Rising of the sea-horse

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά απ'αυτό νομίζω είμαι υποχρεώμενος να δώσω ορισμένες απαντήσεις στον καλό συνάδελφο.
Επειδή όμως εγώ είμαι ένας De Maio δεν μπορώ να εμφανίζω όπου με καλούνε.
Δίνω συνέντευξη μόνο σε επίλεκτους δημοσιόγραφους: Paolo Tsimetti, Bilio Tsoykallini και στην εκπομπή των Raiko Spartaketti και Antonio Tsakalini όπου έκανα και τις ακόλουθες δηλώσεις-σοκ:

(εκτός από τα παράλληλα σύμπαντα, εδώ υποθέτουμε και ότι έχω το κληρονομικό χάρισμα και γνωρίζω το μέλλον της Cesena μέχρι και την 02.12.2006. :D )



[quote]Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα με πιο σκεπτικό έβαζε αναπληρωματικούς την ώρα που η ομάδα του διεκδηκούσε μια θέση στα play off... [/quote]
Με το σκεπτικό ότι δεν είχα ιδέα για την ύπαρξη playoff. :D


[quote]Υποπτέυομαι ότι δίνει ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ εντολές στον τερματοφύλακα κάτι που το θεωρώ λάθος εάν αυτός δεν είναι παγκόσμιας κλάσης με πολύ υψηλό composure και concetration.[/quote]
Με παρακολουθείς;
Α, τη νέα χρονιά κάποια στιγμή (μετά το Νοέμβρη :tongue: ) θα δοκιμάσω να κρατήσω σταθερά ένα τερματοφύλακα ανεξάρτητα από το αν θα κάνει μεμονωμένα λάθη.
Έχω ένα προαίσθημα ότι θα δουλέψει. :D



[quote]Είναι απόλυτα φυσιολογικό όταν ο αντίπαλος μένει με παίχτη λιγότερο να θες να τον ανοίξεις με ΜΙΚΡΕΣ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΠΑΣΕΣ. Θες να τον κάνεις να κυνηγήσει την μπάλα και να τον κουράσεις. Έτσι θα δημιουργηθούν διάδρομοι για να επιτεθείς. Δεν είσαι εσύ αυτός που βιάζεται. Θες να πας με ένα αργό ρυθμό για να δημιουργηθούν οι χώροι την ώρα που ο άλλος θα τρέχει να καλύψει. [/quote]
Ωραία τα λες. Από την επόμενη φορά αυτό θα κάνω. :tongue:


[quote]Αρκετοί προπονητές κάνουν το λάθος να βάζουν επιθετικό αντί για παραπάνω παίχτη στο κέντρο... [/quote]
Τώρα είμαι πλέον σίγουρος ότι με παρακολουθείς.


[quote]Παρεπιπτόντως το να μπινεληκώνεις κάποιους στο ημίχρονο και κάποιοι άλλοι να έχουν το απηρόβλητο το θεωρώ λάθος. [/quote]
ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ! ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ! :twisted:


[quote]Αλλά εσείς οι δημοσιογράφοι προτιμάται να περιγράφεται πικάντικες ιστορίες και την εμφάνιση τους...[/quote]
Μάρκος "the model" Bernacci:
[img]http://www.cesenacalcio.it/sito/squadra/bernacci.jpg[/img]
Χωρίς σχόλια.


[quote]Πιστέυεται ότι του χρόνου η Cesena θα ανέβει στην Serie A;


Όχι...
[/quote]
Μέσα είσαι....:(


[quote]Μα καλά, καλό λόγο μπορείτε να πείτε για κάποιον;



Πως δεν μπορώ; Μισώ τον Βιάλλι λιγότερο από ότι τον σαγόνια τον Καπέλο. Πήραν και οι δυο την δόση τους εφέτος μέσα στο σπίτι τους. Άντε γιατί πολύ ανοίγουν το στόμα τους. Τους εύχομαι να πάνε από το κακό στο χειρότερο. Επίσης εύχομαι η Genoa να μείνει για πάντα στην Β Εθνική εάν δεν μπορεί να υποβιβαστεί και να πάει εκεί που της αρμόζει. Μην ξεχάσουμε τον μισητό Σουαζό που έυχομαι να του κοπεί η μπάλα... Άντε τράβα σπίτι σου τώρα γιατί σε βαρέθηκα... [/quote]


