5στεροι coaches. so what?

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
freddy adu/guarin
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 332
Joined: Tue May 30, 2006 2:52 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αποφασισα να ξεκινησω new game αφου πηγα μεχρι το 2015. ετσι διαλεγω UTD (ας παρουμε και 1 φορα 1 μεγαλη ομαδα απ την αρχη :-) ) . πηρα λοιπον τους 5αστερους μου coaches και light προπονηση και ολα ( 4 αστερια μονο το set pieces και shooting και μιας και το ανεφερα πως βρισκεις 5 αστερια για αυτα τα 2???) αλλα τα στατιστικα των παικτων ολος παραδοξως παιφτουν :x :roll: .
δεν ξερω γιατι αλλα ποτε δεν μου ετυχε. οποια βοηθεια εκτιμαται.
συγνωμη αν το βαζω λανθασμενα εδω αλλα δεν ειναι εξ ολοκληρου θεμα για προπονηση και μονο
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Νομιζω οτι θα πηγαινε καλυτερα στο παιχτες/προπονητες αλλα do not worry

Λοιπον καταρχην ελπιζω να μην εχεις βαλει το default prog για προπονηση...Εμενα τουλαχιστον δε μου κανει ποτε κατι καλο

Αμα μπορεις βρες καποια training schedules η ακομα καλυτερα φτιαξε εσυ τα δικα σου.Πρωσοπικα με τα δικα μου προγραμματα προπονησης ο μονος τροπος για να πεσουνς τα στατιστικα 1 παιχτη ειναι να τραυματηστει για διαστημα ανω των 2 βδομαδων(διαφιμιστικο σποτακι παρτε τα προγραμματα του zidane :D :D :D )

Προπονητες 5 αστερων για επιθεση και set pieces νομιζω χρειαζεται 18ρια σε tch,atta και mental(εαν θυμαμαι καλα)
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η light προπόνηση δεν κάνει πολλά πράγματα.
Δοκίμασε με medium.
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομίζω να εννοούσε την ένταση της προπόνησης, αλλά το κατά πόσο "εύκολα" βγάζουν οι παίκτες την προπόνηση. Πχ αν δεν έχεις κανέναν κόουτς στο Φίτνες, θα είναι πολύ δύσκολο για αυτούς να κάνουν σωστή προπόνηση.
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
freddy adu/guarin
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 332
Joined: Tue May 30, 2006 2:52 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε mnikos 21 ενοουσα light workload. και εχω coaches παντου. κανενα λινκ για schedule???. (παλια παντος απλα ανεθετα στους προπονητες και τιποτα αλλο ουτε schedule ουτε τιποτα και ολα τα stats πανω)
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτήσω κάτι,

Ήμουν στην Ίντερ,τώρα στη Ρεάλ,φυσικά έχω πάρει τους καλύτερους coaches και σε όλα τα προγράμματα έχω 5 αστέρια.Το Workload των παιχτών είναι Medium και των προπονητών Light.

Κατά τον Φλεβάρη και μετά όλοι οι παίχτες πέφτουν (στην προπόνηση).Πολύ κόκκινο ρε παιδιά...Αυτό που κάνω είναι να μειώσω λίγο τα Fitness,Aerobic τα οποία τα βάζω στην αρχη του Medium (ένα κλικ αριστερά είναι το Light).Και σε κάθε ευκαιρία τους δίνω Rest 1-2 ημερών.

Είναι λογικό αυτό που γίνεται?Μπορείς κάπως να τους διατηρήσεις σε "πράσινα" επίπεδα?
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό που λέει ο kopa.
Το λύνω αυξοειώνοντας λίγο τις μπάρες του εκάστοτε προγράμματος.
Φαντάζομαι ότι μετά από 5-6 μήνες προπόνησης στο ίδιο πρόγραμμα, το πρόγραμμα δεν έχει την ίδια αποδοτικότητα ή έχει φτάσει στα όρια του.
Κάτι που μου ακούγεται λογικό...
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ λογικό το θεωρώ,αλλά μου μπήκε η υποψία αν κάνω κάτι λάθος.Και λογικά θα γίνεται σε όλους,φαντάζομαι.
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
freddy adu/guarin
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 332
Joined: Tue May 30, 2006 2:52 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδες εκανα δικη μου προπονηση και ειδα "πρασινο" επιτελους :yea: .
αλλα μεσα στο γενναρη (οχι φλεβαρη οπως λετε ) ξανα 'ρθα στο γ******ο το "κοκκινο" :x . help NOWWW!!! :cry:
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2006”