Αν ο Edgar Allan Poe ήξερε από μπάλα...(;)

eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι οδηγίες θα έχει η τακτική σου;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή πορεία να έχεις φίλε!Έχεις μπροστά σου μια δύσκολη κατάσταση αλλα αυτά είναι τα ωραία...
Μεταγραφές τέλος;
Θα κοιτάξεις για κανέναν ακόμα ελεύθερο ή δανεικό;

Θα σε βοηθούσαν εξτρέμ με ταχύτητα και ο επιθετικός να παίζει ως στόχος...
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:τι οδηγίες θα έχει η τακτική σου;
Οι τακτικές που χρησιμοποιώ είναι κυρίως 2.

Η πρώτη είναι αυτή που θα χρησιμοποιήσω και περισσότερο,γιατί βλακωδώς φοβήθηκα πολλά παιχνίδια.Είναι μια τακτική του Sup (classic :D ),την οποία άλλαξα λιγάκι για να ταιριάξει στο τότε roster:
Spoiler: show
Image
Όπως καταλαβαίνεις είναι για να κρατάω σε χαμηλά επίπεδα το σκορ και να χτυπάω όποτε μπορώ στην κόντρα.

Η δεύτερη είναι για τα παιχνίδια που πιστεύω ότι μπορώ να χτυπήσω.Αργότερα τη χρησιμοποίησα περισσότερο,γιατί κατάλαβα ότι το roster έχει την ποιότητα να το υποστηρίξει.
Spoiler: show
Image
geovrettos wrote:Καλή πορεία να έχεις φίλε!Έχεις μπροστά σου μια δύσκολη κατάσταση αλλα αυτά είναι τα ωραία...
Μεταγραφές τέλος;
Θα κοιτάξεις για κανέναν ακόμα ελεύθερο ή δανεικό;

Θα σε βοηθούσαν εξτρέμ με ταχύτητα και ο επιθετικός να παίζει ως στόχος...
Σ'ευχαριστώ πολύ!!Είναι δύσκολα τα πράγματα,αλλά σαν ένα save που είχα με τον Άρη,δεν είναι! :-)

Οι μεταγραφές τελείωσαν για αυτή τη χρονιά και λόγω ΑΘΛΙΩΝ οικονομικών και επειδή ήθελα να δώσω μια ευκαιρία στους ταλαντούχους μικρούς της ομάδας.

Το μεσημέρι έρχεται η συνέχεια της ιστορίας,με τις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος και με πτυχές από την προσωπική ζωή του Houdini.Πριν 17 χρόνια πέθανε ένας μεγάλος έρωτας για τον ίδιο.Η συνάντησή τους στο παρόν θα ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο για τον μάγο μας.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλιστα...
Τι στόχους έχεις ;Υπάρχουν παιχτες σου σε λίστα ;Έστω κια τα συμβόλαια τους να φύγουν απο πάνω σου θα είανι κέρδος ...
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geovrettos wrote:Μάλιστα...
Τι στόχους έχεις ;Υπάρχουν παιχτες σου σε λίστα ;Έστω κια τα συμβόλαια τους να φύγουν απο πάνω σου θα είανι κέρδος ...
Δε θέλω να κάνω spoils,γιατί τα μεταγραφικά θα φανερώσουν πτυχές της ιστορίας.Πάντως στη συνέχεια θα υπάρξει σοβαρή κινητικότητα! :wink:

Ο στόχος είναι αρχικά να μην πέσουμε,μετά ό,τι πιο πάνω από τη 15η θέση έρθει,καλοδεχούμενο!
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτός ο συνδυασμός διατήρησης κατοχής με κοντινότερες πάσες είναι ένα θέμα...για να δούμε τι θα καταφέρεις...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
eliaska41 wrote:αυτός ο συνδυασμός διατήρησης κατοχής με κοντινότερες πάσες είναι ένα θέμα...για να δούμε τι θα καταφέρεις...
Ήθελα κυρίως να μη δέχομαι γκολ.Η θεωρία μου είναι ότι αυτό γίνεται με 2 τρόπους.Ή θα έχεις σφιχτή άμυνα,ή θα έχεις περισσότερη ώρα τη μπάλα από τον αντίπαλο.Εγώ προσπάθησα να κάνω και τα 2! :-D
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4ο

