχι ρε? Αληθεια?
Παρεα 2ος: Καλα εισαι χαζος? δν σου ειπα τις προαλες οτι εχουμε ομαδα?
Παρεα 1ος: Καλα ρε! κ ποιος σου ειπε οτι σε ακουγα οταν μιλαγες ??!! :Ρ
Παρεα 3ος: Τι χαζοι που ειστε. Για πειτε. Ναι εχουμε ομαδα κ?
Εμεις: Ξερετε σε ποια κατηγορια παιζει?
Παρεα 2ος: Football League
Παρεα 3ος : Γκαλοπ κανετε ρε παιδια? η παλευεται να μαζεψετε ατομα για να παμε να δουμε τους αγωνες?
Εμεις : Οχι ρε απλα εχουμε βαλει ενα στοιχηματακι κ κανουμε μερικες ερωτησεις. κ τελευταια ερωτηση κ σας αφηνουμε στην ησυχια σας!Ξερετε ποιος ειναι ο προπονητης της ομαδας φετος?
Παρεα 3ος: Λογικα αυτος που ηταν κ περισυ.
Εμεις: Δλδ?
Παρεα 3ος : Ελα ρε...πως τον λενε?! επαιζε κ στον Ολυμπιακο πριν πολλαααα χρονια!
Παρεα 2ος : Ποιον λες ρε?
Παρεα 3ος : Ελα ρε τον ξερεις! Ενας καραφλος ειναι!
Παρεα 1ος : κατι ειπες τωρα εσυ :Ρ
Παρεα 3ος : Ελα ρε ηταν κ σε μια αθλητικη εκπομπη στην ΕΡΤ!
Παρεα 2ος : Ποιον λες ρε? τον Γκογκιτς?
Παρεα 3ος : Μπραβο αυτον ελεγα!Ο Γκογκιτς!
Εμεις : Να στε καλα ρε παιδια. Ευχαριστουμε πολυ!

Εγω : Τι εχετε να πειτε τωρα αγορακια? πληρωνετε ε?!!!!
Ορεστης: Ελα ρε πεσαμε κ εμεις σε αυτους που δν εχουν ιδεα απο μπαλα!
Εγω : Δλδ τι περιεμενες ρε? Στην Γλυφαδα κανενας δν ενδιαφερετε για την τοπικη ομαδα τους! αλλη ορεξη δν ειχαν δλδ :Ρ
Αλεξ : Καλα καλα οτι πεις! αστο.
Εγω : Χασατε! ποτε παμε fridays?
Αλεξ : Οχι σημερα ρε γιατι με περιμενει κ εμενα η γυναικα σπιτι κ εχω αργησει!
Ορεστης : Κ εγω πρεπει να φυγω!
Εγω : Αντε ρε κοτες! Χασατε κ πρεπει να πληρωσετε! Κοτες ε κοτες!Δν θα την γλυτωσετε τοσο ευκολα οσο νομιζετε! -ksilo -ksilo
Ορεστης - Αλεξ : καλα καλα γραφτα κ θα παμε καποια αλλη στιγμη! αντε τα λεμε
Εγω : καλααααα!!! θα το θυμαμαι αυτο! αντε καλο βραδυ! χαιρετισματα στις γυναικες σας!τα λεμε! -ksilo -ksilo

Φευγοντας κ εγω απο την Γλυφαδα αρχισε να βρεχει και σκεφτομουν ολο αυτον τον δρομο που εχω μεχρι να γυριστω σπιτι κ δν ψηνομαι καθολου:-( μιας κ αυριο παλι το πρωι θα ειμαι εδω κατω... αλλα κ μονο η σκεψη τον παιδιων οταν μπω στο σπιτι ηταν αρκετη για να με γεμισει υπομονη για τον δρομο της επιστροφης!



Δυο μερες μετα τον αγωνα με τον Φωκικο ειχαμε ενημερωση απο την ομοσπονδια οτι το ματς με την Επισκοπη αλλαζει ημερομηνια κ παει για τις 10 Μαρτιου :Ο κατι το οποιο μας χαλασε εν μερη γιατι θα εχουμε σχεδον 20 μερες κενο :@ οποτε σκεφτηκαμε μηπως κανονισουμε με καμια γειτονικη ομαδα κανενα φιλικο για να κρατησουμε τους παιχτες σε μια καλη φορμα πριν τον επομενο αγωνα.
Σηκωσαμε τα τηλεφωνα για να μιλησουμε με τοπικες ομαδες κ τελικα κλεισαμε ενα φιλικο με τον Ορωπό για της 2 Μαρτίου!