Μοιραζόμαστε κοινά αισθήματα για τη Genoa.

p.s 1: Άπαιχτη η Μενουνίνι μπαϊδεγουέϊ. :notworthy:
p.s 2: 50.000 + Μ.Ο η Napoli....Που να πάς μετά εσύ με 5 και 6 χιλιάδες στο Ντίνο Manuzzi; :?
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Πάντως Κάστρο αν θυμάμαι καλά δεν σου βγάζει τα χρώματα για τα play-off γιατί για να ισχυσουν πρέπει να υπάρχει μέχρι κάποιο όριο πόντων μεταξύ των ομάδων.....Δηλάδη υπήρχε και η πιθανότητα να ανέβει και απευθείας η 3η ομάδα......Δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί πολύ απλά δεν θυμάμαι....



ΕΝΤΙΤ : ιδού και το περυσινό καλεντάρι όπου είχε κανονικά play-offs.... http://www.lega-calcio.it/ita/2004_05/b ... ario.shtml
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την πορεία της Cesena σε ένα εκ των παραλλήλων πρωταθλημάτων (πως λέμε "εκ των παραλλήλων συμπάντων :P), κλήθηκε να σχολιάσει ένας από τους πιο επιτυχημένους Έλληνες προπονητές και σίγουρα ο πλέον φέρελπις, εκλέκτορας της Εθνικής μας ομάδας, πρώην προπονητής του Ολυμπιακού και νυν της Lazio, Sir Pretender.

Κύριε Πρετεντέρη (greek metafrasi :P), θα θέλαμε το σχόλιο σας για την πορεία της Cesena του De Maio.

Της ποιας;

Της Cesena!

Του ποιού;

Του προπονητή-αποκάλυψη για τη φετινή σεζόν στη Serie B!

A! Ναι ναι, το γνωρίζω! Ήταν μια εξαιρετική πορεία που τελικά επιβραβεύτηκε με την άνοδο της ομάδας στα σαλόνια...

(τον διακόπτει)
Κύριε Πρετεντέρη, ο ομάδα έχασε την άνοδο στα playoff...


Εχμ... ναι, αυτό ήθελα να πω αλλά με διακόψατε! Όπως έλεγα και πριν λοιπόν, ήταν μια εξαιρετική πορεία που τελικά δεν επιβραβεύτηκε με την άνοδο της ομάδας στα σαλόνια της Serie A. Η αγωνιστικότητα και το πάθος που επέδειξαν οι παίκτες του De Maio ήταν εκπληκτικά και θέλω κι εγώ να αποδώσω τα εύσημα στον λαμπρό αυτόν προπονητή. Παρακολουθώντας την πορεία του, θα ήθελα πως και πως να τον συναντήσω ως αντίπαλο στη Serie A (πως, τρεις και τρεις, έξι βαθμοί είναι αυτοί :P).

Τι σας έκανε εντύπωση στη φετινή πορεία της Cesena;

Καταγγέλω την άδικη, εμετική, αισχρή, ντροπιαστική και ελεεινή συμπεριφορά που επέδειξαν οι διαιτητές προς την ομάδα του κυρίου De Maio. Επειδή δηλαδή οι άνθρωποι δεν εξόφλησαν τις οφειλές τους προς την Κ.Ε.Δ.Ι. (Κ.Ε.Δ. Ιταλίας :P), αμέσως να τους φάμε; Υπάρχει πρόβλημα ρε παιδιά στην αγορά...

Σας άρεσε κάποιος παίκτης; Κάποιος που θα θέλατε στη Lazio;

Όλοι οι παίκτες της Cesena πάλεψαν σκληρά, τους αξίζουν συγχαρητήρια και θα πρέπει ο καθένας να πάρει το δικό του μερίδιο από την αποτυχία αυτή της ομάδος. Εμείς στη Lazio έχουμε μια εξαιρετική ομάδα, με φανταστικό κοινό, πρωτοκλασάτους παίκτες και καταπληκτικό, μοναδικό και ανεπανάληπτο πρόεδρο που αγαπά την ομάδα και θα κάνει τα πάντα γι' αυτή. Ωστόσο παρακολουθούμε και τα μικρότερα τη τάξη (ή τη τάξει;) πρωταθλήματα της χώρας στενά (κάθε Κυριακή στον Προυπουμπίνι) και μπορώ να σας πω ότι έχουμε εντοπίσει 2-3 παίκτες που μας ενδιαφέρουν... Μη μου ζητήσετε όμως ονόματα!

