The Curious Case of James Jason

User avatar
makukula
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Dec 20, 2006 1:29 am
Football Manager της ομάδας: Hartelpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά ο αποκλεισμός από το Europa σου βγήκε σε καλό, περιμένουμε την συνέχεια.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ριξε χρημα για τον 23χρονο οτι πρεπει ειναι για την ομαδα.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Διακοπή & Μεταγραφές Χειμώνα // 18η - 25η Αγωνιστική Πρωταθλήματος // Προημιτελικός & Ημιτελικός Κυπέλλου



Και να 'μαστε εδώ, πρωταθλητές χειμώνα, στο +4 απο τη δεύτερη Ζενίτ που πήγε τραίνο ως την 11η αγωνιστική αλλά μετά «έκατσε», στο +8 απο την τρίτη Σπαρτάκ στο +12 απο την ΤΣΣΚΑ το υποτιθέμενο φαβορί για την κατάκτηση του μαστραπά και είναι η έκπληξη της χρονιάς η κακή της απόδοση και με μία τέταρτη μοσχοβίτικη ομάδα, την Λοκομοτίβ να συμπληρώνει την 5άδα στο -15 από την μπλέ κορυφή!

Ο γολγοθάς των επόμενων αγωνιστικών ξεκινάει στο γήπεδό μας με την 5η Λοκομοτίβ, στη συνέχεια πάμε στο Ροστόφ για να παίξουμε με την ομόνυμη ομάδα που μας πήρε Χ στην έδρα μας, έπειτα έχουμε 3 εντός εδρας αγώνες, με τις Σπαρτάκ, Μορντόβια και Αμκαρ να έρχονται στο Khimki Arena οι δύο πρώτες για λογαριασμό του πρωταθλήματος ενώ η Αμκάρ για τον προημιτελικό του κυπέλλου, στη συνέχεια πάμε στην έδρα της Τερεκ και μετά έρχεται στην έδρα μας η Krasnodar ενώ αν περάσουμε στον ημιτελικό, ενδιάμεσα απο αυτά τα δύο ματς θα παίξουμε πάλι αγώνα κυπέλλου. Και ο αγώνας δρόμου τελειώνει με δύο εκτός έδρας ματς στην πόλη μας με την Torpedo και την CSKA.

10 αγώνες δηλαδή, 8 για το πρωτάθλημα και μέσα σε αυτούς τους οκτώ αγώνες πάιζουμε 3 ντέρμπι, με τις ομάδες της Μόσχας που αυτή τη στιγμή βρίσκονται απο την 2η ως την 5η θέση. Δύσκολο πρόγραμμα, αν δεν δεχθούμε ήττα θα είμαστε τυχεροί, πρέπει να προσέξουμε το ροτέισον και την διαχείριση του έμψυχου δυναμικού αλλιώς την κάτσαμε την βάρκα γιατί μετα την ΤΣΣΚΑ το προγραμμα λέει Ρουμπικ και Ζενιτ.

Ας δούμε όμως τα (όχι και τόσο δυνατά) φιλικά του χειμώνα, πιο πολύ για να είμαστε ξεμουδιασμένοι μιας και δεν θα γίνουν τρελές αλλαγές στην ομάδα, είμαστε κομπλέ και θα προχωρήσουμε όπως προανέφερα σε 1 και μόνο μεταγραφή συν μία μπόνους υπογραφή ενός ελεύθερου 15χρονου regen με καλό potential (4,5 αστέρια μου τον έβγαζε ο scout μου).


Τα φιλικά:
Image

Στο θέμα της μεταγραφής του αριστερού μπακ, καταλήξαμε και μετά από συμβουλή-πρόταση του παγκοσμίου φήμης εξωτερικού συνεργάτη vorxis, στον Georgy Shennikov:
Spoiler: show
Image
Ενώ το bonus της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου ήταν ο Islam Abakarov, ο οποίος απέρριψε πρόταση της ομάδας του Locomotiv Moscow και συμφώνησε μαζί μας:

Image

Μόνο και μόνο μια ματιά στα στατς του δείχνει το τι μπορεί να δώσει στο μέλλον!

Στην λίστα προς πώληση έχουν μπει ο Buttner και ο Anyukov οι οποίοι ναι μεν δεν παίζουν καλά και είναι φουλ στα ολέθρια λάθη όποτε τους εμπιστεύομαι αλλά γκρινιάζουν κιολλας που καθαρίζουν τον πάγκο. Ο Buttner ειδικά μπορεί να μας φέρει κανα φράγκο. Ελεύθερος έφυγε ο 3ος τερματοφύλακας Roman Berezovskiy μιας και δεν υπάρχει θέση για αυτόν και μου τη δίνει και η γκρίνια του. Στα αγωνιστικά τώρα!