Το γκολ του Κοζορώνη ανακηρύχτηκε το 2ο καλυτερο γκολ της αγωνιστηκης. Η απευθειας εκτελεση φαουλ απο τα 24 μετρα δν ηταν αρκετη για να παρει το βραβειο του καλυτερου γκολ!τι να κανουμε δν πειραζει!
Ο Djiehoua μπηκε στην καλυτερη 11αδα της αγωνιστηκης σαν επιθετικος.Κατι ειναι κ αυτο :)

Φυσικα ο μηνας αλλαξε κ περιμενα το καθιερωμενο τηλεφωνιματακι απο τον Προεδρο για να μου πει τα μαντατα.Το μονο θετικο που μου ειπε ηταν για την αποκτηση εστω κ με μορφη δανεισμου του Νίκου του Καρέλη! κατα τα αλλα η κλασσικη γκρινια για τα οικονομικα της ομαδας! φυσικα κανενα νεο για το συμβολαιο μου ουτε για ανανεωση ουτε για απολυση! Τι να κανουμε θα περιμενουμε! δν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο! στο τελος δν λενε οτι ξυριζουν τον γαμπρο? ε ελπιζω να με ξυρισουν απο το να με διωξουν!

Καμια σημασια δν εχει το φιλικο που δωσαμε γιατι κυριος βαλαμε παιδια τα οποια δν ειχαν πολλα παιχνιδια στα ποδια τους, κ φυσικα πηραμε κ καποια απο τους παιχτες της 2ης ομαδας για να τους δοκιμασουμε κ αυτους.
Το μονο που εγινε απο το φιλικο ειναι που χασαμε τον Araos για 4 εβδομαδες λογο θλαση στους προσαγωγους, δν ειναι ομως βασικος παιχτης οποτε μπορουμε να ζησουμε με αυτην την απωλεια.

Παραμονη της 22 αγωνιστης χαζευα στο ιντερνετ αθλητικα site κ επεσα πανω σε μια αναλυση για τον ομιλο μου. Διαβασα λοιπον οτι υπαρχουν 2 παιχτες οι οποιοι εχουν βρεθει σε θεση οφσαιντ οχι 1,οχι 2, αλλα 56 φορες ο καθενας κ ειναι στην 1η θεση σε αυτην την κατηγορια. με τον επομενο να εχει βρεθει 38 φορες :Ο
Να λοιπον μια πληροφορια που δν ηξερα οτι ασχολουνται οι δημοσιογραφοι :-P
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

22η Αγωνιστική
Ηρθε η ωρα της 22ης αγωνιστηκης! Μιας κ εμεις παιζουμε δευτερα τα υπολοιπα ματσακια εγιναν! οριστε κ τα αποτελεσματα αυτης της αγωνιστικης!
Spoiler: show
Image
Τα υπολοιπα ματς της αγωνιστικης.
Αποτελέσματα Κυριακής
Spoiler: show
Image
Ηρθε ομως η δικη μας στιγμη!Περιμενουμε το σφυριγμα του διαιτητη για να αρχισει κ αυτος ο αγωνας!
Το ματσακι τελειωσε κ πηραμε 3 ακομα βαθμους στο σακουλακι κ προχωραμε παρακατω!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
δν ειχαμε κ την καλυτερη αποδοση αλλα παρ'ολα αυτα καταφεραμε κ βαλαμε 2 γκολακια κ παμε να επικεντροθουμε στον εκτος εδρας αγωνα με την Παναχαϊκη.

Επιστρεφοντας στο προπονητικο κεντρο πριν την αποχωρηση των παιχτων μου για τα σπιτια τους ειχα μια συζητιση με τον Songo'o για να διδαξει εναν νεαρο της ομαδας τον Σκονδρα.Τελικα δεχθηκαν και οι δυο κ θα αρχισει η διδασκαλια απο αυριο :)
Spoiler: show
Image

23η Αγωνιστική
Ετοιμαζομαστε για τον εκτος εδρας αγωνα μας.Πηραμε ομως κ το δωρακι μας απο την Καλλιθεα μιας κ καταφερε να κερδισει τον Ολυμπιακο κ ετσι με δικο μας θετικο αποτελεσμα πλησιαζουμε κ αλλο την κορυφη! Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια :( αλλωστε η διαφορα του 1ου απο τον 4ο του ομιλου του που θα μπουν στα πλει οφ ειναι 1 βαθμος αλλα κ παλι ειναι ωραιο να κυνηγας την κορυφη :)

