Κουτοπονηριά !!!

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουτε εγώ παίρνω εθνική και ομάδα μαζί... Και να αναλάβω εθνική παραλληλα παραιτούμαι σε κανα 3μηνο το πολυ... Προτιμώ να παίρνω μικρούς και μεσω εμου να παιζουν εθνικη ... (Στην ΑΕΚ έχω Καπετάνο,Τζιωλη,Μαντζιο,Παππα,Καμπανταη,Παπασταθοπουλο,Κεφαλα,Πλιάτσικα,Γιάννου,Αραμπατζη,Κονε-τον έχω περάσει ως Ελληνα- και όλοι εχουν παει εθνικη απο τις εμφανισεις τους σε εμενα)
Vassilis Makridis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Thu Sep 26, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός, ΟΣΦΠ, Liverpool κτλ.
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικόγαυρος! (και Liverpool!)
Location: ΝΙΚΑΙΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ κατά καιρούς έχω πάρει παράλληλα με τον σύλλογο που προπονώ και κάποια εθνική ομάδα, συνήθως μικρομεσαίας δυναμικότητας, εκεί που είναι το δυσκολότερο να φτιάξεις ένα σύνολο ικανό να ξεπεράσει τον εαυτό του. Έχει κανείς δοκιμάσει να πάρει την εθνική (πχ) Ουαλίας, ή του Έιρε, ή της Ουγγαρίας (μερικές από την προσωπική μου συλλογή); Ακόμη και αν τον λένε Sven Goran Eriksson (ή... Billy Mack, όπως συνήθως μεταφράζω το ονοματεπώνυμό μου όταν παίρνω αγγλική ομάδα :) ) τα "ζόρια" είναι πολλά. Σε ό,τι αφορά τώρα το θέμα cheat ή no cheat (μια που δεν μπήκα νωρίτερα στην κουβέντα, ας πω την άποψή μου μια και καλή), πιστέψτε με, η πραγματικότητα (Ελληνικά: real life :wink: ) ξεπερνά κάθε φαντασία και τα "τέρατα" που συμβαίνουν μερικές φορές εκεί έξω, στον πραγματικό (εκτός FM) ποδοσφαιρικό (και μη) κόσμο, κάνει τα κάθε λογής cheat στο FM να φαίνονται παιδικές ζαβολιές. Καλύτερα λοιπόν, να κάνουμε πού και πού καμιά παιδική "ζαβολιά" σε ένα παιχνίδι (γιατί περί παιχνιδιού πρόκειται, μην το ξεχνάμε), παρά τα "τέρατα" του πραγματικού κόσμου. Όποιος θέλει το παιχνίδι να αποκτήσει πλήρη ρεαλισμό, ας βρει τον τρόπο (μέσω προγραμματισμού στο παιχνίδι), πχ, να "ποτίζει" με κρεατινίνη τους παίκτες της Γιουβέντους για τουλάχιστον 15 χρόνια, ή να "στήνει" κάθε 3 από τα 4 παιχνίδια του ιταλικού πρωταθλήματος, όπως (ξαφνικά; ) ανακαλύψαμε ότι γίνεται. Αυτά προς το παρόν και συγνώμη για το μακροσκελές post.
ΒΑΣΙΛΗΣ Κ. ΜΑΚΡΙΔΗΣ
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62569
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Εχω 1 φιλο...Που μπορει να το κανει...Να προγραμματησει ετσι το παιχνιδι(ο σχεδιασμος θα ειναι καποιου αλλου)

Καλο ομως θα ητανε να βρεθει και 1 pc 10000Ghz με 100000Tb ελευθερου σκληρου και 3000Gb Ram αλλιως δε θα παιζεται

