Η Dynamo επιστρεφει!!

Post Reply
zymaroulis
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:10 pm
Football Manager της ομάδας: napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο μια αιφνιδιαστικη αποφαση ο πασιγνωστος Ελληνας προπονητης Τακης Γαλανος , με επιτυχιες στο παρελθον σε κλαμπ οπως η Γκλαντμπαχ, Λιβερπουλ, Νοριτς, Ναπολι, Σεντ Ετιεν, γυρνα στην ομαδα που τον ανεδειξε για να τη βοηθησει να ορθοποδησει και παλι. Κυριες και Κυριοι.....

Image
zymaroulis
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:10 pm
Football Manager της ομάδας: napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ImageImage

Η περηφανη ομαδα της Δρεσδης διενυσε τα καλυτερα χρονια της κατα τη δεκαετια του 70. Με 5 τιλους Πρωταθλητη στο τοτε πρωταθλημα της Ανατολικης Γερμανιας και 2 Κυπελλα. Η παρουσια της στα κυπελλα Ευρωπης εκεινη τη δεκαετια ηταν συνεχης με παρουσια στα προημιτελικα 4 φορες( 2 στο Κυπελλο UEFA και 2 στο τοτε Κυπελλο Κυπελλουχων). Τη δεκαετια του 80 το κατεστημενο της Σταζι βοηθησε την Δυναμο Βερολινου να παρει τον τιτλο του πρωταθλητη 10 συνεχομενες φορες στερωντας τον παραλληλα απο την ομαδα της Δρεσδης. Ποτε δεν θα ξεχασουν οι φιλαθλοι της Δυναμο Δρεσδης το βρωμικο 86 οπου η Δυναμο Βερολινου σε συνεννοηση με την Λοκομοτιβ Λειψιας εφεραν ισοπαλια στο μεταξυ τους παιχνιδι στερωντας τον τιτλο απο την καλυτερη κατα γενικη ομολογια ομαδα εκεινης της σεζον. Η καλυτερη παρουσια της Δυναμο στην Ευρωπη ηταν το 1988 οπου και εφτασε μεχρι τα ημιτελικα του θεσμου για να αποκλειστει τελικα απο την πολυ δυνατη εκεινη την εποχη Στουτγκαρδη. Η επανενωση της Γερμανιας δεν βοηθησε γενικοτερα της φτωχες χωρες της πρωην Ανατολικης Γερμανιας με αποτελεσμα απο εκεινο το σημειο και μετα η Δυναμο Δρεσδης να ειναι ασανσερ μεταξυ δευτερης και τριτης τη ταξη κατηγοριας.

Μερικοι θρυλοι της ομαδας
ImageImageImageImageImageImage
Κατα σειρα οι Wolfgang Oeser, Hans-Jürgen Kreische, Klaus Sammer, Hans-Jürgen „Dixie” Dörner, Reinhard Häfner, Matthias Sammer.
Last edited by zymaroulis on Mon Jun 09, 2014 7:50 pm, edited 1 time in total.
zymaroulis
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:10 pm
Football Manager της ομάδας: napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ροστερ
Spoiler: show
Image
Οικονομικα
Spoiler: show
Image
Τα μαυρα μας τα χαλια...που σημαινει οτι δεν υπαρχει σαλιο για μεταγραφες και θα πορευτουμε ως εχουμε...ισως και με κανεναν ελευθερο..ιδωμεν...

Το συστημα
Spoiler: show
Image
Το συστημα δεν αλλαζει για κανενα και για τιποτα..οποιος δεν θα μπορει να ανταπεξελθει θα τρωει παγκο οσο μεγαλο ονομα και αν ειναι. Πανω σε αυτο θα στηριχθουν και οι μεταγραφες μου.


Θα ξεκινησω να ποσταρω απο την περιοδο προετοιμασιας και τα φιλικα θελοντας να παρακολουθησω μαζι σας την εξελιξη της ομαδας προς τη δοξα. Ελπιζω να μου κανετε παρεα σε αυτο το ταξιδι.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Γερμανία”