Προετοιμασία/Τακτικη

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
ktsoupis
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Mar 17, 2014 11:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά!
Αποτι έχω ψάξει δεν εχουμε αναλύσει το συγκεκριμένο θέμα πουθενά... αν κάνω λάθος διορθώστε με!
Έχω 2 θεματακια.
1) Δεν ξέρω τι να κάνω με την προετοιμασία της φυσικής κατάστασης στην αρχή της κάθε σεζόν... τους βάζω περίπου 20-25 μέρες να κάνουν fitness training και η μπάρα είναι φουλ δεξιά χωρίς ρεπό και προπόνηση αγώνα στην τακτική αλλά εκτός της 1ης χρονιάς κάθε χρόνο η φυσική κατάσταση της ομάδας είναι για κλάματα...

2) για κάποιο λόγο αργούν πάρα πολύ να μάθουν το σύστημα που επιλέγω να παίξω κάθε φορά ... ολοκληρώνετε περίπου τον Δεκέμβριο... αμέσως μετά το fitness βάζω την μπάρα τελείως αριστερά και γενική προπόνηση στην συνοχή ομάδας αλλά αργει πάρα πολύ!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Ευχαριστώ!
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν υπαρχει λογος καταρχην να βαζεις την μπαρα τερμα δεξια το θεωρω λαθος.
Προσωπικα ξεκιναω με fitness high για 10-15 μερες το πολυ.μετα team cohesion high μεχρι την εναρξη της σεζον.φυσικα να μαθαινουν team tactics κ αργοτερα καποια στιγμη γυρναω σε def.posiotioning.
κατα τη διαρκεια της προετοιμασιας δεν δινω ρεπο εκτος αν δω κουρασμενους παιχτες.στη σεζον δινω μετα απο παιχνιδι(οχι πριν).
Την μπαρα την εχω τερμα αριστερα κ με την εναρξη σεζον δυο κλικ.
Φιλικα δινω απο 6 εως9 το πολυ αναλογα με τις υποχρεωσεις κ με διαφορες ομαδες(δυναμικοτητα) αλλα ΠΟΤΕ ισχυροτερες.
Τελη Σεπτεμβρη ειναι παντα accomplished οι τακτικες και αρχες Νοεμβρη fluid.
Βαζε κ στα τρια slots την βασικη σου τακτικη βοηθαει ή εστω στα δυο(αν παιζεις με παραπανω απο μια).
Ελπιζω να βοηθησα!

Tapatalked
Theo95
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Jan 25, 2016 11:45 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα φίλε μου δεν είναι απαραίτητο στην προετοιμασία να επιμένεις στη φυσική κατάσταση που είναι υπερεκτιμημένη. Η φυσική κατάσταση γυμνάζει τα σωματικά χαρακτηριστικά (αντοχή, ταχύτητα, δύναμη κτλ) και όχι την αγωνιστική κατάσταση. Για καλή αγωνιστική κατάσταση διοργάνωσε φιλικά και δώσε έμφαση στην αφομοίωση τακτικής
ktsoupis
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Mar 17, 2014 11:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα τα δοκιμάσω αυτά που είπατε και θα δω αποτελέσματα!

Ευχαριστώ πολύ παιδες
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”