Αυτο που παιζουμε ειναι εξομοιωτης.Ο τελειοτερος που κυκλοφορει.Δημιουργηται με βαση το Αγγλικο πρωταθλημα...Οποτε οποιος θελει ακομα κοντινοτερο ρεαλισμο μπορει να παιζει μονο Αγγλικο
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="iceburn"]Ουτε εγώ παίρνω εθνική και ομάδα μαζί... Και να αναλάβω εθνική παραλληλα παραιτούμαι σε κανα 3μηνο το πολυ... Προτιμώ να παίρνω μικρούς και μεσω εμου να παιζουν εθνικη ... (Στην ΑΕΚ έχω Καπετάνο,Τζιωλη,Μαντζιο,Παππα,Καμπανταη,Παπασταθοπουλο,Κεφαλα,Πλιάτσικα,Γιάννου,Αραμπατζη,Κονε-τον έχω περάσει ως Ελληνα- και όλοι εχουν παει εθνικη απο τις εμφανισεις τους σε εμενα)[/quote]

καταντια η εθνικη :) :) :)
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κομμένες οι πλάκες για τον Λεό....


:D :D
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
nerofidas
Amateur
Amateur
Posts: 205
Joined: Mon Jun 05, 2006 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης/Exeter City
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Καμμένος....
Location: Αμυνταιο,Φλωρινας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καθαρο cheat θα επρεπε να ντρεπεσαι! :)
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποπο είσαι μεγάλος. Θα το κάνω τυχαίνει να είμαι προπονητής της Ελλάδος!!!! Έρε μέσα θα μασ πάνε... Θα δω μετα στο you have news οτι η ομάδα μου αποβάλλεται απο τη Πρέμιερ Λίγκ και πάει Conference south με πλην 25 βαθμούς. Άψογο είναι όμως. Πρέπει τώρα να ανάλάβω την Ιταλία για να είμαι και μες το κλίμα και να έχω τους κατάλληλους ανθρώπους δίπλα μου...
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
User avatar
profitis
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Thu Jan 29, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oύτε cheat ούτε λαμογιά είναι...Αλλα ούτε βέβαια "καθαρό" κολπάκι.

Το κυριότερο είναι οτι μπαίνει στο παιχνίδι η intelligence της μηχανής του παιχνιδιού.Στην πραγματικότητα παίζουνε τέτοιοι όροι στις μεταγραφες;
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ με όσους λένε οτι δεν πρόκειται για τσήτ αλλά για διαπλοκή, για τον απλόυστατο λόγο οτι είναι κάτι που μπορεί να γίνει και στην πραγματικότητα και δεν είναι κάποιο κόλπο με το οποίο ξεγελάς τον υπολογιστή. Θα θυμόσαστε στο CM 4 που μπρούσες να πάρεις όποιον παίχτη γούσταρες με 0 γιούρω. Ε, εκέινο ήταν cheat.

Αλήθεια ξέρετε πως καλούνται πάιχτες που δεν είναι ήδη καταξιωμένοι στις αφρικάνικες χώρες; Με την πιο μεγάλη μίζα στον προπονητή ή στον υπουργό αθλητισμού ή στον γκαγκάτση της μοζαμβίκης.

Είναι ζήτημα ας το πούμε ηθικής να το κάνεις. Και βέβαια να το κάνεις με μέτρο , δηλαδή να το κάνεις με κάποιους παίχτες κάποιας αξίας που όμως περισσεύουν στην ομάδα σου (πχ. στον παοκ ηλιάδης, χριστοδουλόπουλος, βαγγέλης κτλ) και όχι με τον παπάρογλου, γιατί σε διαφορετική περίπτωση θα σε πάρουν με τις πέτρες. Αυτά για το αν θέλεις να μιλάς για ρεαλισμό και όχι για κόλπο.
User avatar
ermis
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sat Nov 20, 2004 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή ρε παιδιά αν π.χ. αύριο προσλάβει τον Τζέκο η Ξάνθη είναι RL, αλλά αν βάλω editor είναι λαμογιά? χε χε χε χε χε


Βάλτε στο staff τον Τζέκο ρεεεεεε

Doping FTW






oops το ξέθαψα.. sory...
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Αισχος!!! Αρκουδεηδες!!!!!

παντως, δεν μπορω να πω, το τσιτ αυτο ειναι απο τα λιγα...
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και δουλεύει και στο '07 :D
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”