The Loneliness Of The Long Distance Runner...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

23-07-2005

Δανειζόμαστε ένα Νιγηριανό DC , τον Magnus Okuonghae.

Υπογράφουν οι Andy Lee και Avun Jephcott αφού μας έπεισαν κατά τη διάρκεια της περιόδου δοκιμής τους.

25-07-2005

FRIENDLY MATCH

MaidenheadNott’m Forest

Δύσκολο φιλικό με μια ομάδα που είναι έτοιμη να διεκδικήσει την άνοδο από την Coca Cola League One. Σε γενικές γραμμές μας σφυροκοπήσανε και το ματς τελείωσε σε ένα τρίλεπτο όπου δεχθήκαμε δύο γκολ. Στο 24’ ο Spencer Weir-Daley και στο 26’ ο David Johnson σκόραραν και ουσιαστικά τελείωσαν το ματς. Δεν παίξαμε άσχημα αλλά δεν κάναμε και κάτι το ιδιαίτερο. Καλό ήταν ότι δε ξεφτιλιστήκαμε :D. Τη φιλότιμή μας προσπάθεια παρακολούθησαν 161 άτομα.

27-07-2005

Υπογράφουν οι :

Graeme Carr
Leigh Meddows
Kevin Gibbens
Andy Thomas
ως ελεύθεροι κατόπιν δοκιμής.

29-07-2005

FRIENDLY MATCH

MaidenheadWealdstone

Εύκολο [σχετικά] φιλικό με μια ερασιτεχνική ομάδα. Πολλές δοκιμές παικτών και πάλι. Τελικό σκορ 2-1 με τον Robert Traynor να ανοίγει το σκορ στο 13ο λεπτό. Ακολουθεί ο συνήθης ύποπτος Avun Jephcott στο 16ο. Ένα χαζό πέναλτυ δίνει την ευκαιρία στους φιλοξενόμενους να μειώσουν [42’ Antony Clark]. Είχαμε 18 σουτ αλλά μόνο 6 στο τέρμα κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να βελτιωθούμε στο τελείωμα των φάσεων . 90 άτομα έφυγαν ευχαριστημένοι αλλά και προβληματισμένοι καθώς ακόμα ψάχνουν να βρουν ποιοι είναι όλοι αυτοί που μαζεύτηκαν στο York Road για να παίξουν μπάλα...ΜΟΜ ο Stephen Hughes


04-08-2005

FRIENDLY MATCH

AldershotMaidenhead

Κλείσαμε άλλο ένα φιλικό για να πάρουνε οι υπο δοκιμήν παίκτες άλλη μια ευκαιρία. Αντίπαλος η Aldershot , ομάδα της Nationwide Conference National. Ξεκινήσαμε δυνατά και προηγηθήκαμε στο 13ο λεπτό [πάλι???] με τον John Kerr. Σκοράραμε και δεύτερη φορά στο 43’ αλλά αυτή τη φορά στο τέρμα μας. Αυτογκολ ο Bryan Smith... Kαι σαν να μην έφτανε αυτό στις καθυστερήσεις δεχτήκαμε το 2-1 από τον Matt Somner.Στο δεύτερο ημίχρονο πιέζαμε και καταφέρνουμε να ισοφαρίσουμε στο 63’ με τον [υπό δοκιμήν] Byron Glasgow.Δυστυχώς δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το σκορ και στο 89’ δεχτήκαμε το 3-2 από τον Gary Holloway.MOM o δικός μας Byron Glasgow κάτι που μετράει θετικά για την απόκτησή του.

09-08-2005

Υπογράφει ο Kevin Dennis

10-08-2005

Kαι άλλες υπογραφές...

Carl Waters
Gareth Law
Yemi Abiodun
Byron Glasgow

12-08-2005

Άυριο τελειώνουν τα ψέματα... Αρχίζει το πρωτάθλημα οπότε τα κεφάλια μέσα. Ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα το βράδυ γιατί η επόμενη φορά θα είναι τον Μαιο που θα έχω ήσυχο το κεφάλι μου [ή δε θα έχω κεφάλι... ]

UP THE IRONS λοιπόν... :headbang:
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

να προστεθώ κι εγώ στο κλαμπ των υποστηρικτών της Maidenhead. μου αρέσει πολύ ο τρόπος που σκέπτεσθε κε Steves. :D το όλο concept είναι πολύ καλό.

