Αθλετικ Μπιλμπάο 2018-2019

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό της ομάδας σας και προτείνετε τα "πουλέν" σας
Post Reply
User avatar
Gaitan1985
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Oct 08, 2014 2:12 pm
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Athletic Bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στις τελευταίες 3 εκδόσεις του fm έχω προπονήσει μόνο την αθλετικ Μπιλμπάο και την west brom, το πρώτο save γαι φέτος είναι με την Μπιλμπάο μια ομάδα θρύλο κατ εμέ!! Στο fm 18 είχα πάρει πρωτάθλημα στην πρώτη κιόλας σεζόν. Την φετινή σεζόν κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο και δεν ξέρω αν θα κατακτήσω το πρωτάθλημα σε κάποια επόμενη σεζόν!! Το ροστερ θα το χαρακτήριζα αρκετά ισορροπημενο σε όλες τις γραμμές αν και έχασε δύο σημαντικούς παίκτες kepa Laporte έχει λύσεις. Η έλευση του inigo Martinez προσδίδει αρκετή δύναμη και μαζί με yeray και San Jose φτιάχνουν ένα πολύ καλό σύνολο κεντρικών αμυντικών. Στα άκρα υπάρχουν ο de Marcos δεξιά Yuri αριστερά που αποτελούν τους βασικούς ακραίους αμυντικούς. Στο κέντρο υπάρχει ο ο iturraspe ο Dani Garcia ο benat ο Raul Garcia και ο φερελπυς sancet. Αυτο το σύνολο παικτών μπορούν να δημιουργήσουν και να κόψουν το ίδιο καλά. Η δύναμη θεωρώ της ομάδας πως είναι τα άκρα. Με Williams δεξια munuain αριστερά και susaeta η ομάδα έχει πολύ ταχύτητα και μπορεί να πρεσαρει τους αντιπάλους αμυντικούς ώστε να κάνουν το λάθος!! Μπροστά παίζει η σημαία της ομάδας aduriz 15 σίγουρα γκολ αλλά πλέον πολύ μεγάλος!! Εγώ χρησιμοποιώ ένα 4-2-3-1 gegenpress το οποίο μέχρι στιγμής έχει φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα!! Για το τέλος άφησα το τέρμα, υπάρχει μια πολύ καλή τριπλετα που αποτελείται από τον Remiro Herrerin και τον Simon, ειλικρινά μοιράζω τα παιχνίδια γιατί και οι 3 αξίζουν την θέση. Καλή χρονιά εύχομαι με υγεία.
Post Reply

Return to “Ομάδες & Παίκτες”