Image Image
Dinamo Moscow - Locomotiv Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image
Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image
Σχόλιο:
Spoiler: show
Για άλλο ένα ματς ξεχώρισαν Zhirkov και Valbuena, η μεταγραφή μας o Shennikov πολύ θετικός για πρώτο ματς, ελπίζω να είναι ο αριστερός μπακ των επόμενων χρόνων για την ομάδα, γενικά θετική εμφάνιση αμυντικά αλλά και μεσοεπιθετικά, η μόνη παραφωνία της ομάδας ο Kuranyi, ο οποίος όσες ευκαιρίες και να του έδωσα όσο και να τον εμπιστεύτηκα ακόμα και όταν σκόραρε είναι σε ρηχά νερά, ενώ ο ανταγωνιστής του ο Κοκοριν μας έχει δώσει αρκετούς βαθμούς. Επόμενος αγώνας με την Ροστοφ



Image Image
Rostov - Dinamo Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image
Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image
Σχόλιο:
Spoiler: show
Ανώμαλη προσγείωση. Μαύρο χάλι. Επιχειρήσαμε ένα μικρό ροτέισον και μας ήρθε μπούμερανγκ. Τραγικoί Samba,Anyukov που πήραν στο λαιμό τους και τους άλλους 2 της άμυνας. Ατυχία με αναγκαστική αλλαγή στο 6' και γενικά τίποτα δεν πήγε καλά. Τέλος πάντων, λογικό ήταν ότι θα έρθει η ήττα απλά ήρθε απο ομάδα που δεν το περίμενα. Η Ροστόφ αποδείχτηκε ο δήμιος μας. Ευτυχώς η Ζενίτ έχασε βαθμούς την προηγούμενη αγωνιστική με την Μορντόβια που μειναν στο 1-1. Ενώ έχει ματς ευρώπης με την CSKA και καπάκι για το πρωτάθλημα και ελπίζουμε σε νέα απώλεια.



Image Image
Dinamo Moscow - Spartak Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image
Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image
Σχόλιο:
Spoiler: show
Πω πω ένας Κοκόριν!! Μαγεία... Πήρε για τα καλά τη φανέλα του βασικού σπίτι μετα απο αυτό. Kozlov σέρβιρε Kokorin παστέλωνε. Γενικά όλη η ομάδα αντέδρασε πολύ καλά και επανήλθε με νίκη την ώρα που η Ζενίτ έχοντας αποκλειστεί απο το Europa League απο την CSKA έχανε απο την ίδια ομάδα για το πρωτάθλημα
Στους επόμενους 6 αγώνες πήγαμε πολύ καλά, προκριθήκαμε στον τελικό κυπέλλου περνόντας τις Amkar και Ufa ενω στο πρωτάθλημα συνεχίσαμε τις νίκες με Mordovia,Terek, Krasnodar αλλά το σερί σταμάτησε με την Torpedo Moscow οπου μείναμε και οι δύο στο 0.

Image

Επόμενο το ντέρμπι με την CSKA για την ολοκλήρωση της 25ης αγωνιστικής.


Image Image
CSKA Moscow - Dinamo Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image
Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image
Σχόλιο:
Spoiler: show
Λύτρωση στο τέλος. Μετά από 1 ώρα παιχνιδιού χωρίς να απειληθούμε σημαντικά σε ένα τέταρτο μας ισοφάρισαν. Βέβαια δεν είχαμε πει την τελευταία μας λέξη και στο τελευταίο 10λεπτο πήραμε την νίκη!

Μετά και το τέλος της 25ης αγωνιστικής βρισκόμαστε ακόμα στην κορυφή με 6 βαθμούς διαφορά... Ήταν η καλύτερη περίοδος της ομάδας, σε 8 αγώνες πρωταθλήματος είχαμε 6 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα ενώ είχαμε 3 ντέρμπι και τα κερδίσαμε και τα 3!!! Όπως διαμορφώθηκε η βαθμολογία έχουμε εξασφαλίσει την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ!
Η βαθμολογία:

Image

Συνολικά τα αποτελέσματα μας:

Image

Οι 5+1 αγώνες που μένουν για το τέλος της σαιζόν, οι τελευταίες 5 αγωνιστικές του πρωταθλήματος και ο τελικός κυπέλλου. Είμαστε μέσα σε όλα και είναι στο χέρι μας να είμαστε οι νικητές στο τέλος της χρονιάς! Χρειαζόμαστε 10 βαθμούς σε 5 ματς για να σηκώσουμε το πρωτάθλημα ανεξαρτήτως το τι θα κάνουν οι άλλοι.

Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετική παρουσίαση.
Για κάποιο λόγο, το Ρωσσικό πρωτάθλημα ποτέ δεν μου κινεί το ενδιαφέρον είτε στο FM είτε κανονικά
αλλά η παρουσιάση και μόνο αξίζει. Well done mate.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλες δουλειες να εχουμε coach!
Αμα παρεις το double θα σου βρω ομαδα για το σαπακι τον κουρανι:P
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε βαθυ λιμανι ριξε τον Κουρανι. Και irl και στο παιχνιδι ειναι μια ανεξαντλητη κουραδομηχανη. ΟΥΡΤ!
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στηρίζουμε Kuranyi!!Είναι killer! -doublekiss
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:Εξαιρετική παρουσίαση.
Για κάποιο λόγο, το Ρωσσικό πρωτάθλημα ποτέ δεν μου κινεί το ενδιαφέρον είτε στο FM είτε κανονικά
αλλά η παρουσιάση και μόνο αξίζει. Well done mate.
Κι όμως, είναι καλό πρωτάθλημα. Έχει καλές ομάδες οι οποίες χωρίζονται σε 3 κατηγορίες η πρώτη είναι τα μεγαθήρια, CSKA, Zenit, Spartak, Dinamo, στη δεύτερη είναι οι λιγότερο δυνατές αλλα γνωστές (άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο) στην ευρώπη όπως Rubin, Locomotiv, Kuban, Krasnodar και μετά είναι οι μικρές-μικρομεσαίες πχ Rostov, Ufa, Terek κτλ... Όλες κάνουν ζημιές και σχεδόν όλες έχουν αξιόλογους ποδοσφαιριστές στο ρόστερ, άλλες περισσότερους άλλες λιγότερους. Επίσης υπάρχουν παίκτες παγκοσμίου φήμης στο πρωτάθλημα, υπάρχουν χρήματα αλλά όχι ασυδοσία του στυλ Ανζι και υπάρχει και ο κανόνας των 7 ξένων στην εντεκάδα που ναι μεν δεν είναι τόσο τραγικός όσο θα ηταν αν ήταν 5 αλλά εδώ να σημειώσουμε ότι όποιος δεν είναι Ρώσος είναι ξένος, δηλαδή όλοι οι υπήκοοι των χωρών της πρώην Σοβ. Ένωσης θεωρούνται ξένοι (Ουκρανοι, Γεωργιανοί κτλ) και αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πληθώρα πρωτοκλασάτων ρώσων παικτών το «Μέχρι 7 Ξένοι» στην εντεκάδα είναι ένα φρένο γιατί αν θες να κάνεις πρωταθλητισμό και να βγείς δυνατά στην ευρώπη θες ξένους, Τερματοφύλακες αυτού του επιπέδου πχ δεν υπάρχουν στην ρωσία, μόνο ο Akinfeev και κανα δυο απο πίσω όχι και τόσο καλοί για Champions League κ.ο.κ.
Πάντως και εγώ δεν το είχα σε εκτίμηση αλλά μου άρεσε. Επίσης είναι μόλις 30 αγωνιστικές το πρωτάθλημα και το κύπελλο δεν έχει διπλούς αγώνες νοκ-αουτ οπότε και ευρώπη να παίζεις δεν επιβαρύνεσαι τόσο πολύ.

vorxis wrote:Καλες δουλειες να εχουμε coach!
Αμα παρεις το double θα σου βρω ομαδα για το σαπακι τον κουρανι:P
Λες να το κάνω; Στο πρωτάθλημα είμαι αισιόδοξος, έχω +6 και αγώνα με την Ζενιτ, είναι καθαρά στα πόδια μας να γίνουμε πρωταθλητές, αλλά το κύπελλο είναι ένας αγώνας, αν βρεθούμε σε άσχημη μέρα, το χάσαμε. Βέβαια αν πάρω γρήγορα το πρωτάθλημα και μπορέσω να ξεκουράσω τους παίκτες πριν τον τελικό δεν φοβάμαι τίποτα, έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα απο την Σπαρτάκ. Άρχισε να ψάχνεις απο τώρα γιατί θα φάει γερή κλωτσιά αλλά δεν θέλω να τον αφήσω ελεύθερο θέλω να πάρω κάτι έτσι για το γαμ0τ0 που λέμε...
Stoperhaimer wrote:Σε βαθυ λιμανι ριξε τον Κουρανι. Και irl και στο παιχνιδι ειναι μια ανεξαντλητη κουραδομηχανη. ΟΥΡΤ!
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου.
BillHoudini wrote:Στηρίζουμε Kuranyi!!Είναι killer! -doublekiss
Δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο μαζί σου. -glwssa Όπως είπε και ο φίλος Stoperhaimer, κουραδομηχανή... Shitler... Shit Machine ή πες το όπως θέλεις :P


ΥΓ: Ξέχασα να αναφέρω στο προηγούμενο post πως μετά την μεταγραφική περίοδο κατα τη διάρκεια του πρωταθλήματος είχαμε μεταγραφικές εξελίξεις... Πουλήσαμε παίκτη κατ' αρχήν (ξένο) ο οποίος θα μας αφήσει την 1/6 και αγοράσαμε Ρώσο μεσοεπιθετικό με πολύ καλά φόντα από ομάδα της παγκοσμίου ελίτ και σχεδόν τζάμπα ο οποίος θα μας έρθει 1/7 γιατί είναι δανεικός κάπου... Περισσότερα στο επόμενο ποστ...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχω αμφιβολία ότι είναι καλό πρωτάθλημα ρε συ.
Απλά ποτέ δεν μου έχει κάνει κλικ για κάποιο λόγο, δεν ξέρω, ίσως λόγο κρύου. :D
Αν και θυμάμαι μια ιστορία για μια ομάδα που είχε έδρα κάπου στην Καμτσάκα ξέρω γω
και ήθελες μία μέρα για να πας και ήταν αήττητη στην έδρα της για καμιά 50 χρόνια ξέρω γω. :P
(σάλτσες βάζω, αλλά κάπως έτσι την θυμάμαι την ιστορία).
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Τέλος σαιζόν



Ήρθε η ώρα που περιμέναμε, το πρόγραμμα μας το έδειξα και στο προηγούμενο ποστ, είναι:

Rubin (H)
Zenit (A)
Ural (H)
Amkar (A)
Spartak Moscow (A) - Τελικός Κυπέλλου
Arsenal Tula (H)

Είμαστε στο +6 απο την Ζενίτ την οποία κερδίσαμε στην έδρα μας με 2-0 και η οποία έχει το ακόλουθο πρόγραμμα:

Kuban (A)
Dinamo Moscow (H)
Ufa (A)
Rostov (H)
Spartak Moscow (A)




Image Image

Dinamo Moscow - Rubin



Συστήματα:
Spoiler: show
Image

Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image

Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image

Σχόλιο:
Spoiler: show
Αν και παίξαμε πολύ καλά χωρίς να μας επηρεάσει το ροτέισον, μπορούσε να έχει εξελιχθεί αλλιώς ο αγώνας αν δεν ειχαμε σκοράρει τόσο νωρίς μιας και η ρουμπιν είχε τις ευκαιρίες της.Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο 100% αλλά όχι και το σκορ το οποίο αδικεί την προσπάθεια του αντιπάλου. Ήμασταν πιο αποτελεσματικοί από την Ρουμπιν και δείξαμε ότι έχουμε τη στόφα του πρωταθλητή. Τώρα πάμε συγκεντρωμένοι και 100% ξεκούραστοι για τον πιο σημαντικό αγώνα αυτών των τελευταίων αγωνιστικών. Η Ζενιτ ήρθε 1-1 με την Κούμπαν και με πιθανή νίκη είμαστε μαθηματικά πρωταθλητές.