αναμένουμε αύριο στην έναρξη του πρωταθλήματος και την πρώτη εμφάνιση της μασκότ της ομάδας...
[img]http://img475.imageshack.us/img475/4426 ... 9xt.th.jpg[/img]
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

13-08-2005

Nationwide Conference South

1η αγωνιστική

MaidenheadHavant & Waterlooville

H ομάδα κατεβαίνει με το γνωστό πλέον 4-3-2-1. Η πρώτη σύνθεση της χρονιάς αποτελείται από τους :

GK. Nicky Rust (c)
DR. Graeme Carr
DL. Andy Thomas
DC. Andy Dugdale
DC. Bryan Smith
MR. John Kerr
ML. Stephen Hughes
MC. Kevin Gibbens [45’ Tom Fletcher]
AMC. Robert Traynor
AMC. Byron Glasgow [65’ Kevin Dennis]
SC. Avun Jephcott

Τα παιδιά μου έδειξαν με το καλημέρα ότι θα αποκτούσα ένα μόνιμο σύντροφο δίπλα μου καθ’όλη τη σταδιοδρομία μου στο York Road… το ποτό! Και πως να μην το αρχίσω όταν στο 5ο λεπτό και ενώ έχουμε κερδίσει φάουλ έξω από την περιοχή τους , ενώ η μπάλα απομακρύνεται και ο Carr φαίνεται ότι την ελέγχει για ένα περίεργο λόγο την αφήνει και ο Luke Byles δεν αφήνει την ευκαιρία να πάει χαμένη. 0-1 και εγώ βυθίζομαι στον πάγκο. Στο 14’ και στο 18’ ο Rocky Baptiste χάνει δύο ευκαιρίες και εγώ χάνω το χρώμα μου σιγά σιγά. Πρώτη φορά που δείξαμε ότι υπάρχουμε και εμείς στο γήπεδο ήταν στο 28’ και αυτό με ένα σουτ άουτ του Glasgow. Στο 36’ ο Jephcott αναγκάζει τον αντίπαλο GK [Reece Kirk] να διώξει την κεφαλιά του σε κόρνερ.Και κάπως έτσι πάμε στο ημίχρονο. Προσπαθώ να εμψυχώσω τα παιδιά και να τους δώσω κουράγιο. «Πάμε μπορούμε να το κερδίσουμε αυτό». Αλλάζω και τον ελαφρά τραυματία Gibbens με τον νεαρό Fletcher. Άντε να δούμε...

Τα λεπτά περνάνε και δε βλέπω τίποτα διαφορετικό. Δίνω κάποιες εντολές σε παίκτες ώστε να πιέσουμε παραπάνω αλλά το αποτέλεσμα είναι αντίθετο. Έτσι στο 61’ βλέπω ανακουφισμένος τον Rust να σώζει ένα σουτ. Αλλαγή προσώπου στο 65’ αλλά πάλι τα ίδια. Στο 76’ ένα αντίπαλο σουτ περνάει άουτ. Προσπάθεια για περισσότερη πίεση και στο 89’ ο Traynor χάνει την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας της ομάδας του και να λυτρώσει εμένα και τους 331 οπαδούς μας.Αλλά το σουτ καταλήγει άουτ μαζί με τις τελευταίες μας ελπίδες...

0-1 από ένα χαζό γκολ. Το πιο σωστό αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία γιατί και νίκη δεν αξίζαμε με τέτοια εμφάνιση. «Δεν πειράζει , ψηλα το κεφάλι πάμε παρακάτω» λέω στα παιδιά. Βλέποντας το φύλλο της στατιστικής σημειώνω 10 σουτ εμείς 2 εντός εστίας , 8 με 2 οι αντίπαλοι. Και ΜΟΜ ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Μάλιστα...


O Eddie μάλλον κάθησε σπίτι του σήμερα... :cry:
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

16-08-2005

Nationwide Conference South

2η αγωνιστική

MaidenheadBishop’s Stortford

Δέυτερο ματς και αυτό στην έδρα μας. Ο κόσμος έρχεται και μάλιστα πληθαίνει [γίνανε 335 σήμερα :D ]. Έχουμε κάποιες αλλαγές στην εντεκάδα. Σήμερα κατεβάζω τους :

Code: Select all

	             N.Rust
G.Carr  M.Okuonghae  B.Smith  A.Thomas

R.Traynor	    Α.Tomlinson      J.Cook
	       L.Meddows	K.Dennis
	           A.Jephcott

Και αρχίζει το ματς...