Είναι κάποιος από αυτούς παίκτης της Cesena;

Ποια είναι πάλι αυτή;

Εχμ... ναι, όπως και να 'χει ήσαστε κατατοπιστικότατος! Ευχαριστούμε πολύ!

Με συγχωρείτε, κάτι τελευταίο: μέσω της συνέντευξης ετούτης, θα ήθελα να απευθύνω ένα μήνυμα στο "φίλο" μου τον Paparesta: πάρε ρε ένα τηλέφωνο αν είσαι άντρας! Μα ήταν πέναλτυ αυτό που έδωσες ρε ρεζίλι; Μας στέρησες την πέμπτη θέση! Πάρε τηλέφωνο και παραδέξου το λάθος σου!
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Δεν ξέρω γιατί, αλλά το υποσυνείδητό μου, με έχει κάνει να συμπαθήσω τον De Maio. Αν μάλιστα το όνομά του ήταν:

11 Di Maio ("lele") θα ήταν το τέλειο :D
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Kastroman"].....και στην εκπομπή των Raiko Spartaketti και Antonio Tsakalini όπου έκανα και τις ακόλουθες δηλώσεις-σοκ:
......[/quote]


LOL LOL LOL


Παιδιά όχι άλλες δηλώσεις γιατί αν κάνουμε όλοι από μια δήλωση θα το μαμήσουμε το θέμα και θα τον πάρει από κάτω τον Κάστρο και άντε να συνεχίσει την ιστορία :P

Εκ της διευθύνσεως 8)
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rising of the sea-horse, περίοδος I, κεφάλαιο IX, The Review


Τελική βαθμολογία Italian Serie B [2005-2006]:

01. Torino....................80
02. Catania..................74
------------------------------
03. Bologna..................74
04. Ternana..................70
05. Bari........................68
06. Cesena...................65
------------------------------
07. Atalanta..................64
08. Brescia....................63
09. Verona....................63
10. Avellino...................61
11. Modena...................60
12. Rimini......................56
13. Catanzaro................55
14. Pescara...................52
15. Piacenza..................50
16. Vicenza...................49
17. AlbinoLeffe...............48
-------------------------------
18. Triestina..................46
19. Arezzo.....................45
-------------------------------
20. Crotone....................40
21. Mantova...................32
22. Cremonese................29


Και όπως βλέπετε από το βαθμολογικό πίνακα:
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ; Ε, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ; ΠΟΙΑΑΑ; :thebirdman: :thebirdman:

(και επίσης ποιά είναι η μόνη ομάδα που δεν κατάφερε να κερδίσει την τελευταία;....)

Με δάκρυα στα μάτια και πόνο στην ψυχή αποχαιρετούμε τις Torino, Catania, Bari, Arezzo (παρά τη συγκλονιστική παρουσία του Floro Flores δεν τα κατάφερε στα playout), Crotone, Mantova, και Cremonese.
ΟΚ, λέω ψέματα. Για την Cremonese κανένας δεν έκλαψε, κανένας δεν πόνεσε, κανένας δεν στεναχωρήθηκε. :evil:

Από την άλλη μεριά το έργο "Cesena-θρησκεία-τουρνέ στην επαρχία" θα έχει του χρόνου 7 νέους σταθμούς:
Messina (η Σικελία χάνει την ευκαιρία να έχει 3 ομάδες ταυτόχρονα στη Serie A), Treviso, Cagliari, Padova, Genoa, Napoli, και Lucchese.
(αν και αυτόν τον τελευταίο σταθμό τον έχουμε ξαναπισκεφτεί με παταγώδη αποτυχία).


