Χρησιμοποιείτε το FMScout στο παιχνίδι σας;

Συζητήστε σχετικά με το 1ο σε σειρά παιχνίδι της SI και Sega!
Post Reply

Χρησιμοποιείτε το FMScout στο παιχνίδι σας;

Nαι, βλέπω τα CA -PA των παιχτών που αγοράζω
77
43%
Όχι, γιατί το θεωρώ cheat.
47
26%
Όχι, γιατί δεν γνώριζα την ύπαρξή του
17
9%
Όχι, γιατί δεν βλέπω τον λόγο να το κάνω :P
38
21%
 
Total votes: 179
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδιά, αφού στην ουσία είσαι ουρανοκατέβατος... φυσικά δεν ξέρεις κανένα, είναι η πρώτη σου φορά σαν προπονητής...
User avatar
Merc
Amateur
Amateur
Posts: 163
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εσυ εισαι πρωτη φορα προπονητης αλλα οι scouts υποτειθεται προυπηρχαν και δουλευαν για λογαριασμο του συλλογου ψαχνοντας παικτες.Σκεψου μια ομαδα βαζει εναν πρωην παικτη της που αποσυρθηκε απο την ενεργο δραση που δεν εχει ξαναδουλεψει προπονητης.Τι θα γινοταν σε μια περιπτωση σαν αυτη με τους scouts αυτης της ομαδας;Λογικα θα προτειναν καποιους παικτες που ανακαλυψαν κατα τη θητεια του προηγουμενου προπονητη στον καινουριο προπονητη και δεν θα πεταγαν τις προηγουμενες σημειωσεις τους για παικτες στα σκουπιδια.Αυτο στο FM θα επρεπε να μεταφραζονταν ως μια προυπηρχον shortlist με λιγους παικτες που υποτειθετε ειχαν βρει οι scouts(οι οποιοι υπηρχαν πριν προσληφθεις).Δεν εννοω οτι θα επρεπε να σου δινει μια λιστα με δεκα παικταραδες απλως μια λιστα με παικτες ανολογου βελινικους που θα μπορουσαν να βρουν οι συγκεκριμενοι scout, γιατι ολοι οι scout δεν ειναι το ιδια καλοι βεβαια.Ισως ζηταω υπερβολικο ρεαλισμο αλλα ετσι νομιζω οτι θα ηταν σωστο.
User avatar
lostromos
Trialist
Trialist
Posts: 70
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:00 am
Location: Ζωγράφου
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πραγματικα οταν ξεκιναω το παιχνιδι και παω να παρω ενα ταλεντο που βρηκα μεσω του fm scout βλεπω οτι υπαρχει ενδιαφερον και απο αλλες ομαδες, ειναι σαν να το χρησιμοποιει και η AI
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

FM Scout? ούτε με σφαίρες! 8)

δεν έχει νόημα το παιχνίδι μετά! προσωπικά ακόμα και τώρα που εχω αφήσει κατά μέρος το LLM κι έχω πάρει τη Nottingham Forest (παρεμπιπτόντως, συστήνεται ανεπιφύλακτα αν θέλετε να έχετε μια πετυχημένη πρώτη χρονιά - πολύ καλό υλικό και το χρέος καλύπτεται γρήγορα από το μεγάλο γήπεδο! 8) ) αισθάνομαι τύψεις που χρησιμοποιώ και το player search και δε βασίζομαι αποκλειστικά στο scouting... :roll:
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="uptight"]FM Scout? ούτε με σφαίρες! 8)

δεν έχει νόημα το παιχνίδι μετά! προσωπικά ακόμα και τώρα που εχω αφήσει κατά μέρος το LLM κι έχω πάρει τη Nottingham Forest (παρεμπιπτόντως, συστήνεται ανεπιφύλακτα αν θέλετε να έχετε μια πετυχημένη πρώτη χρονιά - πολύ καλό υλικό και το χρέος καλύπτεται γρήγορα από το μεγάλο γήπεδο! 8) ) αισθάνομαι τύψεις που χρησιμοποιώ και το player search και δε βασίζομαι αποκλειστικά στο scouting... :roll:[/quote]

L. Morgan, όλα τα λεφτά αλλά είναι 13 μήνες out!
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="gpanagak"]L. Morgan, όλα τα λεφτά αλλά είναι 13 μήνες out![/quote]

τον έχω δει αλλά εγώ έχω άλλα "αγαπημένα παιδιά". 8)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="uptight"][quote="gpanagak"]L. Morgan, όλα τα λεφτά αλλά είναι 13 μήνες out![/quote]

τον έχω δει αλλά εγώ έχω άλλα "αγαπημένα παιδιά". 8)[/quote]

Φυσικά κάθε προπονητής έχει τα δικά του παιδία... πάντως ο αγαπητός Lionel είναι favorite personnel μου (και το αντίθετο) το 2012 και κοστίζει 60.000.000 μετά την τρίτη κούπα CL που σήκωσε κάτω από τις οδηγίες μου...