Image Image

Zenit - Dinamo Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image

Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image

Στατιστικά παικτών:
Spoiler: show
Image

Σχόλιο:
Spoiler: show
Σαν νίκη είναι και η ισοπαλία, ειδικά έτσι πως κύλισε το ματς. Η Ζενιτ ήταν πιο επιθετική απο εμάς, αλλά η άμυνα μας έβγαζε φωτιές, είχαμε 2 ευκαιρίες στο τέλος να αρπάξουμε το ματς αλλά δεν μας βγήκε, είμαι ευγνώμον πάντως γιατί θα μπορούσαμε άνετα να έχουμε χάσει. Η Ζενιτ αν και πιο κουρασμένη απο εμάς έλεγξε το παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο δεν μας αφησε να πάρουμε ανάσα... 100% Θετικό το αποτέλεσμα! Πάμε να σηκώσουμε τον μαστραπά! Είμαστε στο +8 τώρα 3 αγώνες απομένουν, οπότε κερδίζουμε τον επόμενο και είμαστε πρωταθλητές!



Image Image

Dinamo Moscow - Ural



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Pre-Match Σχόλιο:
Spoiler: show
Πριν πατήσω συνέχεια για να μπω στον αγώνα, έκατσα και έκανα μια γρήγορη ανάλυση της Ural. Δεν είναι ομάδα που θα μας έκοβε βαθμούς ακόμα και με τα δεύτερα. Αυτή η ομάδα ΔΕΝ μπορεί να μας κόψει το πρωτάθλημα. Πραγματικά και αληθινά σκέφτηκα πριν τον αγώνα ότι αν χάσω βαθμούς στην έδρα μου με αυτά τα λιμά ακόμα και αν κάνω νταμπλ θα σκεφτώ να αποσυρθώ απο προπονητής και να γίνω καντηλαναφτης. Είχα μια ομιλία με τα παιδιά μεσοβδόμαδα και τους είπα ότι αν δεν κερδίσουμε τον αγώνα θα πρέπει να μαζευτούμε και να ανοίξουμε ενα McDonalds να σερβίρουμε πατάτες και μπέργκερ.

Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image

Post-Match Σχόλιο:
Spoiler: show
Ε εντάξει, αναμενόμενο να κερδίσεις την σχεδόν-τελευταία Ural ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΟΕΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟ!!!! Δεν περιγράφω άλλοοοοοοοο!!!


Οι επόμενοι 2 (διαδικαστικοί για εμάς) αγώνες πρωταθλήματος:

Image


Και τώρα η ώρα για το DOUBLE!!!



Image Image

Spartak Moscow - Dinamo Moscow



Συστήματα:
Spoiler: show
Image
Αποτέλεσμα και στατιστικά αγώνα:
Spoiler: show
Image
Στατιστικά Παικτών:
Spoiler: show
Image
Σχόλιο:
Spoiler: show
Αγώνας για γερά νέυρα. Σε 2 λεπτά το κάναμε 2-0 αλλά απο κει και μετά το θεωρήσαμε δικό μας, φάγαμε ένα γκολ στο 67 και μέχρι το 85 έκανε η Σπαρτάκ σχεδόν όλες τις φάσεις της. Ήταν αποφασισμένοι να το γυρίσουν αλλά και μεις ήμασταν αποφασισμένοι για το Double! Να πω την αλήθεια μου δεν περίμενα να το σηκώσουμε, αλλά χαίρομαι που το κάναμε.

Η σαιζόν τελείωσε. Σίγουρα πετυχημένα, βάλαμε βάσεις για τα επόμενα χρόνια, αλλά του χρόνου θα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα, γιατί δεν πετυχένεις έυκολα την ΤΣΣΚΑ σε τέτοια κοιλιά, του χρόνου θα είμαστε 3 μπορεί ακόμη και 4 διεκδικητές για τον τίτλο, ενώ θα υπάρχει και η κούραση απο τα ευρωπαικά μιας και σίγουρα θα πάρουμε μέρος στους ομίλους του Champions League.

Οι παίκτες που ξεχώρισαν ήταν οι Valbuena, Kokorin, Zhirkov, Lucho Gonzalez ενώ σημαντική βοήθεια απο τον πάγκο κυρίως έδωσαν οι Dzsudzsak και Yusupov. Σκέτη απογοήτευση ήταν οι Anyukov, Buttner ενώ κάτω των προσδοκιών ήταν ο Kuranyi απο τον οποίο περίμενα ΠΟΛΛΑ περισσότερα για να δικαιολογήσει τα εκατομύρια που παίρνει.

