Ολυμπιακός

Jason_1983
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Mon Sep 01, 2008 11:46 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος πρώτης χρόνιας και για μένα. Πρωτάθλημα σχετικά άνετα, πρόκριση άνετα στους 16 του τσου-λου (5 νίκες,1 ισοπαλια- Ajax,Porto,Ludogorets) και αποκλεισμός από τη Man City. Όσον αφορά το κύπελλο, πρόωρος αποκλεισμός από τον ΠΑΣ στη διαδικασία των πέναλτι μετά από διπλούς αγώνες.
Spoiler: show
Image
Ατομικές επιδόσεις (πρωτάθλημα)
Μίτρογλου: 19 γκολ, 4 ασσιστ
Dossevi: 12 γκολ, 8 ασσιστ
Afellay: 11 γκολ, 11 ασσιστ
Spoiler: show
Image
Μεταγραφές
Spoiler: show
Image
* Του Benitez δεν του έδωσα την παραμικρή ευκαιρία άρα δεν μπορώ να τον κρίνω.
*Μίτρογλου μετα τα 6-7 πρώτα παιχνίδια είναι πραγματικό πολυβόλο.
* Ο Τσόρι ήθελε να φύγει άλλα τελικά δεν πωλήθηκε και μέχρι τον Γενάρη έπαιζε βασικός. Μετά πωλήθηκε για ψίχουλα για να γλιτώσουμε το παχουλό του συμβόλαιο έστω και για 6 μήνες.
*Αffelay και Dossevi κάνουν όργια από τα πλάγια.
*Μasuaku παίχτης παγκόσμιας κλάσης.
*Kasami, Roberto,Maniatis βασικοί και αναντικατάστατοι
*Abidal εγγύηση στην άμυνα
*Latka (μεταγραφή καλοκαιριού) ανίκητος στο ψηλό παιχνίδι. 7 goal από κόρνερ.
Tο σύστημα της ομάδας 4-2-3-1 wide (από τον NikolasR)
Spoiler: show
Image
Μεταγραφές για την επόμενη χρονία (απο Μαιο μήνα-λογικά θα ακολουθήσουν και άλλες.)
Spoiler: show
Image
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Balanta με 2 εκατομμυρια?? Στειλε βιογραφικο στην ΠΑΕ !! :P
Jason_1983
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Mon Sep 01, 2008 11:46 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beecher wrote:Balanta με 2 εκατομμυρια?? Στειλε βιογραφικο στην ΠΑΕ !! :P
Δύο εκατομμύρια είναι πάνω από το τραπέζι. Υπαρχουν και άλλα 5.75εκ. κάτω από το τραπέζι.
Λοιπόν τον πήρα με 2εκ αρχικά και αλλα 5.75εκ σε 48 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις :-P
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γιατί γράφει μόνο τα 2; Η bug είναι ή κάνανε βλακεία και το αλλάξανε. Κανονικά σου εβγαζε όλο το ποσό και τις δόσεις, όπως είναι το σωστό.
Jason_1983
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Mon Sep 01, 2008 11:46 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Και γιατί γράφει μόνο τα 2; Η bug είναι ή κάνανε βλακεία και το αλλάξανε. Κανονικά σου εβγαζε όλο το ποσό και τις δόσεις, όπως είναι το σωστό.
Μόνο το αρχικό ποσό βγάζει σε όλες τις μεταγραφές. Μάλλον κάνανε βλακεία και το αλλάξανε.
dimifm
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Wed Oct 19, 2011 11:42 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως κάποιος να έφτιαχνε στο Steam γκρουπ με εμάς που παίζουμε στο manager τον Ολυμπιακό να μιλάμε απευθείας από εκεi; Δεν ξέρω πως γίνεται γι'αυτο το λέω, αλλιώς θα το είχα φτιάξει
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
[quote="Jason_1983"][quote="rimini"]Και γιατί γράφει μόνο τα 2; Η bug είναι ή κάνανε βλακεία και το αλλάξανε. Κανονικά σου εβγαζε όλο το ποσό και τις δόσεις, όπως είναι το σωστό.[/quote]
Μόνο το αρχικό ποσό βγάζει σε όλες τις μεταγραφές. Μάλλον κάνανε βλακεία και το αλλάξανε.[/quote]
Μόλις το τσέκαρα. Κανονικά μου βγάζει όλο το ποσό και τις δόσεις. Κάποιο bug πρέπει να "κυκλοφορεί" στο save σου.
User avatar
Eddie-7-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Mon May 12, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου κανει εντυπωση αυτο με τον Ντουρμαζ....
χωρις να εχει εντυπωσιακα στατιστικα, μου εβγαλε τη χρονια με 16 γκολ και 21 ασσιστ!!! (κυριως ως αριστερό χαφ)....
Στο ξεκίνημα της 2ης, εχει 3 ασσίστ και 1 γκολ σε 2 αγώνες....
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδη αναφερθηκε και πριν το θεμα με τον Φουστερ, θα γραψω τι εγινε στο save μου για να μου πειτε και εσεις πως αντιμετωπισατε παρομοιες καταστασεις...

απο το καλοκαιρι της πρωτης χρονιας μου ζητουσε να φυγει επειδη ηθελε να γυρισει στην Ισπανια. Προσπαθουσα να τον μεταπεισω να μεινει αλλα τιποτα. Οποτε τον εβαλα transfer list με μολις 100k και ηρθαν τρεις προτασεις απο μικρες Ισπανικες (Αλκορον, Ειμπαρ και μια αλλη). Αποδεχτηκα και τις τρεις αλλα μετα ο Φουστερ τις απερριψε επειδη δεν θελει να φυγει (!?).