Σ'αυτό το σημείο όμως θα ήταν το λιγότερο ανάρμοστο να μην αναφερθώ στους μικρούς ήρωες της καθημερινότητας μου....
Στα παιδιά μου όπως συνηθίζω να τους αποκαλώ όταν μέναμε μόνοι...
Όλοι έπαιξαν με επιτυχία το ρόλο τους τη χρονιά που μας πέρασε. Άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο, στο τέλος όλοι τα κατάφεραν να μου σπάσουν τα νεύρα.

Συμμετοχές και γκολ για τα μικρά Ιπποκαμπάκια [2005-2006]:
(μόνο για το πρωτάθλημα, έτσι κι αλλιώς στο κύπελλο ένα αγώνα παίξαμε και γέλαγε ο κόσμος...)

Τερματοφύλακες

#1 Λουίζος Turci: 24/0
Ξεκίνησε βασικός, αλλά γρήγορα κατάφερε να σπάσει τα νεύρα όλων. Η αδυναμία του αποδείχτηκε καθοριστική στην απώλεια του ονείρου της ανόδου.
Πάλι καλά που λήγει το συμβόλαιό του.

#12 Αλέξιος Sarti: 24/0
Τουλάχιστον ήταν κάπως πιο σταθερός από τον προαναφερθέντα. Αρκετός για αναπληρωματικός (από φέτος...).


Κεντρικοί Οπισθοφύλακες

#3 Μάρκος Zaninelli: 35/0
Ο οπισθοφύλακας με τις περισσότερες συμμετοχές.
Προς το τέλος έπαθε μπλακάουτ και κατέρρευσε ψυχολογικά.
Με τους νεοεισερχόμενους στην ομάδα, αναμένεται να έχει όλο και λιγότερες ατάκες σε κάθε επεισόδιο του χρόνου.

#5 Δανιήλ Ola : 34/2
Αρχικά αντιμετωπίστηκε με τη λογική προκατάληψη που θα συνόδευε κάθε συμπαθή μαυρούκο που θα ισχυριζόταν ότι παίζει άμυνα.
Προς το τέλος της χρονιάς έδεσε με τον αποκάτω και κάναμε δουλειά εν μέρει.

#4 Δανήλος Portanova : 23/0
Αρχικά άργησε να προσαρμοστεί όπως και όλοι οι νέοι.
Στη συνέχεια όμως κέρδισε κοινό και Κρητικό και καπάρωσε μία θέση στο κέντρο της αμυντικής μας γραμμής.

#24 Ιορδάνης D'Andrea: 6/0
Ευτυχώς για τη Lazio που έδωσε το μικρό σε ομάδα με προπονητή δηλωμένο οπαδό της και θα τον πάρει πίσω έτοιμο παίχτη με πολλά παιχνίδια στα πόδια του. :D

#13 Δαρείος Bova: 0/0
Να και κάποιος που δεν πρέπει να χάρηκε ιδιαίτερα για την καλή πορείας της Cesena.


Δεξιοί Οπισθοφύλακες

#6 Δανήλος Ficagna: 30/1
Το γκολ που έβαλε κόντρα στην AlbinoLeffe είναι ο ορισμός του "θα 'χω να το λέω στα εγγόνια μου".
Τελικά έκανε την καλύτερη δουλειά: πήγε στη Bari...

#30 Στέφανος Dicuonzo: 14/0
Ήρθε δανεικός από 'κει που ήρθε τέλος πάντω.
Και ενώ είχε ξεκινήσει αρκετά καλά, τραυματίστηκε πολύ σοβαρά.
Η επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους συνέπεσε με την αγωνιστική κατρακύλα της ομάδας. Φυσιολογικά θεωρήθηκε γκαντεμόσκυλο και δεν ξανάπαιξε (ορθολογικά τα κριτήρια επιλογής της 11άδας).

#2 Άγγελος Rea: 10/0
Παρότι αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της άμυνας με την ίδια ευκολία, έπαιζε μόνο όταν δεν υπήρχε κανένας άλλος να παίξει πουθενά. Όπως βλέπετε αυτό δεν συνέβαινε και πολύ συχνά.