Αναλυτικά τα στατιστικά των παικτών μας για την σαιζόν που τελείωσε:

Image


Η τελική βαθμολογία του πρωταθλήματος:

Image


Off Topic:
Παραλίγο να πάρω πούλο Dinamo γιατί η Διοίκηση μου πρόσφερε λιγότερα χρήματα στο νέο συμβόλαιο και εγώ τα πήρα (λες και έχει σημασία) και βγήκαμε σε αδιέξοδο, αλλά ευτυχώς ξαναέκαναν πρόταση και διορθώθηκε το πρόβλημα! Πάντως χαζομάρα, να τους παίρνεις νταμπλ την πρώτη χρονιά και να είναι τόσο αυστηροί στο μισθό και να μη δινουν πάνω απο 750Κ την ώρα που δίνουν στο παρταλι τον Kuranyi 5m και μου δίνουν 100M για μισθούς για την επόμενη σαιζόν... Όχι οτι παίζει ρόλο αλλα ναχαμεναλεγαμε...
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια για το double.
Να ξες εχουν ηδη ξεκινησει επαφες με ομαδες (κοροιδα) για να φυγει το σαπιο κρεας-κουρανι.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Image


Συζήτηση μεταξύ του James και του Dimitri, ο οποίος είναι ατζέντης με μεγάλο πελατολόγιο, αλλά λόγω των πολλών του γνωριμιών, κάνει πολλές φορές το κονέ σε ομάδες για αγορά και πώληση παικτών.


- Καλησπέρα Ντιμίτρι, ο James Jason είμαι, προπονητής της Ντιναμό.
- Καλησπέρα φίλε μου, ξέρω καλά ποιος είσαι και να μην ήθελε να σε ξέρει κάποιος, έκανες αρκετά για να σε μάθουν. Μπορώ να σε βοηθήσω με κάτι; Ενδιαφέρεσαι για κάποιον πελάτη μου;
- Προς το παρόν όχι, απ' όσο έχω δει δεν εκπροσωπείς κάποιον απο αυτούς, όχι επίσημα τουλάχιστον. Θέλω όμως την βοήθεια σου, έχω κάποιους παίκτες προς πώληση και γνωρίζω πως αρκετές ομάδες σου ζητάνε να μεσολαβήσεις για παίκτες εκτός του πελατολογίου σου, ίσως μπορείς να με βοηθήσεις. Με το αζημίωτο βέβαια.
- Μπορώ να κάνω τα πάντα για τη σωστή αμοιβή. Βέβαια πρέπει να είσαι διαβασμένος για μένα απο τον κοινό φίλο μας τον Liam και θα κάνω το αδύνατο δυνατό για σένα γιατί έχω τρομερή συμπάθεια στον φίλο μας, κι ας είναι αμερικανός.
- Ωραία, χαίρομαι γι' αυτό. Ορίστε η λίστα των παικτών που έχω προς αποχώρηση. Και ορίστε κάποιοι που ενδιαφέρομαι αν μπορείς να κάνεις κάτι.
- Μμμ, μάλιστα. Μεγάλες αλλαγές βλέπω θες να κάνεις, και ρωσοποίηση του ρόστερ. Και μεγάλοι στόχοι. Μου αρέσεις, έχεις θράσος και τσαγανό. Δεν ξεχνάω βέβαια πως κυλάει Ελληνικό αίμα στις φλέβες σου. Να περιμένεις τα νέα μου.
- Ευχαριστώ Ντιμίτρι. Θα περιμένω.


Στις λίστες που δόθηκαν στον Ντιμίτρι, υπήρχαν αρκετά ονόματα. Σε αυτήν με τους «προς παραχώρηση» παίκτες υπήρχαν μεταξύ άλλων και οι:
Kevin Kuranyi
Stanislav Manolev
William Vanquier
Alexandr Anyukov


Στους στόχους της ομάδας υπήρχαν οι:
Alan Dzagoev
Igor Akinfeev
Sergey Parshivlyuk (Δεξι μπακ, Σπαρτακ)
Dmitry Kombarov (Αριστερό μπακ-χαφ, Σπαρτακ)

Επιθετικός για αλλαγή του Kokorin, χωρίς να υπάρχει κάποιος στη λίστα
και άλλοι πολλοί...


Ο ατζέντης που ζήτησε τη βοήθεια του ο JJ, ενήργησε άμεσα, βέβαια δεν μπόρεσε να τα κάνει όλα, αλλά έδωσε σημαντική βοήθεια.

Μέχρι τις αρχές του Ιούλη, που βρισκόμαστε τώρα, έχουν πουληθεί κάποιοι παίκτες, άλλοι μείναν ελεύθεροι γιατί τελείωνε το συμβόλαιο τους.

:arrow: Πρώτος πουλήθηκε ο Βούλγαρος Stanislav Manolev στην FC Lorient έναντι 2.2εκ ευρώ και σε επόμενη πιθανή πώληση έχουμε το 30% του κέρδους.

:arrow: Επίσης δεχθήκαμε αρκετές προσφορές κυρίως απο γαλλικούς συλλόγους για τον William Vanquier σε ποσά που δεν μας άρεσαν όμως οπότε βάλαμε ως χαμηλότερη τιμή τα 6,5 εκ και επανήλθε η AS Saint-Etienne με καλύτερη προσφορά, μετά απο διαπραγματεύσεις καταλήξαμε στα 5,75 εκ ευρώ + το 30% του κέρδους απο την επόμενη πώληση. Επίσης ο παίκτης μας ζήτησε 500χ / χρόνο για τα υπόλοιπα 2 χρόνια που του απέμεναν στο συμβόλαιο ώστε να υπογράψει εκεί. Θεώρησα πως το κέρδος είναι αρκετά καλό και συμφώνησα.