(καλά, να φύγει ο Αρσέν, να πάω εγώ σου λέω :D :D :D :D )
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nα πω μια περίπτωση εγώ..

Περίοδος 2007-08

Βγαίνει ένα ταλέντο στην Καλαμαριά με PA 193, Αντώνης Νικολαΐδης. Πάω να τον πάρω και βλέπω ότι τον θέλουν οι μεγάλες ομάδς της Ευρώπης αν και είναι μόλις 17 χρονών!

Δλδ εγώ χρησιμοποίησα το fmscout για να τον βρώ, όλες οι άλλες ομάδες που τον ήθελαν πως τον βρήκαν?? Δεν είναι λογικό να υπάρχει ένας 17χρονος στη δεύτερη ομάδα της Καλαμαριάς, να έχει μόλις εμφανιστεί και να τον ζητάνε με τη μία Ρεάλ, Ίντερ και Άρσεναλ! Δλδ ο Βενγκέρ που έμαθε για τον Νικολαΐδη? Στα όνειρα του τον είδε??

Τελικά τον πήρα εγώ στον Παναθηναϊκό, αφού του έκανα πρόταση και οι άλλοι έμειναν πίσω. Τώρα κοστίζει τριπλάσια τιμή, βγήκε greek talent of the year και τον θέλουν σχεδόν όλες οι ομάδες.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν θεωρείται cheat το fmscout. Eίναι απλώς ένα βοηθητικό πρόγραμμα! Άμα ήταν έτσι τότε έπρεπε να θεωρούμε cheat όλα τα προγράμματα π.χ. fmxml και άλλα.
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τον μικρό τερματοφύλακα 13ων χρονών από την Χαλκίδα, αν δεν κάνω λάθος, που τον βρήκε ο Ajax;
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το χρησιμοποίησα ποτέ ούτε πρόκειται να το κάνω.Πιστεύω ότι πρόκειτε για cheat.Ποιός ο λόγος να γνωρίζεις τα abilities των παικτών σου?Υποτίθεται ότι μέσω των προπονήσεων και φυσικά μέσα απο τα παιχνίδια που δίνει η ομάδα σου κρίνεις το πόσο καλός είναι και πόσο μπορεί να βοηθήσει.Οπότε :karta: στο FMScout
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

[quote]Τον μικρό τερματοφύλακα 13ων χρονών από την Χαλκίδα, αν δεν κάνω λάθος, που τον βρήκε ο Ajax;[/quote]
O Ajax διοργανώνει camp στην Ελλάδα κάθε χρόνο από όπου βλέπει τα ταλέντα και όσα του κάνουν τα αγοράζει...
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτο λεει ο Vandevaggos.. Οτι δεν "στεκει" πολυ το επιχειρημα του Χρηστου, αφου οι μεγαλες ομαδες κ στην πραγματικοτητα βρισκουν ταλεντα.. Δεν νομιζω να εχουν κανα προγραμμα.. :D
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="RedArmy"]Aυτο λεει ο Vandevaggos.. Οτι δεν "στεκει" πολυ το επιχειρημα του Χρηστου, αφου οι μεγαλες ομαδες κ στην πραγματικοτητα βρισκουν ταλεντα.. Δεν νομιζω να εχουν κανα προγραμμα.. :D[/quote]

Έγώ αναφέρομαι στο παιχνίδι και όχι στην πραγματικότητα. Εννοώ ότι είναι αδύνατο να βγαίνει ένας παίχτης στην Ελλάδα π.χ. το 2009 και με τη μία να τον ζητάνε όλες οι μεγάλες ομάδες. Καταλάβατε? 8)
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχεις δει ποιους scouts έχουν οι μεγάλες ομάδες; Και ναι είναι λογικότατο να βρίσκουν πρώτοι τα ταλέντα, όπως όταν έπαιζα με τη Juve τα έβρισκα εγώ, αφού είχα 15 κορυφαίους scouts σε όλο τον πλανήτη... τώρα με τη Millwall ότι προλάβω να βρω μόνος μου...
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eμενα αυτο που "μου τη δινει" δεν ειναι αυτο που λεει ο Χρηστος αλλα το οτι σε οποιον παικτη παω να παρω εγω.ΤΣΟΥΠ. πλακωνουν ολες οι αλλες ομαδες.:x Αλλα ΜΟΝΟ τοτε!!!Αν δεν κανω εγω αποκλειεται να κανουν προσφορα.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2005”