Όλα ήταν έτοιμα για την έναρξη της season 2014-2015.Ο Πανιώνιος καλούταν να δώσει την πιο σημαντική μάχη της Ιστορίας του,την παραμονή στην κατηγορία και την αποφυγή της οικονομικής καταστροφής.Τον Houdini ελάχιστα τον ενδιέφεραν αυτά,έως καθόλου,τόσο εγωμανής και τιποτένιος που ήταν.Το μόνο που τον ενδιέφερε,το μόνο που μελετούσε ήταν το σχέδιό του για να ξεπαστρέψει τους 3 προέδρους.Νύχτα-μέρα καθόταν στο σουλουπωμένο πλέον σπίτι του στο Κολωνάκι,προσπαθώντας να βρει έναν τρόπο να τους πλησιάσει,ώστε όταν πλέον είναι κοντά,να μη μπορεί να αστοχήσει.Με τα μαχαίρια εξάλλου ήταν εξαιρετικός,το είχε αποδείξει και στο παρελθόν...
Spoiler: show
Image
Με την ομάδα ελάχιστα ασχολιόταν.Ήθελε απλώς να δίνει την εντύπωση πως δουλεύει.Όμως στις προπονήσεις ήταν συνεχώς αφηρημένος,δεν έδινε την παραμικρή προσοχή στους αθλητές και οι συνέπειες αυτής της νοοτροπίας θα φαινόντουσαν σύντομα.

Το πρωτάθλημα αρχίζει σε μερικές μέρες,η ομάδα ακόμα δεν έχει αφομοιώσει τα συστήματα,αλλά ο Houdini αδιαφορεί,το μόνο που κοίταξε είναι πότε θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό,μήπως και μπορέσει να σκαρφιστεί κάτι για τον Μαριδάκη.

Οι πρώτες 7 αγωνιστικές είναι ενδεικτικές για το τι θα γίνει μες τη χρονιά.Αστάθεια,πρωταγωνιστές οι Lasnik-Καμπάνταης και όπου μας βγάλει.
Spoiler: show
Image


Όποτε ήταν σε καλή μέρα ο Lasnik,κερδίζαμε,τόσο απλά.Η εικόνα της ομάδας σε όλα τα παιχνίδια ήταν η ίδια.Δυσκολία στην ανάπτυξη και αν γινόταν και η παραμικρή γκέλα,τρώγαμε γκολ.Οπότε περιμέναμε από τον Lasnik και τον Καμπάνταη να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.Συμπαραστάτες τους ήταν και οι νεαροί Σμυρλής(AMR) και Μπούζας (Box to Box).


Στην 8η αγωνιστική,η ομάδα θα πήγαινε στον Πειραιά να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό του Μαριδάκη.Ο Houdini ζούσε γι'αυτό το ματς.Ήθελε και να στερήσει βαθμούς από τον Ολυμπιακό,με σκοπό να χάσει το πρωτάθλημα και τα κέρδη από τη συμμετοχή στο C.L και παράλληλα να βρει τρόπο να δολοφονήσει τον Μαριδάκη,που τόσο άδικα του στέρησε 17 χρόνια από τη ζωή του.

Από την ώρα που τελείωσε το ματς με τον Πλατανιά,ο Houdini κλείστηκε στο σπίτι του και σκεφτόταν πώς θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό αγωνιστικά και πώς θα παρακάμψει τα συστήματα ασφαλείας του Μαριδάκη.Αγωνιστικά τα πράγματα ήταν απλά.Η ομάδα θα έμπαινε χωρίς φόβο,θα έπαιζαν ενεργητική άμυνα και θα έβγαιναν γρήγορα στην κόντρα,σημαδεύοντας τον Καμπάνταη,ο οποίος βρισκόταν σε δαιμονιώδη κατάσταση.

Όμως έπρεπε να βρεθεί μόνος με τον Μαριδάκη.Όποια μεταμφίεση κι αν σκεφτόταν,όποιο κόλπο κι αν σκαρφιζόταν,όλα οδηγούσαν σε αδιέξοδο.Δεν έπρεπε με τίποτα να αποκαλυφθεί,θα έχανε τη δουλειά του και το κυριότερο,θα έμπαινε ξανά στη φυλάκα και με τη δύναμη που είχε πλέον ο Μαριδάκης θα τον έκλεινε εκεί για τα διπλάσια χρόνια.Καθώς ετοιμαζόταν να πάει στην προπόνηση χτύπησε το κινητό του τηλέφωνο.Αυτός που τον καλούσε έμελλε να γίνει ένας απρόσμενος σύμμαχός του στο κυνήγι της εκδίκησης που ζητούσε...

Συνεχίζεται...
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να δούμε τι θα σκαρφιστείς με τον μαριδακη!!μέτριο ξεκίνημα στον αγωνιστικό τομέα!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακή αρχή αλλά θα φτιάξει το πράγμα νομίζω...