Αρκετοί παίκτες λήγαν τα συμβόλαια τους και τους αφήσαμε ελεύθερους γιατί δεν κάνανε απλά για την ομάδα. Επειδή είναι αρκετοί το βάζω σε εικόνα:

Image


Τις επόμενες μέρες ήρθε μία πρόταση για παίκτη μας η οποία με έκανε να χαμογελάσω και να έχω το ύφος «Έκανα το Best Buy του 2014!».

:arrow: Ο Nacho ο οποίος όπως θυμάστε (ή όχι) είχε αγοραστεί απο την Real της μαδρίτης πέρσι η οποία δεν τον υπολόγιζε, έναντι του ευτελούς ποσού του 1,5 εκ ευρώ. Η αξία του παίκτη βέβαια και τότε αλλά και μετά απο ένα χρόνο ως επιλογή ροτέισον στην Ντιναμο είναι πολύ μεγαλύτερη του 1,5 εκ. Όταν δέχθηκα την πρόταση ήταν κοντά στα 10 εκ ευρώ. Η Lazio φάνηκε να τον θέλει απεγνωσμένα, γιατί μετά απο δύο decline που έκανα στα 9,75 πρώτα και στα 10,25 μετά (+1εκ / 12 μηνες και τις δυο φορες) την τρίτη το διαπραγματεύτηκα δυνατά και όταν έκανε αποδοχή η Lazio πήδηξα ως το ταβάνι και ξαναπροσγειώθηκα με τα χέρια, γιατί;;; Γιατί η πρόταση ήταν, 14,5 Εκατομμύρια Ευρώ μπροστά, 1,5 εκ για τις 50 πρώτες εμφανίσεις, 3 εκ σε 12 μηνιαίες δόσεις και 30% απο το κέρδος της επόμενης πώλησης!!!! Μιλάμε για συνολικό κόστος 18 Εκατομμύρια συν την πιθανότητα να πάρω και άλλα αν ο παίκτης βγάλει μάτια και πουληθεί παραπάνω μετά. Αντίο Nacho και σε ευχαριστούμε!!!

Επίσης στο θέμα των πωλήσεων, υπάρχουν μερικοί παίκτες που θέλω να πουλήσω αλλά δεν τους έχω βάλει στη λίστα γιατί υπάρχουν ομάδες που ενδιαφέρονται και έτσι ίσως πάρω περισσότερο χρήμα.


Στις αγορές τώρα, κλείσαμε μερικούς παίκτες και την ίδια ώρα παίζουμε σκληρό πόκερ με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για τον Dzagoev, ενώ το ίδιο έγινε για τον Ακινφέεφ αλλά το παράτησα το θέμα γιατί ζητούσαν πάρα πολλά, όπως και για τον Άλαν Τζαγκόεφ αλλά για τον Ρώσο μέσο θέλω να τα σκάσω γιατί είναι 23-24 χρονών και είναι το μέλλον του ρώσικου ποδοσφαίρου.

:arrow: Πρώτα απ' όλα έχουμε ήδη κλείσει έναν παίκτη, μετά την χειμερινή περίοδο κατα τη διάρκεια του πρωταθλήματος και θα μας ήρθε στις 1/7 που έληξε ο δανεισμός απο την ομάδα του. Αυτός είναι ο Denis Cherysev, Αριστερό εξτρέμ, ρώσος, 24 χρονών και μαζί με τον Dzagoev είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί απο Ρώσους. O παίκτης ήταν δανεικός στην Villareal και ήταν στη λίστα προς πώληση.

Denis Cherysev [Attacking Mid - Left // M(L)] - 24 y/o - 2,5m € (+ 2m € /48 months)
Spoiler: show
Image
:arrow: Επόμενη μεταγραφή μας ήταν ο Borek Dockal, πολυθεσίτης αλλα κυρίως δεξί εξτρεμ και προορίζεται για αλλαγή του Valbuena. Δώσαμε 1,7εκ ευρώ για τον κύριο και η Sparta Prague διατηρεί το 20% των δικαιωμάτων του σε πιθανή πώληση.

Borek Dockal [Attacking Mid - Right // M(R) // AM(CL)] - 27 y/o - 1,7m €
Spoiler: show
Image
:arrow: Λίγες μέρες μετά πήραμε τον Oleg Shatov απο την Zenit, ο οποίος παίζει στο κέντρο μεσοεπιθετικά αλλά παίζει καλά και τις δύο πτέρυγες. Τον πήρα σχετικά φθηνά, με 3,5εκ συν 2εκ σε δόσεις, είναι νέος, Ρώσος και ταλαντούχος, θα είναι μία πολύ ποιοτική επιλογή από τον πάγκο.