Αποτελέσματα Σάββατου
Spoiler: show
Image


Aπ'οτι ειδαμε βγαινοντας απο το ξενοδοχειο θα παιξουμε με βροχουλα :) η θερμοκρασια τουλαχιστον ειναι σε νορμαλ επιπεδα 18βαθμους!
Αν κερδισουμε περναμε πανω απο τον Ολυμπιακο Βόλου :) με ισοπαλια ισοβαθμουμε αλλα ειμαστε απο πανω λογο νικης εκτος εδρας :)
Ο Αγωνας αρχισε: ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ 2' πολυ ωραια μπαλια του Songo'o στην πλατη της αμυνας της Παναχαϊκης κ ο djiehoua εκανε το 0-1! εξαλοι πανηγυρισμοι στον παγκο μας!
17' λεπτο γκολ για την Παναχαϊκη αλλα ακυρωθηκε λογο επιθετικου φαουλ.
38' φαουλ απο αριστερα για την Γλυφαδα βγαινει στην πλατη της αμυνας της Παναχαϊκης ο Songo'o και σκοραρει αλλα ο βοηθος εχει σηκωσει την σημαια για offside.
ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ 42' Κορνερ για την Γλυφαδα απο δεξια οπως επιτιθετε, εκτελεστης ο Portilla,σεντρα στο υψος της μικρης περιοχης κεφαλια ο Νατσούρας και το 0-2 ειναι πραγματικοτητα!!!
Σφυριγκα ληξης ημιχρονου κ οι δυο ομαδες πανε στα αποδυτηρια!
Η βροχη εχει δυναμωσει αλλα ελπιζουμε να μην κανει βουρκο τον αγωνιστικο χωρο για να μπορεσουμε να παιξουμε στο 2ο ημιχρονο!
Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδωση μας στο ημιχρονο κ το μεταφερω κ στους παιχτες μου. Το ιατρικο επιτελειο με ενημερωνει ομως οτι ο Τσίγκας εχει καποιες μικρο ενοχλησεις κ ισως θα επρεπε να τον κανουμε αλλαγη.Μιλησαμε με τον παιχτη κ ειπε οτι ειναι καλα κ οτι αντεχει. αν δει οτι ποναει πολυ θα ζητησει αλλαγη ο ιδιος.
Πριν την εναρξη του 2ου ημιχρονου τα σουτ μεχρι τωρα ειναι 6(1)-4(3) εντος εστιας.
Η κατοχη 49%-51%
Τα φαουλ 9-3
Τα κορνερ 4-4
Επιστροφη ομως στο γηπεδο για το 2ο ημιχρονο! Τελικα η βροχη τα εχει κανει λιγο μουσκεμα ολα αλλα ακομα δν υπαρχουν μεγαλες λακουβες με νερο!
Βλεποντας στα πρωτα λεπτα οτι μας πιεζουν αποφασησα να βγαλω τελικα τον Τσίγκα κ απο 4-4-2 να το γυρισουμε σε ενα 4-1-2-2-1!
Απιστευτη φαση στο 62' για την Γλυφαδα! απο αριστερα εβγαλε την σεντρα ο Καρέλης για τον Djiehoua ο οποιος προσπαθησε μεσα απο 3 αμυντικους να σουταρει κ τα καταφερε αλλα τελικα η μπαλα βρηκε πλατη αμυντικου κ μετα την εδιωξαν πριν προλαβει ο Songo'o να μπει στην φαση :(
ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ 66' Πολυ ωραια συνεργασια των παιχτων της Παναχαϊκης κ με σουτ απο διαγωνια θεση δεξια του Μαραγκουδάκη(μαλλον τελικα ειχαν δικιο τα παιδια στο forum που ελεγαν οτι απο εκει μπαινουν ολα! σαν να δημιουργηθηκε buggaki μετα το update) η Παναχαϊκη μειώνει σε 1-2! εχει πολυ δρομο ακομα το ματς!
85' λεπτο κ ο Μαραγκουδάκης ξεφευγει παλι απο την αμυνα της Γλυφαδας, βγαινει τετ-α-τετ με τον Γκέλιο αλλα πλασαρει απελπιστικα αουτ! πολυ μεγαλη ευκαιρια για την Παναχαϊκη να ισοφαρίσει τον αγωνα!
(απο το 66 που φαγαμε το γκολ η ομαδα εχει αλλαξει προσωπο,δινει πολυ ευκολα την μπαλα κ οι παιχτες μας απλα θελουν να την ξεφορτωθουν απλα κλοτσώντας την κ οπου παει απλα να φυγει απο τα ποδια τους...)
90+3 κ ο διαιτητης σφυριζει την ληξη του αγωνα! Η Παναχαϊκη στο 1ο ημιχρονο ηταν νοχελικη κ βρεθηκε να χανει 0-2 αλλα στο2ο ημιχρονο το παλεψε κ πετυχε ενα γκολ ενω θα μπορουσε να εχει ισοφαρισει εαν τελειωνε καλυτερα την φαση ο Μαραγκουδακης στο 85!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Τα υπολοιπα ματς της αγωνιστικης.
Αποτελέσματα Κυριακής
Spoiler: show
Image

Το πρωταθλημα πια εφτασε σχεδον στο τελος του! τουλαχιστον η κανονικη περιοδος! τα κομπιουτερακια βγηκαν κ οι υπολογισμοι εγιναν! Φυσικα για να παρουμε το πρωταθλημα θελουμε το 3Χ3 για να κρατησουμε το +2 απο τον Ολυμπιακο!
Μιας κ ομως στην 24η αγωνιστικη ο Ολυμπιακος υποδεχεται τα Χανιά ελπίζουμε οτι η ομαδα της κρητης θα μας κανει αλλο ενα δωρακι κ θα κοψει βαθμους απο τον Ολυμπιακο!
Ετσι κ αλλιως στις τελευταιες 3 αγωνιστικες ολα τα ματς διεξαγονται την ιδια μερα κ ωρα οποτε δν θα περιμενουμε καποιο αποτελεσμα!