το αποτελεσμα ειναι να εχω 15 παιχτες unhappy με poor ψυχολογια (οτι και καλα δεν σεβαστηκα την επιθυμια του παιχτη για μεταγραφη...) και εμενα να προσπαθω με team meetings να τους ισιωσω αλλα τιποτα...το παραλογο ειναι πως απεκλεισα την Dortmund στους 16 του CL, πηρα και μαθηματικα το πρωταθλημα 5 αγωνιστηκες πριν το τελος και ακομα σκαλωμενοι ειναι! Δεν ξερω τι αλλο να κανω...

ενα αλλο παρομοιο θεμα εγινε με τον Σαλινο: τον Φεβρουαριο ειχε major interest για μεταγραφη η Internacional και μου ειπε ο ιδιος πως θελει να παρει μεταγραφη εκει γιατι θα παιζει περισσοτερο. Του απαντησα πως δεν εχω προβλημα να φυγει και περιμενω να μου κανουν προταση αλλα η προταση δεν ηρθε ποτε. Αποτελεσμα να εχω τον Σαλινο unhappy με μηδενικη ψυχολογια επειδη δεν τον πουλησα στην Internacional...(?!?!)
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eddie-7- wrote:Μου κανει εντυπωση αυτο με τον Ντουρμαζ....
χωρις να εχει εντυπωσιακα στατιστικα, μου εβγαλε τη χρονια με 16 γκολ και 21 ασσιστ!!! (κυριως ως αριστερό χαφ)....
Στο ξεκίνημα της 2ης, εχει 3 ασσίστ και 1 γκολ σε 2 αγώνες....
στο δευτερο save που αρχισα οντως βγαζει ματια. Και εμενα κατα τον Φεβρουαριο εχει γυρω στα 13 γκολ/9 ασσιστ
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα εξτρέμ γενικά πως τα διαχειριστήκατε;

Γιατί βλέπω 5 παίκτες για αριστερά (Afelay, Durmaz, Ghazaryan και κατά συνθήκη Masuaku, Fortounis) ενώ από τα δεξιά μόνο τον Dossevi και κατά συνθήκη τον Omar...
User avatar
Haslaya
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Sun Nov 16, 2014 7:21 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Atletico, ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Ατλέτικο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:Τα εξτρέμ γενικά πως τα διαχειριστήκατε;

Γιατί βλέπω 5 παίκτες για αριστερά (Afelay, Durmaz, Ghazaryan και κατά συνθήκη Masuaku, Fortounis) ενώ από τα δεξιά μόνο τον Dossevi και κατά συνθήκη τον Omar...
Εγώ φίλε παίζω με Durmaz και Afellay αριστερά, ο Γκαζαριάν παίζει λίγο στο κύπελλο αλλά γενικά θέλω να τον διώξω..

Μαζουάκου και Ομάρ τα κρατάω σαν μπακς..

Φορτούνης σαν CAM και Ντοσεβί σαν RW και μερικές φορές βάζω και τον Αφελάι δεξιά.. Αν έχω και άλλον εξτρέμ τραυματία παίζω με Ghazaryan αναγκαστικά..
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:Τα εξτρέμ γενικά πως τα διαχειριστήκατε;

Γιατί βλέπω 5 παίκτες για αριστερά (Afelay, Durmaz, Ghazaryan και κατά συνθήκη Masuaku, Fortounis) ενώ από τα δεξιά μόνο τον Dossevi και κατά συνθήκη τον Omar...
αριστερα Afellay βασικος Φορτουνης παγκο σε Inside Forward/Attack
δεξια Durmaz βασικος Dossevi παγκο ειτε Inside Forward/Attack ειτε Winger/Attack

επειδη βεβαια ο Afellay πανω απο 3 ματς σερι δεν την παλευει, ο Durmaz επαιξε πολυ και στα αριστερα παλι στον ιδιο ρολο. Μαζουακου και Ομαρ αφησε τους στην αμυνα.
User avatar
Haslaya
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Sun Nov 16, 2014 7:21 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Atletico, ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Ατλέτικο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beecher wrote:
M3r$uRy wrote:Τα εξτρέμ γενικά πως τα διαχειριστήκατε;

Γιατί βλέπω 5 παίκτες για αριστερά (Afelay, Durmaz, Ghazaryan και κατά συνθήκη Masuaku, Fortounis) ενώ από τα δεξιά μόνο τον Dossevi και κατά συνθήκη τον Omar...
αριστερα Afellay βασικος Φορτουνης παγκο σε Inside Forward/Attack
δεξια Durmaz βασικος Dossevi παγκο ειτε Inside Forward/Attack ειτε Winger/Attack

επειδη βεβαια ο Afellay πανω απο 3 ματς σερι δεν την παλευει, ο Durmaz επαιξε πολυ και στα αριστερα παλι στον ιδιο ρολο. Μαζουακου και Ομαρ αφησε τους στην αμυνα.
Φίλε έχεις δοκιμάσει καθόλου τον Ολαïτάν; Αξίζει; Είτε σαν CAM, είτε σαν winger
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον δοκιμασα κυριως δεξια ως Winger και Inside Forward αλλα λιγα πραγματα γενικα. Για Attacking Midfielder δεν νομιζω να κανει, δεν εχει την ποιοτητα που θελει η θεση. Σε ρολο πισω απο τον φορ ισως να ηταν καλος ως Shadow Striker αλλα δεν τον εχω δοκιμασει για να σου πω στανταρ
Post Reply

Return to “Ελλάδα”