Oleg Shatov [Attacking Mid (RLC)] - 25 y/o - 3,5m € (+ 2m €)
Spoiler: show
Image
:arrow: Οι επόμενες 2 μεταγραφές υπήρχαν στη λίστα μου μήνες τώρα και τώρα ήταν η κατάλληλη εποχή να τους πάρω γιατί λίγο η συμπεριφορά των ομάδων τους, λίγο το ενδιαφέρον μου τους δυσαρέστησαν απέναντι στα κλαμπ τους και ζήτησαν μεταγραφή. Ο ένας είναι ο Dmitry Kombarov, τον οποίο ήθελα σε περίπτωση που χαλούσε του Shennikov τον χειμώνα και θα είναι η 2η επιλογή μου για αριστερό μπακ ή η πρώτη αν παιξω 3-5-2 με μπακ-χαφ, βέβαια η Σπαρτακ θα βάλει 6εκ ευρώ στα ταμεία της. Και ο δεύτερος είναι ένας παίκτης που έκανε παπάδες με την Ζενιτ πέρισυ, δεν ταιριάζει απόλυτα στο 4-3-2-1 χωρίς ΕΜ(Κ) αλλά θα βοηθήσει αρκετά. Αυτός είναι ο Victor Faizulin o οποίος με συνολικά περίπου 6εκ θα είναι παίκτης της Ντιναμο για τουλάχιστον 4 χρόνια.


Dmitry Kombarov - (D/WB/M Left) - 28 y/o - 6m €
Spoiler: show
Image
Victor Faizulin - AM(C) // DM/M(C) - 29 y/o - 6m €
Spoiler: show
Image

Αυτές είναι οι -ως τώρα- μεταγραφές της ομάδας, οικονομικά είμαστε καλά, ο πρόεδρος έδωσε αρκετά για φέτος, αν θυμάμαι καλά ήταν περίπου 20 εκ για μεταγραφές και γύρω στα 100εκ για μισθούς (αρκετά ανεβασμένο, κοντα στα 10εκ ευρώ πάνω αν δεν κάνω λάθος), φέραμε και θετικό νούμερο απο πέρσι και βαδίζουμε καλά. Έχουμε δώσει ως τώρα κοντά στα 27 εκ και έχουμε λάβει γύρω στα 22. Έχει μέλλον όμως η μεταγραφική περίοδος. Επίσης ένα θετικό είναι ότι στους παίκτες που υπογράψαμε ως τώρα έχουμε δώσει χαμηλά (σχετικά) συμβόλαια και δεν έχουμε υπερβει τα 2εκ/χρόνο εκτός του Kombarov. Το αρνητικό είναι οτι ακόμα δεν πουλήθηκε ο Κουράδας... -meaculpa -meaculpa


Τέλος να αναφέρω πως έχουμε δώσει και μερικά φιλικά ως τώρα:
Spoiler: show
Είχα κάνει λάθος και είχα βάλει 3 φιλικά απο πέρσι ( -meaculpa )

Τα φιλικά ως τώρα είναι:
Image
Όχι και πολύ δυνατά φιλικά (περαν της σπόρτινγκ) αλλά δεν είναι και εντελώς χάλια σαν του χειμώνα. Πάντως θετικά τα αποτελέσματα αλλά είναι αρκετά νωρίς ακόμα και δεν έχει διαμορφωθεί 100% το ρόστερ. Στο επόμενο ποστ η συνέχεια. Ως τότε, ωρέ ντουβάρ.
Last edited by DaFFyNaSH on Tue Feb 03, 2015 4:01 pm, edited 2 times in total.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος ως ''νταμπλούχος''.

O Borek βλέπω μεγαλώνει ωραία, θυμάμαι τον είχα πάρει σε ένα παλιότερο FM, αδύνατον να θυμηθώ πότε.
Κανα παιχτάκι απ τις ακαδημίες βγαίνει;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θενκς θενκς, φέτος θα είναι δύσκολη η χρονιά πάντως, γιατί η περασμένη, μετά τη χειμερινή διακοπή ήταν εύκολη.. Οι αντίπαλοι σκοντάφταν σε ίσιο δρόμο, δεν κουραστήκαμε δεν είχαμε πολλούς σοβαρούς τραυματισμούς [φτου και μακρυά απο εμάς]...

Απο ακαδημίες σε πρώτη φάση δεν είχαμε κάτι καλό, ούτε απο το υπάρχον ρόστερ ούτε απο τους πρώτους regen (επιφυλάσσομαι για έναν απο τους regen) γιαυτό και άρχισα την εθνικοποίηση του ρόστερ. Ίσως να υπάρχει ένα ταλεντάκι που τσίμπησα απο αλλού αλλα θα σε γελάσω έχω κλειστό το game τώρα και έχει μέρες που ασχολήθηκα με τα "μικρα". Βέβαια έχω κλείσει κάποια ταλεντάκια (regen κυρίως) απο άλλες ομάδες, είτε ελεύθερα είτε με αγορά, αν θυμάμαι καλά πήρα ένα πολύ καλό ταλέντο, Έλληνα απο τον Πιερικό πριν αρκετό καιρό και τώρα τελευταία πρέπει να τσίμπησα άλλο ένα απο Ξάνθη. Μετά το τέλος των μεταγραφών θα αφιερώσω χώρο σε κάποιο ποστ για την νέα γενιά, για τους υπάρχοντες (αυτούς που αξίζουν έστω και λίγο να ασχοληθώ) και για αυτούς που έφερα...