Αριστεροί Οπισθοφύλακες

#21 Τζοβάνι Ντάλας Morabito: 33/0
Δανεικός από τη Ρετζίνα. Ξεκίνησε απλά ικανοποιητικά. Όταν είδε να 'ρχεται από το πουθενά ο νιούφης και να του τρώει τη θέση έπαθε ένα ψυχολογικό τραλαλά και έκτοτε δεν ξανάπαιξε.
Στην πραγματικότητα το μικρό του είναι σκέτο Τζοβάνι, αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε όποιος λέγεται Τζοβάνι είναι υποχρεωτικό να λέγεται ΚΑΙ Ντάλας.

#27 Γιώργος* Hammouti: 15/0
Ο πιτσιρικάς μάλλον μπήκε κατευθείαν στα βαθιά, και χωρίς τα μπρατσάκια του.
Είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, και προς το τέλος της χρονιάς έσπασε υπό το βάρος των λαϊκών προσδοκιών στο πρόσωπό του.
(*Mohammed = Γιώργος, ως γνωστόν)

#15 Φρατζέσκος Ferrini: 3/0
Δε θυμάμαι και πάρα πολλά γι'αυτόν...:-k :scratch:. Μπορεί δικαιολογημένα να παραπονεθεί ότι τον ξέχασα εκτός αποστολής μόνιμα.


Ανασταλτικοί Κεντρικοί Μέσοι

#8 Μανώλης Pestrin : 27/2
Καλή περίπτωση Ιταλού ποδοσφαριστή, αλλά οι υψηλές του απολαβές άνοιξαν την όρεξη και σε άλλους.
Στο τέλος της χρονιάς προτίμησε τις αγαπησιάρικες καρδούλες και (κυρίως) τα τουλιποδόλαρα της Heereenven.


Δημιουργικοί Κεντρικοί Μέσοι

#14 Μαυρίκιος Ciaramitaro: 40/1
Είχε περισσότερες διακυμάνσεις στην απόδοση του κι από μετοχή του Δείκτη Υψηλής Κεφαλαιοποίησης.
Όταν όμως ήταν στα καλά του, ε τότε ήταν πραγματικά στα καλά του. Κάτι που συνέβαινε με μεγαλύτερη συχνότητα προς το τέλος της χρονιάς.

#23 Λορέντζος Rosetti: 31/0
Από τους πιο αθόρυβους παίχτες.
Βέβαια οι αθόρυβοι συνήθως χαρκτηρίζονται ως αθόρυβοι επειδή κάνουν τη δουλειά τους αθόρυβα και χωρίς θόρυβο.
Αυτός ήταν αθόρυβος επειδή δεν έκανε καμία δουλειά μέσα στο γήπεδο, επομένως και κανένα θόρυβο.


Δεξιοί Μέσοι

#79 Φερέϊρα Πίντο : 43/7
Ο μικρόσωμος Βραζιλιάνος αναδείχτηκε σε μία από τις πλέον συμπαθείς μορφές καθόλη τη διάρκεια της σεζόν.
Στην πορεία μάλιστα έμαθε να χτυπάει και πέναλτι το χρυσό μου.

#20 Ροβέρτος Biserni: 43/2
Πολυεργαλείο. Γίνεται μπλακεντέκερ, δραπανοκατσάβιδο, μίξερ για φραπεδάκι και πάγκος για όρθια κωπηλατική.
Δεξί χαφ θες; Παίζει.
Αμυντικό χαφ θες; Παίζει.
Δεξί μπακ θες; Παίζειιιι λέμεεεεε.
Μόνο διαγώνιος και power forward δεν έπαιξε φέτος. Με τη νέα τάξη πραγμάτων αναμένεται να οπισθχωρήσει στην άμυνα.


Αριστεροί Μέσοι

#7 Ιβαν Picolli: 35/2
Άρχισε καλά, αλλά έπεσε στο τέλος της χρονιάς.
Κάθε φορά που ξεκινάει βασικός θέλει τουλάχιστον άλλο ένα να είναι έτοιμος να τον αντικαταστήσει ανά πάσα στιγμή, δε συφέρνει.
Με τέτοιο stamina καλύτερα να παίξεις άμυνα. Παραδειγματίσου από τους συναδέλφους σου στο συμπαθές σωματείο των Αχταρμάδων.
Επίσης, 1.93 και να παίζει στα άκρα δεν νομίζετε ότι είναι λίγο paranormal; :shock:

#10 Αιμίλιος Salvetti : 34/0
Ίσως έπρεπε να έχει παίξει περισσότερο.
Τον έφαγε ο γνωστός ακραίος ρατσισμός που έχω για τους παίχτες που είναι μεγαλύτεροι από 28.