Πιο τρελα γινονται στην SL! οριστε η βαθμολογια μετα το περας της 31ης αγωνιστικης!
Spoiler: show
Image
Μετα απο 23 αγωνιστηκες οριστε η βαθμολογια στην Football League Νότιος Όμιλος:
Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
24η Αγωνιστική

Υποδεχομαστε λοιπον τον Αχαρναϊκο με την προϊστορια να ειναι με το μερος του μιας κ στην εδρα του μας ειχε κερδισει 2-1 για την 12η αγωνιστικη!

Νικη τιτλου χάρις τα 2 γκολ του Picon!Ενα ματς στο οποιο ειχαμε τον ελεγχο και καταφερα να παρουμε μια ακομα σπουδαια νικη! Αλλα 2 ακομα παιχνιδια για να παμε στα play-off ανοδου!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αποτελέσματα 24ης Αγωνιστικής
Spoiler: show
Image

Το προγραμμα της 25ης αγωνιστικης
Spoiler: show
Image
Το δημοτικο σταδιο Ψαχνων μας φιλοξενει για τον αγωνα αυτης της αγωνιστικης :) καλη φιλοξενια αλλα ειμαστε εδω για να παρουμε ενα αποτελεσμα το οποιο μπορει να μας δωσει εστω κ τον θεωριτικο τιτλο στην Football League του Νοτιου Ομιλου :)

NAI NAI NAI NAI!!!!!TO ΠΗΡΑΜΕ!!!ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑΑΑΑ!!!! Νικη με σκορ 0-3 στα Ψαχνα κ η Γλυφαδα κατακταει το πρωταθλημα στην Football league στον Νοτιο Όμιλο!!!Ο Ολυμπιακος εφερε Χ με τον Βυζαντα!Σπουδαιο αποτελεσμα σε μια σπουδαια χρονια!!!!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Οπαδοι φωναζουν ρυθμικα τα ονοματα των παιχτων κ του προπονητη μετα το τελος του αγωνα στα Ψαχνα! υπηρχαν 30 ατομα τα οποια μας υποστειριζαν απο την αρχη του ματς κ στο τελος πανυγιρησαμε το πρωταθλημα!!!
(Φυσικα ενα πρωταθλημα που δν εχει καμια αξια. αλλωστε την ανοδος στην Super League θα πρεπει να την διεκδικησουμε μεσο των play-off :@ )

Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής
Spoiler: show
Image
Μετα το τελος του αγωνα η διοικηση της Γλυφαδας βγηκε ζωντανα σε τηλεοπτικη εκπομπη κ σχολιασε το γεγονος:
Spoiler: show
Image
δν εληψαν κ τα θετικα σχολια παιχτων της ομαδας για το επιτευγμα που καταφεραμε:
Spoiler: show
Image
Με μια μολις αγωνιστικη πια να υπολοιπεται για να μπουμε στην διαδικασια των play-off οριστε η βαθμολογια μας μεχρι τωρα:
Βαθμολογία Football League Νότιος Όμιλος:
Spoiler: show
Image
Στον ομιλος μας ακομα δν εχουν ξεκαθαρισει τα πράγματα όσον αφορα τις ομαδες που θα πέσουν κατηγορια.Ακόμα κ τώρα μια αγωνιστική πριν το τέλος μόνο ο Αστέρας Μαγούλας ξέρει οτι του χρόνου θα είναι στην κατω κατηγορία :?

Οριστε κ η βαθμολογια του Βόρειου Ομίλου μετα απο 25 αγωνιστικες:
Βαθμολογία Football League Βόριος Όμιλος:
Spoiler: show
Image
Όπως ειδαμε στον Βόρειο Όμιλο εχουμε είδη 2 ομαδες οι οποίες στο τέλος της χρονιας θα πέσουν κατηγορία: Βατανιακός και Ζάκυνθος :(
moustakinio
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Feb 04, 2013 4:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος ice!!!! -meaculpa
Τωρα κανε το σωστο και ανεβασε την ομαδαρα στην Α'εθνικη -kapetanios
Post Reply

Return to “Ελλάδα”