Το καλό πάντως είναι πως με το ρόστερ που έφτιαξα φέτος, δεν έχουμε πολλούς υπερήλικες τουλάχιστον στη βασική 11άδα οπότε είναι ομάδα με μέλλον, χονδρικά τώρα ότι θυμάμαι, οι 2 απο τους 4 στην άμυνα είναι κάτω των 25-26, οι 2 απο τους 3 του κέντρου το ίδιο, στους εξτρεμ έχω τον Cherysev που πήρα και είναι πολύ καλός στα 24 αν δεν κάνω λάθος, βέβαια απο πίσω είναι ο Ζιρκοφ 30+, απο την άλλη ο Valbuena στα 30 και αλλαγές Dockal που είναι 27 και Shatov 24.. Μπροστά ο Κοκόριν είναι 23 και έχω έναν δανεικό που θα παρουσιάσω παρακάτω περιπου στα 20 ο οποίος βγάζει ματια ως την 10η αγωνιστική που έχω φτάσει και μαλλον θα τον αγοράσω. Οπότε το ρόστερ είναι αρκετά νέο και για -τουλάχιστον- 2 χρόνια ισως να μη χρειαστεί να βιαστώ να ανεβάσω κάποιον πιτσιρικά. Αν και ένα Center Back που τσίμπησα απο την Λοκομοτιβ και τον έχω ανεβασει 2-3 ποστ πριν απο του χρόνου το πολύ πιστεύω θα είναι έτοιμος για να τον έχω στον παγκο και για βασικος στο κύπελλο.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Επιστρέφουμε μετά από ένα διάστημα ξεκούρασης (λέμε τώρα) για να δούμε πως ολοκλήρωσε τις μεταγραφές και τα φιλικά ο James Jason.


Image

Μέχρι στιγμής έχουμε αναφερθεί στις 5 πρώτες μεταγραφές της ομάδας, στις 3 πωλήσεις και στις αποδεσμεύσεις. Να θυμίσω ότι πήραμε με μεταγραφή τους Borek Dockal, Oleg Shatov, Denis Cherysev, Dmitry Kombarov και Victor Faizulin ενώ πουλήσαμε τους Stanislav Manolev, William Vainqueur και Nacho.

:arrow: Επόμενη μεταγραφή, και σημαντική μάλιστα, θα είναι ο φερέλπις 22χρονος αργεντινός Gaston Gil Romero. Ταλέντο απο τα λίγα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως ΑΜ και ως ΜΚ και μπορεί να ανταποκριθεί αν όχι σε όλους σχεδόν σε όλους τους ρόλους αυτών των θέσεων. Αξίζει την θέση του ξένου που θα πιάνει και σίγουρα αξίζει τα 5,25 εκ. ευρώ που δαπανήσαμε για αυτόν.

Gaston Gil Romero - ΑΜ / Μ(Κ) - 22 χρονών - 5.25 εκ. €
Spoiler: show
Image
:arrow: Και φτάνουμε στον διακαή πόθο του JJ. Στην μεταγραφή της χρονιάς που θα συζητηθεί σε όλη την Ευρώπη. Μετά απο μαραθώνιες διαπραγματεύσεις με την υπερδύναμη της Ρωσίας CSKA, ο Alan Dzagoev, το μέλλον του Ρώσικου ποδοσφαίρου θα είναι και επίσημα παίκτης της Dinamo Moscow. Βέβαια χωρίς θυσίες δεν κερδίζεις τίποτα. γιαυτό λέμε αντίο σε περίπου 15 εκ και στον αξιαγάπητο Balazs Dzsudzsak. Μπορεί να φανεί υπερβολικό αλλά για μένα άξιζε 100%. Ο παίκτης είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί εδώ στα κρύα και σε καλή ηλικία.

Alan Dzagoev - Μ(Κ) / ΕΜ(Κ) - 25 χρονών - 15.5 εκ € + Balazs Dzsudzsak
Spoiler: show
Image
:arrow: Οι μεταγραφές μας θα κλείσουν με ακόμη 3 προσθήκες. Ένας κεντρικός αμυντικός, Ρώσος, ο Taras Burlak απο την Ρουμπιν, ενας κεντρικός επιθετικός με δυνατότητα να παίζει στο δεξί άκρο, ο Angelo Henriquez δανεικός απο την Man Utd για αλλαγή του Kokorin και ο γνωστός και μη εξαιρετέος πλάγιος αμυντικός της Ρεάλ Μαδρίτης, Alvaro Arbeloa.

Taras Burlak - A(K) - 25 χρονών - 4.9 εκ €
Spoiler: show
Image

Angelo Henriquez - EΠ(K) / EM(Δ) - 21 χρονών - Δανεισμός
Spoiler: show
Image

Alvaro Arbeloa - Α(Δ) / Α(Α) - 32 χρονών - 700χ. €
Spoiler: show
Image

Συνοπτικά οι μεταγραφές μας για φέτος.

Ηρθαν (Σύνολο 43.07 εκ. €):
Spoiler: show
Image
Έφυγαν (Σύνολο 32 εκ. €):
Spoiler: show
Image

Αυτές ήταν οι μεταγραφές, αρκετές αλλαγές, πιστεύω ήρθαν πολύ ποιοτικοί παίκτες και έχουμε γεμίσει καλά το ρόστερ και σίγουρα δεν θα έχουμε θέμα "Ξένων".

Τα φιλικά ολοκληρώθηκαν με επιτυχία, είδα όσα ήθελα να δω και η ομάδα είναι έτοιμη για αυτή τη δύσκολη χρονιά.

Συνοπτικά τα φιλικά μας:
Image


Ο πρώτος επίσημος αγώνας είναι με την Zenit για το Super Cup Ρωσίας σε ουδέτερη έδρα και οι πρώτες 5 αγωνιστικές έχουν ως εξής: Kuban (Γ), Zenit (Φ), Amkar(Φ), Spartak M. (Γ), Terek(Γ).
Post Reply

Return to “Rest of the World”