Στο 8’ ο Jephcott σπάει το τεχνητό offside αλλά στο τετ-α-τετ στέλνει τη μπάλα άουτ. Φτου!!! Στο 12’ οι φιλοξενούμενοι πήγαν να απειλήσουν με τον Richard Howell αλλά το σουτ πήγε άουτ. Στο 18’ πετάχτηκα για πρώτη φορά από τον πάγκο. Ο Traynor ανατράπηκε μες στην αντίπαλη περιοχή και ... πέναλτυ!!! Πανηγύρια στις εξέδρες αλλά εγώ είμαι ανήσυχος. Ο Jephcott παίρνει φόρα αλλά δε μου άρεσε όπως έβαλε τη μπάλα. Σαν να τον είχε λούσει κρύος ιδρώτας... Σουταρει και !!! ΦΤΟΥ αποκρούει ο Danny Gay [mercy!!!]. «ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΜΕ» φωνάζω αλλά βλέπω απέλπισμένες φάτσες. «όχι παιδιά μη μου το κάνετε αυτό», σκέφτομαι. «YOU GOT TO KEEP RUNNING AND WIN AT ALL COSTS!» τους φωνάζω. Είναι μια ατάκα που επαναλαμβάνω συνεχώς όταν τα πράγματα δεν πάνε όπως θέλω , απλά αυτή τη φορά την εξωτερίκευσα. Κάτι πήγαμε να κάνουμε και στο 20ο λεπτό ο Gay αποκρούει ένα γυριστό σουτ του Jephcott από το ύψος του πέναλτυ. Στο 34’ πάλι οι ίδιοι πρωταγωνιστές και πάλι νικητής ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Το καλό ήταν όμως ότι ο επιθετικός μου το είχε πάρει προσωπικά από το πέναλτυ και μετά. Είχε το βλέμμα του Assassin και έψαχνε την κατάλληλη στιγμή για να αποτελειώσει το αντίπαλο θύμα. Και αυτό έγινε στο 43’ όταν όρμηξε και έκλεψε τη μπάλα από το δεξί μπακ των αντιπάλων και με προσωπική ενέργεια εκτέλεσε τον ανημπορο να αντιδράσει τερματοφύλακα... Πανυγήρια στις εξέδρες , πανηγύρια και στον παγκο. Ασκούσαμε πίεση από την αρχή και πλέον καρποφόρησε και μάλιστα σε καλό για εμάς σημείο. Ακολούθησε η λήξις του πρώτου ημιχρόνου.

Στα αποδυτήρια προειδοποιώ τα παιδιά να μην εφησυχαστούν. Δεν έχουμε τέτοιο δικαίωμα και δεν πρέπει να χάσουμε τη συγκέντρωσή μας όυτε για ένα δευτερόλεπτο...

Βγαίνουμε στο αγωνιστικό χώρο υπό τις επεφημιές του πλήθους [ευχαριστώ μαμα και μπαμπά...] και ξεκινάμε. Παιχνίδι κέντρου κατά κύριο λόγο , η ομάδα φαίνεται λίγο κουρασμένη. Αλλαγή στο 63’. Έξω ο Jephcott μέσα ο Gareth Law.Και άλλη αλλαγή στο 78’. Fletcher αντί Cook Και στο επόμενο λεπτό ευκαρία αλλά ο Meddows τη σπαταλάει...

Μετά οι αντίπαλοι παίζουν ένα 3-2-5 οπότε δε βλέπουμε πια μπάλα αλλά πινγκ πονγκ. Εγώ έχω κλέισει τους δικούς μου πίσω και σημαδεύω τον Law για τις αντεπιθέσεις και οι άλλοι πάνε να μας βάλουν γκολ με γιόμα στη γιόμα. Το αποτέλεσμα μένει ίδιο μέχρι τέλους. Έτσι βάζουμε το πρώτο τρίποντο στη τσέπη και πάμε για άλλα. Κάθε βαθμός είναι πολύτιμος και ιδιαίτερα αυτοί που κερδίζουμε στην έδρα μας. ΜΟΜ ο Rust αν και χρειάστηκε να αποκρούσει μόλις ένα σουτ που πήγε εντός εστίας. Με 8 επίσης βαθμολογήθηκε ο Μagnus Oguonghae και ο σκόρερ
Avun Jephcott

Έδωσα συγχαρητήρια στα παιδιά και πήγα σπίτι χαμογελαστός σιγοτραγουδώντας το I’ve Got The Fire…
loutsiotis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Sat May 07, 2005 1:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΤΕ!!!!!Πολυ καλα!!!!Συνεχισε ετσι Σπονιους διαπλςκονιους!!! :yea: :D
[b:3a99chlz]HΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;[/b:3a99chlz]


KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕ...ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΜΙΧΑΛΗ ΓΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”