#17 Ανδρέας Bracaletti : 8/0
Τόσο ασήμαντος που η απουσία του λόγω τραυματισμού ή καρτών δεν αναφέρονταν ούτε στα εξειδικευημένα για το στοίχημα ένθετα.


Φουνταριστοί

#9 Μάρκος Bernacci : 42/28
Οι δημοσιογράφοι σταμάτησαν να τον αποκαλούν "νέο Vieri".
Ο Vieri πλέον είναι πιο γνωστός ως "ο παλιός Bernacci".

#11 Πάπα Waigo : 38/24
Λιγότερο θορυβώδη, αλλά ίσως περισσότερο ουσιαστικά τα τέρματα που σημείωσε.
Λέει τα καλύτερα ανέκδοτα στ'αποδυτήρια, και γι'αυτό η μισή (τσε βάλε) ομάδα δηλώνει ότι τον λατρεύει.

#40 Αλβέρτης: 16/2
Τελικά ίσως ο καλύτερος από τους "δεύτερους" επιθετικούς.
Ο μοναχικός και ήσυχος Ισπανός αναμένεται να δώσει περισσότερες βοήθειες τη νέα χρονιά.

#18 Moi : 15/2
Η μεταγραφή του προκάλεσε πολλές συζητήσεις, απέκτησε μέχρι και το προσωπικό του fan club στην Ιταλία, αλλά εν πολλοίς δεν προσέφερε τα αναμενόμενα.
Τον γλιτώνει προς το παρόν το νεαρό της ηλικίας του.

#29 Νίκος Νικολόπουλος: 10/1
Απηγοήτευσε.
Βαδίζει στα χνάρια του Σκοπελίτη, αφού η περιπλάνησή του στο εξωτερικό δεν έμελλε να έχει διάρκεια μεγαλύτερη των 6 μηνών.

#19 Εμμανουήλ Chiaretti: 6/1
Η κλασσική περίπτωση παίχτου που όχι μόνο είναι άσχετος, αλλά δεν το 'χει καταλάβει κιόλας.
Έκανε και δηλώσεις εναντίον Μου, και η νέα χρονιά θα τον βρει κάπου στη Serie C.

#22 Μάρκελος Laliscia: 2/1
1 γκολ σε 2 αγώνες με τη μεγάλη ομάδα, 26 σε 28 με τη μικρή και άλλα 10 σε 22 με την Pisa.
Ο νέος Bernacci γεννιέται.


Για επίλογο, θα πρέπει να αναφέρω τι περίπου συνέβη και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Real Madrid που νίκησε στην παράταση του συγλονιστικού τελικού 2-1 τη Milan με γκολ του Guti.
Κυπελλούχος UEFA η Monaco. Υπέταξε στον τελικό με 2-1 την PSV Eindhoven.

Πρωταθλήτρια Ιταλίας η Juventus. :(
Κυπελλόυχος Ιταλίας η Roma. :cry: (απ'το καλό στο καλύτερο...)

Τα σπουδαιότερα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και κύπελλα είχαν λίγο πολύ προβλέψιμη κατάληξη:


Αγγλία:
Chelsea
/ Middlesbough

Γαλλία:
Paris Saint Germain
/ Strasburg

Γερμανία:
Bayern
/ Werder Bremen

Ελλάδα:
Παναθηναϊκός
/ Νίκη Βόλου
! με θρίαμβο επi του Ολυμπιακού στο Παγκρήτιο (αλλά στις 7 Μαϊου και όχι στις 10 όπ ως είναι το σωστό:tongue:)

Ολλανδία:
PSV Eindhoven
/ PSV Eindhoven

Πορτογαλία:
Benfica
/ Leiria

Ισπανία:
Real Madrid
/ Deportivo La Coruna


Coming up:
- τα τρένα που φύγαν....
- τα τρένα που ήρθανε
- τα πρώτα φιλικά
- τα επόμενα φιλικά
- τα τελευταία φιλικά