Να δούμε με οσφπ τι θα κάνεις ...
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Τα πράγματα θα ήταν δύσκολα,σας είχα προετοιμάσει. :D
Γενικά θα περάσω κάποια διαστήματα της χρονιάς πιο γρήγορα (όπως το πρώτο που είδατε) γιατί δε μου δίνουν τροφή για την ιστορία.Θα στέκομαι στα σημαντικά παιχνίδια για το story.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 5ο

Ο πρωταγωνιστής μας σηκώνει το τηλέφωνό του και στην άλλη γραμμή βρισκόταν ο πρόεδρος της ΑΕΚ,ο Μελισσουλίδης.
-Ξέρω ήδη ποιος είσαι και γιατί γύρισες στην Ελλάδα,τι νόμιζες ότι όλοι είμαστε στραβοί;
-Εεε...μάλλον κάποιο λάθος κάνετε...
-Άσε τα σάπια σε μένα ταχυδαχτυλουργέ της δεκάρας,για να σε βοηθήσω σε πήρα.
-Να βοηθήσετε κ.Δημήτρη;Σε τι ακριβώς;
-Να βγάλουμε τον χοντρό από τη μέση.Αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να με αφήσει να ανέβω στην Superleague.Ήδη το φιλαράκι του ο Μπρέος είναι πρώτος με 4/4 νίκες.Στρωτά τον πάει.

Αυτή ήταν η μεγάλη ευκαιρία του Houdini.Σκέφτηκε λοιπόν να το παίξει συνεργάτης με τον Μελισσουλίδη και μόλις έβγαζαν από τη μέση τον Μαριδάκη,θα τον έδινε ξεπάστρεφε κι αυτόν.Έτσι θα έμενε μόνο ο Μπρέος στο τέλος...

-Εντάξει Δημήτρη,μου επιτρέπεις τον ενικό έτσι;Ας συνεργαστούμε για να πάει μπροστά το Ελληνικό ποδόσφαιρο!
-Χεχε,τα πιάνεις γρήγορα Billάρα...Ωραία,πήγαινε τώρα στο Καραϊσκάκης,μην δώσεις δικαιώματα και προσπάθησε να πάρεις το ματσάκι.Και πού ξέρεις...μπορεί μια μέρα να προπονήσεις και την ΑΕΚάρα!Τσάγια!!!

Ξαφνικά το κλίμα άλλαξε,όλα πήγαιναν με το μέρος του,επιτέλους μετά από 17 χρόνια του χαμογέλασε η τύχη.Συναντήθηκε με την ομάδα στα αποδυτήρια του Φαληρικού γηπέδου και τους είπε:
''Θέλω να παίξετε χωρίς φόβο.Ξέρω ότι αυτή η ομάδα είναι ακριβότερη,πληρέστερη και με ένα γεμάτο γήπεδο.Όμως πιστεύω σε σας,έχετε τα φόντα να γίνετε σπουδαίοι,πάρτε ένα αποτέλεσμα σήμερα και δε θα έχουμε να φοβηθούμε τίποτα για τη συνέχεια!!''

Μετά από 10 λεπτά ο Σιδηρόπουλος σφύριξε την έναρξη του αγώνα.Τα πρώτα 5 λεπτά ήταν αναγνωριστικά.Πασούλες ο ΟΣΦΠ,διώξιμο όπου πάει ο Πανιώνιος.Ένα από αυτά τα διωξίματα έβγαλαν τον Καμπάνταη μόνο του με τον Roberto και ο πρώτος δε γινόταν να αστοχήσει.ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ,0-1 ο Πανιώνιος και παγώνει το Γ.Καραϊσκάκης!!

Αυτό ήταν!Οι παίκτες του Ολυμπιακού τα έχασαν,είχαν μια ανούσια κατοχή,σούταραν μόνο από μακριά και το παιχνίδι έληξε χωρίς να δείξει η match engine ούτε μια φάση!
Spoiler: show
Image
Στο πλάι υπάρχει και η βαθμολογία εκείνης της περιόδου.
Ο Houdini ήταν καταχαρούμενος!!Πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια χαιρόταν πραγματικά για κάτι.Πρώτη φορά ένιωθε γεμάτος συναισθηματικά και το μυαλό του βρισκόταν και σε άλλα πράγματα πέρα από τα σχέδιά του για να τιμωρήσει τους τρεις μεγαλοπαράγοντες.Η νίκη επί του Ολυμπιακού του θύμισε ότι μπορεί να ζήσει και άλλα πράγματα και αυτό ήταν το πιο σημαντικό...

Συνεχίζεται...
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίοοοοοοοοοοοοοος
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωχ κρίμα :D
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυνατός!!άντε καλή συνέχεια
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Congrats για το ματς με τον Ολυμπιακό :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Partalos21
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Jul 15, 2014 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλο αποτέλεσμα με τον Ολυμπιακό..... καλή συνέχεια!!!!!
Post Reply

Return to “Ελλάδα”