...και άλλα πολλά....
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε Καστρο ,κοιτα μηπως ριξουν την Τορινο παλι στη Serie B λογω χρεων και ανεβασουν τη Cesena ,επειδη ηταν η μονη ομαδα που την κερδισε 2 φορες............. :wink: :wink:

κανε κανα κονε με τη γιουβε να τους ριξουν παλι..... :twisted: :twisted:
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Αυτό το τελευταίο από τα καλύτερα.

Προτάσεις χωρίς ρήματα.
Δευτερεύουσες ως κύριες.
I fart in your general direction.Image
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote]- τα τρένα που φύγαν....
- τα τρένα που ήρθανε [/quote]

καλά ρε , προπονητής είσαι εσύ ή ο τοπικός σταθμάρχης?
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="geckham"]Αυτό το τελευταίο από τα καλύτερα.

Προτάσεις χωρίς ρήματα.
Δευτερεύουσες ως κύριες.
[/quote]

στο σχολιο μου τα ειδες ολα αυτα?????

ελεος
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]Παρεμβαίνω για 2η - και ελπίζω τελευταία - φορά σ'αυτό στο σημείο προκειμένου να υπερασπιστώ το geckham (να και κάτι που πραγματικά ποτέ δεν περίμενα ότι θα έκανα).

[quote="geckham"]Αυτό το τελευταίο από τα καλύτερα. [/quote]
Αυτό πάει για το ποστ μου, δλδ το περιβόητο "Rising of the sea-horse, περίοδος I, κεφάλαιο IX, The Review ". Ή τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω.
(Αν δεν είναι έτσι άκυρα όλα τα παρακάτω :D)


[quote="geckham"]Προτάσεις χωρίς ρήματα.
Δευτερεύουσες ως κύριες.[/quote]

Αυτά εδώ πάνε για το δικό του το ποστ. Γράφει 2 προτάσεις για να σχολιάσει τη μία πρόταση που έγραψε παραπάνω.
Θα μου πεις 1 πρόταση για να σχολιάσει το άλλο και 2 για να σχολιάσει το δικό του;

Ναι, αυτό μάλλον οφείλεται, σύμφωνα και με ομάδα ειδικών της οποίας προίσταται ο φίλτατος zidane72003, στο ότι είναι ελαφρώς ψωνάρα.
Επίσης είναι άσχετος από μουσική, κινηματογράφο και Αρχιτεκτονική Υπολογιστών.
Αλλά κατα τ'άλλα είναι και γαμώ τα παιδιά. :D

Οπότε φίλε relentlessgeo δεν είχε σκοπό να σε προσβάλλει/γειώσει ο επίσης φίλτατος gecks.

Αρα: ειρήνη υμίν. Πις. :victory:
Give geckham a chance. :victory:


p.s: Και γαμώ τις υπερασπιστικές γραμμές, ε Χάρις; :D
[/quote]
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κastroman πρέπει να σου πω ότι η ιστορία σου είναι ένας από 2-3 βασικούς λόγους που μπαίνω στο forum!Οι ατάκες σου και ο τρόπος που γράφεις την πρόοδο σου με την Cesena έχουν γράψει ιστορία!!Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο πιστεύω.

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ!
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Tζάμπα έγραφες Γιώργο. 8)

Αναφερόμουν στην προτροπή - ανέκδοτο του relentlessgeo, για μπερδεγουέη με
τη συμπαθή για σένα Γιούβε.

Αγνοώ τη σχέση ντι μαιο - γιουβε, οπότε πες του να με πληροφορήσει αρμόδια.


Τώρα θα μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
Είμαι τόσο ψώνιο, που αν το έκανα, όχι μόνο θα φαινόταν, αλλά και με το παραπάνω.


Αυτό.
I fart in your general direction.Image
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιώργο σώθηκε ο ΟΦΗ :victory:

Μπορείς να συνεχίσεις :wink:
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Ναι ρε Κάστρο, άντε, ο λαός σου περιμένει
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”